Ще започвам месно пюре,моля насочете ме!

  • 2 135
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 596
Здравейте мили майки,
утре ще започна месно пюре.Искам да попитам и от вашия опит.
Когато дам утре,следващите дни продължавам ли с него или един ден захранвам с месното(мъничко),а на следващият ден зеленчуково колкото си яде.Или няколко дни да давам от месното 5-6 дни и после,друг вид месо и пак така 5-6 дни.И чак като свикне с всички меса,чак тогава възвръщам зеленчуковите?
Ох,малко несвързано го написах,но дано разберете какво имам предвид newsm78 #Crazy
Моля пишете ми. Heart Eyes

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 20:40 от mamma_mia

# 1
  • Мнения: 27 524
Може да даваш всеки ден месно. Може и да редуваш със земенчукови, както искаш, няма правило за това. Аз когато започнах месните, давах всеки ден и понякога само зеленчуци.
Хубаво е да има разлика от около две седмици между двата вида месо при захранване.

# 2
  • Мнения: 1 596
Благодаря ти Блонди,
ти винаги си отзивчива Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 5 709
А какво количество се дава като за първи път .... Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 27 524
А какво количество се дава като за първи път .... Rolling Eyes

Аз лично си дадох цялото бурканче наведнъж.  Simple Smile

# 5
# 6
  • Мнения: 554
Аз дадох половин бурканче за 1-ви път, на следващия ден дадох другата половина и започнах да редувам, един ден зеленчуково един ден месно.

# 7
  • Мнения: 46 492
Аз лично си дадох цялото бурканче наведнъж.  Simple Smile

Да, в месните пюрета месото е едва 8-10%, спокойно можеш да си го дадеш наведнъж  Grinning

# 8
  • Мнения: 8 917
Може и наведнъж. А аз редувах месни и зеленчукови.

# 9
  • Мнения: 159
Здравейте,
искам да ви попитам някой дали е захранил с домашно месно пюре? И ако да, тогава количеството на месото какво е? Може би едно кубченце от формички за лед или по - малко? newsm78 Не че сега ще го въведа, но просто да съм подготвена. Grinning

# 10
  • Мнения: 508
Здравейте,
искам да ви попитам някой дали е захранил с домашно месно пюре? И ако да, тогава количеството на месото какво е? Може би едно кубченце от формички за лед или по - малко? newsm78 Не че сега ще го въведа, но просто да съм подготвена. Grinning
аз слагам точно едно кубче от форма за лед мисля,че е достатъчно Peace

# 11
  • Мнения: 757
и аз редувах месно и зеленчуково по едно бурканче

# 12
  • София
  • Мнения: 572
И аз почвам от днеска да давам пюре от месо.Педиатъра ме посъветва и други момичета от тука да почна с пуешко или пилешко месо по 30-40 г.Да се редува през ден с зеленч.пюре.Ако е от готовите пюрета може бебо да изяде/ако иска де/ и повече от половината пюре,защото съдържанието на месо в тях е около 8%.Аз му дадох на Sunval/от 4 мес./-Зеленчуци с ориз и пуешко месо и на бебо мн.му се услади,ако му бях дала и цялото пюре щеше да изяде.

# 13
  • Мнения: 1 596
Аз дадох половин бурканче за 1-ви път, на следващия ден дадох другата половина и започнах да редувам, един ден зеленчуково един ден месно.

Благодаря за отговора Heart Eyes
Днес дадох половин бурканче,утре ще дам другата половина.И така няколко дена ли да давам от това месо или вдруги ден да дам само зеленчуково?
Нали трябва няколко дена да яде само от него,за да се затвърди и да се види дали ще има някаква реакция? newsm78
А ако направя така: 4-5 дена да давам по половин бурканче+някакво зеленчуково за попълване на грамажа,после почивка от 5-10 дена и след това въвеждане по същия начин на друг вид месо???
Така дали е добре? Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 554
Можеш да си го смесваш със зеленчуково, аз допълвам така, защото съм взела на Хип от 125 гр., а ние хапваме по 160 гр. и към месното добавям зеленчуково. За друг вид месо можеш да въведеш 2 седмици след като си захранила с единия, ако искаш и по-рано, ти си решаваш.

