Плъзгащи врати!

  • 4 776
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 022
Понеже съм голям фен на плъзгащите врати, като спестяващи място, как мислите, добре ли е вътрешните врати на апартамента да са такива или свиваемо плъзгащи (не им знам точно името)? И има ли някой с такива врати и какви са им предимствата и недостатъците?

# 1
  • Мнения: 1 038
И аз харесвам плъзгащите врати,ще следя темата с интерес.В нас имаме само една такава ,която е разделила хола за да направим детска стая и спалня.

# 2
  • Мнения: 25
Eто една доста подробна статия за плъзгащите врати:

http://www.home.dibla.com/index.php?option=com_content&task= … =66&Itemid=62

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Не мисля, че имат особени недостатъци - пестят място, могат да се направят от всякакви материали, за да паснат на помещението и дори могат да го "отворят". Единствен минус ми се вижда евентуално чистенето на улейчето, където се плъзга самата врата или пък ако е само с горно да не задира настилката на пода. Ама ако се направи както трябва няма страшно.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Чудесни са показаните врати, но цените им са също толкова "прекрасни"  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 022
Чудесни са показаните врати, но цените им са също толкова "прекрасни"  Mr. Green

Сподели ги де Simple Smile

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Чудесни са показаните врати, но цените им са също толкова "прекрасни"  Mr. Green

Сподели ги де Simple Smile
Е, ценова листа не бих могла да изтипосам тук  Laughing, но не са по 200 лв. за крило, със сигурност. Peace
Качествените преградни врати се предлагат от утвърдени марки и наистина са скъпи. Ако пък се направи компромис, рискуваш след време да отваряш вратата с две ръце. Laughing Сещам се преди време питах в Dorma за една врата, изцяло стъкло, носещо се на горна релса, с ширина на крилото прибл. 1,0 м. и офертата бе за около 1200 лв.! Mr. Green Това преди 3 години, че и повече, представи си сега. А за тези на много крила, които се завъртат и се подреждат до стената лично съм давала оферта и е от порядъка на 3000 лв. за две крилца.  Mr. Green
Чувала съм и за евтини варианти, но съм чувала и за много проблеми с тях, особенно с тези, на които ролките са долу.

# 7
  • Мнения: 1 022
Интересуват ме обикновени стайни врати плъзгащи, за хол, кухня и спалня, като за кухнята даже няма място за плъзгаща, а по скоро хармоника, за другите две има място, но мисля да са може би ПВЦ, знам ли и аз, хич не съм ориентирана, ама това защото все още не ми е дошло яйцето на дъто.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мдам, потвърждавам за Дорма - скъпички са, но пък са много добро решение и стоят красиво.
Аз лично не бих сложила навсякъде плъзгащи врати, но там където мястото е кът си струва.

# 9
  • Мнения: 18 542
Сещам се преди време питах в Dorma за една врата, изцяло стъкло, носещо се на горна релса, с ширина на крилото прибл. 1,0 м. и офертата бе за около 1200 лв.! Mr. Green Това преди 3 години, че и повече, представи си сега. А за тези на много крила, които се завъртат и се подреждат до стената лично съм давала оферта и е от порядъка на 3000 лв. за две крилца.  Mr. Green
За тези ли говориш?

# 10
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ето я нашата http://images03.snimka.bg/000190256.jpg Ползваме я вече почти 4 години. С горно окачване е, вратата ни направи дърводелец и представлява просто дървена рамка, няма специален профил. Механизма струваше 60лв, сега предполагам е повече. Долу нямам улей, следователно и не ми се трупа прах. Нямам снимка на цялата врата, но там, където е механизма , трябва да се скрие с нещо, при нас е профилирана летва.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
И нашата плъзгаща врата е подобна, само че е плътна интериорна врата както всички  останали в жилището. Окачването е по същия начин както е описала ljuboznatelna. Сложили сме я на спалнята, защото не исках да ми пречи при отваряне. Утре може да я снимам и да ви я покажа  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 187
Ето и нашата плъзгаща врата, отделяща трапезарията от кътчето за готвене или по-скоро обратно  Wink Много съм доволна Peace

# 13
  • софия
  • Мнения: 432
при нас плъзгащите са външна врата и вътрешна на банята. ще снимам и ще покажа.

# 14
  • София
  • Мнения: 351
Казвайте фирми и цени,моля.И аз съм се зачудила,защото мястото е кът,но 1000лв. за врата нямам. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт