има ли и други такива бебета???

  • 16 769
  • 252
  •   1
Отговори
# 240
  • Хасково
  • Мнения: 79
И Стела се роди не малка 3500 шест дни преди термина, но на 3-тия ден беше с много ниски стойности на Билирубина нещо от рода на 175 нещо си  Embarassed (нали той се следи newsm78), което според педиатърката в родилното е "силна жълтеница".
Незнам дали има връзка с НЕяденето, но явно се хващам и за сламката вече Cry.

# 241
  • Мнения: 413
Момичета привет
Да ви се оплача първо, снощи моя вдигна температура 38,8, днес бяхме при педито и диагнозата ни е Тридневна температура(Drei Tage Fieber), незнам дали сте чували за това, няма други симптоми, само температура. Бяхме така януари, сега пак, ...дали е предвесник на новорастящи зъбки...ама вече изкарахме два, не се виждат нови да идват  newsm78
 Ние се родихме малки, със секцио, седмица преди термина 3 275 и 50 см, а днес сме 74 см и 8700.  Ама днес отказва да яде, гадно му е от температурата, ужас е, а снощи почти не спа...
 Още в болницата прекара жълтеница, пак с някакви големи стойности, че акушерките ми казваха да го кърмя начесто, за да поемал течности и така мина след няколко дни, даже като ни изписваха на снимката е жълт.  Незнам каква връзка може да има това с храненето...ако знае някой да ми разясни.

Ренка - пак по тъч линията, пак при мама...а аз като нямам никой тук... Cry
Галентинас - ударихте рекорда с тия мерки, браво   Hug
Весе - и аз незнам колко пъти пея зайченцето бяло, ама репертоарът ми е доста дълъг - две калинки, скрила баба скрила орехче в торбата, бели пеперудки, аз съм сънчо. Даже и му го пускам на компютъра да си го гледа...мурафети всякакви правим за да ги нахраним...аз вече съм на ръба на силите си, ...ама няма да се предавам
чао за сега

# 242
  • Хасково
  • Мнения: 79
  Незнам каква връзка може да има това с храненето...ако знае някой да ми разясни.
Значи на мен един дядо билкар ми каза, че жълтеницата влияела зле на жлъчката, което пък подтискало нормалните функции на черния дроб и от там се получавали някакви спазми, които пречели на детенцето да яде и ядейки го боли коремчето ............. Изобщо не съм сигурна, че въпросният дядо е бил прав  Naughty Но както казах вече, отчаянието ми е толкова голямо, че се хващам и за най-малкото  Peace
Айде до скоро  bouquet

# 243
Здравейте пак от нас!Много мами в НАШАТА ГРАФА бе,що така? SadА аз доскоро си мислех че сме СТРАННИ с тез "мурафети"!!!Вече започвам да си мисля че неядящите бебета са нещо типично....
Ние също бяхме с жълтеница,но не вярвам това да е причината,защото при нас в началото всичко си беше ок-нещата се влошиха след 6-я месец/и оттам все по-на зле отиват #Crazy/,та затова пък аз го отдавам на зъбките....знам ли...
КЛЕМЕНТИНА-много съжалявам за темп.-сигурно е от зъбки/не е задължително да са излезли за да го тормозят-напротив-преди да пробият им е най-гадно!/А за килцата-вие също сте си супер-сина ми сега е 8.660 и 74см,а вие сте по-малки от нас!Давай в същия дух-каквото и да правиш явно има ефект Peace
Относно пасирането и непасирането-ние естествено трябва да затвърдим прозвището си на глезльовци-всичко ядем пасирано Embarassedвече е голям,обаче като се дави...кво да направя?!?направо не знам как ще "свикне"да яде по-големи парченца,като ПО ПРИНЦИП НЕ ЯДЕ #Cussing out
Айде пак ще пиша тези дни,че времето май ще е лошо известно време Crossing Arms

# 244
  • Мнения: 36
Здравейте,мами. Simple Smile
 Като гледам ,май ние сме се родили най-малки-2.600 и 48 см -4 дни след термина.Сега семе на 6м.,но не сме ходили още на консултация и не си знаем мерките .Иначе карахме по-тежка жълтеница,защото имахме хематом на главичката.
Клементина,не съм чувала такава диагноза,дано скоро се оправите.
Добре дошла ,Веси!
Да ви питам давате ли жълтък и откога,ние сме се захранили с плодови пюрета и сега въвеждам зеленчуците.
Благодаря.

