Запушени тръби. Молба за коментари

  • 9 561
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 246
Мила Евита, момичетата са ти отговорили вече, аз мисля че ти  писах и в другите теми  повярвай ни и наистина се обърни към клиника по стерилитет вече не помня къде точно ти писах дали не беше в лично съобщение, но на времето лекар ми каза да потърся адекватна помощ в София, да има добри генеколози, но на нас ни трябват по други специалисти, пожелавам ти успех,  а що се отнася до клиниките Лали ти е писала най- близо е в Плевен

# 16
  • Мнения: 1 950
Защо е отречено , доколкото чета с този метод ако са леко запушени тръбите е възможно да се отпушат ....

http://koog-vma.com/vaprosi-19.htm

"По-старите методи за възстановяване проходимостта на маточните тръби, като напр. вкарването на газ или течност под налягане, не влизат в арсенала на съвременната гинекология."
Това е цитат от линка, който си дала. Дори и едно време да са опитвали да възстановяват проходимостта на тръбите по този начин, очевидно вече никой не го използва и е останал във времето.

Моля те замисли се дали да продължаваш да ходиш при този лекар.
Много ми е тъжно да чета теми, в които момичетата оплюват доктори, обясняват как са ги наранили, колко са изпатили от тях. Да не говорим, че се стига и до саморазправа. Те може би не са имали инфо и избор.
Ето ти имаш възможност да се информираш, хубаво е че го правиш, не оставай кон с капаци, а потърси адекватна помощ в клиника по стерилитет.

# 17
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 660
Имам само един въпрос към теб, Евита - как при вкарването на газ ще ти вкарат и антибиотик в тръбите? Защото при вкарването на контрастно вещество или разтвор се слага и антибиотик, за да не се допусне възпаление или някакъв друг проблем. Как ще приемеш факта, че може да те осакатят за винаги и да останеш без деца???
Да, ходи се на обикновен гинеколог, правят се изследвания с негова помощ, но не спермограма, хидротубация, цветна снимка. Правят се в специализирани клиники и се съблюдават определени неща.
Гинеколога може да ти пусне хормони, може да ти направи цитонамазка, може да ти проследи има или не овулация, но не и такова чудо ooooh!
Аз не бих си играла със здравето си. То е само едно, друго нямам. Не продават и в магазина. Не се оставяй да бъдеш опитно зайче!!!

# 18
  • Мнения: 3 453
Евита,
казах ти да зарежеш "специалистите" в Търново! Не експериментирай със здравето си!
Вариантите са два - или рискуваш, или залагаш на сигурно! Така или иначе, когато се насочиш към специализирана клиника, ще се наложи да направиш цветна снимка или хидротубация, не губи време, пари и, не дай Боже, здравето си!
Възмутена съм от Ангелов!
За сравнение, моя гинеколог също не прави цветни снимки и хидротубации, но ме насочи към специалист за тази цел. Също и към клиника по стерилитет, за да направим спермограма, след това ни записа час при д-р Кацаров.
Евита,
няма нищо по-лошо от лекар, който се смята за компетентен по всичко! Професионализма на лекарите се изразява в това, достатъчно добре да преценят, докъде точно се простират знанията им и възможностите им и да те насочат към друг специалист или клиника, когато това се наложи!

Ти решаваш! Tired

# 19
  • Мнения: 140
Това да не е така нареченото "продухване на тръбите" - стар метод който много отдавна вече не се използва. Да не говорим че през последните години и хидротубацията се отхвърля като метод. На мен ми направиха цветна снимка /хистеросалпингография/. Следващата стъпка е лапароскопия - ако има възможност да се отпушат - добре, ако не - ин витро. Ако се страхуваш от ХСГ, недей. Боли наистина когато има запушване, но така ще разбереш какъв е пътя който трябва да се извърви. Послушай съветите на момичетата и отиди в София. Ще препоръчам Д-р Стаменов. Успех!

# 20
  • Мнения: 313
Послушай момичетата това продухване е вятър работа.И мойта бивша гинеколожка ми го прави и даже си беше сложила слушалки като вкара въздушната струя каза "даааа чу се изпукване вече са отпушени............" пълни глупости.Сега съм без тръби и се подготвям за ин витро.Дори да ги отпушат е много важно да не се пълнят пак с течност.Успех

# 21
  • Мнения: 334
Евита и аз мисля, че говориш за т.нар. продухване с газ. Дори старата ми гинеколожка, която напуснах поради...няма да обяснявам подробности точно тук...та дори тя ми каза че този метод е отдавна отхвърлен от практикуване, точно поради опасност от спукване на тръбите от налягането на газа.

Замисли се и не позволявай да те манипулират! Дори да не вярваш на нас винаги се съветвай с поне двама специалисти преди да прилагаш подобни манипулации!

