Кашлица?

  • 716
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 131
Здравейте, д-р Слънчева!
От известно време насам моят син има много странна кашлица. Не изкашля секрет, а все едно се задавя. Но го прави доста продължително. Педиатърката ни го слуша, гледа му гърлото и каза, че няма нищо. Тя предположи, че е възможно нощем нослето му да се запушва, да слиза към гърлото и това да го дави. Въздържа се да изпише сироп за кашлица - първо, защото, според нея, не е болен и второ - защото е с чувствително стомахче, а сиропът може да го разхлаби. Изписа гел Низита да му слагам в нослето и каза, че ако не се оправи - тогава сироп за кашлица.
От два дни слагам гелчето, което предполагам, че трябва да има мигновен ефект - тоест веднага да действа върху лигавицата на носа. Снощи около половин час след като му сложих започна да кашля ужасно.
Какво би могло да е, според Вас. Започнах много да се притеснявам. Мисля си за някаква алергия. Да не би да е от тази мъгла, макар че аз когато е мъгливо не го извеждам, но знам ли... Доколкото съм чувала мъглата провокира такива неща.
Предварително благодаря за отговора!   Grinning

# 1
  • Мнения: 5 760
По принцип на бебетата не се изписват медикаменти за мазане в носа с изключение на лекарството за златистия стафилокок, защото при него няма друга форма освен маз. На бебетата се изписват капки за нос.
А причините за ношните кашлици
1. може да е възпалена трета сливица- можете да слагате капки Коларгол 3%
2. Връщане на храна в хранопровода през нощта, която дразни и предизвиква кашлица.
3. Алергия.
Добре е да се уточни причината. Консултирайте се с УНГ специалист и детски пулмолог-алерголог.

# 2
  • Мнения: 2 131
Благодаря   bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт