Рано ли е за детски филмчета?

  • 3 601
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 467
На каква възраст е бил сартът няма нищо общо с бъдещата пристрастеност на детето и възрастния към ТВ и компа. Личен опит.  Laughing
Тези и идеи по всяка тема има безкрайно, което не означава, че са правилни, всеобхватни и с действително професионално авторство.
И да, едно дете на две години, което живее пълноценен живот може да има любими герои и филмчета така, както може да има любими книжки. Моето обича да гледа рали, коли и мотори, футбол- въпрос на интереси, гледа на живо, на телевизия, на компа. На две години говори добре, с цели излечения и ми казва дали и какво желае да гледа. Което не означава, че гледа повече от 10 минути подобно предаване. Гледането на екран не вреди на триизмерното възприемане на света, напротив, обогатява го, допълва с нещо, което не можеш да покажеш винаги по всяко време и което също може да е полезно. Той обича да гледа и документални филми с животни на Нешънъл джеографик и Травъл ТВ, смея да твърдя, че познава вероятно около 30 вида животни, назовава ги, посочва ги без грешка. Същото важи и за различните видове превозни средства. Обича да гледа песни и танци, нарочно му ги пускам, танцува, пее, приятно му е. Когато ми поръча "Кака пее, игае" не виждам причина защо да не му удовлетворя желанието. Взема кръглата ми четка за коса и пее на нея.
Въпросът е не в това дали "може или не може", а в мярката. Тя е същността при вземането на дадено решение. 

# 46
  • Мнения: 1 230
Филмчета пускам откакто е на 1 годинка и мисля че оказаха много положително влияние върху развитието на детето  - говор, разбиране и т.н.
Телевизия обаче не давам да се гледа - предпочитам да й пусна 1 качествен и съдържателен филм, вместо да свиква да блее в екрана...

# 47
  • Мнения: 606
Марти е на 3,5 и замени филмите с някакви онлайн игри. Цъка с мишката, пуска си разни работи.....  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт