прахосмухачка с HEPA филтър

  • 897
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 410
Имате ли такаква и каква?
Доволни ли сте?

отбелязано ли е на филтъра серийният му номер и дали наистина улавя 99,97 процента от частиците с размери 3 микрона? Поне така трябва да е. Всичко останало не било HEPA филтър а HEPA-like или HEPA type.

Имат ли хартиени торбички, или не?

Благодаря за помощта!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 264
НИе си взехме преди 2 месеца прахосмукачка Зелмер с воден и ХЕПА филтри, 2000 вата, ако не се лъжа. Има и опция за хартиена торбичка, но не съм го ползвала до сега, а и не мисля да го ползвам май. Цената беше 280 лв.

За сега съм доволна.

Не съм гледала за серийниномера обаче. Ще накарам милото да го види утре и ще пиша пак.

А как се разбира, че е истински ХЕПА филтър и улавя 99,97 процента от частиците с размери 3 микрона???

Сега се сещам за една случка - търсехме си тази въпросна прахосмукачка, бяхме в Техополис в Люлин. Консултанта ни казва, че е останала само мострата, ако я искаме, няма проблем, ама някой й бил откраднал ХЕПА филтъра  newsm78 newsm78 newsm78

# 2
  • Мнения: 2 037
По принцип тези филтри за Зелмера се продават и отделно. Купих Зелмер без Хепа филтър. От "Денси".

# 3
  • София
  • Мнения: 6 264
По принцип тези филтри за Зелмера се продават и отделно. Купих Зелмер без Хепа филтър. От "Денси".

Е, да, може и да с епродават, ама нали си се включват в цената и комплекта.

И ние си я купихме от Денси.

# 4
  • Мнения: 2 037
Че има два филтъра нашата, има. Обаче не ме карай да я разглабям сега посред нощите!  Simple Smile Със сигурност е нещо отделно тоя Хепа филтър.

# 5
  • Мнения: 410
Въпросът е, че за да е наистина ХЕПА, според това, което прочетох трябва % да са наистина 99,97.

Тези,които гледах, Самсунг и Филипс по интернет бяха по 99,5 или 99,95

# 6
  • Мнения: 171
Аз имам от Самсунга който е с контейнер (без торби4ка),  освен за едри и дребни 4астици има под контейнера един дунапренов и един хигроскопи4ен филтър (от нещо като много дебела филтърна хартия), и в края от където духа навън има още един филтър от дунапрен с някакво покритие. Този модел се води с НЕРА-филтър, ама номер не видях никаде  newsm78
За сега съм доволна, имам я от лятото Simple Smile

# 7
Хепа - филтъра е вид текстил с някой характеристика на хартия. Да наистина спира до 3 микрона прахови частици НО на повечето прахосмукачки препоръчват да се сменят на 6 месеца. За това време се запълват отворите и се влошава охлаждането и праха започва да излиза от всякъде, или прахосмукачката започва бързо да прегрява.
Друго забележете че Хепа се слага СЛЕД воден филтър т.е. би трябвало да улавя частици които са преминали през водата. Така че, да Хепа филтъра улавя тези частици но за колко дълго, и от къде може да си купите друг.

# 8
  • Мнения: 315
имам прахосмукачка с хепа филтър от 6 год. и съм доволна а и филтри продават във всеки магазин

Общи условия

Активация на акаунт