24г.с -10кг много ли са

  • 4 906
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 132
Как да не са много??? Защо всички , които се наддали толкова много се утешавате така задружно??? Нормалното нарастване на теглото е до 15 кг- и то за цялата бременност.Но това си е ваша работа-тъпо е да се успокояваш с това че си бременна или че на детето му се яло.Аз съм бременна в 21 седмица и съм качила 1.5 кг без грам да се ограничавам!
Така че можете да се замислите!!!

# 46
  • Мнения: 1 243
Аз до края на бременноста бях качила 24кг.

# 47
  • Мнения: 2 660
Нормалното нарастване на теглото е до 15 кг- и то за цялата бременност.

Не може да се каже общо за всички колко килограма е нормално да се качат. Както не можем да кажем и колко е нормално да е висок един човек. Организми различни, бебета различни....

Хубаво е да се внимава, за да не се получат проблеми с кръвно налягане и др. усложнения. Щом има достатъчно движение, изследванията показват добро развитие на плода и здраве на майката - останалото са писани формули. И обратно.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 249
Абе множко са си. Не че казвам, че трябва да се пазят диети, но накрая много ще ти тежи (ако продължиш така да качваш), а после нищо няма да ти става и трудно се свалят. А и последните седмици бях започнала малко да вдигам кръвното и не се чувствах хич добре (по принцип съм с много ниско).
Аз качих 28 кг. с първата бременност, свалих ги (с безвъгледидратна диета) след 1 год.
С втората 22 кг. (хем уж внимавах), сега имам да свалям 15 кг. Rolling Eyes и вече не се понасям така, а ми е трудно да си спазвам режима като съм по цял ден около хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт