ПРОБЛЕМИ С БЪБРЕЦИТЕ И ПИКОЧНИТЕ ПЪТИЩА-10

  • 58 845
  • 304
  •   1
Отговори
# 15
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Не се връзвай много на Кюркчиева. Това ти го казва за да ти вземе повече пари. На Мартин му беше казала че ще му прави всяка година по една операция докато влезе в пубертета. Колко рев изревах след прегледа при нея само аз си знам. Така ме наплаши че повече не ходя с Марти сама на прегледи. Винаги влача и мъжа ми. Може да е отличен хирург, но не е създадена да работи с живи хора. Особено пък родители. В правителствена болница такова отношение няма да срещнеш.
newsm10 и аз съм на това мнение ОПРЕДЕЛЕНО засилва нещата все с реплики от рода "за 30 години стаж такова нещо..."

# 16
  • Мнения: 107
absent: да, прочети статията и ще ти стане ясно, излседват дебита на урината
  Благодаря! 

# 17
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Мерси много за бързата реакция и отговорите.
Опитвам се да не и се връзвам на Кюркчиева, ама се шашнахме бая с мъжа ми днес, щото си живеехме спокойно и с мисълта че е рутинна операция. Щото като се роди пък малкия имаше Хипотония( слабост на мускулите) и тогава си изплакохме очите, докато не разберем че лекарите в Израел малко преувеличават, ама добре ни се отрази 6 месеца рехабилитация, така че гледам от много посоки на мнението на лекарите.

Наде, можем да заминем пак, без проблем, само че мислехме че като е такава лека операция, защо да трошим хиляди левове за престой и път, а пък и все пак ходим на работа и това разбутва доста ежедневните задължения. В израел ни казаха един ден изследвания- отивате си в къщи, на втория ден идвате, 20 минути операция с пълна опойка и сси отивате след няколко часа в къщи. В продължение на 10 дена два контролни прегледа и това е.

Ще отидем сигурно при този Гайдарски за още една консултация newsm78 .  

Мерси! А това за 30годишния стаж на Кюркчиева и ние го чухме днес  Joy

# 18
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
УПС, побликувах горното преди да благодаря подобаващо    bouquet   bouquet   bouquet
Пак Благодаря и успех момичета! Знам че мойте проблеми са доста леснорешими сравнение с нечии ваши!    bouquet

# 19
  • Мнения: 78
Здравейте  момичета благодаря ви че стискахте палци имаше резултат    bouquet
Да припомня че ние сме с двустранен рефлукс и ходих да питам за безкръвната операция
И така отидохме на преглед при д-р Чаначев в клиника Малинов той каза че може да се направи безкръвната операция на Тео само че трябва да си поръчаме ние това вещество "дефлукс" даде ни координати на фирмата която го внася - в нашата аптечна мрежа го няма вече проверих. Операцията се прави в Пирогов той ще дойде там да я направи.
Какво представлява самата операция - под пълна упойка със статоскоп се влиза през пикочния канал достига се до каналчето което води към бъбрека и там се инжектира "дефлукса" същото се прави и с другото каналче и след 4 дни изписват детето, няма рязане или дупчене.
За цените - дефлукс 1 доза струва 760лв на нас ще ни трябват 2 тъй като сме с двустранен рефлукс
- трябва да платим  и за избор на екип защото искаме Чаначев да я направи

Малко съм развълнувана и искам всичко да кажа наведнъж ако някои го интересува нещо нека пита ще отговоря при първа възможност.

Последна редакция: нд, 01 юни 2008, 13:40 от nikita

# 20
  • София
  • Мнения: 120
Здравейте, мамчета! Ние май пак сме с бактерии. Теди както беше започнал да пишка редовно на гърне от два дни изобщо не иска и да седне на гърнето. Същия номер е и в яслата, а преди поне там нямаше проблеми с гърнето. Ще изчакам до понеделник и ще пусна една стерилна, а дотогава ще караме на смрадлика всяка вечер. А така исках да махе бързо памперса и да направим уродинамиката. Това чакане и неизвестност страшно ме изнервят.

nikita, браво на вас. въпреки че става въпрос за операция и още ходене по мъките все пак се радвам, че при някой се вижда светлина в тунела. Дано вичко мине бързо и да се оправяте... Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 219
martisun: Не, Кънчев става завеждащ на цялата урология, Кюркчиева си остава на детско отделение

nadia1202:не се притеснявай за уродинамиката, Кънчев и без това не бърза да назначава лечение, препоръчва режим

# 22
  • Мнения: 308
EVVA kakav rejim,spodeli molia te!Na nas ni izpisa samo kalimin i kaza sled 1 mesec na kontrolen pregled.

# 23
  • Мнения: 34
здравейте и от мен в новата тема
имам един въпрос към nikita  какво е дефлукс ,защото на мен ми казаха в правителствена ,че безкръвната операция се прави с тефлон не като домакинския ами медицински тефлон който се накапва под уретера и така му помага да се свива и да не връща урината  нагоре .а сега от теб научавам че има и нещо друго  дали е едно и също дефлукс и тефлон

# 24
  • София
  • Мнения: 219
режима е много често детето да се слага на гърне, като 5 минути след пишкането да се слага пак на гърне (или в тоалетна), целта е ако има остатъчна урина да се изхвърли, да пие много вода и течности

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравейте, мамчета! Ние май пак сме с бактерии. Теди както беше започнал да пишка редовно на гърне от два дни изобщо не иска и да седне на гърнето. Същия номер е и в яслата, а преди поне там нямаше проблеми с гърнето.

И при Калина така протекоха нещата - изведнъж започна да отказва да седне на гърнето. Защо не опиташ да го сложиш на детска дъска направо на тоалетната. При нас даде ефект.

# 26
  • София
  • Мнения: 120
Нати, благодаря за съвета, но съм пробвала и не става. Сега се опитваме да се учим да пишкаме прави в банята.

# 27
  • Мнения: 308
EVVA blagodaria!

# 28
  • Мнения: 78
ciji  deflux е гел съставен от два компонента единия е полизахарид "dextranomer" , а другия е хелуронова киселина. Този гел се инжектира около уретрата като по този начин се създава нещо като клапа която спира връщането на урината.
В интернет прочетох че в редки  случаи ако първото инжектиране не помогне е необходимо да се направи и второ което е и последно ако и то не помогне се пристъпва към операция като поставения дефлукс не пречи и не затруднява по никакъв начин операцията. Успешността след първото инжектиране е 86%
 
ето и сайта от където може да се прочетат още интересни неща само че е на английски

http://www.deflux.com/Templates/Page.aspx?id=979

# 29
  • Мнения: 78
nadia1202 благодаря ти за пожеланията дано и вие да се оправяте бързо и успех в опитите да пишкате прави

Общи условия

Активация на акаунт