Помогнете ми - по-широка...

  • 11 394
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 869
Здравейте, мами.
Родих преди повече от 9 месеца-нормално, с епизиотомия голямо бебе и сега се оказа, че имам "леко смъкване на влагалището". Като добавка към това съм и доста по-широка - така се чувствам аз и не се чувствам пълноценна в сексуално отношение, въпреки разбирането и подкрепата на съпруга ми.
Искам да ви попитам - някоя друга от вас сблъсквала ли се е с този проблем?Дали е възможно да се стесня "отдолу" след като  е минало толкова време? Изчетох всички теми, свързани с този проблем, но...Дори се замислям за пластика, но от това, което четох, разбрах че не трябва да се ражда повече, а аз искам още деца.
Ще съм ви много благодарна ако ме насочите към компетентен лекар и ми дадете съвет.
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 3 675
Аз ще кажа нещо на авторката, нали съпруга й я харесва такава и не се оплаква,защото тогава ще се мъчи с разни хирургически интервенции.Това си е операция макар и пластика.Аз лично не бих рискувала.

# 2
  • Мнения: 1 674
Аз ще кажа нещо на авторката, нали съпруга й я харесва такава и не се оплаква,защото тогава ще се мъчи с разни хирургически интервенции.Това си е операция макар и пластика.Аз лично не бих рискувала.
Подкрепям Peace

# 3
  • Мнения: 814
Разбира се, че е важно да се чувстваш добре в сексуално отношение  Peace. За съжаление не съм компетентна по темата. Най-добре говори с лекар, но що се отнася до следващо раждане - може да родиш секцио...

# 4
  • София
  • Мнения: 570
Моят гинеколог ми е препоръчвал да правя следното - когато се сетя, по колкото пъти искам да стягам влагалището. Не знам дали се изразих достатъчно разбрано. Embarassed Според него с течение на времето ще се стегна. Ама аз с течение на времето забравих да се упражнявам  Embarassed, така че незнам дали има ефект.

# 5
  • Мнения: 27 524
Моят гинеколог ми е препоръчвал да правя следното - когато се сетя, по колкото пъти искам да стягам влагалището. Не знам дали се изразих достатъчно разбрано. Embarassed

Все едно пишкаш и за да спреш струята - стискаш. Така по няколко пъти на ден, но не непрекъснато. Стяга мускулите. Мисля, че ще има ефект. Опитай и успех  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 814
Моят гинеколог ми е препоръчвал да правя следното - когато се сетя, по колкото пъти искам да стягам влагалището. Не знам дали се изразих достатъчно разбрано. Embarassed Според него с течение на времето ще се стегна. Ама аз с течение на времето забравих да се упражнявам  Embarassed, така че незнам дали има ефект.

Това е вярно! Сега се сетих, че когато ходех в Центъра за бременни, точно така ни съветваха. Между другото това е добро упражнение за жената - независимо раждала или не  Peace

# 7
  • Мнения: 1 900
Опитай, тези упражнения ги правихме още на курсовите за бременни за укрепване на перинеум (за да намалим риска от епизиотомия).
Иначе от личен опит не мога да дам съвет, аз имам обратния проблем. Станала съм по тясня, явно от зашиването на шевовети или незнам.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 869
Момичета, благодаря ви за отговорите.
Аз също правя упражненията на Кегел - дискомфортът ми се дължи на това, че влиза и въздух по време на секс - извинявам се за откровеността, но е наложителна в случая Embarassed
Операцията я искам във връзка с риска от смъкване на органите с течение на времето - но не знам дали ако следващия път раждам секцио ще е възможна...
Благодаря ви отново

# 9
  • Мнения: 27 524
дискомфортът ми се дължи на това, че влиза и въздух по време на секс - извинявам се за откровеността, но е наложителна в случая Embarassed

Не се притеснявай, това става с почти всички жени, родили нормално. Не е срамно, нормално е, недей да си създаваш комплекси заради това. Смущаващо е, да, но с времето спира да му се обръща внимание, спокойно  Hug
Виж, за операцията и смъкването - само специалист може да те посъветва.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 869
Блонди, благодаря ти за милите думи.
Аз се притеснявам повече да не би да съм закъсняла с упражненията на Кегел-правя ги отскоро, преди това се борих с многото натрупани килограми и като че ли не виждах по-важния проблем.
Но няма да се връщам назад и да се обвинявам - трябва да гледам напред и да се боря, имама си прекрасно момченце и любящ съпруг.
Благодаря ви, мами.
Ако някоя е имала подобен проблем, моля ви, пишете ми

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
От всичко изчетено до тук, съм съгласна с gitadam
Иначе не ми се е случвало и не мога да дам компетентен отговор.

# 12
  • Мнения: 9 973
по-добре си остани така щом искаш още деца........мое си мнение Peace

пп:моя мъж се ядосва,че всеки път от раждането отварял девственица...станах по-тясна и чувствам страхотни болки

# 13
  • Мнения: 999
Цитат
дискомфортът ми се дължи на това, че влиза и въздух по време на секс - извинявам се за откровеността, но е наложителна в случая


Не се притеснявай, това става с почти всички жени, родили нормално.
Случва се и на жени който не са раждали.

# 14
  • Мнения: 75
Намирам се в същото положение, но в момента съм бременна отново. Правя си упражненията и туй то. Лекарят ми каза спокойно да износя и да родя второто си дете, а после ще ми направи " основен ремонт" - както той се изрази. Но аз почти твърдо съм решила да се подложа на пластика, защото с годините ще става по-зле . Аз  лично не се чувствам добре, когато се изкихам да се изпускам. Все пак съм само на 30. Ами на 50години памперси ли да слагам? Решението е твое.

Общи условия

Активация на акаунт