Какви са правата на биологичния баща???

  • 7 887
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 277
реакцията на  Lady sunny e напълно разбираема за мен.
притисната от свекър,свекърва, в чужд дом ,където мъжа й най -вероятно не я защитава а оправдава сплетните на майка си и баща си по неин адрес реакцията й ми се вижда нормална.разбирайки ,че спермограмата на съпруга и не е надеждна /а тя иска дете/ тя се обръща към друг.
имайте на предвид ,че 1 от 10 деца ,родени в брак ,носи гените на друг биологичен баща.
и много години бащите не знаят това/само мама знае/.
след време истината излиза наяве.
закона защитава майката и децата й/от това да не останат без фамилия и наследство/ и всяко дете,родено в брак и до 300 дни след развода се приема ,че баща му е съпругът.
а кой е биологичен и си е хвърлил семката закона не се занимава.
който твърди обратното или се съмнява -моля,да заведе дело за бащинство.
да се придържам по темата все пак.
моя приятелка ,която има дългогодишен брак със съпруга си не успяват да си имат детенце.
правиха ин витро няколко пъти ,но не  става.
съпруга има лоша спермограма.
съпругата си търси любовник с цел  да зачене/но не казва на мъжа си ,щади му достойнството/.
какво мислиш за нея dannytq,кажи newsm78

# 31
  • Мнения: 671
Да,интересна тема се заформя.
Не говоря от името на dannytq,ама ако не е много нахално от моя страна да си кажа и аз мнението а?
Честно да ти кажа desilosha,не ми се виждат много нормални такива комбинации. ThinkingТо една жена като иска деца,прави чудеса ама па чак такива newsm78
Не че няма такива случаи-сигурно са много,но не мога да си представя как цял живот бих живяла с такава лъжа.Ако държиш на мъжа до теб или поне го уважаваш,то тогава значи приемаш всичко заедно с него-и доброто,и лошото.Или пък си осиновявате детенце.Ако и това не можеш да направиш,тогава зарязваш мъжа ти щом е неспособен и си намираш способен такъв.Прави ти бебе-ако реши се жени за тебе ,ако пък не иска-тогава ставаш самотна майка.
Ама такива курвенски изпълнения-"няма да му казвам, щото му е хубава заплатата" ,просто не вървят.И айде да не се оправдаваме,че го правим" щото му щадим достойнството".
Просто лично мнение-ако някой се е почувствал обиден.

# 32
  • Мнения: 623
съпругата си търси любовник с цел  да зачене/но не казва на мъжа си ,щади му достойнството/.
какво мислиш за нея dannytq,кажи newsm78

И мъжът и какво? Като знае, че му е кофти спермограмата изведнаж ще реши, че е станало чудо или, че непорочното зачатие се случва за втои път за 2008 години?
Айде благодаря за такова щадене на достойнството...
Другото, което мисля, omorfis го е казала

# 33
  • Мнения: 277
да си осиновят дете,да те са говорили за това,но...
да бъде твое биологично,макар и от друг баща мисля ,че е 100 пъти по- добре.
като погледнеш детето си и да виждаш себе си -мисля ,че е прекрасно. Heart Eyes
не случайно съществуват такива ,,банки,,, на биологичен материал.
имаше специален филм за това по Discovery tv.
а и е истина ,че всяко 10 хлапе ,родено в брак ,не носи днк то на баща си.
просто ние ,жените също като вас мъжете ,сме склонни в дните около овулация да изневеряваме...
ние също сме подвластни на инстинктите си,защото ако не беше така,ако всичко и всички се подчинявахме на морала и достойнството нямаше да се раждат деца.
нямаше да им любов и много други инстинкти,чувства и форуми-родители,отглеждащи сами децата си.


п.с.това филмче за човешките инстинкти е на ВВС.има го в замундата.ако намеря линк ще го пусна
п.с.това

# 34
  • София
  • Мнения: 17 276
desilosha , извинявай, не искам да звуча грубо, но всичко, което си написала са ужасни глупости. Да почнем от това коооолко по-добре е да правиш секс с чужд мъж и да родиш неговото дете, отколкото да си осиновите, направо не мога да повярвам, че някой наистина го мисли това!!!
Банка за генетичен материал – да, ако е със знанието и съгласието на съпруга, разбира се, но това не е изневяра.
А това дето около овулация жените сме склонни да изневеряваме просто няма да го коментирам – глупости на търкалета са това.
Изобщо, толкова съм потресена от целия то постинг, че не мога да си формулирам гладко мисълта.

