Петно от топъл съд върху лакирана дървена маса?

  • 3 551
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 941
Момичета, оставих една топла чаша върху дървената ни маса, която с лаково покритие и после забелязах, че е останал кръг Close, който не мога да махна с никакъв препарат. Някой има ли някаква идея? Praynig

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ами без една идея с рендето и после пак лак май няма друг начин. Но ще стане леко по-ниско мястото.
Или залепи някаква декорация отгоре.

# 2
  • Мнения: 230
най добрия вариант е да го стръгнеш с шкурчица в  по голяма област на кръга и го лакираш със същия лак или поне безцветен, с рендето ми се  вижда доста грубо. високооборотна дрелка с диск и шкурка на него и след това тампонче с лак, аз така ги лекувам подобни петна у нас и почти не се забелязва

# 3
  • София
  • Мнения: 1 941
Благодаря ви, но се притеснявам че ако прибегна до шкуркане ще трябва да мина цялата маса, защото си мисля че ще си личи. Затова търся и друг начин. Имаше по соц време едни книжки с полезни съвети и съм чела нещо там, ама сега не като не го помняяя. newsm78

# 4
Шаниииииии! Joy Joy Joy
Triste
Високооборотна дрелка с киче или шлайф машина + най-финната шлайф паста. bowuu ....пия бира!

# 5
  • Мнения: 646
Аз съм поправяла такава маса, само дето беше развалена от вода само с лак отгоре, без шкурки, без нищо...

# 6
  • Мнения: 1 080
Благодаря ви, но се притеснявам че ако прибегна до шкуркане ще трябва да мина цялата маса, защото си мисля че ще си личи. Затова търся и друг начин. Имаше по соц време едни книжки с полезни съвети и съм чела нещо там, ама сега не като не го помняяя. newsm78
Абе от тия книжки имаше нещо да се търка с пепел от цигара май, ама не съм сигурна - някакви такива спомени имам

# 7
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз съм чувала че с орех се търка ама още пресен трябва да е - не съм пробвала обаче, нашта маса я изшкурихме цялата и нов лак - стана перфектна, дори по-добре от както я купихме.

# 8
  • Мнения: 1 632
В свекърва ми масата цялата беше така на петна от топли съдове.Замаскирах петната с равни количества от ракия и олио,и после търкане с памук.Естествено не е за постоянно и трябва периодично да се прави,но спаси положението.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 941
Ще пробвам и на ивка-щастливка и на stefinka съветите. Не мога да я шлайфам, тя е байцната и после едва ли ще мога да направя същия цвят.

Jackas, ако стане така имаш я, даже предварително beer

# 10
  • Мнения: 230
ще разтопи лака и може да потъмни от високите оборити байца, с този метод трябва да се подходи доста ерудирано. аз бих рискувал, но незнам за вас.

# 11
  • Мнения: 1 632
какво стана с масата?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 941
Още си седи така. Мъжо умува. Tired

# 13
  • Мнения: 3 251
Не знам дали ще помогне, но направи смес от равни количества оцет и олио , размеси го добре - най-добре в бутилка, макар че ти трябва малко количество. Напои вълнена кърпа и добре натрий на петното. После май само лак ще й трябва отгоре.

# 14
  • Мнения: 69
Пепел от цигара няколко капки вода и търкаш с коркова тапа.

Общи условия

Активация на акаунт