Столче за кола - откога?

  • 4 563
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 463
Ползвам от около 4-5 месечна възласт, но само за кола, а иначе вкъщи го слагам на шезлонг, който има всякакви положения. Почнах да го слагам полулегнал на около 4 месеца. Иначе просто не му е комфортно на детето, ако е по- рано!

# 46
  • Мнения: 814
Доколкото знам, в Щатите не пускат майката да тръгне от родилното, ако в колата няма столче, т.е. не дават да се вземе на ръце. От новородено  Peace

# 47
  • Мнения: 8 999
Здравейте,

Колко голямо беше вашето бебе, когато започнахте да го слагате в столчето за кола?
Нашето няма месец и искаме да ползваме столчето в къщи. Но като го сложихме ми се стори, че е мъничък още и не му е удобно.
И се чудя аз ли не го слагам правилно или столчето е полезно след нчвършване на определена възраст, да речем след първия месец. 

Вкъщи - шезлонг за бебе до 7мия месец, а за колата - бебешка кошница. След 7мия месец - столче за кола и друг вид стол за вкъщи. Шезлонгът се ползваше динамично и активно докато вече не можеха да си намърдат дупетата вътре.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
От самото раждане може - в кошче за кола, не столче. Има столчета за от 6 месеца, за от 8, за след годинка, за след 2, за след 3г, има комбинирани (най-добре) и какво ли още не. В кошче за кола го слагаме още от изписването от болницата, нали трябваше да се приберем все пак.  Grinning И така до 6-ти месец. След това в кошче и столче за по-голяма и комбинирана възраст и така  Simple Smile
Peace

# 49
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
В кошница може да се сложи още новородено. С една възглавничка. Аз така правех и сина ми никога не се е возил в кола на ръцете ми. В Къщи ползвах шезлонг.


   И ние така. Peace
 

# 50
  • София
  • Мнения: 3 271
В истинско столче го сложих на 8 навършени  месеца, когато можеше да седи сам стабилно.
Преди това го возех в кошница.

# 51
  • Мнения: 911
столче за кола като стане на 9 месеца, ние от тогава почнахме да я слагаме.а във къщи я слагах във кош,там спеше и я хранех.
А до 9 месеца къде се возеше детето в колата Shocked Добре,че не ви се е случило нещо!

Да тръгнат да пътуват сега, че да ги спрат и да ги питат що децата не са в столчета
По-скоро бих си стояла вкъщи, нищо няма да е в състояние да ме  накара да пътуваме, ако детето ми е без столче!
Ама с лековерни, да не кажа направо безотговорни, родители е пълно, за съжаление на дечицата им. Sick

# 52
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте,

Колко голямо беше вашето бебе, когато започнахте да го слагате в столчето за кола?
Нашето няма месец и искаме да ползваме столчето в къщи. Но като го сложихме ми се стори, че е мъничък още и не му е удобно.
И се чудя аз ли не го слагам правилно или столчето е полезно след нчвършване на определена възраст, да речем след първия месец. 

Здравей, Дел!    bouquet

1. Столчето за кола е предназначено за превозване на детето в автомобил
 - аз го използвах още от изписването на детето като в най-дълбоката част сложих пелена така, че да намаля наклона (и да щадя гръбчето на детето)
 - педиатрите не препоръчват детето да седи в столчето повече от 2 часа в столчето, до 3-тия месец (ако се налага да пътува по-дълго време, се правят почивки)

2. Ако желаете детето да бъде в едно с и също помещение с вас, може би е по-добре да вземето шезлонг 0+, защото наклона е пригоден и за новородено, а и някои от тях имат забавления за детето.

Успех!  Peace

# 53
  • Мнения: 2 829
Момичета, слагането на възглавничка или сгъната пелена под бебето е ОПАСНО! По този начин се увеличава риска за бебето при евентуално произшествие! На кошниците за бебета изрично е обяснено, че не бива да се подлага нищо под бебето. В случай на катастрофа ако има мека подложка телцето на бебето се клати напред назад между облегалката на кошницата и коланите, което увеличава риска от контузии. Бебето трябва да се сложи във столчето и да се стегне плътно с коланите, така че да не му стягат, но и да няма луфт. Ако е много мъничко, след като се закопчее може да го подпрете от двете му страни с навита на руло пелена.

# 54
  • София
  • Мнения: 10 325
Има колички, които са с пригоден зимен кош, който се връзва с коланите в колата.Аз си купих такава количка, но ми излезе солено. Мотивът ми беше, че дъщеря ми още от новородена ще прекарва много време в колата, а кошниците се препоръчват за новородени да се използват максимум по два часа на ден и то с почивки. Така бебето е легнало, вързано. Твърдят, че са абсолютно обезопасени.
твърдеше преди време, че е и по-безопасна от легналия кош. Без столче/кошница/кош никога не бих я возила.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 098
Вкъщи - никога!!!!
Има си шезлонзи за тази работа направени. В такъв беше бебето ми от както си дойде в къщи.
За кола - кошницата се ползва от първото качване на бебето в колата - т.е. най-често от изписването още, но само в колата!!!!

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 17:46 от Angel_Dust

# 56
  • Мнения: 8 917
Винаги - независимо от възрастта.

# 57
  • София
  • Мнения: 672
От 20-тия ден.
Подлагах му възглавничка, така че да стане почти равно. И малкото колики които имахме си изкарахме на него Simple Smile

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Ползвам кошница за кола,на Чико е и пише от 0-13кг.Така че спокойно си разнасям бебето из къщи в нея, а на него доста му харесва.Сега се замислих за шезлонг обаче и ще видя какво ще направя по въпроса.

# 59
  • София
  • Мнения: 44 098
Ползвам кошница за кола,на Чико е и пише от 0-13кг.Така че спокойно си разнасям бебето из къщи в нея, а на него доста му харесва.Сега се замислих за шезлонг обаче и ще видя какво ще направя по въпроса.

пише - ама пише , че е за кола нали така, а не кошница за вкъщи Wink

Общи условия

Активация на акаунт