Прекомерно качване на килограми по време на бременност

  • 21 022
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте всички,вече съм в последния месец на бременността и съм качила повече от "разрешените"18. Има ли вариант за диета по време на бременността без да ограничавам повечето храни,които са необходими?

# 1
  • Мнения: 768
 Не бързай с диетите докато родиш и после докато кърмиш. Няма нужда да рискуваш здравето на детето, а нещата после сами ще си дойдат на мястото. Аз лично качих и после за няколко месеца свалих 30 кг.

# 2
  • Мнения: 173
Спокойно,сама казваш,че си в края.Ограничение - не знам какво точно имаш в предвид,но мога да те посъветвам да ограничиш "забранените" храни като сладко,тестено и пържено.Те не са полезни нито за теб,нито за бебо.Успех

# 3
  • Мнения: 1 897
Късно е, либе, за китка! Mr. Green
Без лоши чувства, но щом си вече в последния месец малко късно си се сетила за килограмите,тогава на всичко отгоре се качва най-много.
Казват,че по време на бременността трява да се яде за двама,а не колкото двама.Но не се ограничавай вече,няма смисъл , пък и кога ще си хапнеш от всичко което ти се иска,ако не сега.
Бъди спокойна.Иде топлото време, покрай разходките с бебето и грижите за него ще свалиш наднормените килограми, стига да имаш желание и воля за това.
Леко и безпроблемно раждане ти желая!

# 4
  • Мнения: 2 910
Прекомерно е качването на кг. и при мен. Аз до момента съм качила 18кг., като не ям чак пък толкова много. С първата бременност качих 30кг., които свалих за няколко месеца след раждането, надявам се така да стане и сега. За диети по време на бременността изобщо не съм и помислила, още повече, че ти си вече и в 9-тия месец.

# 5
  • Мнения: 8 999
Никаква диета няма да ти помогне да свалиш килограми в 9ти месец, освен ако не минеш на тотален глад. Добре би било да ограничиш яденето, но това няма да те направи по-слаба.

# 6
  • Мнения: 1 080
ееееееее, спокойно, щом му се вижда края скоро. Не е сега времето за диети !!! 

# 7
  • Мнения: 2 960
мисли позитивно ,вижда му се края.....после като включиш на "първа космическа"с бебо и количката ще се вталиш и още как.

# 8
  • Мнения: 9 973
ще сваляш после,сега просто ограничавай тестото и мазното Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 17 592
Преди да започнем да правим бебе бях 53 кг. Спрях цигарите, станах 61. Направихме си бебе, родих при 82. Сега съм 63. Абсолютно от нищо не съм се ограничавала. И си имам спокойно бебче.

# 10
  • Мнения: 2 660
Разхождай се, колкото се чувстваш комфортно. Наблягай на плодовете и зеленчуците, ядките, млечните... Избягвай сладко, бял хляб.
От какво се тревожиш - че не е добре за бебето или за фигурата ти?
Ако е за първото - до колкото знам захарта пречи най-много. Просто я ограничи, за да ти е чиста съвестта.
Ако е за второто - няма страшно, след раждането ще отслабнеш. Има си жени, които пълнеят повече по време на бременност, но пък и тялото им след това лесно се избавя от излишните килограми.

# 11
  • Мнения: 179
И аз качих близо 25кг  ooooh!,вярно,бързо ги свалих,но не си е работа  Cry,от натоварването на  кг получих болки в коленете,гръбначния стълб и те продължиха докато не ги свалих  Confusedсъс следващата си бременност със сигурност няма да допусна това да се повтори  Naughty

# 12
  • Мнения: 121
Помисли от какво качваш килограмите. Може да задържаш вода. Тогава след раждането лесно ще ги свалиш. Ако похапваш обаче редовно калорични храни и като си направиш дневния баланс излизат доста калорийки-гледай да ограничиш мазните и сладки храни, защото 4-5 кг паласки лесно се свалят, но над 10... Не забравяй само, че май 7-8кг ще свалиш автоматично с раждането Simple Smile

# 13
  • Мнения: 745
най-важното е да родиш здраво бебенце и раждането да мине нормално,после да хапваш повече течни хранички за да имаш кърма.повярвай,най-хубавото нещо е да кърмиш детето си!!!а не като мен,след раждането нямах никакво желание да ям (явно много ми дойде емоцията от малкото човече)и резултата не закъсня,спря ми кърмата.живот и здраве,няма да правя такава глупост повече!!! Peace

# 14
  • Мнения: 14 133
Не се притеснявай зя такива неща. Важното е бебчо да е добре. Аз качих 20кг. Почти цялата бременост я пролежах за задържане. Никой доктор не е продумвал за излишни килограми. Просто стискаха палци да износя човечето.  Peace След това ще възстановиш.

