Сладкиш с извара и/или сирене?

  • 39 276
  • 127
  •   2
Отговори
# 45
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
почвам сиренките на labrex , само че им сложих сода, да не станат сбити. Дали не сбърках?

# 46
  • Мнения: 22 867
почвам сиренките на labrex , само че им сложих сода, да не станат сбити. Дали не сбърках?

jessif, само не разбрах за кои сиренки става въпрос - за тиганиците ли? Те са с бакпулвер, така че можеш и домашен да им сложиш - сода + лимонтозу. Всъщност DolceVita пише - "нямах сода", така че вероятно точно със сода се правят.

И да отбележа, че няма нито еднa моя рецепта в темата, само такива, които съм си записала.

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 19:48 от labrex

# 47
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
labrex, все пак благодаря. Става въпрос за бухтичките със сирене, от предната страница, сложих им сода и ги потупах с малко брашно. Станаха чудни. Ето ги:

# 48
  • Мнения: 22 867
jessif, наистина изглеждат много съблазнително!  bouquet Ох, сега и тях ли да тичам да правя newsm78 Днес каквото прочетох и видях с извара, все ми се прияде.  Embarassed Май да взема да се засрамя вече......... Embarassed Embarassed Embarassed

# 49
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
то и аз, щото съм на диета, ама домочадието трябва да яде. Станаха много бързо и са много вкусни.

# 50
  • Мнения: 481
Наталина, не съм слагала нишесте, защото в рецептата не видях да има нишесте  newsm78. Иначе сместа стана като за крем-карамел(може би една идея по-гъста), но се сгъсти при печенето. Наложи се да го пека малко повече от 45 мин. и да сложа фолио отгоре, за да не изгори, но резултата е страхотен. Аз малко импровизирах, но си заслужава, ще го докажа по-късно със снимков материал  Simple Smile.
Поради липса на време, подложката я направих от смлени бисквити, масло, орехи, канела и сока на 1/2 лимон. Намалих млякото за пудинга и с останалото до 500 мл мляко хомогенизирах изварата с пасатора (стана като цедено мляко). В сместа за заливката сложих кафява вместо бяла захар и намалих малко количеството и. От горе намазах със сладко от боровинки и понеже изглеждаше толкова апетитно, не можахме да го дочакаме да изстине.
Свалих и на свекитата 2 парчета и преди малко свекъра се качи да си иска допълнително.
Наталина, благодарим дружно за рецептата   bouquet.

# 51
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Наталина, не съм слагала нишесте, защото в рецептата не видях да има нишесте  newsm78. Иначе сместа стана като за крем-карамел(може би една идея по-гъста), но се сгъсти при печенето. Наложи се да го пека малко повече от 45 мин. и да сложа фолио отгоре, за да не изгори, но резултата е страхотен. Аз малко импровизирах, но си заслужава, ще го докажа по-късно със снимков материал  Simple Smile.
Поради липса на време, подложката я направих от смлени бисквити, масло, орехи, канела и сока на 1/2 лимон. Намалих млякото за пудинга и с останалото до 500 мл мляко хомогенизирах изварата с пасатора (стана като цедено мляко). В сместа за заливката сложих кафява вместо бяла захар и намалих малко количеството и. От горе намазах със сладко от боровинки и понеже изглеждаше толкова апетитно, не можахме да го дочакаме да изстине.
Свалих и на свекитата 2 парчета и преди малко свекъра се качи да си иска допълнително.
Наталина, благодарим дружно за рецептата   bouquet.

lady di, радвам се че ви е харесал!  bouquet
Обаче малко ме озадачи - нали си сложила пудинг - ми то е същото като нишесте или не? Тук пудинг казват на нишестетата и аз въобще не съм, премисляла, че може да има разлика... Thinking

# 52
  • Мнения: 481
Да, извинявай, но реших че освен пудинга се слага допълнително нишесте.
А сега и обещания снимков материал - гледайте и преглъщайте  Laughing:

# 53
  • Мнения: 3 926
Наталинче, а може ли да заменя изварата с Маскарпоне? В смисъл - мислиш ли, че ще стане опечено? Защото ми се ще да понамирисва по-така сладкишчето Wink Примерно да кажем да сложа 250 гр маскарпоне, че половин кило ще легне по-скъпичко Grinning

# 54
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Наталинче, а може ли да заменя изварата с Маскарпоне? В смисъл - мислиш ли, че ще стане опечено? Защото ми се ще да понамирисва по-така сладкишчето Wink Примерно да кажем да сложа 250 гр маскарпоне, че половин кило ще легне по-скъпичко Grinning

Aсе, ще стане, но 250г ми се виждат малко. Thinking Или използвай Рикота, ако обаче намериш. Или пък комбинирай Маскарпоне с извара.  newsm78
Знам че в БГ турдно се намира добра извара...

# 55
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Крема сирене, ако е качествено, добре се комбинира с извара. Или кашкавалена извара. Знам, че не е като Маскарпоне, но пък стават удивително вкусни чийзкейкове с тях Grinning

lady_di, как не те беше срам? Чийзкейк не исках да правя, сега ще се принудя и него да спрятам...

# 56
  • Мнения: 3 926
Нати, аз имах предвид да смеся Маскарпонето с изварата Grinning Ама не съм го дообяснила ooooh! Мерси много Hug
Бу, допада ми идеята с кашкавалената извара Peace Hug Искам просто да ми мирише... нали знаете как си миришат сиренцата.. ей така искам да ми мирише Grinning

# 57
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
Асе  , и ти не направи добре като пусна линка в Старозагорската тема  Naughty  сега и аз се зарибих с тая извара  -още повече , че имам в хладилника и не върви само да точа лиги пред монитора  #Crazy

# 58
  • Мнения: 3 926
Миии... то това ми е в характера. Не умея нито да страдам, нито да се радвам сама Embarassed Всички трябва да са ми съпричастни. Пък Бу разбира от консумация. И от полезна, и от вредна Mr. Green То не може човек да не уважи и да не разпространи подобна тема Grinning

# 59
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Асе, душо Grinning ти че ще пазиш окръжност съвсем скоро е неизбежно, ми защо въвличаш и други Laughing

Общи условия

Активация на акаунт