ПРОБЛЕМИ С БЪБРЕЦИТЕ И ПИКОЧНИТЕ ПЪТИЩА-10

  • 58 830
  • 304
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 449
Вчера се върнахме от София. След прегледа на 08.02. доц. Лилова ни прие в Токуда. Веднага започнаха да й слагат АБ венозно. Направиха й уродинамика и там се видя задебелена стена на пикочния мехур 0.42 см и остатъчна урина - 9мл. Вчера й направиха микционна снимка. Няма ВУР. Малко се притеснявам дали е вярен резултата, защото Маги не можа да изтърпи докато й напълнят хубаво мехура с контрастна течност. Започна да плаче, че не може да се стиска повече и че много й се пишка. Рентгеноложката й каза да се изспишка и започна отново. Още не беше напълнила и една спринцовка и видя, че катетъра й се извадил. Каза ми, че вече имат снимки и доколкото е видяла има рефлукс в дясно, но малка степен. А после като ни изсписваха ми казаха, че няма ВУР. Доц.Лилова я нямаше и ми казаха, като отидем на контролен преглед след 10 дни, да й покажем снимките. Изсписаха й да пие ЦЕК един път дневно. Не ми стана ясно колко дни да го пием. Утре трябва да се обадя на Лилова да я попитам.
След като направихме уродинамиката, урологът от Токуда ни посъветва да отидем при д-р Момчилов от Пирогов, защото имал хубава апаратура за деца и бил много добър. На моят мъж един познат ни препоръча проф.Панчев, познавал се с него и му се обади да я прегледа. Заведох я в Александровска болница. Като отидохме той беше на операция и доста чакахме докато излезе. След това ни прие в кабинета. Попита ме какъв е проблема, обясних му, че Маги има бактерии в урината и я боли като пишка, както и започна да се изспуска и да си мокри гащичките. Тогава ни каза да отидем да дадем една урина в еди коя си сграда. Изобщо не я гледа на ехограф. Останах много разочарована от него. С две думи - изобщо не ни обърна внимание. Отидохме в Паталогията и от там ни казаха, че урината трябва да е първа след тоалет. Казах им, че няма как да излезем отново от болницата и да донесем урината. И те ми казаха, че като съм решила да оставя урината, но резултата няма да е верен. В крайна сметка не можах да й взема урина, изспишка се извън шишето. Тогава от паталогията ме насочиха като отида в Токуда да попитам дали там не правят същото изследване и там да го направя.  Намерих един лекар от Паталогията на Токуда. Много беше внимателен, попита ме какъв е проблема, обясним му за какво сме тук и тогава той ми каза, че не иска да ме плаши, но те изследвали за тумори. Според него е безсмислено това изследване.
Незнам, момичета, вие какво мислите. Трябваше ли да го направя това изследване - цитологично изследване на урина и някой правил ли го е Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 101
да се запишем в новата темичка  Simple Smile

# 47
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
chere6ka, моя съвет е да отидеш при Момчилов. Или пък отидете при Гайдаров в правителствена.
И ние сме ходили при проф. Панчев. Прегледая трая точно 5 минути след което ни отпрати. Детето въобще не е преглеждал. Видя снимките от изследванията, попита ни какъв е проблема, каза две думи и ни изпрати. Той по принцип е уролог за възрастни, с деца много- много не се занимава.
А урина наистина се дава сутрин първата.

# 48
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Черешка и да отидеш при д-р Момчилов той ще те препрати при доц. Кънчев, защото той прави тези изследвания. Така че вземи си направление и отиди направо при Кънчев, но първо виж кои дни е там. Ако искаш на лични ще ти дам телефоните му, а мисля и че някой по-горе ги писа.

# 49
  • Мнения: 182
Момичета, обръщам се към вас защото с лекарите не мога да се разбера, а говориме един и същ език. Детенце е на 2,10г. и за втори път има бактерии в урината, първият път беше на 1,1 г. и имаше псеудомонас, сега има протеус. Излекувахме ги и в момента е чиста, гледа я др. Буева и тя е на мнение, че не е вродено и няма проблем с бъбреците, добре но я заведох при др. Момчилов от Пирогов и за него не е нормално дете да има два пъти такива бактерии освен ако не е нещо вродено. Иска да й пъхне един шиш в уретрата и да провери за стриктура, евентуално да се прави дилатация и прочие. Незнам какво да правя, да подложа ли детето на този срес и изследвания или не? Помогнете със съвети или с минали по този път и препатили защото съм доста притеснена

# 50
  • Мнения: 5 531
 janaj здравей. Предполагам че се чувстваш объркана. Но щом детето има бактерии е добре да направите необходимите изследвания и да видите дали има или не някакви вродени аномалии. Това което д-р Момчилов иска да напорави е да провери дали детето няма стеснение на уретрата - калибриране. Нещо което не се вижда на ехограф. Действително в уретрата се вкарва дълга пръчка на края на която има топче. Ако то мине свободно всичко е наред, ако не минава - има стеснение.Наистина   е неприятно, но се прави за секунди, така че няма от какво да се тревожиш. Довери се на един лекар, направи изследванията, и след това вече може да потърсиш и второ и трето мнение и да ги съпоставиш