# 15
  • Мнения: 24
Ох,и аз имам голям проблем с тези килограми Cry.Сега ще влизам в 5мес. а съм 15кг. отгоре,така като гледам качвам по 3кг. на три седмици #Crazy,а до 9мес. ме е страх да мисля.Дано наистина да се свалят бързо Praynig,че както не съм от високи4ките няма да съм приятна гледка Rolling Eyes.Но в крайна сметка беб4о да е O.K  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 389
И на мен в деветия месец наблюдаващият лекар ми каза да направя диета, защото съм била качила много кг, но така и не го послушах, всъщност за цялата бременност качих около 17 кг. Мен такива вълнения ме тресяха около появата на новото човече, че последното, за което ми се мислеше бяха разни диети. Не стига, че цял живот ограничения -  това да не ям, онова да не ям, затова през бременността му бях отпуснала края и си хапвах от всичко.

# 17
  • Мнения: 78
По време на бременноста качих 35кг.!!!!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked А нямах особен апетит, ходих пеша по 1-2 часа на ден, ядях плоезни за мен и бебето храни и пак бях като кит  Embarassed Когато обаче малкия започна да иска да го нося на ръце, да пълзи, да иска да ходи, да играе, неизбежно килата се стопиха. Сега ми остават 6кг. до нормалното ми тегло. Така че не се притесняваи , живот и здраве, леко раждане ти желая  Peace  Hug

# 18
  • Мнения: 1 197
много сме качилите прекомерно Embarassed,свалят се спокойно.

# 19
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз качих 20 кг по време на бременността....голямо дебелеене падна обаче и по време на кърменето,много огладнявах от него.Едва от няколко месеца започнаха да падат килограмите, ама и аз не съм толкоз упорита. Mr. Green

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е последния месец си то не е останало

# 21
  • Мнения: 311
Аз качих 37 и се чуствах добре. Не се ограничавай, после ще пазиш диети, не мисля че ще ти се наложи, защото работата е много, има многог неспане и всичко ще се оправи от самосебе си. Леко раждане ти желая  bouquet

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Аз качих 35 килограма по време на бременността Embarassed,а може да се каже,че хапжах сражнително нормално.Но аз си качвам ей така от нищото и без бременност Mr. GreenСвалих доста до сега и то почти без усилия.Като се оправи и времето,няма да стоим толкова в къщи и още ще свалим (надявам се).Леко раждане и не го мисли толкова. Peace

# 23
  • Мнения: 4 335
Аз сьм в осмия месец и засега сьм ка4ила 26кг. Лекаря ми каза да ограни4а мазното,тестяното и сладкото,но от това не се отслабва в момента,за гладуване и дума неможе да става.Дано след това да се свалят лесно килцата.Успех и леко раждане а пьк за килата после ще му мислим Hug

# 24
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
То края му се видя,не се притеснявай с тия килограми ,аз бях наддала 25кг. Ограничи малко сладкото,тестените и пържени храни,но за диета и дума не може да става
Успех и леко раждане ти желая  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 049
Забрави за килограмите по време на бременността. После ще има толкова неспане, работа и нерви, че ще ги свалиш искаш или не искаш.   Wink Аз качих 20 кг. и през пьрвата година ги свалих без да правя нищо, просто стреса особено с пьрво дете си каза думата  Embarassed Е, разбира се и не сьм била никога голям привьрженик на шоколадите и тортите  Peace

# 26
  • Мнения: 1 674
Аз качих 20 кг по време на бременността....голямо дебелеене падна обаче и по време на кърменето,много огладнявах от него.Едва от няколко месеца започнаха да падат килограмите, ама и аз не съм толкоз упорита. Mr. Green
И аз така Няма страшно,като хукнеш с количката бързо ще ги свалиш.

# 27
  • Мнения: 814
Аз не съм пазила диета, но определено се опитвах да не прекалявам с това-онова... В края на бременността не се тревожи, роди си спокойно, после ще свалиш!

