Моля за коментарите Ви, фоликулите ми уж се смаляват

  • 4 119
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
 Стеф ме посъветва да пусна тема тук, надявам се няма да се сърди че я споменавам.
 Не ми се искаше и да натоварвам никого с моите може би незначителни проблеми, но наистина ще съм благодарна ако коментирате случая ми.
 На 30, с едно дете на почти 10 години. Цикълът ми е ужасно дълъг и хаотичен, винаги е бил такъв. Имах спирала близо 6 години и що годе се нормализира, но я махнах и пак стана старата работа. От септември до януари ми дойде всичко на всичко 3 пъти, като два от циклите ми бяха приблизително 60 дневни, последни сравнително по-кратък. Пробвах с тестове за ову, не ги разгадавам и това е. От десетия ден на последния ми цикъл тръгнах на фоликуметрия.
 Днес бях за втори път и резултатите ми се виждат малко странни
 Не разбрах как от изследването от предния път размерите на фоликултие са едни, а днес са различни. Странното е че спадат, а не се покачват
Предния път два фоликула 14,2 мм и 7,8 мм. Сега 9,6 мм и 7,3мм   Shocked Не ми се струва да е от недоглеждане от страна лекаря, понеже държеше и старите показатели и новите но не изкоментира нищо. Каза, че фоликулите можели да стоят на едни размери докато дойде периода за овулиране. То добре ама според показанията моите намалят размера си, а коментар от страна на лекаря не чух Confused

 Поне лигавицата ми е станала от 5,3 на 5,8 за пет дни.
 Днес ми е 35-ти ден от цикъла. Викна ме другата седмица, което ще рече на 41-ви ден.

Назначи ми и конкретни хормони, които били със съвсем нормални стойности.
Забележка : * DHEA – S Жени: * Години: Референтни граници: 10 – 14 0.92 - 7.60 15 – 19 1.77 - 9.99 20 – 24 4.02 - 11.0 25 – 34 2.68 - 9.23 35 – 44 1.65 - 9.15 45 – 54 0.96 - 6.95 55 – 64 0.51 - 5.56 65 – 74 0.26 - 6.68 над 75 0.33 - 4.18 * 
 
 Testosteron 0.68
 nmol/L M ( 8.36-28.7 ) Ж ( 0.49-2.64 )
 
 Prolactin 546.5
 mIU/L Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )
 
DHEA/S 5.77
 ?mol/L 
 
 17 OHP ( 17- Хидроксипрогестерон ) 2.69
 ng/ml 0,16 - 3,30

Не ми се иска да се панирам при все че опитите за бебе са едва от септември, но все пак ще съм благодарна ако споделите мнение. Предварително благодаря!

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 11:23 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 268
На пръв поглед при теб явно е трудно да се установи кога ти е овулацията. Странно ми е защо не са ти изследвали FSH и LH, важно е да се видят техните стойности, както и съотношението им, според което се съди за евентуална поликистоза, която пък може да е причината за липсата на цикъл. Така като гледам лекарката ти е решила вместо тези два хормона, да ти пусне тестостерон и по него да се ориентира дали има ПКЯ, но не съм убедена, че щом той е в норма, значи може да се изключи поликистозата като причина  Thinking А и това, че фоликулът е започнал да намалява.. За мен означава, че трябва задължително да си изследваш FSH и LH, както и естрадиолPeace
Другото, което ми направи впечатление е това, че 6 години си имала спирала. При такъв дълъг период е възможно да се появят малки сраствания. Освен ако не си я сменяла през тези 6 години, а аз нещо да не съм разбрала  newsm78 Лекарката ти спомена ли за такава възможност?
Съжалявам, че не мога да помогна с по-конкретни съвети, но това ми хрумва на първо четене. Ако се сетя още нещо, пак ще се включа!
А и както ще ти кажат всички момичета тук - започва се със спермограма  Peace

# 2
  • Мнения: 4 665
Имах малка почивка през тези 6 години, от около 3-4 месеца. После си сложих нова. Нищо не каза лекарката по този повод. Относно хормоните, май ми пусна точно тези защото не били зависими от конкретни дни на цикъла.
 За спермограмата, зная че трябва. От това, което чета тук след година максимум неуспешни опити това е едно от първите неща. На нас надявам се ни е рано още.

 Благодаря ти, че обърна внимание на молбата ми.

# 3
  • Мнения: 7 718
Зарежи спиралата.
Според мен нещата отиват към поликистоза. Както и липса на овулация.
Значи един /рядко два фоликула/ нараства до около 20-26 мм, спуква се и отделя яйцеклетка. Това е овулацията.
Възможно е да не се спука - започва да регресира, намалява, както в твоя случай и овулация няма.
Обаче е възможно един фоликул да си расте нормално, да се спука и бременност да настъпи, но успоредно с него да расте втори, който да регресира, той не пречи на бременността.
Няма такова нещо като стоене на едни размери докато дойде периода за овулация. Фоликулите нарастват с един-два милиметра на ден.
Лигавицата е крайно малка за 35-ти ден.
Ориентирай се към клиника по стерилитет.

