Меню за Свети Валентин

  • 13 681
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • у дома
  • Мнения: 1 581
десерта, който спретнах днес - чийзкейк

утре мисля да направя Крокодилче  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 506
labrex благодаря ти,но предполагам,че ще имам проблем и с другите неща като продукти и майсторлък,затова ще взема рецептата на ИВИ за еклери/защото е изпробвана/ ,а от руснаците ще открадна идеята за оформянето им в тази форма Simple Smile

# 47
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Сега да разясня малко,рецептата е много проста,само където има малко играчка в правенето на всеки пласт.Оригиналът е даден за кухненски робот,но аз съм я написала така,както аз бих я направила.Eто го и превода:

ТОРТА "ТРИ ВКУСА"

жълт пласт:

250гр.прясно мляко
30гр.захар
1 пакетче сух Крем-Карамел(предполагам,че в България го има) по възможност да е без захар.

бял пласт:

250гр.мляко
60гр.захар
25гр.нишесте
1 лъжичка "cuajada"(не знам как е на български и дали изобщо го има в България),може да се замени с желатин.

кафяв пласт:

250гр. мляко
30гр.захар
100гр.шоколад

ползва се силиконова сърцеобразна форма с капацитет около 1л.

 За жълтия пласт-загрява се млякото със захарта.Предварително се отделят няколко лъжици мляко,в което ще разтворим Крем-карамела на прах.Прибавяме сместта към загрятото прясно мляко и бъркаме докато заври.Изливаме в силиконовата форма и изчакваме докато се стегне(най-бързо в хладилника).Ако Крем-карамелът,който сложите е подсладен,не трябва да се слага захар и има риск да ви стане доста сладка сместта,защото млякото е малко.

 За белия пласт-с изброените продукти се приготвя млечен крем,по същия начин като предишния.Към него се прибавя лъжичката суха "cuajada"или разстворен в малко вода желатин.
Тук вече може да се вложи и малко творчество,аз лично мисля,че белият пласт ще се получи много добре с течна сметана с желатин(тип панакота).Като се поохлади изливаме върху стегнатия вече първи пласт.Оставяме отново да се стегне.

За кафевия пласт-аз бих го напраила по същия начин като другите два и накрая в горещата смес(без да ври) бих разтворила шоколада,като внимавам да не завира,иначе се пресича.
Налива се и третият пласт при другите два и се съхранява в хладилника до сервиране.
Като се обърне,отгоре може да се поръси с какао или канела.

Ами това е.Дано да се получи добре.Иначе самата идея е добра,а кремовете могат да се заменят и с други.Успех!

# 48
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
devora3 ,по-късно ще преведа и рецептата за торта Сахер Peace.

# 49
  • София
  • Мнения: 448
Ако мога да съм ви от полза за рецептата,"cuajada" означава извара,каймак,закваска...

# 50
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Благодаря, maria_yanutseva ,в случая е точно "закваска".

# 51
  • Мнения: 13 187
Салата коктейл с морски дарове и ябълки от руския сайт, пилешко филе с мед, горчица и сусам, хубаво винце, десерт- плодова салата със сладолед. Няма време за повече- на работа съм цял ден Sad.

# 52
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Някой няма ли да ми каже нещо за моето предложение, чудя се дали само, ако сложа сметана между плодовете, дали ще се получи нещо. Моля помогнете,че не остана време. Praynig

Ani_4ka, виж това не се ли приближава до идеята ти?
Торта с бисквити Закуска

1 пакет бисквити закуска
2-3  банана, може и други плодове по желание
1 компот /бял/ - от праскови например
Бита сметана или друг вид – например от тези на прах, които се разбиват с мляко

Бисквитите се разделят на 3. Нареждаме пласт бисквити и ги поливаме със сиропа от компота. Нареждаме нарязаните на тънко банани и плодовете от компота. Мажем със сметана. Така се правят втория и третия пласт от тортата. Отгоре украсяваме с плодове по желание.

# 53
  • Мнения: 22 867
Няколко палачинки, една ще сложа за основа, ще наредя ред ябълки, нарязани на малки парченца, ред портокали, пак ред ябълки, пак портокали, отново ще сложа палачинка между тях също така ще сложа, сега това се чудя дали да бъде сладко или направо сметана.
Последния ред ще е от банани и натрошени орехи. Какво мислите, дали ще се получи. newsm78

Виж и палачинковата тортичка на Зори, може би ще ти помогне при оформянето на твоята.

# 54
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Момичета,вижте каква оригинална идея открих в блога на една известна вече тук испанка-Алисия(авторката на руло Алисия,което беше пуснала Габи):


Искам да попитам като не се слага желатин в първия и третия слой, няма ли да се разтекат после при обръщането?  newsm78

# 55
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Lindita ,за съжаление не съм я правила и не бих могла да ти отговоря със сигурност,но предполагам,че пакетчето сух Крем Карамел е за около литър,а тук  го слагаш в 250мл. мляко и се вероятно доста се стяга.

