Какво от България харесват вашите приятели и близки чужденци?

  • 5 223
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 141
Какво от България харесват вашите приятели и близки чужденци? Имам предвид всичко останало освен географски места - храна, предмети всякакви и въобще всичко подобно, за което се сещате.

# 1
  • Мнения: 3 521
Жените, бялото сирене, качамак и мастика Mr. Green.

# 2
  • Мнения: 3 804
 кашкавала-поне за това се сещам сега

# 3
  • Мнения: 2 093
в момента се сещам само за една  лютеница, от тази която не е сьвсем смляна. За сьжеление тук доста храни са познати като грьцки и хората си нямат представа че е и нашенско . Ведньж направих на колежките в работата баница и много им хареса.

# 4
  • Мнения: 1 436
'Ракика'  Mr. Green и шопска салата, която според един приятел, била вдъхновила трикольора.

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Мъжът ми най-много обича банички, не домашна баница обаче, а от мазните купешки банички. А също и кашкавал, шопска салата, морето и морската градина. Друго в момента не се сещам.

# 6
  • Мнения: 141
А някакви сувенири или битови предмети?
Питам защото ми предстои да правя подарък представящ по някакъв начин типично българското, а масовите сувенири са ми много кичозни.

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
за сувенири не съм забелязала да се впе4атляват много - поне това което съм подарявала аз . виж бг вино им е лзбопитно да опитат -не са ми казвали 4е е лошо , нито пък 4е е хубаво!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Жените, данъка 10%, възможностите за бизнес, супата в хляб, сапуните, които се режат /Ма те са Израелски ги разочаровах/.
Манастирите, Археологическия музей...

На "Славейков" имаше книги на Англ./Немски за историята на България с красиви цветни илюстрации - много се харесаха, както и БГ музика от типа на "100 каба гайди".

# 9
  • Мнения: 1 107
Ех, че хубава тема! Simple Smile Най-необичайно за мен беше като споделиха,че много харесват българския хляб-толкова пухкав и бял. Така също шипков мармалад,шкембе чорба, лютеница (наистина по-едро смляната я харесват повече), ракията (която ставала за горене според някои Joy Joy Joy), а един китаец беше впечатлен, че сладките ги правим печени на фурна, защото при тях били сварени... newsm78

# 10
  • Мнения: 7 914
най много се харесва лютеницата Crazy
а мъжо и сухата паста Балкан Mr. Green...да не говорим за кебабчетата и кюфтетата eat

# 11
  • Мнения: 1 526
Уважават много мойте познати сиренето, кашкавала, баници, тутманици, таратор, сладко от рози, луканка, домашна сливовица ...

Молили са ме да нося розово масло, цървулки дикоративни и разни дървени склуптурки като сувенири.

# 12
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
А някакви сувенири или битови предмети?
Питам защото ми предстои да правя подарък представящ по някакъв начин типично българското, а масовите сувенири са ми много кичозни.

Зависи на кого ще правиш подаръка - ако е за по-възрастна жена например, свекърва ми много харесва плетените на 1 кука покривки за маса. Дървените или керамични чинии за стена също са много интересни и красиви - те мисля стават за всеки човек.
По прицип виното и типичната храна са интересен подарък - можеш да ги направиш като "кошница" или т.нар. gift basket.
Но може и да е козметика - българска роза или нещо такова  newsm78

# 13
  • Мнения: 3 521
От сувенирите моите хора останаха впечатлени от голямите шарени гювечи - тук има също такива керамични "тенджери", но не са толкова шарени.
Също дърворезбите и пластиките с национални мотиви.

# 14
  • Мнения: 3 932
Покривки за маса с национални мотиви, на една кука, мускалчета бг. роза, гювечета...
А от духовната храна- мастика, Астика, шопска салата, слививица, филе елената...и всичко, което се сервира по кръчметата, не минават незабелязано и евтините ценички по заведенията и като цяло тез на алкохола.

Общи условия

Активация на акаунт