кредитна на ПИБ на ОББ терминал

  • 2 053
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
често имам проблем с кредитна карта на ПИБ, когато плащам на ОББ терминал. т.е. почти никога не успявам. след 20мин мъки им подавам дебитната и става. някой по-вещ в банковото и картовото дело дали може да каже това нарочно ли е направено или само аз си така си мисля...и без това за ОББ имам лошо мнение...

ако темата не е за тук, моля да бъде преместена. Embarassed

# 1
  • Sf
  • Мнения: 808
Моля ти се, вчера изгубих ума и дума, когато на ОББ АТМ ми изписа, че няма връзка с издателя?!?! Отидох на АТМ на друга банка и ми излезе, че картата ми е временно блокирана!!! Прималя ми... Знам, че е голяма разправия да то отблокират картата, ако наистина са я блокирали... Ходих, пуших и след половин час пробвах на АТМ на Пиреус банк и успях благополучно да изтегля пари Simple Smile

ОББ АТМ банкоматите им нещо не са в ред понякога и ги избягвам!

Аз съм с дебитна карта на ПИБ

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз веднъж как се шашнах...
Понеже не си тегля детските, а ги оставям да се посъберат в картата, един ден реших да я разреша от банкомат за плащания през интернет, за да мога да си наблюдавам наличността.
В един такъв на ОББ я пъхам и той ми изписва - "Картата Ви ще бъде задържана по искане на издателя"  Shocked
Направо ми стана лошо. Реших, че това е поредната измама с банкови карти. Звъннах на мъжът ми в къщи да види в нета някакъв телефон за връзка с банката-издател, а той спокойно ми заявявва, че е забелязал преди седмица, че картата е изтекла, но забравил да ми каже...
Та да знаете, че и такава "екстра" имат терминалите на ОББ.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
... че картата е изтекла, но забравил да ми каже...
Та да знаете, че и такава "екстра" имат терминалите на ОББ.

Тази екстра не е само на терминалите на ОББ. И на други терминали се случва същото.

# 4
  • Мнения: 2 199
ОББ имат собствена разплащателна система....

# 5
  • Мнения: 3 153
Проблемът не е в ОББ, а в ПИБ! Откакто решиха да си имат собствен софтуер и неговата поддръжка е извън България стана страшно. Като "бонус" дойдоха и прословутите карти с чип, които не се разпознават на много терминали, на някои банкомати също, а също така не може да се плаща с тях през е-pay, дори човек не може да си смени ПИНа на 90% от банкоматите!!! ПИБ са ужас, минах към друга банка с техните кретении........

# 6
  • София
  • Мнения: 2 521
Проблемът не е в ОББ, а в ПИБ! Откакто решиха да си имат собствен софтуер и неговата поддръжка е извън България стана страшно. Като "бонус" дойдоха и прословутите карти с чип, които не се разпознават на много терминали, на някои банкомати също, а също така не може да се плаща с тях през е-pay, дори човек не може да си смени ПИНа на 90% от банкоматите!!! ПИБ са ужас, минах към друга банка с техните кретении........

Може да се плаща в еРау с картите с чип на ПИБ. Не върви за сега справката за наличност, но обещават да го отстранят.
И ПИН-а си се сменя без проблем.
Дано неудобствата със софтуера им да е за сметка на по-голяма сигурност/защитеност/ на картите.
Не искяам да им правя реклама, но само ПИБ дава 3% лихва на дебитните карти и не взема месечни такси за поддръжка.

кражби от банкови карти

# 7
  • Мнения: 2 199
Понеделник трябва да ходя да си взема картата с чип на ПИБ  Rolling Eyes  Tired
но съм доволна де, мои колеги ползват всичките с чип и никой не се е оплаквал  Thinking

# 8
  • Мнения: 491
често имам проблем с кредитна карта на ПИБ, когато плащам на ОББ терминал. т.е. почти никога не успявам. след 20мин мъки им подавам дебитната и става. някой по-вещ в банковото и картовото дело дали може да каже това нарочно ли е направено или само аз си така си мисля...и без това за ОББ имам лошо мнение...

ако темата не е за тук, моля да бъде преместена. Embarassed




На някои ПОС терминали е забранено плащане с кредитна карта. Това е по желание на фирмата, не на банката. Защото от плащане с карта се взема различен процент комисионна за банката, в зависимост картата- дебитна ли е или кредитна. И ОББ и ПИБ са на собствени оператори и понякога може да има проблем в комуникацията.

# 9
  • Мнения: 3 153
Проблемът не е в ОББ, а в ПИБ! Откакто решиха да си имат собствен софтуер и неговата поддръжка е извън България стана страшно. Като "бонус" дойдоха и прословутите карти с чип, които не се разпознават на много терминали, на някои банкомати също, а също така не може да се плаща с тях през е-pay, дори човек не може да си смени ПИНа на 90% от банкоматите!!! ПИБ са ужас, минах към друга банка с техните кретении........

