Луксация!СТРЕМЕТА ЗА ИЛИ ПРОТИВ

  • 4 804
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 941
мама *Миа, след 4-ти месец се прави рентген, а не ехография. Дори и най-слабите степени на дисплазия или луксация не са за подценяване Naughty Не се доверявай на доктори в провинцията. Второто мнение е от полза. Не напразно от цяла България идват в Горна баня. И по принцип лечението е най-ефикасно в първите месеци. Нямаш време за губене. За 3 седмици не можеш да видиш никакъв резултат - минават месеци, а понякога и години. Това, което носите се казва "Стремена на Павлик". Доколкото за знам най-леката форма и профилактиката на дисплазия се ползват ортопедични гащи, по-натам са стремената и да не изброявам, че е ужасно. А за времетраенето на прегледа - да, може и за 3 мин. да се види заболяване на рентгенова снимка. Успех!

# 16
Гащите са в замисимост от възрастта на детето - различни номера - мисля че 3ти номер беше последния за третия месец. След това детето става по-подвижно и не са достатъчни само ортопедични гащички. Затова след 3тия месец слагат направо стремена (каиши) на Павлик. Страшно звучи, но основното предназначене им е да държи крачетата в положение "жабка" или още както там му казват - коленете трябва да опират земята. При това положение главичката на бедрената кост под влияние на ставните сухожилия се притиска в тазовата кост и си образува добре леглото. Затова колкото по-упорити сте в лечението, толкова по-бързо ще си дооформи ямката в тазовата кост. Гимнастиката не е за подценяване, особено докато постигнете пълното разтваряне на крачетата.
Това е в случай на наличие на дисплазия, без никакви допълнителни усложнения. Надявам се при вас да е "фалшива тревога".
Дали в Горна Баня, дали някъде другаде, ако нещо казано от ортопеда противоречи на нещо забелязано от теб, търси друг ортопед. Никой не е безгрешен, понякога дори светилата грешат. Довери се на инстинкта си.

Още веднъж - дано да не е нещо съществено, да си останеш само с уплахата. Ако ли не - пожелавам бързо и напълно излекуване!

# 17
  • Мнения: 305
днес бяхме на контролен преглед пак-с луксация сме вродена,тазобедрената и става е недоуформена...така се родила  Confused
ще сме вързани поне още 4 месеца  Tiredголям ад...молете се за нас да ги махмен по скоро
скоро отивам и в горна баня,само да дойде мъжо Praynig Peace

# 18
  • Мнения: 774
Мия,съжалявам за това.При моята дъщеря също е вродена луксацията.
Стискам палци бързо да се оправи Peace

# 19
  • Мнения: 95
Незнам дали гледаш "Часът на мама",но там гостува един ортопед д-р Гюров.Мисля че е добър лекар.В сайта на предаването можеш да го видиш и да се свържеш с него.Успех!Сайта е mama.btv.bg

# 20
  • в баира
  • Мнения: 861
днес бяхме на контролен преглед пак-с луксация сме вродена,тазобедрената и става е недоуформена...така се родила  Confused
ще сме вързани поне още 4 месеца  Tiredголям ад...молете се за нас да ги махмен по скоро
скоро отивам и в горна баня,само да дойде мъжо Praynig Peace

Не се притеснявай, просто се въоръжи с търпение и всичко ще мине. Синът ми беше с дисплазия и беше в каишите 5 месеца. А между другото, аз съм била с луксация като бебе и също са ме излекували само с каиши, не се е наложило поставяне в апарат. Явно наследствено съм предала заболяването на децата си  Sad.
Горе главата!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 941
мама *Миа, ще се оправите! Praynig
Ама личната ви е за #2gunfire

# 22
  • Мнения: 305
много благодаря 4е ми давате кураж....  bouquet  bouquet
това е-търпение още 4-5 месеца Tired
живи и здрави от нас  Praynig

# 23
Здравейте! Синът ми беше със стремена заради дисплазия на тазобедрената става. 4 месеца и половина стоя с тях. Сега е добре, така че ще мине и при вас! Успех!

# 24
  • Мнения: 5 591
Здравейте!На дъщеря ми беше поставена диагноза дисплазия чрез ренген на 4 месе4на възраст.Имаше разлика в гънките на крачетата.Първо носеше ортопеди4ни гащи,после и колани.Водихме я при професор др.Владимиров във София.Сега вече е добре.
мама *Миа Peaceне се притеснявай,ще се оправите.Знам от личен опит колко е тешко да гледаш(а и да връзваш)детето си с колани и ти съчуствам.Кураж и търпение. Hug

# 25
  • Мнения: 2 237
Лично аз нямам опит,но моята леля роди дъщеря си,когато беше на 43 години .Детето е  с тежка дисплазия.Ортопеда не беше открил нищо и чак на 4 месечна възраст случайно друг ортопед видя проблема.Веднага я сложиха в стремена.За жалост нямаше и грам подобрение и се наложи да стои в апарат.Стоя така доста дълго,проходи едва на две годинки.Оказа се обаче,че и апарата не е помогнал с нищо и днес,вече 10 годишното момиченце се готви за четвърта или пета по ред операция в Горна Баня.... Sad Която за съжаление няма да е последната.При нея проблема е и на двете краченца.
Разбира се,при вас положението едва ли е толкова тежко и аз от сърце пожелавам всичко да е наред ! Hug

# 26
  • Мнения: 404
Мисля,че е правилно да поносите стремената.Голямата ми дъщеря беше с такива стремена от 3 месечна възраст до 6 месеца.Тя беше с дисплазия на тазобедрените стави.И както казваш трудно е в началото.Но ,както каза докторът детето много бързо ще свикне с тях и така по същия начин като дойде времето за сваляне на каишите ще отвикне от тях.Та така моята дъщеря вече няма никакъв проблем.Тя е едно здраво,право и красиво момиченце.
  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт