Време за почивка

  • 6 059
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 130
Не мога да повярвам че човек без жълта книжка му минава през ума да се допитва до 60 апартамента за да си сложи паркет или климатик....или да си пробие гвоздея за картината на стената.  hahaha  hahaha  hahaha  hahaha

Точно затова цялото общество е на този хал  Confused Защото някоя като теб / а за жалост сте многоброен вид /  не може да схване , защо трябва да се съобразяваме и със съседите . Оттам този порочен кръг и масовото и трайно настъпване на простотията  Sick Жалко , наистина ...
Да ти кажа живея в кооперация  с 8 апартамента(2мезонета и 6нормални) и се съобразявам с тях,не е трудно.С 60-70апартамента ми се вижда ненормално да се съобразявам,проблема си е лично твой като живееш в панелка с 10 входа  и не можеш да си позволиш по висок стандарт....(за да няма кой да те дразни)някой по горе беше написал много ясно и вярно че в Англия,Франция и т.н цената на жилищата се определя от района и  "вида"  на хората които живеят в него.Не може да очакваш един изнервен и изморен от собствените си проблеми човек да се съобрязява със спящото ти дете през 1 вход.Ако искаш може да не си простираме прането по терасите на официални празници?Оу  ooooh! извинявай то това важеше само за жилища в центъра и по централните булеварди най вероятно не си запозната.Пожелавам ти тиха и спокойна нощ на теб и хората от твоя вид.Тъпо е "госпожо" да обиждаш някой защото не е на твоето мнение и дереже Peace  Peace  Peace  От коментара ти се разбра колко си толерантна и съобразяваща се  с  мнението и действията на околните Чао!

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 20:12 от simon_el

# 91
  • Мнения: 179
Да ви имам проблемите.Оставете безпокойството идващо от случайни хора,кажете как да накарам свекърите да не звънят когато и за каквото им скимне?Отговор(учудено):"Че нашите деца все на шум са спали!".Молбата ми беше поне да не е безпричинно,но къде ти- причина винаги се намира.Като ги молиш да не идват,когато са болни и да "плюят" в лицето на новороденото ти дете,се отговаря:"Ти така или иначе не можеш да му осигуриш стерилна среда".Е, сега ми кажете как да постъпя?
Иначе съм на мнение,че щом живееш в някакво общество трябва да се съобразяваш с неговите правила(било те писани или не).Ако не ти изнася-хващай гората...Опитите да превъзпиташ хората около себе си са предварително увенчани с неуспех,само си хабиш нервите на вятъра...

# 92
  • Мнения: 4 668
simon_el , каня те на гости  Hug Искам да ти покажа десетвходовата панелка в която живея  Wink , а и да се докосна до твоето прекрасно възпитание  .

# 93
  • Мнения: 130
Идвам и междувремено ще взема подписка от всичките ти комшии за бъдещ ремонт ако си запланувала такъв.Снощи нашите младежи от долния етаж(набори са ни)си вдигаха кУпонче шум имаше до към 3ч.Според теб трябваше ли да извикам полиция или да сляза и да им направя скандал?Според мен не.Това искам да кажа с коментара си по горе.Иначе.....в гората е тихо non stop.И аз там искам имаше една такава тема "къде искате да живеете" за мен отговора е:в едно китно английско селце ама като гледам това ще можем да си го позволим след 5-6 годинки до тогава каквото Господ дал.На лични адреса ще чакам./////За гостито...

# 94
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Да ви имам проблемите.Оставете безпокойството идващо от случайни хора,кажете как да накарам свекърите да не звънят когато и за каквото им скимне?

1. Изключваш БТК телефона; мобилния слагаш само на вибрации;
2. Изключваш звънеца на входната врата, или по-добре направо го демонтираш;
3. Тапицираш входната врата - не само от вътре, но и отвън - така няма да могат да чукат и блъскат по нея, а и няма да се чуват шумовете във входа, а има и топлоизолиращ ефект;
4. За да не ти надраскат или нарежат външната тапицерия вандалите от блока, слагаш на 1 метър отстояние от вратата и защитна метална решетка и я заключваш, помага и срещу евентуални крадци, както и срещу досадни дистрибутори на какво ли не;
5. Така ако някой иска да те посети, ще бъде принуден да си уговори среща с теб по мобилния (когато и ако му вдигнеш) и ще се научи на уважение към личното пространство на другия.

# 95
  • Мнения: 3 810
казвам го не за друго , а защото явно за теб скъпо е равно на спокойно . Но не е така ... поне не в БГ .

Така е! И в наше село скъпите нови кооперации са по центъра, на мръсно, шумно и куцо и сакато се впуска да си купува там. За това са се събрали "толкова идиоти в един вход". Но има и имоти в тихи спокойни селца, които си купуват чужденци, желаещи да избягат от напрегнатия и изнервен живот в големите градове. Е, много от тях се чувстват добре и не се оплакват. Водят си децата на у-ще всеки ден до града, а живеят на село- тихо, спокойно, с разбрани съседи.

В Швеция примерно не можеш да направиш ремонт на жилището си без да е съгласуван с Домсъвета и да ти е позволено от същият.
Ако е къща има ли домсъвет?
И предполагам си съгласна, че от чужбинско до чужбинско има разлика. 100% съм сигурна, че има държави, в които не е така. И те едва ли са малко. А що се отнася до домсъветите у нас: Имаше предложение да се глобяват съседи по разни нарушения, които домсъвета е решил. Как ще глобиш съседа- дебил?
Случката, която разказах по- назад- как ни направиха забележка в 20.00часа: цял вход можа да ни изтърпи(бях в 9-ти месец и понеже се познаваме и имаме във входа- всички знаеха какво и защо го правим и ни влязоха в положението без да е необходимо изрично да го искаме, а и всеки ремонтира  по малко поне веднъж в годината, да не говорим че тогава само ние бяхме с малки деца), но точно съседа, заради който съм драйфала(не се шегувам- истина е!) в асансьора, защото влиза с цигарата там(и съм му правила поне 40 пъти забележка, молила съм го най- учтиво и съм лепила бележки и какво ли още не и нищо не се промени) не можа да се съобрази с нас за 2 часа. Кой е дебила в тази ситуация?
Пак се имаме, пак се поздравяваме с него. Той продължава да си пуши в асансьора(а това е единствения начин да изляза с децата ooooh!), а аз ще продължа да не се съобразявам с Неговото време за почивка. Това че ние сме чукали 2 часа и това че децата ми честичко вдишват от неговия цигарен дим, мисля че хич не са равнопоставени.
Съветите на Unknown_lady мисля че изцяло изчерпват решенията в нашите условия за шума.
Ако можете, дайте ми съвети и на мен- как да се справя с пушещия съсед Mr. Green
Май и аз чисто и просто си излях нервите....ша прощавате....

# 96
  • Мнения: 4 668
Нямам какво повече да кажа по темата  Simple Smile
Всички говорим за едно и също , но по различен начин . Става въпрос , че поне определените от закона часове за почивка трябва да се спазват .
simon_el ме разбра грешно , че трябва да се допитва до всички съседи за всичко . Трябва да се спазват часовете , това е .
Ама никой не го прави . Еднократен купон - ОК . Всеки ден обаче - ще ме прощават .
Също така не е гаранция , че в новите и уж елитни блокове не е пълно с дебили , напротив  Naughty Също не е критерий за спокойствие блока или квартала . Гаден късмет просто ...
По повод къщите - и там не навсякъде е спокойно , а аз примерно не искам да живея в къща  Crossing Arms Но явно ще трябва ... като гледам какво става с хората ...

Общи условия

Активация на акаунт