# 4
  • Мнения: 226
Касиди, тези три хормона за които Скай ти е писала се изследват между трети и пети ден от цикъла. Сигурно лекарката ти не ги е назначила сега защото си отишла на десетия ден. По всяка вероятност ще ти ги пусне тези хормони после. Но за да не се чудиш най-добре я попитай, като отидеш следващия път.

# 5
  • Мнения: 9 063
Относно хормоните - ще трябва да изчакаш да ти дойде, тъй като се повечето се пускат на 3-5 ден от цикъла, а прогестеронът седмица след доказана овулация - което при теб не знам как ще стане Thinking
LH и FSH ти трябват задължително.

Скай ти е дала добри насоки, надявам се и други момичета да се включат, да събереш повече мнения Hug

Стеф ме посъветва да пусна тема тук, надявам се няма да се сърди че я споменавам.
Heart Eyes

От твое име благодаря и на Лали Peace

# 6
# 7
  • Мнения: 9 063
Пак от името на Кас ще помоля да я насочите към правилното място и правилния лекар..не знам в Бургас да има удачен избор...

П.П Лали, мнението ти, знаеш, го ценя изключително много, много се радвам че се включи и помогна за пореден път  bouquet

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
моля ви да ми простите че ще оспамя
КАСИ, много се радвам, че след като те срещнах в друг подфорум сега виждам че даже за бебче работите
ще чакам щаслива и бърза развръзка без много изследвания

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Хайде и аз на всяка манджа мерудия Embarassed
Скай, Касиди не е отишла на преглед в началото на цикъла, затова няма пуснати ЛХ и ФСХ. Уточнявам, защото една девойка в ИБ заклейми докторката, че не и е пуснала най-важните хормони и как лесно се стимулирала овулация с едни хапченца Mr. Green, без да знае подробностите и създаде паника у Касиди.
Касиди, аз и преди ти казвах, в Бургас няма специалисти по стерилитет. Тогава думата те стресна и не посмях да настоявам, но може би наистина ще е добре да се насочиш към Варна или  София.

# 10
  • Мнения: 3 453
Каси,
стерилитет не е толкова страшна дума! Wink По-страшно е рухването на ежемесечните надежди и неведението.
Време е да се насочиш към специализирана клиника по репродуктивно здраве в София. За съжаление, за Бургас съм чувала, че няма кадърни гинеколози, да не говорим за специалисти по репродуктивно здраве! Tired
Никак не те искаме в този подфорум, повярвай, но за теб не е добре за отлагаш консултацията и проследяването.
Успех! Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 247
Касиди, мила не си губи времето в "питанки"- подкрепям с две ръце мненията на останалите момичета да се обърнеш към специалист по стерилитет, най-добре в София при д-р Владимиров или Стаменов (мисля че те са едни от най-просветените в тази област в България)...
Не се шашкай, че фоликулите ти намаляват, Лали правилно е казала че регресират в противен случай при цикъл като твоя може да се превърнат в киста, което е по-голям проблем...От изследванията ти до момента можеш да се успокоиш, че пролактина и тестостерона ти са добре...а за останалите кога и как най-добре да ти каже специалиста, с който ще се консултираш. Повечето се пускат на 3-я ден от цикъла, както споменали другите...При всички случаи обаче 60-дневен цикъл не е нормален и е необходимо да се регулира.

# 12
  • Мнения: 268
Ами Голди, аз действително се учудих, че двата най-важни хормона ги няма, но сега разбирам защо.
Касиди, в никакъв случай не си самоназначавай "хапченца за стимулиране на овулацията" като Клостилбегит и подобните му! Ако действително става дума за поликистоза (дано да не е така), тези хапчета могат да ти докарат голяма беля.
Паниката е излишна. Добре е, че не си заравяш главата в пясъка и не се самозаблуждаваш - на всички ни е ясно, че цикли от по 50-60 дни не са нормални. Явно става дума за някакво нарушение, но съм сигурна, че със специализирана помощ ще се оправят нещата! Успех ти пожелавам и кураж!!!

# 13
  • Мнения: 2 309
Вече си получила добри съвети...
Насочи се към специалист и не си губи времето!

# 14
  • Мнения: 4 665
 момичета, много ви благодаря за отговорите! може да изглеждам смешно, но наистина се постреснах като ви изчетох. цикълът ми винаги е бил такъв още от момиче. забременях си отново с него. дано не прозвучи наивно, но дали да не поизчакам малко, поне още един месец да ходя на фоликуметрия и да си видя пълните хормонални изследвания Embarassed
 Имам и един въпрос като от тотално объркана Embarassed липсата на овулация личи ли по показателите на някой конкретен хормон  Embarassed

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 08:44 от Kasidy

Общи условия

Активация на акаунт