# 22
  • някъде там......
  • Мнения: 477
 newsm78 - е, за такъв метод за тестване проходимостта на тръбите не бях чувала. Добре, че ме осветлихте.
Евита, момичетата вече са ти казали всичко, което трябва да знаеш. Аз искам само да ти дам пример с нас. Година ходене при гинеколози - светила - специалисти, които ни обясняваха как всичко и при двама ни е наред и трябва само да действаме и да "дебнем" момента. Е, правихме го, ама - нищо не се случваше. Преди да намеря този форум, съвсем случайно попаднах в ин витро клиника, където, при разговора ми с док, за пръв път чух думичката "стерелитет", употребена по мой адрес. Първото нещо, което док направи, беше, да ми назначи цветна снимка - открихме проблема. До момента имахме вече една спермограма с "отлични" резултати, но не в клиника по стерелитет. След едно огромно разочарование, което преживяхме от въпросния лекар, напуснахме тази клиника. Насочихме се към друг специалист, а вече бях открила и форума, откъдето научих много. Ако го бях открила по-рано, щях да си спестя много болка. Новият ни лекар, на когото съм се довериля изцяло, държеше да направим нова спермограма, при което се оказа, че, въпреките вече трите предишни с прекрасен резултат, положението не е чак толкова розово. Направих и лапароскопия, която потвърди причината за стерелитета ми. Подложих се и на хистероскопия, чийто резултат очаквам след новата цветна снимка, която ми предстои. И може би щях вече да съм мама, ако не бях загубила толкова много време по "специалисти".
 Разказвам ти всичко това с риск да досадя на момичетата, които вече знаят моята история, като единствената ми цел е да те предпазя от болката и разочарованието, които те очакват, ако продължиш по пътя, по който си поела. Разказвам ти го, за да те накарам да осмислиш поведението си и да си дадеш сметка за здравето си, за себе си и за бъдещото ти бебе.
  Евита, не си губи времето, защото то е необратимо. А има и непоправими неща. Не рискувай излишно. И направи отговорен избор, който да те доведе до успешен край - да гушкаш твоето бебче. Желая ти го от цялото си сърце.

# 23
  • BG
  • Мнения: 793
 ooooh!
Тук вече нямам думи  #Crazy
За същия този доктор... абе не ми се говори. Дори с мъжа ми обсъждаме варианти да се преместим да живеем в Сф, точно поради тези причини- тук няма гинеколог, на който да се доверя  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 699
Здравейте отново !
Благодаря на всички Вас за коментарите и мненията !
С Ваша помощ се отказах от „ продухването” .Говорих и със сестра ми тя каза , че преди 11 год.са и правили тази манипулация и на нея , била е по – болезнена от самото раждане , и за щастие не са и спукали тръбите , а наистина са ги изчистили.
Ориентирам се сериозно към Плевен , но една позната ме насочва към Майчин дом София , защото били невероятни специалисти в областта на стерилитета и работели с НЗОК.
Направо откачам вече .... какво да правя ... къде да отида ... разпокъсвам се ...
Четох доста коментари и в страниците на бг.мама и тотално се чудя къде е моето място и кой трябва да е моят лекар ?!?
Ще ми помогнете ли малко ?!?

# 25
  • Мнения: 7 716
В никакъв случай в Майчин дом.
Навсякъде работят с касата. Има добри клиники по стерилитет в София.

# 26
  • Мнения: 1 950
evita1717 , много се радвам, че с общи усилия те отказахме от "продухването". Колкото до това, че то е помогнало да изчистят тръбите на сестра ти, едва ли някой може да твърди със сигурност, че е точно така.
Казваш, че си чела много коментари тук по форумите. Ами ако наистина беше чела щеше да разбереш, че Майчин дом отдавна е стара слава в областта на стерилитета. Отдавна има други доктори и клиники, които са светила в тази област.

# 27
  • Мнения: 769
Направо не мога да повярвам що за средновековни техники за 'отпушване' на тръби се говори.....
Момиче, бягай от този лекар ли е, знахар ли е, що ли... това са глупости.. Запушени тръби не се отпушват, за съжаление е така!

# 28
Скъпи момичета,

Това, че запушени тръби не се отпушват не е съвсем вярно. В американски сайтове на клиники по репродуктивна медицина прочетох доста интересни факти относно запушените тръби, а именно: зависи къде се намира запушването, т.е. до матката в края на тръбите до яйцеклетките или в средата има и три метода за отпушването им. За съжаление не мога да преведа процедурите с точните им наименования на български, но това което разбрах е, че ако запушването е до матката се прави - fallopean tubes cannulation. Останалите две процедури са лапаро и още нещо, което не запомних. Относно цветните снимки също съм леко резервирана особенно когато е проучено че в 40% от случаите тръбите правят спазъм и показват грешни резултати. Има още доста какво да се пише по-въпроса.... за съжаление нямам време, ще се постаря да преведа част от статиите и да ги побликувам.
Надежда обаче винаги има и трябва да вярваме. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 769
Скъпи момичета,

Това, че запушени тръби не се отпушват не е съвсем вярно. В американски сайтове на клиники по репродуктивна медицина прочетох доста интересни факти относно запушените тръби, а именно: зависи къде се намира запушването, т.е. до матката в края на тръбите до яйцеклетките или в средата има и три метода за отпушването им. За съжаление не мога да преведа процедурите с точните им наименования на български, но това което разбрах е, че ако запушването е до матката се прави - fallopean tubes cannulation. Останалите две процедури са лапаро и още нещо, което не запомних. Относно цветните снимки също съм леко резервирана особенно когато е проучено че в 40% от случаите тръбите правят спазъм и показват грешни резултати. Има още доста какво да се пише по-въпроса.... за съжаление нямам време, ще се постаря да преведа част от статиите и да ги побликувам.
Надежда обаче винаги има и трябва да вярваме. Simple Smile

Има единични случаи, когато с лапароскопия успяват да се отстранят страствания по тръбите и наистина стават проходими, но това са редки случаи и с много 'АКО'-та.. Непроходимите тръби са причината да се измисли ИНВИТРО-то.

Общи условия

Активация на акаунт