# 28
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Аз качих около 20 кг,които след това свалих за няколко месеца, без диети,с малко ограничения в храненето и много безсъние.
 По време на бременността не съм пазила диета и не те съветвам да пазиш.Хубавото е ,че идва лятото,когато килцата се топят по-лесно. Леко раждане и не се плаши,с малко воля ще свалиш излишните килограми.

# 29
  • Мнения: 2 478
И аз качих прекомерно-22кг.Въпреки че ограничавах сладкото,мазното и тестото.Но като започнахме да излизаме барзо отслабнах.Е имам още 4-5 кг  Embarassedама и твх ще сваля.Успех

# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
През първата ми бременност качих 27 кг. Не ми пречеха, защото аз съм висока и с едър кокал, а започнах да трупам от ниски килограми.
Втората бременност качих само 12-13 кг, но преди това не успях да сваля всички качени първия път  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 961
Ти си в последния месец. Точно сега недей да пазиш диети. Ако толкова се притесняваш за килограмите си, ограничи сладкото и тестените изделия и се опитвай да се храниш разделно. След раждането ще му мислиш за отслабването.

# 32
  • Мнения: 911
Ами виж какво, за т.нар. диети - определен режим на хранене, без да се лишава организма от необходимите вещества, съставен от диетолог - си позакъсняла. После, дори да кърмиш, ще може да си поправиш "грешката" с балансирано хранене.
За протокола - качих близо Embarassed 30 кила, остават ми да сваля още 7 без да съм правила каквото и да било по въпроса.

# 33
  • София
  • Мнения: 39 758
Даже не знаех, че имало разрешени и неразрешени килограми Simple Smile С Дияна качих 25кг. На последната консултация в болницата лекарката само се смее, пощипва ме по корема и каза "малко си трупнала".
Известно време след раждането си върнах кг, после пак качих след Цилестата.

# 34
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Смомням си че и на мен лекарката ми мрънкаше че съм качила доста  Crazy Аз пък си се чуствах добре  Whistling е като изключим последния месец  Laughing  Иначе бях качила около 22 кг  Crazy

Сега ми остават някакви си 2-3 кг. до предишната ми форма но не драматизирам толкоз  Laughing

# 35
  • Мнения: 3 356
Аз качих 27 кг.При всеки е индивидуално.Още не съм си възвърнала формата,но нещата се подобряват.

# 36
  • Мнения: 4 335
Те маи по вьпроса за разрешените килограми лекарите казват разли4ни кила,4увала сьм 12кг,на мен лекарката ми каза 4е били 15кг,а сега 4ужам и 18кг. Зависи от 4овека то е много индивидуално,но маи много рядко се ка4ват само 12кг Hug

# 37
  • Мнения: 911
Индивидуално е в смисъл, че ако преди забременяването при височина 170 тежиш 48 за нормално ще се приемат едни колограми, а при 70 кг - други. Начинът на живот също е от значение.
Ето една схема:
 http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm

# 38
  • Мнения: 2 531
Има ли вариант за диета по време на бременността без да ограничавам повечето храни,които са необходими?
Ако можеш да удържиш на апетита /аз не мога  Sunglasses / - здравословното хранене, без излишни въглехидрати и с повече плодове и зеленчуци е достатъчно! Наблегни и на млечни и местни харни!Успех!

# 39
Здравейте момичета!
В момента съм в 3 месец и съм се побъркала с тези килограми Sad Малко ме е страх, че много качвам - в момента съм 58 - 59, а преди да забременея бях 52-53. Спрях цигарите, не ям чак толкова много, та да се нарече тъпчене, просто нормалко, но наистина малко в повече.  И като чета по форумите ми се вижда много за първите 3 месеца. Страх ме е да не наддам прекомерно много Sad
Дайте някакъв съвет, защото страшно се притеснявам.

# 40
  • Мнения: 1 512
Аз качих 19 кг,но първите месеци си хапвах от "забранените храни" - доста шоколадови изделия.Няма смисъл да пазиш никаква диета, повече ще си навредиш.Избягвай шоколадовите и тестените изделия,наблегни повече на зеленчуците и плодовете.Когато родиш ще ги свалиш.

