16 капки Вагинтол - не е ли прекалено?

  • 4 129
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 131
Не, не са правили изследвания. Не зная педиатърката по какво прецени - той се потеше и беше неспокоен. Тя му пипаше главичката. Но доколкото знам при малките бебенца това е нормално и рахитът се появява при бебета, които се развиват и нарастват бързо. Аз давах три капки някъде около седмица. Спряхме ги именно заради фонтанелата, защото беше започнала да се затваря.

# 16
  • Мнения: 46 508

Каква беше стойността на АФ Confused

... Но доколкото знам при малките бебенца това е нормално и рахитът се появява при бебета, които се развиват и нарастват бързо ...

Недоносените и недохранените са най-предразположени.

# 17
  • Мнения: 357

ааа това не ми е казвала - има едно лисче тук от изследването , но нищо не му разбирам - знам , че каза между нулева и първа степен - но аз бях спокойна през цялото време - и аз и мъжа ми и майка му и т.н. сме карали рахит и може затова да не сме му обърнали такова внимани  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 46 508
Аз затова питам, защото някои доктори казват на всички са карали рахит, но като кажат стойностите, се вижда, че въобще не е имало такова нещо.

Пример:

... Лекарката ни се усъмни, макар че фонтанелата и костите на черепа бяха достатъчно твърди, но все пак предписа изследвания-т.е да се вземе кръв от вената.Това се оказа непосилна задача за 3 лаборантки и накрая взеха кръвта от пръста.Резултатите:алкалната фосфатаза беше 290-т.е със 100 над границата според лекарката ...

А границата е 470, сама си направи изводите  Tired

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 20:04 от Никол

# 19
  • Мнения: 357
ми така , но при нас трябваше да се дават капки и калций - нарастваше много бързо, а главата му се деформира и въпреки това бяха 2 пъти по 2 капки, не 16 ! А и Вигантола поне пред мен е доказал че не е много безвреден ... пак ще кажа на жената - изследвания и дори и след тях - трето мнение  Peace

# 20
  • Мнения: 2 960
Аз доколкото знам рахита се установява със снимка на китката. От друга страна и двамата лекари да се объркат... newsm78  Настоявай за изследвания.
защото недай боже да бъркат ,тези капки са страшно много

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
защото недай боже да бъркат ,тези капки са страшно много
И на мен ми се виждат много, но не съм медицинско лице все пак и не исках да всявам допълнителна паника у майката. Затова я посъветвах да настоява за изследвания.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Ами и аз си мисля че са много. Даже лекуващата ни педиатърка на консултацията нищо не каза за рахит и аз я водих на частно при двама различни лекари, но мисля утре да я заведа при лекуващата и да поискам изследвания. Ако ми откаже ще отида на частно да й ги направят, за да съм по-спокойна, защото не ме притеснява толкова началната форма на рахит (ако я има) колкото високата доза на витамин Д.

# 23
  • Мнения: 478
Малкия ми много бързо наддаваше 2,3 месец и му увеличиха капките на 5, но наведнъж. Като се стабилизира му ги намалихме на 2 и изведнъж на 11 месеца фонтанелата затворена!
Племеницата знам че пиеше по едно време по 8 наведнъж ама и тя какво кюфте беше ..
Но 16 капки и на мен ми се виждат много все пак както си написала направете изследванията пък стискаме палци да е фалшива тревога

# 24
  • София
  • Мнения: 5 713
 #Crazyкакви са тея 16 капки ooooh!

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Бебка много ми наддава - на 3 м. беше 6.800 кг. Сега предполагам вече е към 8,00. Но пък и  на см. ми расте много,но не я ограничавам. Като и се хапва й давам да яде. Но пък й правя масажи и гимнастика и има ли слънце сме навън. Иначе от това което видях рахита й го определиха  по главичката. И двамата лекари ми хванаха пръста и ми натиснаха с него главичката й и пръста ми потъваше. И въпреки всичко ще искам изследвания защото ми е притеснено... Sad

# 26
  • Мнения: 5
Здравей, когато сина ми беше на 6 месеца и на нас ни изписаха 10 капки вагинтол и калции. Започнах да ги давам и резултата не закъсня. Детето започна да губи апетит, да повръща. И така след ходене напред, назад стигнахме до детската нефрология и там лекарката като разбара колко капки вигантол даваме ни обвини, че ще си убием детето. Защото бъбреците са ще ли да се вкаменят!!!!!!!!!!! Прочети си внимателно листовката на вигантола, където пише че предозирането на лекарството води до фатални резултати. След тази случка вече абсолютно винаги чета листовките на лекарствата.

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 22:16 от talka

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Много са!!! Настоявай да се пуснат изследвания на детенцето.
newsm10

# 28
  • Мнения: 434
16 капки са ужасно много.Витамин Д може да доведе до небратими увреждания на бъбреците.В никакъв случай не го давай без да са направени изследвания.

# 29
  • Мнения: 22
Здравей,
според мен, важното е, че си потърсила мнението на 2-ма специалиста и след като са на едно и също мнение не се притеснявай да ги послушаш.
Пиша в темата ти, защото имам пряко наблюдение върху братовчедка ми, която като се роди имаше такъв рахит, че пръстите ти можеха да потънат в главата й. Изписаха й 16 капки Вигантол, които приемаше редовно. В следствие на това /вероятно/ фонтанелата й се затвори на 6 месечна възраст. Това обаче не й попречи да порасне прекрасно красиво и умно дете. Сега е пълна отличничка във Френската гимназия и не може да се оттърве от момченца, които я преследват Simple Smile
Успех и не се притеснявай излишно.

Общи условия

Активация на акаунт