Гърдите и овулацията

  • 4 374
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 419
Момичета, надявам се от тази анкета да почерпите поне малко полезна информация.
Често е явлението болки в гърдите преди менструация, но Слънчевка ме подсети с един коментар, че май не е ставало дума (или поне не помня  Blush) конкретно за такива болки по време на овулация или малко след това.

Т.к. няма как да включа много пояснения, моля ако пускате и коментар с отговора си, пишете ако имате дали са преди, по време, или след овулацията.

# 1
  • Мнения: 3 154
Мен ме болят след. Мда, забравих да кажа, че всеки месец...

# 2
  • Мнения: 7 716
Преди да започна опитите за забременяване не ме боляха. Сега ме болят след овулацията, а последните месеци всеки цикъл.

# 3
  • Мнения: 1 419
Аз отговорих със `Случва се от време на време`, макар че до сега ми се е случвало само два пъти и то единия път сега, а първия преди около 4 месеца.
И двата пъти започнаха около 1 ден след овулацията и продължиха към 2 дни.

# 4
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Мен също не ме боляха преди да започна опитите за забременяване. През октомври правих операция и спряха да ме болят. Този месец отново започнаха да ме болят.. дори си помислих, че може да съм забременняла Embarassed

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Болят ме след ову-то....всеки месец. Когато спрат болежките ми идва веднага Imp

# 6
  • Мнения: 2 825
И аз отговорих с отвреме на време ми се случва...но и при мене е като при другите момичета, почти винаги започват да ме болят веднага след овуто....и така докато ми дойде. И мене преди да започнем с бебеправенето не ме боляха...или поне не толкова много Simple Smile

# 7
  • Мнения: 203
Момичета, направите си изследване на пролактина. Болките и нарастването на гърдите е свързано с повишаването му, а това пречи на забеременяването. Когато се нормализира се получава.  УСПЕХ!!!

# 8
  • Мнения: 9 903
Цитат на: vvv
Момичета, направите си изследване на пролактина. Болките и нарастването на гърдите е свързано с повишаването му, а това пречи на забеременяването. Когато се нормализира се получава.  УСПЕХ!!!

айде няма нужда - това означава твърде много жени да са с повишен пролактин, вкл. и аз.

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Болят ме винаги след овулация докато ми дойде

# 10
  • Мнения: 7 716
Не ми е повишен пролактина.

# 11
  • Мнения: 294
мен пък не ме болят, дори и преди лелята не ме болят винаги,само понякога и то съвсем леко...
аз ли не съм наред или..???

# 12
  • Мнения: 266
Спокойно Ани не си само ти и при мен е така, даже преди да почнем с бебеправенето, никога не са ме болели, сега от време на време леко болят, но не се подуват за жалост Sad

# 13
  • Мнения: 3 376
Цитат на: vvv
Момичета, направите си изследване на пролактина. Болките и нарастването на гърдите е свързано с повишаването му, а това пречи на забеременяването. Когато се нормализира се получава.  УСПЕХ!!!


Според мен пък изобщо не е така. По-скоро за мен е свързано с прогестерона, което е положителен знак, защото колкото по-високо е нивото му след ову, толкова по-големи са шансовете за имплантиране и задържане на оплодената яйцеклетка. Прогестеронът има и други "странични ефекти" - гадене, раздразнителност, и др. Казват, че именно заради прогестерона наличието на неприятните симптоми по време на бременност са положителен знак - показват, че майката произвежда достатъчно прогестерон, за да задържи плода.

За протокола: хич не знам това с циците кога се появява при мен:( Изобщо не мога да си определям момента на настъпването на овулация (ако имам такава), обаче определено през втората фаза на цикъла гърдите ми се уголемяват и напрягат. После няколко дни преди М спадат леко, а когато ми дойде спадат напълно.

# 14
  • Мнения: 4 362
Болят ме да,но след ову когато си чакам лелката  Grinning

# 15
Болят ме от 7 месеца или това е времето, когато започнах да бебеправя, когато трябва.
Обикновено започват да болят седмица след ову, преди ову също.
Когато пия Утрогестан болките са ужасни.
Дара съм. Още само няколко дни ще влизам така във форума.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 272
Болят ме задължително след овуто. Понякога 2 дни след овулация, понякога седмица след това, понякога малко, а друг път - ужасно силно.