# 41
  • Мнения: 1 512
Здравейте момичета!
В момента съм в 3 месец и съм се побъркала с тези килограми Sad Малко ме е страх, че много качвам - в момента съм 58 - 59, а преди да забременея бях 52-53. Спрях цигарите, не ям чак толкова много, та да се нарече тъпчене, просто нормалко, но наистина малко в повече.  И като чета по форумите ми се вижда много за първите 3 месеца. Страх ме е да не наддам прекомерно много Sad
Дайте някакъв съвет, защото страшно се притеснявам.
[/quote

Първите месеци по принцип се качват повечко килограми.Аз бях 55 кг. преди да забременея, към 3-4 месец бях вече 64 кг. и на финала 74 кг.Но си признавам,че се присламчих към шоколадовите изделия ( бях като наркоманка, и ден не можех без да хапна нещо такова, така до 5-6 месец).Наблегни повече на зеленчуците и плодовете сега им е сезона,млечните произведения.Хапвай по малко и умерено без да се лишаващ от нищо.

# 42
Благодаря ти! Но честно казано и аз от време на време ям от "забранените храни", има моменти когато полудявам за нещо сладко. А преди спазвах някакъв режим на хранене (общо взето не ядях много, а сладко много, много рядко, даже гледах да го избягвам). А сега ям, не защото се успокоявам с бремеността и си хапвам, просто ми се дояждат някакви такива неща който винаги съм се стремяла да избягвам. Това ме плаши и за това си мисля че качих толкова изведнъж Sad

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 13:58 от Мрав4о

# 43
  • Разград
  • Мнения: 518
Аз качих цели 26 кг  Embarassed, а бяха ме предупредили да не качвам по-вече от 15. Когато се родиха бебетата смъкнах 10кг, след това за 2 седмици свалих още 10 и сега ми останаха за сваляне около 6 кг. Не се притеснявам ни на-малко, защото в момента в който проходят малките бандити не 6 а 16 сигурно ще сваля  Wink.

# 44
  • Мнения: 1 763
Въобще не се притеснявай за храните, яж каквото си искаш. Направо ми се изправя косата като чуя за ограничаване по време на бременността, особено любимо ми е изказването, че ако се качат повече от 13кг, значи бременността не е водена добре. Щом бебето е здраво, какъв точно е проблемът?Аз забременях 47кг при ръст 167, влязох да раждам 72. Като се прибрах от родилното, бях 60кг, явно повечето са ми били от задържане на течности. Сега съм 48кг, свалих излишните кг много бързо.

# 45
  • Мнения: 2 131
Здравейте момичета!
В момента съм в 3 месец и съм се побъркала с тези килограми Sad Малко ме е страх, че много качвам - в момента съм 58 - 59, а преди да забременея бях 52-53. Спрях цигарите, не ям чак толкова много, та да се нарече тъпчене, просто нормалко, но наистина малко в повече.  И като чета по форумите ми се вижда много за първите 3 месеца. Страх ме е да не наддам прекомерно много Sad
Дайте някакъв съвет, защото страшно се притеснявам.
Не се притеснявай, гледай всичко да е наред с бебето, храни се пълноценно. Килограмите се свалят. Аз преди да забременея бях 57 кг, като влязох да раждам - 85, тоест 28 кг качени. Сега съм 54 кг, тоест дори по-малко от кг преди да забременея.
Натрупаните килца се свалят - като тръгнеш по разходки с бебето, като проходи и почнеш да бягаш подире му, особено ако е палаво като моя син.

# 46
Аз качих цели 26 кг  Embarassed, а бяха ме предупредили да не качвам по-вече от 15. Когато се родиха бебетата смъкнах 10кг, след това за 2 седмици свалих още 10 и сега ми останаха за сваляне около 6 кг. Не се притеснявам ни на-малко, защото в момента в който проходят малките бандити не 6 а 16 сигурно ще сваля  Wink.

