детето ми е на 9 месеца. не яде зеленчукови пюрета.

  • 624
  • 8
  •   1
Отговори
kak da nakaram deteto si da iade zelenchukovi piureta.ne haresva i popara?supi mnogo malko.spodelete

как да накарам детето си да яде зеленчукови пюрета. не харесва и попара? супи много малко. споделете

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 20:53 от Vivi

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Има комбинирани зеленчуково-плодови пробвай с тях.По-сладки са и може да ги хапва,после постепенно ги сменяш само с зеленчукови.Другия вариянт е сама да си ги приготвяш и да слагаш 1 л. АМ.А ти какви даваш купешки или домашни,защото моя дребния купешките не искаше и да ги помирише.

# 2
  • Мнения: 516
Глухарче ти е дала много добри идеи! Но има един момент , когато пробваш всичко , а ефект нулев. Дъщеря ми беше така с плодовите пюрета. Какви ли не и давах, всички марки на пазара, домашно приготвени . Кисел също не кусна. Държала съм я 4-5 часа да огладнее хубаво, пък да хапне нещо. Има ефект, но докато се засити малко и пак плюе. Сега е на 1 година и 7 месеца, а плод не близва, с какво ли не я моля. Пасирано, на парченца, от компот, не иска и това е! Ако някой има проблем  като нашия и най-вече решение, моля да сподели !

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За съжаление има деца,които не обичат плодове и това е.Моя обича плодове,но за някои доста се налага да се лъжем.Например последното ми откритие е че мога да го излъжа да яде грейпфрут,но само ако го залея с бита сметана.Така мога да го накарам да изяде 4-5 парчета,но чисто не Confused

# 4
  • Мнения: 95
Каквото обича това давайте.Нали знаете "По вкусу и цвету -товарищи нету".Всеки си има някакви предпочитания,ако и да пише в книгите ,че на еди каква си възраст,еди  какво си да яде детето.Макар и невръстни и те си имат вкус,съобразявайте се ,е разбира се в рамките на разумното.

# 5
10x gluhache,probvah vsichki varianti,ne iska,no az ne se otkazvam.nqkoia mama da e zapisvala detence po neta?kak stava?i kade?

10x глухарче,пробвах всички варианти, не иска, но аз не се отказвам. някоя мама да е записвала детенце по нета? как става? и къде?

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 20:55 от Vivi

# 6
  • Мнения: 232
Моя бебок също не яде нито зеленчукови, нито месни.Как ли не съм опитвала, различни марки и видове.Вече се отказах.Не ще и супи. Сега сме само на АМ с бисквити, плодово пюре и каши.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 099
Знам за какво говориш...
След захранването - около месец и половина, отказа ВСЯКАКВИ пюрета! Два месеца бяхме пак само на АМ (и течните "каши" на Нестле с разни добавки). Период е. Отминава. Не го мъчи.

# 8
  • Мнения: 268
kak da nakaram deteto si da iade zelenchukovi piureta.ne haresva i popara?supi mnogo malko.spodelete



зависи,моето в бурканчетата не ги харесваше,но домашно приготвените му се понравиха много Flutter

Общи условия

Активация на акаунт