Как бихте постъпили / за една сватба става въпрос ... /

  • 4 388
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 432
Иска само да се изкажа за подарък - картина. Според мен не е уда4но ,ако изри4но самата картина не е посо4ена от младоженците. Ние полу4ихме такова произведение на изкуството ,ноо на мен ниикак не ми допада. И понеже е от роднини ,въпросните са обидени 4е не виси на стена у нас  Confused

# 46
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 707
Много ми е интересно - сватба за събиране на подаръци ли ги правите? Щото ние като се женехме имахме едно единственно условие, тези хора да са с нас на празника ни. И за да спестим неудобни ситуации поздравихме гостите си на влизане в ресторанта. Сега след 2 години дори не си спомням кои какво ни е подарил. Но си спомням, че се чувствах прекрасно.
Към авторката: купете им каквото е решил съпругът ти, така ще си запазиш прекрасните отношения с него(които естественно не се измерват с пари). И не си струва да се ядосваш, така вредиш само на себе си.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Не виждам защо аз трябва да дам голяма сума примерно , за да им подаря нещо хубаво , след като те постъпиха така тъпо .
Майка ми смята , че не съм права и , че много ще обидя мъжа си  Rolling Eyes
Майка ти е права. След като те са постъпили тъпо не прави и ти като тях.

# 48
  • Мнения: 4 668
Много ми е интересно - сватба за събиране на подаръци ли ги правите?

А на мен ми е интересно не четете ли въобще ?  Confused

Обидно е да се явиш на сватба без едно цвете дори ! Това е въпрос на възпитание и отношение към човека , който те е поканил да споделиш този празник .

Не ме познаваш , в противен случай не би написала подобно нещо ... но както и да е !

За 15 - ти път повтарям , че ще купя подарък - стилен и съвсем приличен , както и подобаваща кошница цветя  Simple Smile , но не желая да плащам крупни суми за грандомански подаръци  Crossing Arms.

И наистина много моля , четете преди да се изкажете мъдро ...

# 49
  • Мнения: 6 645
Преди 6 месеца бях изправена пред почти подобна на твоята дилема. Смятах, че братът на мъжа ми не заслужава чак такъв голям подарък, а и не харесвам ама изобщо жена му. Не се заинатих обаче и купихме скъпия подарък - осъзнах, че това е важно за мъжа ми. Позволи му да направи това каквото иска и не му го натяквай, а и бъди над нещата.

# 50
  • Петрич
  • Мнения: 321
Според мен,това,което си решила да подариш е напълно достатъчно.

# 51
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 707

А на мен ми е интересно не четете ли въобще ?  Confused

Въпросът ми не беше към теб, ако беше прочела внимателно щеше да видиш. Има част от писанието ми в което пише: "към авторката". Никъде не съм коментирала твоя подарък.

# 52
  • Мнения: 1 322
Pipinka, подкрепям те и аз разсъждавам като теб.

# 53
  • Мнения: 173
Ти сама казваш,че е въпрос на възпитание.Не съм привърженик на много скъпите подаръци,но не обичам евтинийката.Смятам че е хубаво да им подарите хубав,стойностен подарък,без значение ,че те вас не са уважили.Сама каза - въпрос на възпитание и не е нужно да се придържаш към максимата :" Каквото ти на мен,такова и аз на теб".

# 54
  • Мнения: 4 668
Сама каза - въпрос на възпитание и не е нужно да се придържаш към максимата :" Каквото ти на мен,такова и аз на теб".
Няма оправия  smile3506

Никъде , ама никъде не съм споменавала , че съм и имала намерение да постъпя като тях , т.е. да отида без нищо или с нещо евтино ... ама изглежда е трудно да се възприеме какъв точно е проблемът в темата .

Има ли смисъл да помоля пак , да се чете преди да се пише ?

# 55
  • София
  • Мнения: 2 896
Заради това, че става въпрос за брата на мъжа ти, съм съгласна да им направите голям подарък, какъвто мъжът ти иска - все пак му е брат.
Останалото е твой проблем - щом те дразни несъответствието - намекни им го в удобен момент.

# 56
  • Мнения: 649
О сложно, ако моя брат не ми беше подарил аз щях да му подаря, но брата на мъжа ми да си гледа работата. Може  в краен случей да купиш нещо, ама до 20 лева.

# 57
  • Мнения: 4 668
Заради това, че става въпрос за брата на мъжа ти, съм съгласна да им направите голям подарък, какъвто мъжът ти иска - все пак му е брат.
Аха ...  Rolling Eyes Тогава какво да си мисля за това , че неговият брат / на мъжа ми / не ни подари и едно цвете ? И той му е брат ... Защо единият брат да е така , а другият- иначе ?

# 58
  • Мнения: 276
Pipinka,много кофти ситуация.Лично за мен това е голяма обида и може би аз бих реагирала веднага.Щеше да ми е гадно затова ,че не са уважили както трябва празника ми.И да се изхвърляш с големи  подаръци и пари едвали тези хора ще оценят жеста,по-скромния вариант е най-удачен за теб-хем да не си с празни ръце като тях,хем да не тее яд ,че се ръсиш много за хора ,който май не го заслужават.

# 59
  • София
  • Мнения: 15 449
Аз бих купила подарък какъвто изберем двамата и според възможностите на семейството. На сватбата бих го поднесла с думите - да си го ползват с радост, както ние техния Mr. Green
Така нито ще падна на тяхното ниво, нито ще ме гризе, че не съм си го върнала.
Е, може да не е най-доброто решение, но като се познавам - така щях да постъпя.
Все едно аз съм го писала. Peace

Общи условия

Активация на акаунт