Разпределение

  • 1 734
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 896
Според вас кое разпределение е по-добро?

първи вариант
втори вариант

Не ми хареса как по оригиналния проект са сложили спалните на изток, а всекидневната и кухнята на север, затова се налага това преразпределение на стаите.

# 1
  • Мнения: 721
На мене най ми хареса оригиналния проект, тъй като има 2 сервизни помещения.

Ако те притеснява изложението на всекидневната - вариант 1. Спалните са вътрешни. Добре изглежда като разпределение.

Вариант 2 е много нестандартен и предполагам теоритично изглежда ок, но на практика няма да се получи толкова сполучливо. Кухнята е много по-голяма от останалата част на всекидневната.

# 2
  • Мнения: 25 569
И на мен оригиналният ми хареса повече.  Thinking
Дневната с кухнята са най-близо до входната врата, спалните са в дъното, като детската има доста самостоятелен вход, както и собствена баня, което ще е много удобно, особено когато децата пораснат. Не забравяйте, че бебетата са такива 2-3 години най-много, а после порастват и имат нужда от усамотение.

# 3
  • Мнения: 995
Гуш и на мен най-сполучлив ми се вижда оригиналният проект. Вторият вариант също не е лош, харесва ми, че двете спални са отделени, но едното ВЦ пък отпада. Наистина кухнята  и трапезарията са по-големи от дневната, но лично на мен това не би ми пречело. Предпочитам голяма трапезария- там си посрещам гостите, диваните ползваме само за гледане на телевизия.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 896
Проблема е, че не искаме дневния тракт да е на север. Така, както е кухнята/трапезарията и в двата варианта, ще влиза слънце поне до 11-12 часа, докато в оригиналния проект дневния тракт е изцяло на север, нито лъч слънчева светлина.
Първо бях направила детската на север /В1/, но после реших, че трябва да има слънчева светлина в нея и я преместих /В2/.

На мен в момента питанката ми е кой е по-добрия вариант между 1 и 2. Със сигурност няма да остане както е по оригиналната скица.

# 5
  • Мнения: 721
На В2 - какви са размерите на всекидневната? По точно колко е стената, която е на север и където си планирала диваните? Там детската е на СИ, но е външна, което пак не е добре. Колкото и да е добре топлоизолирана сградата, си е друго като е вътрешна.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 896
На В2 - какви са размерите на всекидневната? По точно колко е стената, която е на север и където си планирала диваните?

12м2целият дневен тракт - кухня, трапезария и всекидневна, във В2 става 32 м2. Във вариант 1 пак 32 м2, но според мен няма да изглежда толкова просторно както във В2.
Дивана ще е откъм спалнята /не откъм детската както е на в2/.

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Първият най- много ми харесва

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Първият по ми харесва. По добре спалните да са отделни стаи без преход Peace

# 9
  • Мнения: 1 152
Разпределение 2 ми допада повече, с една малка промяна. Двете спални да бъдат разменени, за да може родителската да е преходната стая. Повече ми харесва този вариант, именно заради отдалечеността на двете спални една от друга, което в един по-късен етап предразполага за усамотение и независимост на детето/децата.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 603
Първият е най-сполучлив - спалните са самостоятелни, терасите са самостоятелни. Аз бих избрала него.
При ориг. проект хубавото е, че има 2-ра тоалетна, но е неприятно в спалнята да се влиза от дневната.

# 11
  • Мнения: 492
Вариант 2 ми харесва повече.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Пределено ми харесва повече В1.
1. Избягват се преходните помещения в сравнение с двата други варианта
2. Дневният тракт е отделен от нощния
3. Може да се направи втори санитарен възел към родителската спалня (което те лишава от дрешник)
4. Бих помислила за леко отделяне на дневния тракт- оформяне на малко коридорче/стеничка и затварянето му с отделна врата, но това си е мое мнение.

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Най ми харесва оригиналния вариант, но ако трябва да избирам м/у твоите варианти бих избрала 1-вия, защото няма преходни стаи. Но бих разменила детската със спалнята, заради терасата. Ако имаш малко дете не мисля, че терасата трябва да е в неговата стая от съображения за сигурност. Когато порасне тогава бих разменила стаите, ако детето поиска да има тераса в стаята си  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 647
Определено разпределение 2 ми хареса най-много Peace

Общи условия

Активация на акаунт