кажете ми...

  • 1 349
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
кажете ми чай за който запича освен шипката, други има ли?

# 1
  • Мнения: 7 201
Дренките също запичат. Peace
За какво става въпрос?Сподели повече... Thinking

# 2
  • Мнения: 252
За друг чай не се сещам. Когато малкия има разтройство освен шипката давам и оризова вода или прахче ентерол.

# 3
  • Мнения: 27 524
Вече ти писах в същата тема в другия форум.  Grinning

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
И прахче Смекта, Ентерол.
Оризова вода, чай от шипки, печена ябълка, печена дюля, бананова каша...
зависи колко е голямо детето.
За по-малките Лечебна Хумана във вид на мляко или каша

# 5
  • Мнения: 1 168
Чувала съм, че 1л. брашно помага

# 6
  • Мнения: 27 524
Чувала съм, че 1л. брашно помага

Да, може, за бебе над 8 месеца поне. Не предлагайте подобни съвети, без да знаете възрастта не бебето  Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 161
И ние сме леко разстроени в момента и давам прахче ентерол, ама честно казано не съм много очарована. Ако има нещо по-добро ще следя темата

# 8
  • Мнения: 27 524
Аз лично от Ентерол съм възхитена  Peace
Важно е да се прави разлика между рядко изхождане, често изхождане, рядко и често изхождане и разстройство. Това не са еднакви неща.  Grinning

# 9
  • Варна
  • Мнения: 161
За мен разстройството си е разстройство без значение дали рядко или често се изхожда.Давам ентерол но не ни действа.По съвет на педи утре ще взема някакво диетично мляко за да се оправи

# 10
  • Мнения: 27 524
За мен разстройството си е разстройство без значение дали рядко или често се изхожда.

За теб може и да е така, но иначе не е  Simple Smile
Един път на ден например меко или рядко изхождане изобщо не е разстройство.
Разстройство и Ентеролът за него, както и другите лечебни средства, са за многократни и воднисти изхождания за денонощието. Останалото се коригира с походящ хранителен режим. Ентерол се дава задължително и заедно с антибиотик.
Много майки смятат и изхождане през ден за запек, но и това често не е така. Да се прави разликата е важно, а ти мисли както смяташ за правилно.  Peace

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
И прахче Смекта, Ентерол.
Оризова вода, чай от шипки, печена ябълка, печена дюля, бананова каша...
зависи колко е голямо детето.
За по-малките Лечебна Хумана във вид на мляко или каша
Peace Подкрепям

иначе мисля че чай от шипки е най-удачния вариянт  Grinning

# 12
  • Мнения: 9 973
прахче смекта също помага
бебето колко е голямо?

# 13
  • Мнения: 1 264
Ентерол не се дава задължително с антибиотик. Синът ми имаше наскоро разстройство, но не  силно. Ходеше по 3-4 пъти дневно, не бих могла да кажа, че са били воднисти, но бяха кашести зеленикави. Не исках да давам ентерол от страх да не се запече. Посъветвах се с педиатър и той ми каза, че ентеролът няма да го запече, само ще "прочисти" коремчето. Дадох прахчето и изхожданията се оправиха на следващия ден.
Не знам колко е голямо детето, но ако яде всичко, може да му давате кашкавал. Той също запича. Също - дренки, дюли (компот или сварени плодове - само водичката или сок от плодовете), оризова вода.

# 14
  • Мнения: 1 168
Чувала съм, че 1л. брашно помага

Да, може, за бебе над 8 месеца поне. Не предлагайте подобни съвети, без да знаете възрастта не бебето  Simple Smile

В никакъв случай на дете под 1г.(мисля, че се подразбира, а и не е споменато, че е бебе).

Общи условия

Активация на акаунт