Отговори
# 45
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
А бе, Ники, не се огорчавай бе мила сега- писахме по-долу май. Аз слагам домат, морков, картоф, може и парченце мънинко лук, но чак сега го сложих ( не знам другите мами откога слагат и лук) и варя, после цеда и минавам зеленчуците с пассавердурите и пурето слагам към бродото и готово, ако ерядко варя в него пастината, ако ли пък не го добавям като разтварям брашното към пурето от месо. А може и тиквичка да сложиш също.

# 46
  • Мнения: 2 379
Това за продаването на боклук от Ломбардия на Кампания и аз скоро го научих. Правили са се леко на ударени и никой не си е правил труда да пита и да разследва защо smaltire i rifiuti в Кампания е по_изгодно от където и да е било другаде?! Whistling ooooh!
Защото са отивали в нелегални сметища, разбира се!

# 47
  • Мнения: 750
Благодаря ти Миликс Hug
и аз опитах така,но  на мен ми се вижда по зле,защото излизат доста големи пар4ета от зелен4уците и ми се струва,4е така детето може да се задави,а и прословутите фибри преминават отново в бродото.А педиатърката ми каза,4е то4но от тях се запи4а детето.Ве4е трета седмица сме на клизми и направо ве4е ще си ударя главата в стената Confused

# 48
  • Мнения: 1 545
Овчева, ни съ пали тъй де! Никой не е казвал, че хората в Кампания са по-тъпи от някъде другаде. Аз обаче твърдя, че има много иньоранти и си заставам твърдо зад думите. Знаеш къде живея - почти в центъра, заобиколена съм от един от най-старите квартали на Наполи - Санита` (между другото, тук е роден Тото` например, живял е Леопарди и кой ли не). Смело твърдя, че по-невежи хора не съм виждала. Всъжност не знам дали невежество е точната дума - те просто са в един еволютивен стадий, който цивилизация е трудно да се нарече. Ела ми един ден на гости и го прекарай "афачата" на терасата ми точно над тях и ще ме разбереш за какво ти говоря. По-дълго няма смисъл да описвам. И пак казвам - не ги сравнявам с например населението на Ломбардия или Тоскана. Не знам по-невежи ли са, или по-малко. Факт е, че са такива. За съжаление сина ми ходи на дестка градина в района, не мога да го водя по-далеч, и майките, които срещам като го водя, често са на това интелектуално ниво, ама какво да правя.
В същото време познавам страшно много хора тук в Наполи и околностите, в никакъв случай не мога да ги нарека необразовани или неинтелигентни. Даже напротив. Не малко от тях живеят например в Куарто (за незапознатите - едни от най-дълго продължилите барикади заради дискариките и прочие бяха и още са именно там) . Еми защо тези хора не излизат на улиците да пречат за отварянето на дискарики и никой не мислят и да протестират срещу инчерениторите - ми щото имат акъл в главата и им е ясно, че е единственото решение на проблема и е по-добре, отколкото боклуците да се търкалят по улиците, да зариват училищата и да ги палят и да се вдишват отровите.
Иначе всичко, което си казала и ти за камората, си е напълно вярно и обяснява защо се стигна до това екстремно положение. И хем го знаят хората, хем на последните избори пак гласуваха за Йерволино........ Е извинявай, ама как да не ги наречеш тъпи?  #2gunfire

# 49
  • Мнения: 359
Макд-к естествено,че не е нито здравословно,нито хигиенично,нито приятно за окото ,тези боклуци да стоят пред вратата на хората.Е ами като никой не минава да ги вземе,какво да направят хората.Разбирам населението да не си плащаще таксата за смет,напротив тук сме с най високите данъци за боклук.По голяма дори и от един с адресна регистрация на центъра на Рим.Само,че тези пари не отиват за разрешаване на проблема с боклука ами за разните му президенти на региона,консуленти,който от 10 години вземат по половин милион евро на год,(включително и министърът на околната среда П.А.)за да измислят уж решение някакво.Естествено,че хората са за построяването на инченетори,знаят какви са предимствата ,но и знаят също,кой ще се заеме с тази работа.Защото боклука преди да стигне до инченеторите,трябва да се складира някъде(в дискариките).И пак се връщаме на пунто да капо,защото същата тази мундиция в дадена дискарика може да престой и 10 години например.
А каква провокира освободеният диоксин можеш да прочетеш навсякъде и това не е мое лично мнение ,а научно доказано.Това,че хората сами си палели боклуците е абсолютна дезинформация.Има си хора на който се плаща именно да причиняват тези безредици.
Милих,радвам се че в Сицилия нещата са се променили.Следващият път като сляза надолу,ще те поканя да говориш на някой митинг.Защото аз доколкото знам от 10 комерчанти,6 плащат пицо.Да мафията не е така активна както преди,не убива хората ей така както си вървят по улицата,просто е преминала от една форма в друга.По модерна.Сега не рекетира само сичилианеца,рекетира и романо и миланезе и изобщо цялата държава.
Деси виждам че си писала ще се включа след малко

# 50
  • Мнения: 1 545
Ето един линкhttp://www.padovanews.it/content/view/24854/108/ и от мен за вредата от нанополверите от инченериторите. Така е, ама ако имаше друг начин, някак си да "молекуляризираме" боклуците..... Естествено, с разделно събиране на боклуци тези за изгаряне съществено ще намалеят, но все някъде трябва да се складират и изгарят. Не може да си ги държим по улиците.

# 51
  • Мнения: 359
М кукла защо се учудваш ,че хората в квартала са такива.Та това е един от най малфамато куартиере на Наполи.
Да трябва да се складират някъде боклуците преди да бъдат изгорени,проблема е именно в това след като са били складирани ще ги вземе ли някой да ги гори или една част от тях ще бъдат заровени под земята и отгоре ще се насади домоти примерно.Така ,че проблемът не е толкова индивидуален.До нас няма дискарики,няма да строят инченеритори,но не мога да не се замисля,тази салца или тази паста ,аджаба откъде идва.Това,че на етикета е написано произведено в ххх не ми дава никаква гаранция,че домата не е бран в Кампания.

# 52
  • Мнения: 764
Niki,купете сироп4е Епалфен,то е то4но за запе4ени деца,мисля по 1 лъжи4ка на ден беше,но вътре си пише.До 2-3 дни решава проблема.Също сок от круши и праскови.Много е драсти4но това с клизмите,лигавицата е много нежна на децата,ще го разраните и ще стане по лошо...Защо държиш да разреждаш с бульон???В краен слу4ай,си купувай готов,мисля 4е Милупа имаха.
Mай Ники не е 4ела още та продължавам.освен този сироп,има и свщи4ки глицеринови за бебета,бебето се изхожда само 4есто веднага,най-късно до няколко 4аса.На теб кой ти ги предписа тези клизми???Дори в болни4ни условия се правят 1-2... ooooh!Освен това,извинявай,но това,което ти е казала педиатърката за фибрите е абсолЮтно погрешно,противоре4и на медицината ShockedПървият въпрос,който се задава на 4овек със запек е дали консумира достатъ4но зелен4уци,плодове и 4ереали.То4но защото там се съдържат фибри,и те като неразградима 4аст увли4ат остатъ4ното съдържимо по 4ервта и стимулират 4ервата да го изхвърлят.Колкото пове4е елиминираш фибрите от диетата на детето,толкова пове4е го запи4аш PeaceИ за да не съм голословна,и да не си мислиш 4е това са мои идеи,про4ети сама:
http://www.pizza.it/angeletti/fibre.htm
http://www.dulcofibre.it/intestino-e-la-stipsi/?s=12
http://www.aamterranuova.it/article449.htm
http://www.erboristeriaedaltro.com/STITICHEZZA.html
http://www.dica33.it/argomenti/nutrizione/dieta_salute/fibre.asp
http://www.duphalac.it/benessereestiledivita/lastitichezza/0,,2491-7-0,00.htm
Надявам се да се оправите скоро Peace

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 20:53 от Italina

# 53
  • Мнения: 750
Благодаря ти Италина и аз съм на твоето мнение,но според моята педиатърка Габриеле се запи4ал, защото съм му смилала зелен4уците със робота и така преминавали и фибрите които трудно се храносмилали и затова се запи4ал.За това ме кара да не смилам със робот ами да съм минавала зелен4уците със пассавердуре.На мен ми се стори една голяма стронцата и затова реших да ви питам и вас  които сте с пове4е опит за тези неща Simple Smile
Ти как го приготвяше вашето бродо?

# 54
  • Мнения: 764
Бродо-бульон,е те4ността в която е вряло нещо,ако са зелен4уци е зелен4уков,ако е месо,е месен бульон,може да бъде и смесен.Вариш нали4ните ти зелен4уци и после прецеждаш,това е,друго няма.После си пасираш зелен4уците и толкова.Твоята педка е в голяма грешка,те фибрите са просто нехраносмилаеми PeaceНяма хора дето ги храносмилат ooooh! ooooh! ooooh!Както ве4е казах,предназна4ението им е съвсем друго PeaceЗасили зелен4уците,давай,овесени ядки/има в ербористериите,ако трябва ги смилай/,купи си сиропа дето ти казах и не тормозете детето с клизми Rolling Eyes
А,и за момента спри да добавяш всякакви брашна,особено оризово,но за момента,вси4ки!!!!!Oризова вода примерно се дава при разстройство,така 4е имай предвид,4е оризът е силно запи4ащ.

# 55
  • Мнения: 750
Италина благодаря ти много Hug Hug Hug
И аз го правя то4но по този на4ин  Peaceваря морков,картов,тикви4ка и две три листа биетола.След това прецеждам водата и пасирам зелен4ука.Брашната съм ги спряла от много време.Утре ще купя и от сироп4ето и ще давам при нужда.
Още веднъж ГРАЦИЕ  bouquet  bouquet  bouquet

# 56
  • Мнения: 6 167
DevojkI!
priovet ot phuket i se izvinjavam za latinicata, no burzo da vi ostavja edno suobstenie.

Phuket e strahotia za hora kupondzii , plazovete sa krasivi , slunceto silno.
Nie sme v centura Patong. Mrustnichko, no eksotichno, zavisi koj s kakvi ochi gleda. I dvamata prilichame na cherveni chuski izgoreli. Pravja snimki, ste pokazvam kato se priberem. Vecherite po barovete, nauchih da igraja edna igra s edni zarcheta, ta s lagy-tata vse se namira njakoja da se natiska da igrae s men. Prijatni sa horata mnogo, obstanovkata ne e  pretenciozna, napomnja amlko na bg chernomorie predi godini. Evtinia ( ne za vsichko, de).
Strasno mnogo prostitutki i dedovzi na po 60, deto sa dosli njakoj da gi guska i machka i da im nosi dzapankite po plaza za 30ina evro na den.
Ima i bebeta ( za vashe svedenie) - i te sa chovek, vse pak.  baby_neutral
Specialno za tova gledam, che kakto se ochertava tova ni e family destination.
Myza mi poznava kup hora tuk, ima dosta italianci sobstvenici na barove, etc.
Motorini se vzimat za dvizenie iz ostvrova, veselba e, che dvizenieto e ljavo.
Hodim da jadem na edni restoranti, kato fish pazar, kazvash koe zivotno da ti sgotvjat i edni chichkovzi s beli shapki ti go razmjatvat pred ochite i ti go podnasjat v jadliva thai-forma.

Bjagam. Celuvki za vsichki i doskoro.

# 57
  • Мнения: 750
Ей Лени да си направиш задължително и масаж на ходилата. Peace

# 58
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ааах, какъв мързелив сив следобед неделен!
как сте или не сте тук да пишете по нещичко?
Ники, мила, сега прочетох внимателно, наистина какви са тия клизми и да смениш педиатърката! Аз давам при запек по пуренце сини сливи или мелкото на прах във вода, в която са варени овесени ядки. Кала ми бе писала навремето за пасирани добре сварени овсесени ядки и настъргана ябълка.
Госпожа Овчева, айде сега да мога аз да кажа как стоят нещата в Палермо и че все по-малко плащат рекет и има стикери не на рекета по магазините и демонстрации, та..рекетът го има като навсякъде по света, дори много е и в България застъпен, та...мъжо работи там, където се дават и сервици по акции разни...следим си какво става в града и живеем в проблемите му.....та това по повод охапването ми от теб и пращането ми по разни митинги
Почнах да пиша за Палермо като пример, че хора от тук са се вдигнали, от високите етажи да си оправят проблемите...а при вас явно Йерволино и всички " горе" са ИН и не си мръдват пръста.
шура пикколина, кой за какво питаш, че те търпи, който не е умен според критериите ти да не иска да се вклучва по темата ли? Ами искаш май да не се пише по други въпроси ли? До колкото си спомням тук е сайт за проблемите и на децата и основно за това, не казвам да не се пише за друго, но да не се обсъди един проблем на наша приятелка не ми се струва добре. Все пак и за запек трябва да поговорим!

# 59
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
ИТАЛИНКА, Честити рожден ден! Да си жива и здрава, щастлива и все засмяна!

Общи условия

Активация на акаунт