# 17
  • Мнения: 3 092
И мене ме болят от три месеца насам около две седмици преди мензис - незнам на какво се дължи Sad  а преди това ме боляха няколко дни преди М.
Може би трябва да си направя някакви изследвания  Thinking

# 18
  • Мнения: 1 419
Цитат на: Вили1
Може би трябва да си направя някакви изследвания  Thinking

Не мисля - много ще трябва да се запътим ако е така  #Silly
Ние преди да почнем опитите съм имала цели ТРИ пъти болки в гърдите за повече от 12 години  #Crazy, а сега за 4 месеца = 2 пъти  Wink
като гледам така са доста от момичетата, така че не смятам че имаме нужда от такива изследвания  Simple Smile

# 19
И мен ме болят след овулация до първия ден на цикъла. ВИНГИ!! И стават тежки и твърди... За толкова години, така свикнах с това неразположение, че вече не го забелязвам, а гледам на него като на биологичен часовник.

# 20
  • Русе
  • Мнения: 250
Преди да започна опитите за забременяване не ме боляхатолкова,даже рядко. Сега ме болят от началото на овулацията ,че чак докато  ми дойде М.

# 21
  • Мнения: 2 123
Цитат на: Lali
Преди да започна опитите за забременяване не ме боляха. Сега ме болят след овулацията, а последните месеци всеки цикъл.

при мен е абсолютно същото

# 22
  • Мнения: 3 092
Е, вече спирам да мисля за изследвания опрделено явно аз просто съм една от многото , които понасят тези двуседмични болки в гърдите. Wink /от което малко ми олекна де  Flutter /и също съм една от многото ,на които тези проблеми са се появили след опитите да правят бебчо  Stuck Out Tongue
Е, момичета нищо не ни остава освен да "търпим" и да стискаме палци в очакване на  хубавата новина  Grinning

# 23
  • Мнения: 588
Болят ме, но след овуто, и  то ужасно ме болят, почти няма месец, в който да ме прескочат тези болки и подуване. #Crazy

# 24
  • Мнения: 3 591
Цитат на: Вили1
Е, вече спирам да мисля за изследвания опрделено явно аз просто съм една от многото , които понасят тези двуседмични болки в гърдите. Wink /от което малко ми олекна де  Flutter /и също съм една от многото ,на които тези проблеми са се появили след опитите да правят бебчо  Stuck Out Tongue
Е, момичета нищо не ни остава освен да "търпим" и да стискаме палци в очакване на  хубавата новина  Grinning


аз го пъзприемам пък това като добър сигнал....за жалост при мене нито се подуват, нито болят  #Puppy dog

при първите ми 3 бременности боляха още от първите седмици(още преди да дойде датата на предполагамема менструация) но последната до 10 седмица все си баха като уши на кокершпаньол.... и сега никак напрегнати не ги чувствам....хем трябва или да ми дойде или да правя тест
 Embarassed  според мен не болят като има липса на прогестерон

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 21 624
Цитат на: [desi]
....според мен не болят като има липса на прогестерон


Май е тъкмо обратното Деси  Simple Smile  .

# 26
  • Мнения: 3 591
Цитат на: Morena
Цитат на: [desi]
....според мен не болят като има липса на прогестерон


Май е тъкмо обратното Деси  Simple Smile  .


ако има бременност тогава прогестерона не трябва ли да пораства? т.е. болките да ги няма? или те са поради друга причина?

питам защото нали казват, че като не те болят гърдите значи прогестерона не стигал(това през бременността- ранната)и това може до доведе до загуба на бебето....

ох, съвсем се забърках нещо  #Crazy

# 27
  • Мнения: 3 092
Embarassed За мой срам нещо съвсем се обърках - моля ви някой да обясни да те болят гърдите добър знак ли е или не ?
Трябва ли да се притесняваме или напротив Confused Извинявайте момичета ,но наистина се оплетох ooooh!
Ако някой може ,моля нека да обясни  Praynig
Благодаря предварително ! Blush

# 28
  • Мнения: 7 716
Ако те болят откакто бебеправите не се притеснявай. Ако са те болели преди това може би трябва да си изследваш хормоните.
Разбира се това е много лаишко обяснение, но като цяло е вярно. Винаги има изключения.
Ако не те болят изобщо пак не е проблем.

# 29
  • Мнения: 9 092
Лекувах киста с Дуфастон-тоест прогестерон-и го пих 3 месеца.Дотогава не са ме боляли,разбира се като го пих ме боляха и то много.Това ми е първи месец без Дуфастон и току що установих че ме болят гърдите Rolling Eyes Интересно ми е дали ще продължи и занапред Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 2 381
Винаги са ме боляли - откакто съм започнала да се развивам. Понякога 3-4 дена преди М, но най-често както беше сега -около ову, даже ги усещах напрегнати в деня, в който ову теста се оказа положителен.  Споделяла съм с лекари и никой не е изразил опасения. Но може и да имам проблеми, не съм си изследвала хормоните досега.

