Малко размисли по темата за имената, любовта и общото между тях...

  • 3 553
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 212
Ами по-неговорещо и по-тъпо не можах да го измисля заглавието, съжалявам  Mr. Green
Още с написването му го видях в слагате ли шапчица, ама да отива там, важното е темата ми да разберете и да видя дали има и други с това усещане като мен...
та за да бъда разбрана, ще разкажа от първо лице какво имам предивд...

Когато обичам някой човек много, в смисъл, между мен и някого има силна, споделена любов и тръпка, но дори и да се лигавим не се наричаме с някакви гальовни и лигави имена като мишленце, котенце и т.н....но...и с личните ни цели имена не се обръщаме един към друг. Значи някак странно е усещането поне на мен като си говорим, точно защото ми е толкова близък да го нарека по име и то не галено, а цяло име...Да му кажа например - Иване, еди какво си...Както и той към мен...а от друга страна сякаш по-скоро не толкова нямам желание, колкото ми е някак си неестествено да ползвам този начин на обръщение, особено насаме...И той мен също насаме не ме нарича с цялото ми име, не се обръща към мен с - Естер (примерно), много ми липсваше. А като си го представя ми изглежда много харизматично...
И наскоро обаче както си вървяхме, аз се бях забляла по витрините и нещо се отклоних, при което той все пак за да му обърна внимание ме извика по име, цялото ми име...което ако щете вярвайте ми създаде някаква тръпка и сякаш като се обърнах все едно бяхме нововлюбени такова усещане...после ми каза нещо най-тривиално, но самото прозвучаване на името ми така от него все още ми звучи в главата...защото не го ползва като начин на обръщение и все едно не той, а някой, с който току що съм се запознала беше...Странно ми е. И се чудя аз ли съм бъгната или не...

Ако някой ме е разбрал, добре, ако не - поне малко от малко си подредих мисълта дори само за себе си Blush

# 1
  • София
  • Мнения: 6 743
Знаеш ли наскоро големият ми син ми каза "Мамо, Владо как се обръща към теб, защото май не съм го чувал"
Замислех се, че наистина той не използва името ми - или го прави много рядко,  и наистина, тогава се чувствам някак специално  Hug
Та не си бъгната  Laughing


# 2
  • Мнения: 6 991
Това с името ми звучи като от любовен френски роман от 18 век.
-Христо, как прекарахте деня си ? Хакнахте ли Майкрософт, скъпи?  Mr. Green - на голяма маса със златна покривка и златни свещи.

# 3
  • Мнения: 2 212
Ео, стига де! Още малко и пача в чешки порцелан ще кажеш, че имаш на масата  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 6 991
 Shocked Не, печено прасенце си представях. Пача не ям, камо ли да я готвя и да я слагам в приказния ни чешки сервиз, наследен от прабаба му Графиня Цонка д'Етрополе.

# 5
  • Мнения: 3 423
Може би не иска да се обърка, ако се
поразсее, и да те нарече Лиска. Така
че е по-добре нещо унисекс да ползва.
Примерно - муци, гуци, коте, шуши, муши.
Или от сорта. На десетия път няма вече
да ти се повръща, а и пичът ще е бетон.
Схвана какво ти казах, нали?!

# 6
  • MUC
  • Мнения: 297
 Joy Joy Joy
Лигли такива...
Не знам, с пълно име го наричам, само като съм му ядосана и от време на време на майтап...  Crazy Той мене, само ако ми е бесен май... Като гледам сме по лигавите обръщения, но там си имаме една-две вариации и това е.

# 7
  • Мнения: 5 622
Пфу, само аз не разбрах какво се пита  Crossing Arms В началото, към средата схванах и тъкмо реших какво трябва да напиша и към края на постинга отново се изгубих.....  ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 392
 На мен пълното име ми действа наобратното, бие ми на сериозен разговор, отчуждение, изясняване на отношения такива работи.

# 9
  • Мнения: 3 423
Може би не иска да се обърка, ако се
поразсее, и да те нарече Лиска. Така
че е по-добре нещо унисекс да ползва.
Примерно - муци, гуци, коте, шуши, муши.
Или от сорта. На десетия път няма вече
да ти се повръща, а и пичът ще е бетон.
Схвана какво ти казах, нали?!

# 10
  • Мнения: 2 212
Схвана какво ти казах, нали?!

Съмняваш ли се  Mr. Green

То тия шушита мушита се израждат някой ден. От мило стана Милан. И сега аз го наричам Милан. Дори понякога забравям как се казва действително. А имаме хубави имена. Но и ти си права, че е рисковано да се ползват лични имена  Mr. Green

Бубе, ами сори. Ама и да се мъча, едва ли ще го обясня по-добре...И все пак да пробвам. Ако Уентър  произнесе цялото ти име, ще те полазят ли тръпки  Laughing

# 11
  • Мнения: 6 991
Току-що нареченият граф (както той сам си казва Лорд), всъщност в интимния ни живот е Мило и Шушче. А няма вид на мило и шушче. Laughing И ние не си ползваме имената. Питах го дали помни как се казвам, помнеше... Laughing

# 12
  • Мнения: 5 622


Бубе, ами сори. Ама и да се мъча, едва ли ще го обясня по-добре...И все пак да пробвам. Ако Уентър  произнесе цялото ти име, ще те полазят ли тръпки  Laughing

Ти си Уентър  Crossing Arms

Уентуърт се казва  Joy

Мило, трябваше с това питане да почнеш. Щях веднага да те разбера.Мен тръпки и само като го гледам Уентуърт ме полазват, еле пък ако ми заговори  Embarassed   Но предпочитам да не ми казва на цяло име. Дълго е и докато го каже, ще е забравил за какво е щял да говори. Ава е ОК, обаче  Flutter

# 13
  • Мнения: 17 402
Мъжът ми ми казва; "Дренке, еди кво си там...."
ЛибоФта си я има и без лиготия, естерсита. Зависи кой как ги усеща нещата. Според някои, аз би трабвало да тръгна да се развеждам, може би. Знам ли...

# 14
  • Мнения: 5 622
. Питах го дали помни как се казвам, помнеше... Laughing

Малко извън темата, но мен много хора се е оказвало, че не знаят как се казвам. От това Бубе, Бубе, та се е случвало след месеци да ме питат"Абе ти, как се казваш всъщност"   #Silly

Общи условия

Активация на акаунт