Може да се плаща в еРау с картите с чип на ПИБ. Не върви за сега справката за наличност, но обещават да го отстранят.
И ПИН-а си се сменя без проблем.
Дано неудобствата със софтуера им да е за сметка на по-голяма сигурност/защитеност/ на картите.
Не искяам да им правя реклама, но само ПИБ дава 3% лихва на дебитните карти и не взема месечни такси за поддръжка.

кражби от банкови карти
Не може да се сменя ПИН на голяма част на банкоматите, защото като натиснеш "Други услуги" и ти дава само 2 опции, от които едната е "Баланс на сметка", а другата не помня каква, но не основна.
За плащане в e-pay, да сигурно може, но ако успееш въобще да си регистрираш картата на банкомат за ползване, поради липсващите опции в менюто. Единствено на някои от банкоматите на ЦКБ става, но си е пълен цирк. А това с обещанията да оправят проверката на наличността в e-pay го слушам от около година! ПОследният път преди месец си подмених картата им (и то само защото чакам преводи, които не мога да пренасоча, иначе директно щях да я закрия), защото не ми разпознаваше наличността на банкомат. Отделно имам регистрация за смс известяване за движение по сметката-ако въобще ми изпратят някое, то е поне с 6-7 дни закъснение.
Крайно недоволна съм от тях, когато става въпрос за карти с чип-нямам идея колко е сигурно, но аз само си патя.

# 10
  • Мнения: 2 199
Наличността не можете ли да я проверявате от  Rolling Eyes http://www.fibank.bg/inside.php?language=1&parent=82

# 11
  • Мнения: 491
ПИН може да се сменя само на банкомат на ПИБ.
За работа в e-pay, картата може да се регистрира на банкомат на ЦКБ, но се избира регистрация в b-pay.
Наличност понякога дава малко странно- примерно ако искаш да изтеглиш 100 лв., а по сметка имаш 90 лв., банкомата ще ти изпише -10 лв., т.е. толкова не ти достигат до желаната сума.
Салдо по сметка можеш да провериш в Интернет клона само ако имаш регистрация, която според мен е малко усложнена. Отгоре на това само от РС, на което имаш свален сертификат.
Определено понякога има проблем при работа с новите карти, ама уж ги направиха за по- голяма сигурност с чип, пък и рано или късно всички банки ще минат на тази технология.

# 12
  • Мнения: 3 153
Наличност понякога дава малко странно- примерно ако искаш да изтеглиш 100 лв., а по сметка имаш 90 лв., банкомата ще ти изпише -10 лв., т.е. толкова не ти достигат до желаната сума.

В моя случай става въпрос не за това, а че имам сума, която неколкократно надхвърля 400лв., когато я проверя ми я отчита точно, но когато поискам 400 примерно не ми пуска. Ако поискам 200-дава. Ако повторя с 200-отказва и ей такива щуротии. Хабене на нерви с други думи, а в наши дни при толкова избор и конкуренция не виждам смисъл човек да си хаби нервите.

# 13
  • Мнения: 491
Лимитът за новите карти е 24 часов, това значи, че ако си изтеглила например в 14 часа през единия ден 400 лв., ще можеш да теглиш чак другият ден след 14 часа. Ако си изтеглила 100 лв., до този час ще можеш да теглиш само 300 лв.
Преди лимитите бяха от 12 часа вечерта до 12 часа вечерта и тази разлика не се усещаше.
За сметка на това сега можеш да си изтеглиш всичко налично по сметката от банката само с лична карта.
Всяко нещо си има плюсове и минуси, въпроса е да намериш това, което най- много те устройва. Peace

# 14
  • Мнения: 3 153
Лимитът за новите карти е 24 часов, това значи, че ако си изтеглила например в 14 часа през единия ден 400 лв., ще можеш да теглиш чак другият ден след 14 часа. Ако си изтеглила 100 лв., до този час ще можеш да теглиш само 300 лв.
Преди лимитите бяха от 12 часа вечерта до 12 часа вечерта и тази разлика не се усещаше.
За сметка на това сега можеш да си изтеглиш всичко налично по сметката от банката само с лична карта.
Всяко нещо си има плюсове и минуси, въпроса е да намериш това, което най- много те устройва. Peace
Знам за лимитите, но не бях теглила от картата 2 седмици, а и лимитът ми е 1000 лв. на ден, така че......не е от това. Но  съм съгласна, че човек си избира това, което го устройва, затова си извадих карта в друга банка Peace

Общи условия

Активация на акаунт