# 51
  • Благоевград
  • Мнения: 333
janaj здравей. Предполагам че се чувстваш объркана. Но щом детето има бактерии е добре да направите необходимите изследвания и да видите дали има или не някакви вродени аномалии. Това което д-р Момчилов иска да напорави е да провери дали детето няма стеснение на уретрата - калибриране. Нещо което не се вижда на ехограф. Действително в уретрата се вкарва дълга пръчка на края на която има топче. Ако то мине свободно всичко е наред, ако не минава - има стеснение.Наистина   е неприятно, но се прави за секунди, така че няма от какво да се тревожиш. Довери се на един лекар, направи изследванията, и след това вече може да потърсиш и второ и трето мнение и да ги съпоставиш

Peace и аз съм на същото мнение. Довери се на Момчилов. Той е много добър специалист и е хирург.

# 52
  • Мнения: 182
janaj здравей. Предполагам че се чувстваш объркана. Но щом детето има бактерии е добре да направите необходимите изследвания и да видите дали има или не някакви вродени аномалии. Това което д-р Момчилов иска да напорави е да провери дали детето няма стеснение на уретрата - калибриране. Нещо което не се вижда на ехограф. Действително в уретрата се вкарва дълга пръчка на края на която има топче. Ако то мине свободно всичко е наред, ако не минава - има стеснение.Наистина   е неприятно, но се прави за секунди, така че няма от какво да се тревожиш. Довери се на един лекар, направи изследванията, и след това вече може да потърсиш и второ и трето мнение и да ги съпоставиш
Благодаря много явно ще трябва да се подложиме на това. Дано не я боли само, че така пищя само при прегледа му  Embarassed Добре а ако не е стеснение знаете ли какво още ни чака - цветна снимка или?

# 53
  • Мнения: 1 802
janaj здравей. Предполагам че се чувстваш объркана. Но щом детето има бактерии е добре да направите необходимите изследвания и да видите дали има или не някакви вродени аномалии. Това което д-р Момчилов иска да напорави е да провери дали детето няма стеснение на уретрата - калибриране. Нещо което не се вижда на ехограф. Действително в уретрата се вкарва дълга пръчка на края на която има топче. Ако то мине свободно всичко е наред, ако не минава - има стеснение.Наистина   е неприятно, но се прави за секунди, така че няма от какво да се тревожиш. Довери се на един лекар, направи изследванията, и след това вече може да потърсиш и второ и трето мнение и да ги съпоставиш

Peace и аз съм на същото мнение. Довери се на Момчилов. Той е много добър специалист и е хирург.
Подкрепям тези 2 мнения  Peace Направете на детето необходимите изследвания. Ако има някакъв проблем е по добре да се хване още във началото... Успех!  Peace

# 54
  • Мнения: 182
Добре мерси, само ако може някой да ми каже какво ни чака като изследване оттук нататък? Калибриране, пускане през вената на контрастно в-во ...... ????

# 55
  • Мнения: 5 531
Ами това какви изследвания са необходими може само лекар да ви каже. Ние тук предполагаме -  да калибриране и евентуално МЦГ. Обикновено не избързват с венозната снимка, ако  другите изследвания са точни. МЦГ също е цвена снимка, но контраста се вкарва пак през уретрата с катетър . При тази снимка обикновено се вижда има или не аномалии на отделителната система - т.е дали детето е с рефлукс или не.
Вече споменах моето мнение  ......Най - добре се довери на един лекар, успокой се и направете изследванията. Да  гадни са, но пък дават ценна информация.

# 56
  • Мнения: 182
Много благодаря още веднъж, ще пиша като имаме някакъв резултат.
Лек ден

# 57
  • Мнения: 390
nikita на каква възраст е детенцето ти? И трябва ли да изчаквате до тази операция? Искат ли ви венозна урография? Пиши на ЛС, ако искаш да не занимаваме другите.

# 58
  • Мнения: 1 802
Аз чак сега разбрах, че са хванали във подкуп Марио Сарафов от Пирогов. На много майки им се плачеше от този корумпиран анестезиолог... Радвам се, че са го хванали, жалко че вече е освободен.  Twisted Evil Дано се докаже вината му и повече не изпълнява професията си!  Rolling Eyes

# 59
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз чак сега разбрах, че са хванали във подкуп Марио Сарафов от Пирогов. На много майки им се плачеше от този корумпиран анестезиолог... Радвам се, че са го хванали, жалко че вече е освободен.  Twisted Evil Дано се докаже вината му и повече не изпълнява професията си!  Rolling Eyes



Пуснаха го под гаранция, но тепърва ще тече следствие. Честно казано, не вярвам да се отърве. Доста хора са проявили активност да свидетелстват срещу него, даже от 6 РПУ призовават всеки, който е потърпевш да даде показания.

Общи условия

Активация на акаунт