Главоболие - по време на менструация

  • 19 421
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте  след като се роди и второто ми дете започнах да пия противозачатъчни Регулон след 2 3 месеца започна да ме боли глава всеки месец като ми дойде цикъла Итова главоболие продължава 3 дни никакви лекарства не ми помагат от сорта на аулина и др Дали се дължи на хапчетата не знам сега вече от 5 месеца съм ги спряла и си сложих спирала но главата ме боли още Ако има някой със същия проблем и има инфо по въпроса моля да пише Благодаря

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И аз имам същия проблем, съчетан с отпадналост и ниско кръвно. Това продължава две седмици, считано от първия ден на менструацията. До сега не съм намерила лек за това. Изследвания хормонални са ми правени.

Ще следя темата с интерес.

# 2
  • Мнения: 3 092
хайде да се включа и аз по темата , ама като ветеран  Mr. Green
Имам все още такова главоболие , което е свързано с менструацията определено , но се появява и в други дни .
Невролога ми ме посъветва да спра всякакви противозачатъчни - той е и против слагането на спирали по принцип , но това е друга тема .
Аз чаках години преди да потърся лекарска помощ - не го правете и вие , моля ви .
Сега ми предстоят редица изследвания - доплер , скенер , ПКК , изследване на очен статус , щитовидна жлеза - аз си имам Хашимото д е, изследвания и на полови хормони и т.н. , за да се назначи лечение .
И моля ви само не вярвайте на диагноза -мигрена без да са проведени тези изследвания , който написах.
Аз повярвах и определено сгреших.
Беж на невролог и после докладвайте ! Hug
Аз стискам палци и чакам инфо .
Просто знам какво е .На последния ми пристъп дори започнах да губя зрение за секунди .не изглупявайте да се докарате до подобни състояния .
Късмет!

# 3
Вили пиши като направиш изследванията Аз съм правила хормонални изследвания но за щитовидната жлеза защото бях много отпаднала нямах апетит но се оказа че е от стрес това състояние Невролога ми каза че е от противозачатъчните Но се замислям и аз за други изследвания и сигурно ще сменя доктора Все пак пиши

# 4
  • Мнения: 3 092
Ок , ще пиша обещавам . Peace

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Сега ми предстоят редица изследвания - доплер , скенер , ПКК , изследване на очен статус , щитовидна жлеза - аз си имам Хашимото д е, изследвания и на полови хормони и т.н. , за да се назначи лечение .
Всички тези изследвания съм ги направила, само че вместо скенер съм правила ЯМР, което е много по-точно. Всичко ми е в норма. Хубаво, ама аз 2 седмици от както ми дойде мензиса съм си с главоболие, парцал, световъртеж, ниско кръвно....

# 6
  • Мнения: 146
Хубавото във вашия случай е, че това е функционален проблем, който се лекува добре с акупунктура и билки. Към такова лечение пристъпват хора, отворени към алтернативната медицина. Иначе, има и медикаментозно лечение, но то не е така прецизно и цялостно.

# 7
  • Мнения: 645
Също имам главоболие, понякога дори едва поносимо. Ще следя темата...

# 8
  • Мнения: 3 092
Гери , а какво лечение ти назначиха  и каква беше диагнозата ти ?
Акупунктурист , мерси за инфото , но лошото е че понякога изказвания като твоето ми звучат и като опит за реклама .Не го казвам с цел да се заяждам , а споделям как ме накара да се почувствам поста ти .Повярвай че хора с такива проблеми търсят доста начини за лечение и традиционни и не .Когато проблема остава налице въпреки всичко , което сме опитвали продължаваме да търсим ..поне така си мисля аз . Peace

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Гери , а какво лечение ти назначиха  и каква беше диагнозата ти ?
Акупунктурист , мерси за инфото , но лошото е че понякога изказвания като твоето ми звучат и като опит за реклама .Не го казвам с цел да се заяждам , а споделям как ме накара да се почувствам поста ти .Повярвай че хора с такива проблеми търсят доста начини за лечение и традиционни и не .Когато проблема остава налице въпреки всичко , което сме опитвали продължаваме да търсим ..поне така си мисля аз . Peace



Ами никакво лечение не ми назначиха, защото всичко ми беше наред. Казах ми въобразяваш си, ну ме обръщай внимание - което напарво ме изуми.

