Мравки?

  • 7 219
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Имам мравки в цялата си кухня и не мога да се справя с тях  #2gunfire
Появиха се през лятото и въпреки че вече отдавна е студено, те така и не мислят да изчезват.
Крият се някъде зад плочките в кухнята и явно си имат дълги канали в стената, защото се появяват и в банята.
Дайте съвет, как да се справя с малките гадинки ?

# 1
  • Мнения: 2 379
През лятото и на нас ни се появиха мравки, а не исках да пръскам с препарати, заради бебето.
Нашите влизаха от вратата на терасата.
Е, оказа се, че мравките бягат от лимон. Laughing
Оставях парченца лимон в ъглите на вратата и те не влизаха. Сменях парчетата често и така ги държах надалеч.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 049
Това с мравките е ужас и ние имахме доста време, доста упорита напаст. Купих една отрова Bion, която е като тебешир. Където видя мравки ги ограждам с нея и после събирам "трупове". Трябва да проследиш пътя им, за да видиш откъде идват и там да надраскаш.

# 3
  • Мнения: 5 001
Този тебешир е успешен вариант да,но трябва да се чертае по-честичко....Имаше един препарат който се продава по агроаптеките.........Ако ти попадне такава аптека влез и питай.Разтваряше се този препарат и се напръсква.И не беше вреден за бозайници!!!!!

# 4
  • Мнения: 606
KILLTOX, от аптеката.
И хора мори.

# 5
  • Мнения: 434
Пробвай с Химирекс(пудра),аз съм много доволна от нея.

# 6
  • Мнения: 4 292
Четири години не успях да се преборя с мравките. Ние сме на първия етаж. Пробвах какво ли не, абсолютно безуспешно.
Пожелавам ти успех, дано изчезнат гадинките.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 39 745
Дядо ми преди ги гонеше със сол, но не знам до колко е ефективен метода.
Миналото лято стадо мравки си бяха направили пътечка през стаята на Дияна. А моята щерка е прослувута с паниката си към мравки, само като я лазят де. Няколко вечери спа при нас, а мъж ми обработваше стаята с Райд и всякакви гадости. Май пресякохме пътя и не са се появявали. Живеем на 8мия етаж, беше ми чудно от къде се повиха.

# 8
  • Мнения: 581
.... Живеем на 8мия етаж, беше ми чудно от къде се повиха.
И ние сме на осмия и също ми е много чудна тая работа...

Благодаря Ви за съветите, ще ги пробвам и се надявам най-накрая да се справя с мравките!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
И при нас се бяха появили, но ги изгоних със смес от оцет (готов лимонов сок) и много сол, направих течна смес от това.
Успех!  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 946
Преди време ни влизаха от терасата. Поръсих със сол около прага и край. Като им сложиш сол на пътеката и тя им полепва по крачетата и не я обичат. Само трябва така да сложиш, че наистина да им пресечеш пътя - в смисъл, че лесно може да им хрумне да заобиколят...
Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 171
И аз съм чувала че оцета помагал Аз ги изгоних с препарат Майстор от агроаптеките около 8 лв струваше

# 12
  • София
  • Мнения: 16 003
Преди години имахме, случайно открих, че бягат от Веро. Обикновенно, от най-простото, напръсква се на местата откъдето минават и изчезнаха. Като се затопли времето огледайте около блока, ако има пукнатити ги замажете. При нас направиха така и вече не пълзят по стените на целия блок.

# 13
  • Мнения: 33
Докато живеех в панелката мравки вкъщи не съм имала, но от 3 години насам в новия блок в кухнята и банята имам малки мравчици. Викахме фирма да пръска- без ефект. Аз пръскам с Райд и слагам сол- намаляват, за известно време даже мисля, че изчезват и после отново се появяват.

# 14
  • Мнения: 5 001
На работа се появиха изведнъж.Някой каза за КИЛТОКС.
Напръскахме и КРАЙ!Ама наистина край.Нямаме вече дори и една...... Peace

Общи условия

Активация на акаунт