# 15
  • Мнения: 9 973
аз давам колкото иска.......... Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 5 709
На мен ми казаха,че след като въведа 1 вид месо не е нужно да изчаквам за да въведа друго Thinking

# 17
  • Мнения: 554
На мен ми казаха,че след като въведа 1 вид месо не е нужно да изчаквам за да въведа друго Thinking

 Мммм не знам, то всеки казва различно, но между пилешко и телешко има разлика, както и всеки зеленчук. Иначе по тази логика като захраниш с картоф не е необходимо да чакаш за да захраниш с морков  и т.н. newsm78 Ако дадеш пилешко днес и след 2 дни телешко как ще разбереш кое не му понася ако има някаква реакция. И аз се обърках вече  Joy

# 18
  • Мнения: 266
аз ги редувах,защото педито ми каза така.давах по 5 или 6 лъжички,а след това дохранвах с АМ.един ден месно един зеленчуково.

# 19
  • Видин
  • Мнения: 685
И аз ще редувам. Вчера дадох пуешко-80гр+зеленчуково (за пръв път) днес ще дам зеленчуково. И така ще ги редувам през ден Peace

# 20
  • Мнения: 1 596
И аз ще редувам. Вчера дадох пуешко-80гр+зеленчуково (за пръв път) днес ще дам зеленчуково. И така ще ги редувам през ден Peace

еми то ....и аз ще взема да направя така.и аз дадох пуешко за първи път същите грамажи+зеленчуково
 Simple Smile

# 21
  • Видин
  • Мнения: 685
Мама_миа, а какво месо мислиш да дадеш за второ? Аз мисля пилешко newsm78
П.П. Много сладка усмивка има сина ти Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 1 596
Здравей,
благодаря за комплимента Heart Eyes
Или пилешко(което е по-вероятно) или заешко,нали казват че били добре за начало като месо.
Като затвърдим пуешкото,може би пиле и след това заек.
Странно ми е ...аз през живота си,да съм яла 1 или 2 пъти заек ...и сега пък да давам на детето си. newsm78
Той заекът,мисля че няма да присъства на нашата трапеза,говоря като порасне един ден детето.
Но,щом трябва да го опита,ще дам...все пак да е ял.Да,след това ще дам пилешко и накрая заек.
Ще отворя една скоба,аз например не консумирам яйца,защото ми става лошо от тях и повръщам,затова няма да дам и на бебето.Може би след много време да му дам,като порасне.
Мисля, че храненето ще му определям спрямо мойто.

П.С.Сигурна съм,че и твойто мъниче има чудесна усмивка Simple Smile Heart Eyes

# 23
  • Видин
  • Мнения: 685
И аз ще започна с пилешко и после заешко, м/у другото казват, че заека е най-екологично чистото животно, защото яде само треви и подобни. И аз яйца не съм давала още, но не мисля и скоро да е. Аз много обичам, но мисля че му е рано.
Понеже гледам, че сме с еднакво мнение за захранването, ако искаш можем да си контактуваме по скайп, ако имаш. Ако искаш ми пиши на лични и аз ще ти пратя моя или ти твоя.

За мен усмивката, на Марти е най-хубавата Blush. А твоето как се казва?

# 24
  • Мнения: 256
Ние започнах ме с пилешко,домашно приготвено, като количеството е горе-долу колкото кубче лед като постепенно увеличавам количеството на месото. Аз редувам единия ден месно пюре другия безмесно+1/2 жълтък  chef

# 25
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
редувах месно и зеленчуково  .
По принцип нова храна винаги давах по една -две лъжички само , колкото да опита .
а и аз захранвах -не замествах... Blush

# 26
  • Мнения: 159
Здравейте,
искам да ви попитам някой дали е захранил с домашно месно пюре? И ако да, тогава количеството на месото какво е? Може би едно кубченце от формички за лед или по - малко? newsm78 Не че сега ще го въведа, но просто да съм подготвена. Grinning
аз слагам точно едно кубче от форма за лед мисля,че е достатъчно Peace

 Peace

# 27
  • Мнения: 22
Аз дадох половин бурканче за 1-ви път, на следващия ден дадох другата половина и започнах да редувам, един ден зеленчуково един ден месно.

И аз така процедирах.