Много са ти готини бебчетата, да са ти живи и здрави Simple Smile
P.S. Но ти си била с две, така че не мисля че си качила прекомерно много. А аз се страхувам да не продължавам с такъв темп и през другите месеци Sad

# 47
Много благодаря на всички ви за изказаните мнения! Сега определено се чувствам малко по-спокойна. Simple Smile Ще се опитвам до колкото мога да избягвам сладките неща! А мъжа ми постоянно ми гледа в устата и ми прави забележки, какво ям и по колко - но така се бяхме разбрали преди да забременея, да не ми позволява да наедрявам прекомерно, защото винаги съм държала на външния си вид Simple Smile Simple Smile Simple Smile Но не съм и подозирала, че точно кака ще се развият нещата. Мислех си, че ще имам само коремче, а то ....и дупето ми стана на задник, и краката ми наедряха и корема ми наедря, общо взето от всякъде Sad Simple Smile  Laughing

# 48
  • Мнения: 534
аз къчих 15 кг.за бременността си след раждането веднага смъкнах 5-6 и след 1-2 месеца още 5-6 кг. и остават за сваляне към толкова 5-6 кг. но на диета ще се подложа след като спра да кърмя

# 49
  • Мнения: 9 814
Не бих се решила на диети по време на бременността, нито в периода, докато кърмя.
Но, всъщност аз не мога и да се оплача от сериозно качване на килограми по време на бременността, наддадох само 7.5 кг.

# 50
  • Мнения: 1 305
Според мен няма нужда от диети .
Аз забременях 52 кг през първите 4м без да се лиша от нищо, каквото ми се ядеше това си похапвах качвах на месец по 1 кг и бях много доволна. А да не казвам после какво стана на месец по 4-5 кг и влезнах да раждам 74 кила Много се бях депресирала как ще ги смъкна тея кила, но като се роди малката и се прибрах от болницата и за няколко дена станах 60 кг. А след като спрях да кърмя си свалих и още 10кг Сега съм 50 кг което не вярвах, че ще стане
Затова според мен по малко сладко,  пържено и тестено (аз не можех да го спазвам се такива неща ми се ядяха) и живот и здраве като се появи бебока всичко ще си дойде на място  Peace

# 51
  • Мнения: 1 919
хм след раждането всичко ще се оправи, не се притеснявай. Ей на погледни ми лентичката колко килограма отидох да раждам преди 10 месеца.Успех и леко раждане.

# 52
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
хм след раждането всичко ще се оправи, не се притеснявай.

 А-ха, при някои се оправя, при други не Simple SmileДо организъм си е.Можеш да пробваш с разделно хранене, няма гладуване, всичко се яде, но пък няма да качваш килограми.Т.е. ще качваш, но само от бременността, а не от ядене.

# 53
  • Мнения: 7 474
Ограничи тестото и мазното и без това ще раждаш скоро няма смисъл да се лишаваш вече.
Като родиш с малко усилия ще ги свалиш. Laughing

# 54
  • Мнения: 344
И аз съм на финала.До шестия месец бях качила 4 кг.Вече съм качила общо 30кг , макар че хапвах повечко плодове , зеленчуци , но  Sad Важното е всичко да е наред с бебо и тебе , пък килограмите ще ги свалим.

# 55
  • BG
  • Мнения: 2 217
хм след раждането всичко ще се оправи, не се притеснявай. Ей на погледни ми лентичката колко килограма отидох да раждам преди 10 месеца.Успех и леко раждане.

Определено ти се възхищавам - имаш невероятна воля!!!!

При мен нещата не стоят така нещата - аз смъкнах 18кг до 2-рия месец от раждането и докато не започнах да диетувам - почти никакъв прогрес!
Тъй като авторката отдавна е родила, се надявам да сподели как се чувства сега и дали е успяла да се пребори с килограмите, които я притесняват.

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз първия път качих 25кг-диета не съм пазила.Вторият път качих 12кг-пак не съм се ограничавала

# 57
  • Мнения: 297
Важно е ти и бебето да сте добре,остана още малко и после ще му мислиш  Hug

# 58
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Още малко остана, не бързай с диетите.Аз първият път качих 35 килограма, махнах ги за около 6 месеца

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Темата е от 06,02,2008г. и авторката отдавна е родила  Peace

# 60
  • Мнения: 502
аз качих 11 кг и трябва да си призная че само сладкото ми беше проблем, тоест ако не бях яла много сладко можеше и по-малко да са килограмите. а в последния месец изкарах вирус в лека форма, не се стигна до хапчета, освен хомеопатични и тъй като ми беше доста кофти можех да ям само кисело мляко. така седмицата преди да родя на консултацията се оказа че съм отслабнала с 500 гр, но не умишлено. просто само това ми се ядеше. винаги когато ми е кофти само кисело мляко ми се яде.

Общи условия

Активация на акаунт