# 31
Цитат на: Хера
Болят ме след ову-то....всеки месец. Когато спрат болежките ми идва веднага Imp

И при мен е така.
Цитат на: Lali
Ако те болят откакто бебеправите не се притеснявай.

Мен ме болят от около година. И каква е точно връзката с бебеправенето? И преди и сега съм имала редовни полови контакти, но не с цел бебе. Но като че ли последните месеци секса е по-често.

# 32
  • Мнения: 3 376
Цитат на: jeni79
И каква е точно връзката с бебеправенето?

Ей това е най-големият парадокс, който се опитваме да си обясним във форума. Повечето отбелязваме значителни промени в цикъла си откак работим за бебе. Имам предвид: дължина на цикъла, обилност на кървене, симптоми на М и ову, настроения и т.н. Каквото се сетиш.

# 33
  • Мнения: 1 419
Цитат на: Grizabella
Ей това е най-големият парадокс, който се опитваме да си обясним във форума.

Аз лично не мога да твърдя за всички, но при мен промяната е, че спрях да се пазя - до преди това почти винаги съм ползвала и презервативи. Но `човечета` не бяха попадали в мен  Blush

# 34
  • Мнения: 7 716
Аз си го обяснявам с евентуално оплождане на яйцеклетка, но ненастъпване на бременност, вследствие на което се получава хормонален дисбаланс. Предполагам, че организма има някаква памет и следващите месеци или помни ситуацията, или пак понякога се получава същата ситуация.
Споделих това мнение с лекарка от клиника по стерилитет и тя потвърди, че е възможно да е така.
Лично при мен на втория месец имаше закъснение две седмици и положителен тест, но бременност не настъпи.
Разбира се, оплождане може да настъпи, но да не се развие, и всичко да приключи в рамките на месечния цикъл, така че човек и да не разбере.

# 35
  • Мнения: 183
Цитат на: Lali
..........Предполагам, че организма има някаква памет и следващите месеци или помни ситуацията, или пак понякога се получава същата ситуация.................


И при мен беше така миналия месец, даже още пазя теста с втората бледа 4ерта. Защо му е на органицма да прави едни и същи неща......или от някъде "разбира" 4е нещо не е на ред и се мъ4и да ни предпази.....но как да разберем дали ни има нещо.....или се впуснахме в много дълбоки разсъждения.....

# 36
  • Мнения: 3 376
Мисля, че идеята на Лали за помненето на организма беше, че всъщност организмът помни разбалансираното ниво на хормони, получено заради оплодената яйцеклетка, и го повтаря всеки месец. Не схванах да има връзка с някакво предпазване от страна на организма... Просто приема, че щом единият месец нивото на хормоните е такова, трябва и следващия месец пак да е същото...

# 37
  • Мнения: 3 591
Цитат на: Вили1
Embarassed За мой срам нещо съвсем се обърках - моля ви някой да обясни да те болят гърдите добър знак ли е или не ?
Трябва ли да се притесняваме или напротив Confused Извинявайте момичета ,но наистина се оплетох ooooh!
Ако някой може ,моля нека да обясни  Praynig
Благодаря предварително ! Blush


i az sywsem se zabyrkah. определено при начална бременност ако болят е хубаво - значи хормоните са си достатъчно.... аз се притеснявам, че не ме болят сега  #Puppy dog

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 21 624
Цитат на: [desi]
.....аз се притеснявам, че не ме болят сега  #Puppy dog

Деси , това е отговор на едно мое питане  -
Цитат
Моренка, мен също гърдите бяха спрели да ме болят преди цикъл. Боляха ме само около овулацията.
Дори като забременях бяха отпуснати и изобщо не предполагах, че този път бебето е станало. И друг път съм писала - гърдите ми наедряха чак в 5 г.с. и чак тогава започнаха да ме болят.
 Така че не се притеснявай , давай по - спокойно !  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 3 376
А сега контравъпросът: Кога ви се отпускат - преди да ви дойде, на първия ден като ви дойде, като ви свърши, или след ову?

При мен мислех, че се отпускат точно преди да ми дойде. Ама този път вече втори ден не са се отпуснали, и това пак ме кара да се чудя Tired

# 40
  • Мнения: 2 825
Гризка, и при мене е разли4но. ПОнякога 1 ден преди да ми дойде, друг път в деня, като ми дойде и много 4есто на 2/3ти ден след като ми дойде.
И мене си ме боляха от преди да по4нем бебеправенето, ама не 4ак толкова много .... сега понякога не мога да ги докосна Cry  Cry ....така 4е определено има някаква връзка...

# 41
  • Мнения: 1 419
Мен спират след 2-3 дни откакто започнат   Blush

Общи условия

Активация на акаунт