# 10
  • Мнения: 3 092
Гери  изтипосай името на този доктор , за да ги прочетат хората и да не се съветват с него .
И аз споделям че такъв доктор и д-р Антимов от ВМА  #Cussing out
Въпреки че "нищо ти няма " лечение се назначава .
До сега - остава ми скенер и ЕЕг и аз съм ок , но да видим . newsm78

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз не знам кое име да напиша. Не искам да обиждам никой лекар. Първо лежах в ендокринологията, за да се изследват всички хормони. Не само на щитовидната, ами и половите хормони на определен ден от менструацията. Пуснаха ми и куп други изследвания. Всичко ми беше в норма.
След това получих освен главоболието и страхотен световъртеж. Хоп веднага в първа градска на системи. Изобщо не ми помогнаха. Изписаха ме според тях излекувана, аз дори не можех да си стъпя на краката. Казаха ми - въобразяваш си.
После в Иван Рилски. Там ме гледаха куп невролози.
После във военна се консултирах с невролог.
После в правителствена на ядрено магнитен резонанс.
Периодично си правя пак изследвания на хормоните. Нищо.
Състоянието си остава, лекарите вдигат рамене.

# 12
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Гери , във връзка с това което си написала - всички тези симптоми са ужасни, и се питам дали не ги провокираш на нервна почва? newsm78 Понякога психиката , нервите и напрежението ни съсипват физически , а изследванията са О.К.

# 13
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Гери , във връзка с това което си написала - всички тези симптоми са ужасни, и се питам дали не ги провокираш на нервна почва? newsm78 Понякога психиката , нервите и напрежението ни съсипват физически , а изследванията са О.К.
Да, абсолютно съм съгласна с теб. Консултирах се и с психиатър, когато лежах в Иван Рилски, беше ме срам да го пиша в горния пост,. Каза, че нямам проблеми  и не се налага да ми назначава изследвания.
Иначе и аз си помислих, че може на там да клонят нещата. Точно за това, гледам много да не се задълбочавам в състоянието си и да не му обръщам внимание. Само в моментите, в които ми стане много зле леко се предавам.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 575
хайде да се включа и аз по темата , ама като ветеран  Mr. Green
Имам все още такова главоболие , което е свързано с менструацията определено , но се появява и в други дни .
Невролога ми ме посъветва да спра всякакви противозачатъчни - той е и против слагането на спирали по принцип , но това е друга тема .
Аз чаках години преди да потърся лекарска помощ - не го правете и вие , моля ви .
Сега ми предстоят редица изследвания - доплер , скенер , ПКК , изследване на очен статус , щитовидна жлеза - аз си имам Хашимото д е, изследвания и на полови хормони и т.н. , за да се назначи лечение .
И моля ви само не вярвайте на диагноза -мигрена без да са проведени тези изследвания , който написах.
Аз повярвах и определено сгреших.
Беж на невролог и после докладвайте ! Hug
Аз стискам палци и чакам инфо .
Просто знам какво е .На последния ми пристъп дори започнах да губя зрение за секунди .не изглупявайте да се докарате до подобни състояния .
Късмет!
Все едно аз съм писала, само дето не съм напрравила още почти нищо по въпроса. Имам тиреотоксикоза, с хашимото. Изследвах пролактин - в норма. Отидох на невролог, който ме бодна и потропна с игла и чукче и отсече - или мигрена, или тензионно главоболие, което нищо не ми говори. Изписа ми лекарства, от които като пих едно, припаднах /с ниско кръвно съм/. И да ходя на масажна яка, но не съм стигнала до там...
Вили, не разбрах от къде си? Имате ли добър невролог, който да не гледа само в джоба? И някое от тези изследвания минава ли по каса? Ако не- какви са им цените?

Общи условия

Активация на акаунт