Жена, която реши да има дете от друг без да казва на мъжа си и му изневерява за целта за мен е подло същество.

# 35
  • Мнения: 446
desilosha , извинявай, не искам да звуча грубо, но всичко, което си написала са ужасни глупости. Да почнем от това коооолко по-добре е да правиш секс с чужд мъж и да родиш неговото дете, отколкото да си осиновите, направо не мога да повярвам, че някой наистина го мисли това!!!
Банка за генетичен материал – да, ако е със знанието и съгласието на съпруга, разбира се, но това не е изневяра.
А това дето около овулация жените сме склонни да изневеряваме просто няма да го коментирам – глупости на търкалета са това.
Изобщо, толкова съм потресена от целия то постинг, че не мога да си формулирам гладко мисълта.
Абсолютно съм съгласна с Birdy!!!!! Не бих искала да се повтарям....
Жена, която реши да има дете от друг без да казва на мъжа си и му изневерява за целта за мен е подло същество.

# 36
  • Мнения: 277
дали на някой му е приятно или не -много често това е реалния живот.
както мъжете могат с различни жени ,така и същото се случва с много жени.

# 37
  • София
  • Мнения: 17 276
Ама моля ти се, аз не споря, че това се случва в живота, сигурна съм, че се случва. Само давам мнението си за такъв тип постъпка.

# 38
  • Мнения: 181
Има някои хора, които се мислят за безгрешни ... мислят логично, рационално и праволинейно ... А какво ли ще стане, ако в техния живот нещо се обърка и нещата не изглеждат толкова логично, колкото би им се искало ? За всяко действие си има обяснение, само ако има разбиране. Това, че понякога в живота ни нещата се объркват ... понякога просто е ирония на съдбата. Аз за себе си имам много логическо обяснение за моите постъпки, но не мисля, че съм длъжна на някой дадавам обяснение Simple Smile Сега живота ми коренно се промени в по-добра насока и съм щастлива от развръзката! Сега съм само с настоящия ми приятел и с никой друг  Simple Smile
desilosha благодаря за разбирането и това, че си на страната на хората с проблеми, а не на страната на тези, които като си нямат проблеми и се опитват да оправят проблемите на другите по свой си начин!!!
С бившия ми съпруг започнахме да практикуваме суинг. Опитахме няколко пъти, но аз останах разочарована. Казах му, че искам да спрем, но той продължи да търси двойки от нета за тази цел. А аз от моя страна съвсем случайно се запознах с третия човек ... От там реших, че щом моя бивш ме дава на други мъже, докато той е с жените им и това не го смята за изневяра, защо ли пък аз да не мога да имам дете от друг, заради това, че наистина искам да имам дете ... Неговото желание за суинг е оправдано, а моето да имам дете не е, така ли излиза ......

# 39
  • Мнения: 671
Има някои хора, които се мислят за безгрешни ... Неговото желание за суинг е оправдано, а моето да имам дете не е, така ли излиза ......

Мнение ли искате.... smile3555

# 40
  • Мнения: 911
...С бившия ми съпруг започнахме да практикуваме суинг. Опитахме няколко пъти, но аз останах разочарована. Казах му, че искам да спрем, но той продължи да търси двойки от нета за тази цел. А аз от моя страна съвсем случайно се запознах с третия човек ... От там реших, че щом моя бивш ме дава на други мъже, докато той е с жените им и това не го смята за изневяра, защо ли пък аз да не мога да имам дете от друг, заради това, че наистина искам да имам дете ... Неговото желание за суинг е оправдано, а моето да имам дете не е, така ли излиза ......

