Аудиограма на дете във Варна - къде?

  • 2 829
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Здравейте момичета,
Съмнявам се, че дъщеря ми има проблем със слуха  Sad Някъде в началото на Януари беше болна с кашлица и хрема (които се точат и досега) и в един момент забелязах, че не чува както обикновено. Когато я водих на преглед за кашлицата и другите симптоми, обърнах внимание на педито и тя и погледна ушите. Каза, че са възпалени (въпреки, че дъщеря ми не изпитваше болка). Предписа и Оспамокс. На контролния преглед след антибиотика докторката каза, че възпалението е преминало, но детето все още не чуваше нормално. Заведох я при д-р Чамбурлийски. Той почисти малко ушна кал и каза, че всичко ще бъде ОК. Изписа и само капки за хремата. Да, но не е ОК. Хремата вече почти се изчисти, а дъщеря ми продължава да не чува както преди. Шепот чува, макар и не всичко, но например когато вървим двете за ръка на улицата и аз и говоря, тя изобщо не реагира. Случвало ми се е познати да я заговорят на улицата - тя мълчи и нищо не отговаря. Аз си мисля, че се притеснява, но след като хората си тръгнаха тя ме пита "Мамо тази баба за какво ме пита?"  Shocked Понякога чува погрешни звуци (или може би понеже не чува, а сама си ги доизмисля). Например аз и казвам "напомними да зашия това" а тя чува "напълни ми туршия".
Чудя се какво повече мога да направя по въпроса? Да я заведа при друг лекар УНГ ли? И при кого? Мислех си че на толкова малко дете 3г 2м не може да се прави аудиограма. Тя определено няма да съдейства. Но тук прочетох, че са правени такива и на по-малки деца. Някой може ли да ми обясни как се прави това и най-вече къде във Варна може да се направи? В кабинета на д-р Чамбурлийски не забелязах никаква апаратура, но може и да има в някоя друга стая.
Изобщо ще ви бъда благодарна за всякаква информация по въпроса.

# 1
  • Мнения: 148
Странно!
Никой ли не е правил такова нещо?

# 2
  • Мнения: 1 163
Аз лично не съм правила такова нещо, но все се каня. Знам, че във Варна правят замерване на слуха във клиниката, която се намира на Палах центъра мисля, че беше на Папуров. Ако си заинтерисована ще ти пратя и телефони, че в момента ги нямам пред мене.

# 3
  • Мнения: 1 163
Между другото забравих да ти напиша, че имаме приятелско семейство на което детето им чуваше погрешно или въобще не чуваше определени звуци и му беше трудно да ги казва. Например изяждаше ш,т, и т.н. Първо му сложиха слухово апаратче но сега са ходили при друг лекар и той им е казал че слуха му е добре. Но в тази клиника правят замерване на слуха даже и на кърмачета.

# 4
  • Мнения: 148
Благодаря ти!
Аз зная координатите на д-р Папуров. Първо мислех при него да водя дъщеря ми, но после прочетох някои отрицателни мнения за него в този форум и се отказах в полза на Чамбурлийски. Но може би от към апаратура той е по-добре.
Доколкото разбирам и твоите приятели не са получили правилна диагноза?
Колкото до звуците - тя няма проблем с произнасянето. Може би защото отдавна се е научила да говори. Много преди този проблем със слуха да се появи.

# 5
  • Мнения: 477
Мисля , че д-р Драмжиева от Градска болница може да ви помогне, работи със здравна каса, много е подробна по отношение на изследванията, но дали прави аудиограма - трябва да я попитате .

# 6
  • Мнения: 354
Аз имам същия проблем с дъщеря ми  Tired

terrigal , би ли ми казала как точно процедира ти  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт