Какви са симптомите на коликите ?

  • 12 739
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте мами ,

можете ли да ми опишете симптомите на коликите . Не мога да разбера моето бебче има ли колики . На 20 дни е , кърмя я и вечер трудно заспива , има газове, напъва се , много ака .

# 1
  • Мнения: 887
Когато синът ми имаше колики плачеше и свиваше крачетата.

# 2
  • Мнения: 9 973
пусни една търсачка,мноооого теми има,но да-това с напъването,газовете,плач,свиване..........са симптоми за колики

Давой чай от копър,а ако се засилят-капки саб или еспумизан

дано ги карате леко!!!!!!!!!! Hug

# 3
  • Мнения: 372
Здравей,

коликите са спазми, вдига крачета, свива се, внезапно изплаква и докато спи. Чувства се добре, когато му масажираш коремчето или го носиш като го сложиш на ръката си с коремчето надолу.

# 4
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Моето момиченце имаше ужасни колики.Свиваше крачетата напъваше се чак главичката и ставаше чисто червена и много плачеше.Какви ли не капки,чайчета и бабини рецепти не опитах,но за съжаление нямаше голям ефект.Ходехме на лекар и ни казаха че при някои деца са много силни коликите,но ще отшумят.И така след 7м. при нас минаха.

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
плачеше и свиваше крачетата.
не сме имали колики, но и аз така съм чувала

# 6
  • Мнения: 724
Така както го обесняваш ми се струват колики CryПри нас беше така:свиване на крагетата,пъшкане, рев и много газове.

# 7
пусни една търсачка,мноооого теми има,но да-това с напъването,газовете,плач,свиване..........са симптоми за колики

Давой чай от копър,а ако се засилят-капки саб или еспумизан

дано ги карате леко!!!!!!!!!! Hug

Давам чай от копър и капки саб , но не всеки път . Тя през деня е спокойна , само вечер е така . Кога и колко чай и капки да давам ?

# 8
  • Мнения: 208
Плач особено по време на хранене,като се сложи по коремче го облекчава.Има газове и дефекацията е със зелен цвят.Аз давах Бебезан и Еспумизан ,но не съм усетила кой знае какъв ефект!

# 9
  • Earth
  • Мнения: 1 952
За съжаление тези симптоми се разпознават от майката безпогрешно  Peace

плач, газове, почервенаване на лицето от напъване, вдиган на крачета, иска по - често да суче.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 712
За съжаление тези симптоми се разпознават от майката безпогрешно  Peace

плач, газове, почервенаване на лицето от напъване, вдиган на крачета, иска по - често да суче.


 Peace

# 11
  • Мнения: 1 900
Само ще ти кажа, че коликите безпогрешно ще ги разпознаеш, поне при мен беше така.
Не спи, гърчи се от болка, хем е гладно, хем не иска да яде, газове, плач(понякога по 2 часа не можех да го успокоя), всичко това става обикновенно вечер.
Не се тревожи, ще минат, а дотогава ти трябва много търпение  Peace

# 12
  • Мнения: 368
При нас започнаха на 6-тия ден - сутрин в 5 часа до 7. Като по часовник. Докато спеше сумтеше, гърчеше се и се напъваше здраво. После започнаха да зачестяват и накрая станаха денонощни. Не бяха придружени с рев, а само с гърчове, свиване и лош сън. Спеше върху корема ми или върху корема на баща си.

Като стана на три месеца  ooooh! ooooh! ooooh! вместо да отшумят станаха ужасяващи. По цял ден рев, неядене, мрънкане, ужас. Много трудно го приспивах - понякога по 1 час съм люшкала и дондуркала.

Сега още има, ама по-слаби, и не така продължителни.

# 13
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
да, обяснили са ти причините, при нас много помагаше със сешуарче да и нагрявам коремчето, също съм давала и капки против колики   Peace       

# 14
  • Мнения: 728
Ако се напъва чак до почервеняване и започва да се свива цялото като в ембрионална поза, плаче много, не иска да спи. Моят син също се напъва,баща му казваше че има колики, но аз го забелязах че го прави само като ака. Ние имахме газове, но не и колики
Ако има колики пробвай с чайчето на Hipp от копър , ако не помогне има и капки против колики

# 15
  • София
  • Мнения: 5 079
Газове, напъни, свиване и изпъване на крачетата, мнооого рев...  ooooh!

# 16
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моето бебе е на 2 месеца и в момента има колики. Сиптомите са същите - свива крачета, плаче, напъва се много, но това не е постоянно. Аз давам капки Саб-симплекс на всяко хранене през деня / нощем и сутрин рано не давам /. Ако много плаче и не мога да го успокоя му стоплям пелени с ютията и ги слагам на коремчето му / върху дрехите /, при нас много помага.
Успех и дано по-бързо да минават коликите.

# 17
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
няма как да не разпознаеш кога има колики, свива крачета и се зачервява от рев, а и пръцка, но с времето минват максимум до 3 месец Simple Smile

# 18
  • Мнения: 183
По колко капки и колко често давахте еспумизан или други кампи за колики?

# 19
  • Мнения: 560
Бебенцето става много неспокойно-плаче понякога толкова силно,че почервенява.Също понякога плачът започва с писък.Рита с крачета,опъва се,напъва се.Кофти работа.

# 20
  • Мнения: 368
няма как да не разпознаеш кога има колики, свива крачета и се зачервява от рев, а и пръцка, но с времето минват максимум до 3 месец Simple Smile

Ооооооооооооох, моля те к ажи го на мойто бебе! Часовникът му изостава с 2 месеца Wink

Общи условия

Активация на акаунт