мм'дааа.
аз в дебата кое е морално и кое неморално и подло няма да се включа, но искам да вметна, че не сте решили "да практикувате" суинг (какъв брилянтен израз имало в българския, пък аз колко съм назаднала с модерните тенденции в семейните взаимоотношения Rolling Eyes), ами бившият ти мъж си е измислил много чудничък начин да си похойква с твое благоволение, а ти си останала с чувството, че те "дава на други мъже" - е те там ви е драмата, смятам аз, с него и дори някой специалист би обяснил твоето поведение в последствие като реванш.

а иначе те поздравявам за това, че си си сбъднала мечтата да имаш дете!

Birdy,
съгласна съм, че звучи ужасно сравнението за осиновяването и раждането на собствено дете, но пък не е случайно, че народното творчество е родило оня виц, дето майката казва на децата си "аз ако чаках на баща ви, и вас нямаше да ви има".

# 41
  • Мнения: 671
Суинга не беше ли някакъв танц.. newsm78
Щото ако се зачета внимателно,то май друго излиза Laughing
Абе хора ако сте правили смяна на партньорите ,наричайте нещата с истинските им имена-срамно няма..

# 42
  • София
  • Мнения: 17 276
omorfis, то суинг си му е истинското име на това бе, така си се казва.  Laughing
И не, Lady Sunny, не бих сравнила едното с другото. Ако аз се поставя в твоята ситуация, нещата биха изглеждали така:
Ако мъжа ми иска да спи с други жени и ми го е казал - прав му път, нямаме бъдеще заедно, но поне не ме е излъгал, бил е честен.
Ако аз съм спала с друг мъж и съм забременяла от него и съм излъгала моя, че детето е от него - е тук не виждам нищо честно и почтено.

# 43
  • Мнения: 623
Съглсен съм с Бърди и бих попитал някои нещица Lady_Sunny:

1. Първо кaзваш: "Всъщност се изкушавам да споделя цялата ситуация и отварям нова тема "Една реална история"", след което пускаш това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242929.msg5642183#msg5642183, където странно защо думичката "суинг" не се среща, а нали това беше цялата ситуация?

2. Казваш "...та реших, че ще ми е по-лесно да забременея от друг и да не казвам на никого, а да си отгледаме детенцето с мъжа ми.", ми хубаво де, ама нещо не мога да чатна как така, хем мъжът ти те дава на този и на онзи, пък ти искаш да си гледаш детето с него?

3. "Особено сега, когато го виждам от страни какъв човек е ... си задавам съпроса как съм могла да го търпя толкова време". Винаги съм си мислел, че е най-лесно да разбереш някого що за човек е, когато живееш с него. Да, отстрани, може да се видят, някои неща, които е възможно да не си забелязал от близо, ама чак пък да го разбереш що за човек е...ама както си личи от личната ми титла аз съм "Стар и Глупав", та може и да бъркам.

И финално, не мисля, че тук има хора без проблеми.
И на всеки тук нещо се е объркало в живота му (иначе едва ли щеше да пише тук)
И не мисля, че изказването не мнение е опит за решаване на нечии проблеми
И се оказах прав, че ще се стигне до плюене на поредното ЕРД
И не бих се учудил, ако утре се окаже, че  бившия ти мъж е осъждан за изнасилване...

на магаре...

мъжко...

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 13:48 от dannytg

# 44
  • Мнения: 671
omorfis, то суинг си му е истинското име на това бе, така си се казва.  Laughing



Е вече знам,та ако някой ме покани на суинг,аз да не взема да се наглася като за танци. Mr. Green

И между другото-нито съм от безгрешните,нито от идеалните.И да Ledy Sunnyправа си че не дължиш на никого обяснение за постъпките си,но защо пишеш тук тогава,след като не можеш да приемеш мнения различни от твоето.
И ние щом сме стигнали до тука,значи че сме правили грешки-но не е морално да приписваш вината само на другата страна,при положение че  собствения ти живот се гради върху една голяма ЛЪЖА.
Какъвто и извратен тип да е бил мъжа ти,това не оправдава собствената ти  постъпка-гадно е това което те е карал да правиш,можела си просто да си тръгнеш,да опиташ с друг и да забравиш.
Доверието и откровенноста не са навредили никому-лъжата да.

Общи условия

Активация на акаунт