# 28
  • Мнения: 159
Да ви  кажа - започнахме с месно пюренце от пиле купено на Нестле "пиле с моркови", обаче малчо за първи път ми направи физиономия все едно ще повърне. Не яде от него. Днес опитах с домашно приготвено и резултата беше суперски. Wink Та за това купеното пилето имаше вкус на пиле от консерва. Съвсем различно. Не беше вкусно. Морковите си бяха ок ама пилето - ужас. Пюрето е дует.  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 229
И моя Гого се потриса на купешкото и се чудя дали да му приготвям домашно  newsm78 . Зеленчуковите, които яде са домашни, но от зеленчуци от село. Месо обаче не мога да осигуря от село и затова се чудя дали има техника за премахване на гадостите от купеното пиле  newsm78
Моля да ми кажете ако някой знае и сори, че се намесвам в темата

# 30
  • Мнения: 745
Да ви  кажа - започнахме с месно пюренце от пиле купено на Нестле "пиле с моркови", обаче малчо за първи път ми направи физиономия все едно ще повърне. Не яде от него. Днес опитах с домашно приготвено и резултата беше суперски. Wink Та за това купеното пилето имаше вкус на пиле от консерва. Съвсем различно. Не беше вкусно. Морковите си бяха ок ама пилето - ужас. Пюрето е дует.  Rolling Eyes
Вчера дадох същото пюре!!!!Така се намръщи,че се отчаях.Но щом казваш,че и вашата реакция е била същата...ми олекна.
Реших,че местните не му харесват.
Аз яйце също не съм дала.Не сме почитатели на тези храни и просто незнам как да постъпя с малкия.

# 31
  • Мнения: 176
Христинчето това че не сте почитатели на тези храни не означава, че трябва да лишаваш бебето си от тях.Може пък на него да му хареса.Яцето е богато на желязо и точно през 6 и 7 месец е най-важно да присъства в менюто им.Това е моето мнение!Нищо не ти пречи да опиташ, нали Simple Smile.

# 32
  • Мнения: 141
и аз искам да попитам,колко време след въвеждане на зеленчукови пюрета се въвежда месно и въобще всичко друго ли трябва да си въвел(плодови,каша)на нас ни е доста рано ,но да знам Peace

# 33
  • Мнения: 521
Здравейте момичета както прочетох по горе май не само моят мъник не е харесал дуета на Нестле пиле с моркови и на него никак не му хареса и се опита да го повърне не хареса готовите местни пюрета и сега започнах да му давам домашни и тях ги харесва само дето са плодово- зеленчуково- местни защото само зеленчук и месо не харесвам иска да има и поне малко плод Simple Smile
Та въпросът ми е вие как давате местното пюре един ден зеленчуково на следващия ден местно защото педиатърка ми каза че трябвало да редувам 2 дни зеленчуково 1 ден местно а аз се обърквам в броене на дните и се чудех дали да не мина и аз на схемата един ден зеленчуково на следващия местно тоест местно се пада през ден Simple Smile

# 34
  • Мнения: 165
Аз нещо не разбрах Embarassed докато се захранва с месо всеки ден ли се дава? примерно за около 5-6 дни само месно и дохранване със зеленчуково или един ден месно и зеленчуково и на другия - само зеленчуково?

# 35
  • Мнения: 59
Моето детенце не поже да свикне с готови зеленчукови и месни пюрета. Готови плодови, особено на Gerber обожаваше.Пробвах всички марки, но не. Бях принудена да му готвя и пасирам. Редувах ги един ден зеленчуково + жълтък, на следващия месно (пиле, заек, телешко)

# 36
  • Мнения: 1 165
Аз давах по лъжичка, докато стигнах до 10-15 и дадох цялото количество. Дохранвах със зеленчуковото пюре. Както Блонди ти е писала е добре да има някакъв интревал при включването на различните видове меса. Аз ги дадох в следния ред-пилешко, пуешко, телешко, риба и свинско.Последното не е за предпочитане и го избягвам.

# 37
  • Мнения: 756
аз давам пюретат по същия начин като Атланта , но мисля че е хубаво да има жълтък в зеленчуковите пюрета , избягвам да слагам в месните само.

# 38
  • Мнения: 69
Аз дадох половин бурканче за 1-ви път, на следващия ден дадох другата половина и започнах да редувам, един ден зеленчуково един ден месно.

И аз така направих Simple Smile

# 39
  • Мнения: 502
аз захраних с пюре от пуешко месо и то след като бях захранила и с жълтък. след това ги редувах един ден зеленчуково с жълтък, на следващия месно- пуешко, заешко, пилешко или телешко. към 8 месец записах дъщеря ми на детска кухня, но там почти всеки ден има месно ядене.

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз захраних с пилешко пюре.Първия ден 1/4 от пюрето,Втория ден 1/2,Третия ден 1/8,Четвъртив цяло бурканче.След това започнах да редувам един ден месно,един ден зеленчуково.За въвеждане на ново месо изчаквах 2-3 седмици.Жълтък още недавам/незнам колко са пресни яйцата/ Peace

Общи условия

Активация на акаунт