# 245
  • София
  • Мнения: 1 541
да се обознача,че сме тук ,но с яденето сме си същите ммм... защо не иска каши и аз не знам ,не обича и плодови пюрета с млекото сме си спящи и така - промяна няма ни климат... ни нищо - НЕ ОБИЧА ДА ЯДЕ И ТОВА СИ Е ! Tired

# 246
  • Хасково
  • Мнения: 79
Хелоууу на всички   bouquet
Е вече напълно се присъединяваме към вас! Вечерното мляко в 21.30 е "спящо" от два дни насам  Crazy, Научих я мойта мома да яде и да спи едновременно. Ииии изяжда по 140 мл.(понякога)... А през деня сме  Sick, такова въртяне и любопитстване НЯ-МААА.... Голяма клюкарка си имам Shocked
Айде чакам всички да се похвалите скоро с големи количества "изядено" мляко  (пюрета, каши и к'вото там давате....) bouquet

# 247
  • Мнения: 1 919
Цитат
Айде чакам всички да се похвалите скоро с големи количества "изядено" мляко  (пюрета, каши и к'вото там давате....)
то ние си ядем големи количества ама спейки Rolling Eyes при нас нищо ново спим и ядем и пюрета и каши

# 248
  • София
  • Мнения: 1 541
Цитат
Айде чакам всички да се похвалите скоро с големи количества "изядено" мляко  (пюрета, каши и к'вото там давате....)
то ние си ядем големи количества ама спейки Rolling Eyes при нас нищо ново спим и ядем и пюрета и каши
как и пюрета и каши?спейки ?през биберон ли?

# 249
  • Мнения: 413
Привет на всички,
прочетох всичко написано, но нямам време да отговарям много,
само да докладвам  Wink  Нашия татко е в отпуск, учи за изпит, още е студент, добре, че се ожени за мен, та да го побутна да завърши...ама сега не мога да се вредя на компа, а и времето е направо лято и все сме навън.
  Температурата ни мина, незнам кво беше, държа ни 3-4 дни и тва е, може и да е за зъбките... Thinking

И да се оплача, само купувам играчки, то без тях няма ядене, като вземе играчката и се заиграе -отваря уста, обаче ако няма играчка върти главата на другата страна ...направо ми писна с тия играчки...

Линн и моя не иска още парченца, дави се...
Ренка - относно кашите, моя като яде каша, в която има мляко, започва да се дави и му се повдига, затова му давам безмлечни каши, тук има такива - оризова, 4зърнена, овесена и много други -- бъркам с топла вода и малко масалце

Айде, чао на всички, като се вредя пак ще пиша.   bouquet

# 250
Здравейте,мамчета!
На мен също не ми остава много време за компа,ма нейсе-се ще намеря 2 мин.да се пооплача... TiredНие освен че не се храним/всичко тикам насила или с "играчки";които са на исчерпване-както беше казала КЛЕМЕНТИНА,ще трябва да прибегнем до уредите #Crazy!!!/ и НЕ СПИМ-ама въобще!Не зная на какво се дължи,обаче тоя период на неядене и безсъние вече ми изчерпва силите...Малчо си е игрив,обаче аз съм като парцал...
Кажете-имате ли идея на какво може да се дължи ВСИЧКО това-аз ли не правя нещата както трябва?????????Съпруга ми е сериозно обезпокоен:"ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО"-казва че трябва да ходим на няква терапия newsm78-ма то видимо детето си е ок-през нощта плаче и се буди,а през деня си спи по 2-3 часа,игрив сие...не знам!!!!!!!!!!

# 251
  • Мнения: 1 919
Цитат
как и пюрета и каши?спейки ?през биберон ли?
newsm12 ми слагам пюрето в шише, разреждам с вода и давам...неправилно било ама вече не ме интересува, за мен по важно е детето ми да яде, все някога ще го израсте.кашите и тях така за 10 мин се изяжда...а с лъжица  Cry 1 в устата, 10 на лигавника...та така вече всичко през шишето.Все ще се научи да се храни с лъжица  Blush няма голям човек който не знае за какво служи и как да я използва..та така се успокоявам  Cry за биберона на ЧИКО пробих доста по голяма дупка за да може кашата и пюрето да минават..отначало се давеше ама започна да свиква Crazy или може би аз схванах как тончо да давам в спящо състояние естествено.
linn_b за неспането ние сме по -малки ама е така и при нас, щом е жизнено и енергично няма страшно детето явно си има свой ритъм и режеим Rolling Eyes знам, че не е нормално ама според мен за терепия.....кой ще ме разбере бе собствената ми педиатърка не ме разбира как можело да яде спящо ...че камо ли някой специалист..ама знам ли и на какв атерапия трябва...детето е малко как ще разбере  newsm78 ако разбереш нещо сподели моля те Praynig

# 252
  • София
  • Мнения: 1 541
МАМИ , МНОГО НАПРЕДНАХМЕ СЪС СТРАНИЦИТЕ И ЗА ТОВА ПРЕХВЪРЛЯМ ТЕМАТА  В ТЕМА НОМЕР - 2 ... ИМА ЛИ И ДРУГИ ТАКИВА БЕБЕТА ???- 2
ПИШЕТЕ ВЕЧЕ ТУК!!!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=284434.new#new

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 15:52 от reniris

Общи условия

Активация на акаунт