Защо според вас някои деца са злояди?

  • 2 555
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Незнам, аз лично си мисля, че пак всичко опира до гени, но може и да не съм права, ние с таткото не сме били злояди и малкия не е, има предпочитания разбира се към определени храни и се съобразявам с това, не го насилвам да яде, нещо което не иска, ако прояви интерес давам, ако не - хапва каквото иска.

# 46
  • Мнения: 1 440
От моите наблюдения и личен опит - дъщеря ми е такава,направих заключение - сами сме си виновни децата да са злояди,ако изобщо има такъв термин!
Баба ми някога ме е гонила с лъжицата,после аз моята Нати и така поколение едно след друго объркваме всичко!Сега осъзнавам това!
Време е да се поправя!
И все пак не изключвам и други причини,които все още не зная!

# 47
  • Мнения: 4 621
Здравей Grinning
Яна беше изключително злояда като по-мъничка. Ядеше само плодови пюрета,кисело мляко с бисквити и пиеше сокове. Записвах я на детски кухни, правих какво ли не в къщи, но тя упорито отказваше да яде. В крайна сметка спрях да настоявам. Месец след като тръгна на ясла започна да хапва филийки с нещо, постепенно прояде и супички и зеленчуци.  Hug

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 702
Влизам само да споделя, че известен напредък отбелязах, като започнах да й давам (уж) да се храни сама:
Оставям чинията пред нея и й давам лъжичка, а в това време аз действам с друга лъжичка.
Долу-горе става, освен това вниманието й е насочена към яденето, а не например да я отвличам с рекламите по телевизията, както беше до сега.

После следва основно преобличане, след всяко ядене, но май без този етап просто не може.
дали пък да не взема да махна и памперса, така и така стават по 4 чифта дрехи за прани дневно  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт