Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Определено има разлики между ефекта на изключителното кърмене и на смесеното хранене. Дори погледнати съвсем повърхностно - даването на АМ независимо в какво количество променя чревната флора. Отделно вкарваш чужд белтък, което е потенциална причина за алергични реакции. На трето място - доста от дългосрочните ефекти на кърменето са зависими от продължителността на изключителното кърмене.
Другите практически неща майките са ги казали - създава се възможност за намаляване на кърмата и по-бързо отбиване на детето.
Нужно е да си наясно с това, че смесеното хранене не е същото като изключителното кърмене за първите 6 месеца, но при всички случаи е за предпочитане и с много повече ползи за детето пред пълното отбиване и преминаване на АМ. Но пък в живота идеалните варианти не винаги са възможни, така че ако няма друг начин, честото кърмене когато си с бебето и даването на АМ във времето, когато не си на линия, също са вариант за справяне със ситуацията Grinning

# 16
  • Мнения: 173
Първо-антителата се предават  основно с коластрата.След това количеството им намалява.Всички полезни неща,които ти приемаш,с кърмата отиват и при бебо - част от тях.Съгласна съм,че кърмата е най-добрата храна за едно кърмаче,но не виждам къде е проблема да даваш АМ.Бебенцето ти приема достатъчно кърма ми се струва.Аз не съм привърженик на много дългото кърмене,за което четох днес в кърмаческия форум - някои майки кърмят до две години и нещо #Crazy...!!!!!,но всеки си има виждане по въпроса.
А,колкото по-често изцеждаш,толкова повече стимулираш лактацията!

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Първо-антителата се предават  основно с коластрата.След това количеството им намалява
Това не е вярно. Коластрата и кърмата не са две различни неща - най-простичко и повърхностно обяснение за нещата е, че с увеличаване обема на млякото същото количество антитела и други активни съставки се разпределят в по-голям обем (т.е. един вид коластрата става съставна част на кърмата), а при естествено или плавно отбиване на детето количеството антитела отново се увеличава многократно в съотвествие с намаляването на обема мляко, така че да осигури защита за периода след отбиването.

# 18
  • Мнения: 553
моето бебе е на 3м и също ми се налага да излизам. аз съм избрала варианта да ме чака, ако изгуби търпение- оставям вода, не мляко. инструктирала съм ако стане много напечено- да подсладят водата.  Grinning
Щом препоръчват даване на водичка за отказване на нощното хранене- значи и за през деня става. Забелязах и друго. На детенце като ме няма и не му мирише на мляко, няма проблем да ме изчака и 4 часа, като повечето пъти отказва водата. Като се прибера си е съвсем спокоен,... hahaha докато не ме "надуши" - е тогава надава глас.

Така че моя съвет е да пробваш: първо дали не яде начесто защото си на разположение и то преди да е изгладнял.
второ- да оставяш 2 шишета с подсладена и неподсладена водичка, като НЕ ОСТАВЯШ АМ и да видиш как ще се справят. Бабите си умират те да хранят бебето и като вкарваш това АМ такъв таралеж  може да си докараш... и да се отбие детето в крайна сметка.
Не един път съм била свидетел на много гадничко давление от свекърви те да хранят детето, и когато си си там. Много е подтискащо, особено като повечето пъти нямаш явна причина да откажеш...

До 6м червата са пропускливи за какво ли не и даването на АМ може да му докара колики, АБКМ и т.н. а и детенце вече е на кантар да откаже 1 хранене- не е задължително да е точно нощното, важното е че вече може да изкара и доста повече от 2,5 часа без кърма. Бебенцата на АМ които ги държат на водичка нощем- какво им става... освен че свикват да не си искат по това време...

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 00:21 от oceanid

# 19
  • Мнения: 756
Точно опасността от отбиване трябва да те тревожи, ако си решила да кърмиш по-дълго,а не да заместваш изцяло кърмата с АМ.
Отделянето на кърмата при майката се регулира според нуждите на бебето. Ако заместваш кърмене с хранене с АМ, кърмата ти постепенно ще започне да намалява. Другата реална опастност е бебето само да се откаже кърменето,защото за смукането от биберон се изискват много по-малко усилия. И така постепенно и неусетно в желанието си да замениш само няколко кърмения може да премините изцяло на АМ.
П.П.Точно по този начин и точно с тези мотиви,че все пак детето ми няма да е изцяло на АМ и ще продължавам да го кърмя си вкарах автогол.
Съвсем друг е въпроса,ако кърмата ти не достига и се налага да дохранваш с АМ след всяко кърмене.. и при мен се получи същото , защото нямах достатъчно кърма , умираше от глад, ако не ог дохранех и накрая кърмата ми спря  Sick

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Не разбирам,защо искаш да храниш смесено ако имаш кърма???
Аз храня смесено ,защото кърмата ми е малко.Но ако стигаше нямаше и да си го помислям.

# 21
  • Мнения: 64
Когато кърмата е достатъчна не ти трябва АМ.И разбира се,че има полза от кърменето.

# 22
  • Мнения: 1 900
Иска ми се ако мога да заменя поне едно хранене с АМ, защото ми се налага да рабято почасово и да отстъствам от вкъщи  един, два пъти седмично по повечо от 3 часа. 
Щом ти се налага,  Peace

# 23
  • Мнения: 9 973
кърмиш колкото имаш и дохранваш с АМ ако не се е наяло бебето Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз храня смесено вече година.Когато малката беше на около 4 месеца,замених изцяло едно кърмене с АМ,защото тя неискаше да суче навън,а нямаше как да я прибирам от разходка само за да я храня.Това заместено хранене като цяло не се отрази на количествата ми кърма,но на всички други хранения задължително кърмех преди добавката.На мнение съм,че с постоянство и желание може дълго време да се поддържа смесено хранене.Естествено,това не е идеален вариант както изключителното кърмене,но е много по-добър такъв от бързото преминаване изцяло към АМ.Моят съвет е да заместиш с шише само едно хранене,сама прецени кое да бъде то.Задължително кърми на всички останали,за да поддържаш лактацията си.

# 25
  • Мнения: 2 746
Прочела съм какви са ползите от изключителното кърмене, но никъде не видях има ли "вреда" от това някои от хранененията да се заменят с АМ. Бебето продължава да приема и кърма, тоест черпи от всичките и ценните съставки и се чуда дали не е същото?!

 Grinning За вреда от изкуственото хранене е доста силно да се говори.Имам приятелка, която не е била кърмена изобщо, поради здравословен проблем на майка и.За нея мога да ви кажа, че е жива и здрава, и много талантлива математичка, абе изкуствено хранена е, ама е пораснала здрава и умна.
Но, разбира се, кърменето е безценно за бебето, това е единствената подходяща храна за бебето!
Предвид това, че трябва и да работиш, може да ти намалее кърмата, но гледай да му даваш до последната капка! И изобщо не си поставяй въпроса така - има или няма полза,кърмата е това, с което трябва да се храни бебето!

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За вреда от изкуственото хранене е доста силно да се говори.
Дали? Аз също съм изкуствено хранена от раждането и нямам проблеми нито с интелигентността, нито със здравето Mr. Green Брат ми е отгледан по същата схема - изкуствено хранене - и макар че с интелигентност определено няма проблеми, е мъчен от алергии и храносмилателни проблеми от бебе, та до днес. Рисковете от изкуственото хранене са добре известни, документирани... и премълчавани, поради криворазбрана политическа коректност и прословутото ` да не караме майките да се чувстват виновни`. Но това е друга тема.
Иначе ясен отговор на въпроса какви са рисковете от предлагането на добавки на кърменото бебе има тук:
http://www.drjaygordon.com/development/bf/supplement.asp

# 27
  • Мнения: 2 746
За вреда от изкуственото хранене е доста силно да се говори.
Дали?


Добре hedra, но какво наистина да правят майките, които не могат да кърмят по ред причини?
В един твой пост пишеш дори за някакви канцерогенни вещества, които се използват за добиване на определени съставки в АМ.
Това е просто ужасяващо!!! Ами хайде тогава да разискваме вредата от изкуственото хранене, да обсъдим това, как изкуствено хранещите майки увреждат крехкия организъм на децата си с отровно, не, не, канцерогенно АМ newsm78
И не се заяждам, ти си от форумките, които винаги съм уважавала, заради умерения тон и перфектните съвети.  bouquet

# 28
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За съжаление избор няма, най-малкото защото има кръвни банки, но не и банки за кърма... така че АМ твърде често е втори, а не четвърти избор за хранене на бебето (както е според класацията на СЗО).
Въпросът е друг - да си затваря човек очите и да твърди, че вреди няма, все едно по какви причини тръби така, не е най-добрата политика. Когато майките знаят, че има вреди и че нещата не са цветя и рози, имат възможност поне за преценка и за опит да контролират нещата. Има избор на пазара - може да се подбират млека, за които се знае повече за техниката на производство и със съставки, които не са все още на експериментален стадий, освен ако сами не решат, че ги предпочитат. И могат да изискват информация, точна и ясна, от лекарите си - които често не са в състояние да им я предоставят, защото разчитат на инфото, предоставяно от компаниите-производителки, а не на систематичните прегледи на наличните изследвания за реалните ефекти. Просто като знаеш, че има възможност за проблеми и имаш насока откъде могат да дойдат, вече си една крачка напред и можеш да си по-внимателен.
Докато ако мислиш, че всичко е ок, храненето с АМ е безопасно и чудесно, можеш да бъдеш много кофти изненадан. И тогава за нещастие се чувстваш прекаран, което озлобява - често обаче не към този, когото трябва... и се стига до грандиозни скандали във форумите, примерно Mr. Green
И тук да напомня, че първото ми дете е отгледано на АМ - имам много ясна представа на свой гръб за всичко, за което говоря.

# 29
  • Мнения: 2 746
Живо ме интересува кой е третия избор при липса на кърма, според СЗО!
Ако детето ти е развило някаква алергия, АМ е било само отключващия фактор, hedra, не основния.Може би имате и други хора в рода от твоя страна или от страната на бащата, които имат някакви алергии.
Преди доста години, леля ми е имала страшно много кърма и:
кърмила е сина си
едновременно с него и едно съседско момиченце
едновременно с това е давала кърма на банката за майчина кърма /идвали са с линейка да събират шишенцата с кърма Grinning /
но - леля ми е алергична към препарати за почистване, козметика и от този род, и познай, синът и има същите алергии.Така че, определено има генетична предразположеност и не е само начина на хранене.
Извинявай, но изказвания като твоето за канцерогенни, отровни и т.н. млека, точно такива изказвания предизвикват грандиозните скандали във форума.Защото това са твърде крайни изказвания, от които човек би си направил извода, че АМ са направени за това, за да увредят здравето на децата.Не става въпрос да си заравяме главите в пясъка, и да викаме "ура" на АМ.Както и в горния си пост, отново казвам - кърмата е единствената и незаменима храна за бебетата и никога няма да бъде намерен идеален заместител.Но когато кърма няма АМ са достатъчно добър вариант.Май досега не е измислено друго.

Общи условия

Активация на акаунт