# 56
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Ето я и ТОРТА САХЕР на Алисия:



   за блатовете:

     8 белтъка
     4 жълтъка
     120 гр.захар
     280 гр.шоколад
     70 гр.масло

    за шоколадовия мус:

     170 гр.английски крем (3жълтъка,300гр.мляко,50гр.захар )
     110 гр.шоколад-75%
     220 гр.бита сметана

    шоколадова глазура:

      80 гр.шоколад
      20 гр.масло

     приготвяне на Английски крем:
Млякото и захарта се загряват,отделно се разбиват жълтъците.Взима се по малко от горещото мляко и се прибавя малко по малко към жълтъците,като се внимава да не се пресекат.После обратно същата процедура-жълтъците към млякото и се бърка докато заври.Става като по-течен ванилов крем.

      приготвяне на блатовете:
Загряваме фурната на 210 градуса.
Разбиват се добре жълтъците със захарта.Отделно се разбиват белтъците на сняг.Слагаме шоколада заедно с маслото в микровълновата около 40 сек.като внимаваме да не завира или на котлона на водна баня докато стане еднородна смес,без да завира.Прибавяме тази смес малко по малко към разбитите жълтъци.Накрая се прибавя малко по малко и разбитите на сняг белтъци.

 Дъното на тавата от фурната го покриваме с фолио или хартия за печене.Разстиламе гореописаната смес на много тънък слой и печем около 7-8 минути.Вадим,махаме хартията и оставяме да изстине върху решедка.Като изстине се нарязва на 4 части.

       приготвяне на шоколадовия мус:

 Настъргвме шоколада.Разбиваме сметаната.
170 гр. от английския крем(предполага се,че излиза повече),койо сме приготвили предварително се загрява на не силен огън като се бърка.След около 2мин.се прибавя шоколадът и се бърка докато се поеме добре.Може да се сложи и щипчица сол.Когато кремът е почти студен се смесва със сметаната и се оставя в хладилника да се стегне.

       сглобяване на тортата:
 На дна табличка се слага голям лист от прозрачен филм(авторката е ползвала тавичка с големината на блатовете и доста дълбока).Пъро се слага слой шоколадов мус,отгоре се слага блат.Следва намазване с мармалад от кайсии и отново блат,мус,блат,мармалад и се завършва с блат.Завива се добре с прозрачния филм и се слага в камерата да се стегне добре.

       приготвяне на глазурата:
 Разстопява се шоколадът с маслото.Вади се тортата от камерата,маха се прозрачният филм и се обръща обратно като шок.мус остава отгоре.Полива се обилно с шок.глазура и се съхранява на студено до консумация.

 Авторката пише,че е ползвала своя рецепта за глазура:

  125 гр,течна сметана
  125 гр.шоколад
  20 гр,захар
  25 гр.глюкоза
 Загрява се сметаната със захарта и глюкозата без да завират.Свалят се от котлона и се добавя шоколадът на парченца.Бърка се до еднородна смес,прецежда се и се оставя да се охлади.тогава се излива върху тортата.

Снимката е на авторката,ето и линк към оригиналната рецепта с още снимки:http://www.recetariocanecositas.com/#up



# 57
  • Мнения: 1 679
Ако имах силиконова сърцеобразна форма веднага щях да я направя тази торта "ТРИ ВКУСА".
Изглежда превъзходно!

# 58
  • Мнения: 1 679
Днешните предложения от сайта на Бон Апети също са интересни:

Пилешки филенца със сос от синьо сирене и броколи
Св. Валентин и Св. Трифон
14/2/2008


Списък на необходимите продукти:

400 г пилешко филе
2-3 с. л. зехтин
черен пипер и сол на вкус

за соса:
100 г синьо сирене
100 г броколи
100 мл сметана
бялата част на 1 стрък праз лук
1 в. ч. бяло вино
2 с. л. зехтин
1 щипка чесън на прах
сол на вкус

Начин на приготвяне:
1. Празът се нарязва наситно и се запържва в зехтина.
2. Сипва се виното и се оставя да се задуши.
3. Синьото сирене се намачква и се разтопява с праза.
4. Добавят се сметаната и чесънът на прах.
5. Броколите се накъсват и се задушават няколко минути в соса.
6. Маринованите с черен пипер, сол и зехтин пилешки филета се запичат на сух грил тиган.
7. Изпечените филета се поръсват с пресен магданоз и се поднасят със соса.
4. Добавят се сметаната и чесънът на прах.
5. Броколите се накъсват и се задушават няколко минути в соса.
6. Маринованите с черен пипер, сол и зехтин пилешки филета се запичат на сух грил тиган.
7. Изпечените филета се поръсват с пресен магданоз и се поднасят със соса.

# 59
  • Мнения: 1 679
И това също:

Праскови с пухкав крем от мента
Св. Валентин и Св. Трифон
14/2/2008


Списък на необходимите продукти:

6-7 праскови от компот
250 г цедено кисело мляко
100 мл течна сметана
1/4 ч. ч. захар
листа прясна мента
малинов конфитюр

Начин на приготвяне:
1. Захарта се разтопява в 1/2 ч. ч. вряща вода и се прибавят листа прясна мента.
2. Сгъстеният разтвор се смесва с още няколко листа мента и се пасира.
3. Цеденото кисело мляко и пасираната мента се разбъркват в купа.
4. Сметаната се разбива на сняг и се смесва с ментовото мляко.
5. Парченца праскови се поставят в коктейлни чаши и се покриват с 1 ч. л. сметанов крем и малинов конфитюр.
6. Отгоре се слагат парченца праскови, сметанов крем и малинов конфитюр.
7. Десертът се украсява с листо от мента.

Общи условия

Активация на акаунт