Отговори
  • Враца
  • Мнения: 173
Бебка започна да пие по около половин литър вода на ден, дали е нормално или трябва да я ограничавам  newsm78 Според една приятелка (на която бебето е почти колкото нас) е прекалено много и 300 гр на ден  Thinking
Между другото, (ако има значение де) ядем кърма, пюрета (плодово и зеленчуково)и от два дена каша.

# 1
  • Мнения: 8 999
Има различни хора /и възрастни, и деца/ - всеки организъм има различна потребност от едно или друго в някакъв период. Аз рядко пия вода, дъщеря ми до края на 10тия месец категорично отказваше дори да близне. На моя приятелка детето изпива над литър за 24 часа / на 2 г./, а на мен ми се събира толкова за седмица.
Възможно е да има и здравословен проблем - не е зле да се направи изследване на кръвна захар.

# 2
  • Враца
  • Мнения: 173
Мерси Байбиби, не бях се замисляла за захарта  Rolling Eyes Дано да не е това Praynig, но изследвания задължително ще направя, пък и в този месец нали са задължителни.

# 3
Моето дете също пие много вода, защо да го ограничавам с количеството. Не мисля че има някакъв проблем, а лекарката ни каза че е добре да се пие много вода. Освен това най-добрият начин да се чисти организма от бактерии и вируси е този, а не с антибиотици.

# 4
  • Мнения: 745
Hari,моят вода не близва грам.яде си пюрета и каши.сигурно ще пропие когато усети,че има нужда от нея.на моя позната 4 месечната дъщеря изпиваше по литър,а беше само на кърма.всяко бебе е различно.

# 5
  • Мнения: 554
Никога не съм гледала колко е изпила. Истината е, че когато и да и дам не отказва, а аз и давам след като се нахрани, през другото време ако се сетя или мрънка без видима за мен причина. А и като повърне давам. За водата ползвам шише от 125 мл. и май само веднъж го е изпивала всичкото newsm78
На мен половин литър ми се вижда много, но всяко бебче си има различни потребности, дано изследванията ви да са наред Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Не мисля,че е проблем да пие вода.НИщо лошо няма...само дето ще пишка повечко Wink

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не мисля,че е проблем да пие вода.НИщо лошо няма...само дето ще пишка повечко Wink
Peace

# 8
  • Мнения: 641
Аз също давам колкото поиска.Знам ,че е добре за бъбреците и пикочните пътища да се пие повечко вода.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Давам вода толкова, колкото му се пие. Никога не съм го ограничавала и не смятам, че е лошо да пие повечко вода. Лятото се е случвало да изпива и по половин литър, но сега към 200-300 мл. на денонощие. Все пак яде твърда храна, напълно нормално е да иска повече водичка  Peace

# 10
  • Мнения: 817
Моята жаба пие около литър вода на ден и смятам ,че няма нищо лошо.Само че сменям памперси по-често и сутрин почти винаги е пропуснал пампаерса.Всяко дете е различно.Според мен няма нищо тревожно.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Ами колкото му се пие, толкова е "нормално". Laughing

# 12
  • Мнения: 252
И аз мисля че колкото иска толкова

# 13
  • Мнения: 131
Моята дъщеря според мен пие малко вода -може би 50-70мл, но и аз мисля че си е въпрос на потребност!
Със сигурност  човешкият организъм има нужда от много вода /за токсините/, но бебешкия newsm78.
След като прочетох тук се уверих ,че наистина при всяко дете явно е различно-ние от самото начало си пием малко вода Peace

# 14
  • Мнения: 9 973
определено не е много ако се храни добре Peace

Общи условия

Активация на акаунт