Световъртеж,някой имал ли е?

  • 54 127
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Когато детето ми стана на 5 месеца,ми се появи свтовъртеж,много е упорит,лекувам се уж,но вече месец само леко понамаля.Когато се появи, кърмата ми стана и по-малко.Някой имал ли е подобен проблем?И ако може да споделите вашия опит,че вече се отчаях Thinking

# 1
Направи си пълна кръвна картина. При мен беше анемия.

# 2
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
нека те види и лекар, но ако е от преумора или анемия, вероятно не се храниш и добре, за да си набавяш достатъ4но желязо и калций,магнезий! по4ивай непременно достатъ4но и свързано, ако можеш, тоест някой да ти отмени поне няколко 4аса! виж дали има ефект! ако не покаже друго визитата при докито,разбира се!

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И аз мисля, че е от преумора и силно изтощение на организма. Отиди на лекар. Направи си ПКК+желязо. Да ти измерят и кръвното. Силна храна. Дано това да ти помогне и да не е нещо по-сериозно. Но моя съвет е да отидеш възможно най-бързо на лекар, за да можеш да се гришиж пълноценно за детенцето си.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 59
И аз след раждането бях с жестоко виене на свят.Кръвната картина беше о.к.Проблема се оказа хормонален.Сега вече съм добре.Виж си също и хормоните.

# 5
  • Мнения: 48
И НА МЕН МИ СЕ Е случвало но може и да е от магнитни бури или изригвания и те имат значение.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
зависи какъв е световъртежа, ако го имаш в легнало положение като си завъртиш главата от една на друга страна, то може да е Мениерен синдром и се налага неврологично лечение. Въпреки, че аз преди съм получавала такава криза и независимо, че пих много дълго много силни и скупи лекарства, нямаше особен ефект. Наскоро от преумора пак получих такава, но по-лека криза и се оправих с повече почивка и едни хомеопатични таблетки за смучене.

# 7
  • Мнения: 135
С този проблем още не съм се справила от 2 години:( какви ли лекари не посетих, казват че е на психическа основа, миниеров синдром, нервно вегетативна дистония, повишена тревожност и какво ли не. Една бременност провокира такива неща за съжаление.......

# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
С този проблем още не съм се справила от 2 години:( какви ли лекари не посетих, казват че е на психическа основа, миниеров синдром, нервно вегетативна дистония, повишена тревожност и какво ли не. Една бременност провокира такива неща за съжаление.......
Точно този път ще извърви всеки и накрая няма да се оправи благодарение на лекари. Може да съм крайна, но и аз и много други мой познати точно това преживяхме.

# 9
  • Мнения: 135
А според теб как ще се оправи?

# 10
може ли да ми кажете от какво може да е
аз бях активен спортист преди да се повят тези проблеми
 
когато дори малко се раздвижа и главата все едно ми остава без кръв почва да ми се вие свят и е много неприятно
правил съм си ПКК но не знам кое да погледна да разбера дали имам анемия-кажете моля

едно време когатобягах цялата ми глава плсираше от кръвта сега не е така и даже ме боли винаги на точно определено място
преди на това място най много ми пулсираше главата след бягане си спомням
моля кажете

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А според теб как ще се оправи?

Ами няма да се оправи. Ще се появява периодично, цял живот.

# 12
  • София
  • Мнения: 708
...
когато дори малко се раздвижа и главата все едно ми остава без кръв почва да ми се вие свят и е много неприятно
правил съм си ПКК но не знам кое да погледна да разбера дали имам анемия-кажете моля...


гледат се еритроцитите и хематокрита дали са в норма.
п.с. присъединявам се към групата на световъртежа. при мен се появи това лято и 2-3 седмици щях да откача. после си отшумя и сега пак се появява отвреме на време, но слабо. и лекарите казват че всичко си ми е наред....  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 32
много песимистично звучи всичко,при мен е вече цял месец.ходих на невролог и т.н.пия лекарсрва,но най-вероятно ще се окаже хормонално.кофти Cryдано да мине все пак Praynig

# 14
  • Мнения: 393
ох, моят проблем! Ужасно е
писала съм тук има и други мнения
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=212403.0;topicseen
успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт