Време за почивка

  • 6 061
  • 96
  •   1
Отговори
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Как може закона да си осигурява часове в които трябва да се пази тишина и да си почиваш а никой да не го спазва  #Cussing out
 Детето ми е на 6 месеца (почти). Не знам как го правят това но винаги звънят на вратата когато той спи. Когато им се направи забележка се репчат все едно ти си нарушил закона newsm78
 Както виждате часа на публикацията ми е в час в който по принцип трябва да не се безпокои. Преди 10 мин се позвъни на вратата и съответно скочих от стола защото детето ми спи. Излязох да видя кой е и се оказа, че е жената която засича електромерите. Когато и направих забележка, че не е коректно да се звъни по- това време последва ужасен скандал  #2gunfire. Как съм могла да и правя забележка. Как работното и време било от 8 до 17ч и как нямало кога да звъни.
 Как може да имаш право на нещо който никой не го спазва... Последва сваляне на звънеца. Сега ще предупредя всички които идват в къщи да ми звънят на ГСМ-а. Явно трябва да се нагаждаме към простотията и беззаконието в тази безнадеждна държава  Crazy

# 1
  • Варна
  • Мнения: 677
Що войни водих и аз, за да осигуря следобедния сън на детето... направо откачах от тропане по стълбите, блъскане на врати, крясъци, чукане и какво ли не. Молих съседите, карах се - нищо не помага! Чудя се как може да има толкова несъобразителни хора. Звънецът ни отдавна е изключен по тази причина. Спомням си един следобед някаква жена беше дошла да прави някаква анкета:x - ама то трябва малко да помислиш, преди да безпокоиш хората по никое време.

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Когато моите деца бяха малки, около датите на засичане на водомер и електромер слагах бележки "Бебето спи. Моля, почукайте". Водила ме е мисълта, че те посещават стотици домове, не могат да помнят къде има бебе. И не са длъжни.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 179
Това със звънеца е едно добро решение - и аз го практикувам.. За съжаление, обаче не помага при малоумни съседи, които в 14:30 решават да пробиват с бормашина... Аз не мога да се смиря, че 90% от бг населението са пълни простаци..

# 4
  • Мнения: 73
Когато моят син беше бебе имахме двама пубери за съседи .Всеки ден се прибираха от у-ще точно когато синът ми лягаше да спи.От своя страна те пък пускаха музиката до дупка и го събуждаха.Няколко пъти ги молих после се карах с тях но резултат нямаше.Един ден след като пак се случи същото и го събудиха а з откачих взех детето както реве позвънях им на вратата и когато отвориха им го дадох в ръцете след това се отдръпнах и казах да го правят каквото знаят но да спре да реве и да заспи.Те бяха шокирани и след тази случка повече музика не чух в неподходящо време.

# 5
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Звънеца съм го откачила още откакто се е родила Вики. Приемам само поканени гости. Ако му трябвам на някой, имам телефон  Naughty

# 6
  • Мнения: 356
Това със звънеца е едно добро решение - и аз го практикувам.. За съжаление, обаче не помага при малоумни съседи, които в 14:30 решават да пробиват с бормашина... Аз не мога да се смиря, че 90% от бг населението са пълни простаци..

И аз проблема със звънеца съм го решила доста отдавна - просто нямаме такъв, но сега пък почна да звъни домофона   Shocked
А за къртенето, тропането и пробиването, колкото и да се карам - никой не се съобразява  #2gunfire

# 7
  • Мнения: 753
премахнах звънеца когато детето беше на около 20 дни....все още не съм го поставила обратно, входната врата е на 1, 5 м от външна желязна/решетъчна врата, и няма и как да се почука, ако някой иска да ни намери звъни по телефона, мобилния, нямам и домашен поради тази причина - изключих го......чувствам се прекрасно в 'крепостта' ни Mr. Green

# 8
  • Варна
  • Мнения: 677
Де Ваня, изобщо не става въпрос за това някой да помни къде има бебе и къде не. Става въпрос за проява на малко тактичност и възпитание относно това да оставиш хората на спокойствие през времето, което е отредено за това.

# 9
  • Мнения: 765
 Ами като е отредено за това защо не лягаме да спим в офиса? Не знаех за такъв закон. Тези инкасатори са на работа, все пак, точно както повечето хора, които не са в майчинство. Навън е минус 5 и не са дошли да те безпокоят за удоволствие- просто това работят. За теб може да е време за следобедна дрямка, обаче някои хора бачкат.
 Идеята с бележката е добра. Аз лично не си спомням да съм махала звънци и да съм ходила на пръсти покрай бебето ми, ама щом ви притеснява сложете по една бележка и това е .

# 10
  • Мнения: 581
 Звънеца и телефона са най-малкия проблем, защото могат да се изключват.Лошото е, че няма оправия с човешката простотия и наглост.Не познавам хора понесли някакви наказания заради силен шум (само съм чувала за такива, на които е съставен акт за нарушение на обществения ред заради силна музика през нощта).
 За щастие имам страхотни съседи и никога не сме имали такива проблеми, пък и детето от малко спи като пън и никакъв шум не й пречи.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 677
Те инкасаторите са най-малкия проблем. А на другите къде и какви бележки да им сложиш, че да се възпитат поне малко???

# 12
  • София
  • Мнения: 1 105
Бях сложила бележка, че има бебе. Звънеца не помня, ама май не го бях откачила. Откачи звънеца и сложи бележка! К'во се пениш? Никой не е длъжен да помни, че имаш дете и трябва да му пази тишина!

# 13
  • Мнения: 4 668
К'во се пениш? Никой не е длъжен да помни, че имаш дете и трябва да му пази тишина!
Явно си от тези , които не се съобразяват ...  Confused Личи си по тона ти .
Не са длъжни да помнят , но са длъжни да се съобразяват с часовете за почивка и точка .

Както и да е . Няма оправия . Аз вече съм се отчаяла ... То не бяха ремонти , не беше събаряне на стари  сгради / за да се построи после новата , разбира се ... / и все започваха в събота в 14 ч. следобед  Sick Не може да си представите за какъв шум става въпрос , все едно блока ни ще падне ...
Сега някой във входа свири и на пиано  Close Само това ни липсваше . Разбира се , отново не се спазват часовете .
В пицарията под нас се крещи лятно време и до един часа през нощта ...

Те инкасаторите са най-малкия проблем. А на другите къде и какви бележки да им сложиш, че да се възпитат поне малко???

И аз съм на това мнение !

# 14
  • София
  • Мнения: 1 105

Бъркаш! Просто съм далеч от мисълта, че хора, които не знаят, че имам дете и аз изрично  НЕ съм сложила бележка НЕ съм изключила и звънеца, са длъжни да знаят, че НЕ трябва да звънят от еди си колко часа до еди си колко часа. Особено такива, които трябва да си свършат работата. Ама какво да правиш, такава съм си - постоянно си мисля как света не се върти само около мен и детето ми! Страшно несъобразителна!!!

# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Научи детето да спи на шум.
Така ще направиш живота по-лесен за него, за себе си и за околните.

Или се изнесете в някое планинско село.

# 16
  • Мнения: 5 370
Вдигала съм скандали и е имало ефект. Но и съм заплашвала. Как-не питайте.
Апропо, българинът само от заплаха разбира. Оня ден по такъв начин разкарах спряна пред входа таратайка на очеваден нахал.
Следващият етап е да си купя базука. Някой да вижда друго решение? newsm78

# 17
  • Варна
  • Мнения: 677
Hey ya, ти четеш ли изобщо какво пишат другите? Никой никого не кара да помни къде има бебе и къде не. Въпросът е, че трябва да има елементарно възпитание и да се спазват елементарни правила - щом това време е отредено като време за почивка, въпрос именно на елементарно възпитание е да не притесняваш хората по това време в домовете им. Дори и там, където няма бебета!

# 18
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Детето ми спи на шум  Peace
 При първото звънене не се буди но когато са нагли да звънят като на пожар е логично да се събуди вече  Confused
 А за това да си вършат работата съм съгласна но ние сме 8 етажен блок с по 2 апартамента на етаж  Tired Е как уцелват точно този звънец винаги не ги знам  Tired
 За водата жената сама ми предложи да оставям бележка с цифрите от водомера и така и ще правя  Peace
 А и във входа има домоуправител който се занимава с всичко та толкова ли когато говорят с него не могат да го попитат кой му е звънеца... Има син който не излиза  Close
 

# 19
  • Мнения: 5 370
Научи детето да спи на шум.
Така ще направиш живота по-лесен за него, за себе си и за околните.

Или се изнесете в някое планинско село.

Добро чувство за хумор имаш, оценям го. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 018
И аз отдавна си изключих звънеца на вратата и домашният телефон отварям в моментите, когато малкият спи, GSM-а на вибрация...уф, а трябваше това последното поне, да го науча да спи на шум  Tired

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Добро чувство за хумор имаш, оценям го. Mr. Green

Къде видя хумор?
И двете ми деца спят на невъобразим шум, ако се налага.

От друга страна, ако някой не желае да бъде притесняван от случайни хора е в правото си да сложи съответната лепенка на звънеца си или направо да го спре.

# 22
  • Мнения: 5 370

Къде видя хумор?
И двете ми деца спят на невъобразим шум, ако се налага.

Нито аз, нито Станислав можем да спим на шум. Аз  съм по-чувствителна от него и се събуждам от най-малкото шукване даже. Той сега по не чува, откакто порасна, но ако на мене някой ми пречи да спя-ставам  по-зла и от оса.
Та затова го изтълкувах като шега в първия момент. Thinking

# 23
  • UK
  • Мнения: 1 351
 А защо трябва да слагам лепенки???  newsm78 Защо трябва аз да се съобразявам с наглостта и безочието на невъзпитани хора  newsm78
 Живях в Франция няколко месеца... Е там извинете ама няма и муха на ти бръмне  Peace
 А и не мисля, че ако детето ми спи на шум е добре за него... Доказано е, че ако има шум мозъка не си почива и детето се изнервя повече... но не ми беше това въпроса... как си гледам детето!!! Просто ми писна АЗ да се съобразявам с наглостта и арогантността на хората...

# 24
  • Мнения: 17 546
Ами у дома всички са благословени със здрав сън. Завиждам им благородно! Sad Аз обаче работя на смени, нощни в това число. На синовете ми с приятелите война водих, да се научат да чукат на вратата! #Cussing out Отне ми повече от година. Сега се боря със съседката над нас да не си пуска прахосмукачката, която бучи като реактивен самолет, в 7,30 сутринта, щото нямало кога ooooh! Може пък и да съм успяла, не я чувам напоследък (пу-пу!). Така че знам какво ти е. Никой няма да се съобрази, хората са безцеремонни и няма вече никакви правила за нищо. Така че взимай каквито мерки сметнеш за нужно, за да се спасиш, но най-добрата идея, както са ти казали идруги преди мен, е да научиш детето да спи на шумно, на светло и така няма да се влияе съня му от такива фактори. Peace

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А ако детето не заспи в 14,00 и не се събуди в 16,00? Какво правим тогава? Пак ли съседите са невъзпитани?
Сложете си ръката на сърцето и си спомнете вие, когато правехте ремонти, гледахте ли си часовника непрекъснато, за да не пропуснете 14,00? Едва ли.

# 26
  • UK
  • Мнения: 1 351
А ако детето не заспи в 14,00 и не се събуди в 16,00? Какво правим тогава? Пак ли съседите са невъзпитани?
Сложете си ръката на сърцето и си спомнете вие, когато правехте ремонти, гледахте ли си часовника непрекъснато, за да не пропуснете 14,00? Едва ли.

 Е слагам си ръката на сърцето и си казвам... Винаги съм се съобразявала с комшии и с околните. Когато бях дете ме прибираха в 13ч и съм излизала отнова в 16ч както и музиката не е звъчала по- това време. Детето ми е още малко и спи по 3 пъти на ден. Единственото време когато разчитам, че ще се наспи най- добре е през тези часове  Peace
 Ама защо трябва да се чувствам виновна  #Crazy
 

# 27
  • Мнения: X
Научи детето да спи на шум.
Така ще направиш живота по-лесен за него, за себе си и за околните.

Или се изнесете в някое планинско село.


А, баш!  Peace
Много по-лесно ще ти е да научиш детето да спи на шум, отколкото съседи и прочие да се съобразяват.

# 28
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Никой не те кара да се чувстваш виновна, Мегита.
Така тръгна разговора... от звънеца и инкасаторката, та до невъзпитаните съседи.
Идеалният вариант е да живеем в малка къща в прерията, ама на! - живеем в блокове. Толерантността трябва да е взаимна, разбира се. И моите съседи не са идеални, ама се търпим. Сигурно и децата ми им лазят по нервите като играят, ама си мълчат - и те са имали малки деца.

# 29
  • Мнения: 17 546
........ И моите съседи не са идеални, ама се търпим. Сигурно и децата ми им лазят по нервите като играят, ама си мълчат - и те са имали малки деца.
Там е работата, че не мълчаха моите съседи, а предполагам и тези на Мегита няма да мълчат! Когато моите деца бяха малки, децата на съседите ми вече бяха за женене и съседите мрънкаха за щяло и нещяло! Един катил си позволи да ми се кара, че сина ми се качил на дървото в градинката пред блока и ял круши Shocked Е, сложих го на място съседа мил, да си насади крушата на балкона! Всякакви хора ги има по блоковете и няма угодия за никого, за съжаление...

# 30
  • Мнения: 187
За децата наистина е много неприятно, но и не само за тях. Нали и ние понякога имаме 2-3 часа свободно време и искаме да си починем. Има хора, които изобщо не се съобразяват колко часа е и къде и най-вече за какво са тръгнали. Полудявам от посещенията на съседката ми smile3511, която идва по три пъти на ден за какви ли не тъпотии.

# 31
  • Мнения: 130
Научи детето да спи на шум.
Така ще направиш живота по-лесен за него, за себе си и за околните.

Или се изнесете в някое планинско село.


Много правилно,никой не е длъжен да се съобразява с това че детето ти спи а примера с инкасаторката е изключително тъп,детето ми е на 13 месеца и никога не съм се ядосвала на комшиите за това че вдигат шум,а ремонти да искаш нова кооперация сме.Звънеца ни вече 1 година не работи има мобилни телефони ако някой е пред вратата звъни тия дето ни нямат телефона не ни и трябват в къщи.

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има и разбрани хора. Жената, която засича водомера ме е запомнила и чука много внимателно на вратата, дори и сутрин да е. Случвало се е и аз да откачам звънеца, защото някои съседи не се съобразяват и звънят за глупости, а те ни познават много по-добре от чуждата жена от водоснабдяване.
Не съм привърженик на идеята да уча децата си да спят на шум. Имам си моя теория за това.

# 33
  • Мнения: 4 585
Живях в Франция няколко месеца... Е там извинете ама няма и муха на ти бръмне  Peace
 А и не мисля, че ако детето ми спи на шум е добре за него... Доказано е, че ако има шум мозъка не си почива и детето се изнервя повече... но не ми беше това въпроса... как си гледам детето!!! Просто ми писна АЗ да се съобразявам с наглостта и арогантността на хората...
Е, била си във Франция, а не се купила Берета. Shocked
Отиди пак, Берета решава проблема, Берета възпитава завинаги.

# 34
  • Мнения: 822
Как може да имаш право на нещо което никой не го спазва... Последва сваляне на звънеца. Сега ще предупредя всички които идват в къщи да ми звънят на ГСМ-а. Явно трябва да се нагаждаме към простотията и беззаконието в тази безнадеждна държава  Crazy
Не се нагаждай...Поканвам те най-учтиво в една надеждна държава,където времето струва много пари...Толкова много,че подобен закон тук изобщо не може да вирее.Хората режат дървета в съседния двор,косят трева,чистят сняг...и представи си,точно по време на следобедната почивка...Да се надяваме,че скоро климатът в България ще заприлича дотолкова на този в Испания,че ще можете да се радвате на следобедна "сиеста"...
В противен случай ще трябва да си промените глупавия закон...Току-виж сте станали надеждна държава...

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 07:32 от niara

# 35
  • София
  • Мнения: 13 204
Ами аз по тази причина си спрях звънеца от домофоните, защото като бях по майчинство ме побъркваха.. Живея на 1 етаж и всеки звъни на първите звънци за да му отворят вратата на входа  #Cussing out #Cussing out, все едно не знае при кого отива.

# 36
  • Мнения: 212
Или се изнесете в някое планинско село.
Това е най-доброто решение. Малка, спретната къщурка в планинско селце ще ви реши всички проблеми с шума и съседите. Гарантирано и завинаги. Аз не мога да разбера хора които само се оплакват от шума и съседите си а не взмемат мерки да се изнесат на село.

# 37
  • Мнения: 25 568
Това е най-доброто решение. Малка, спретната къщурка в планинско селце ще ви реши всички проблеми с шума и съседите.

Няма. На село кучета лаят, добитъци мучат, птички чуруликат - а на тях не можеш и скандал даже да им спретнеш.  Mr. Green
Имаше много хубав филм навремето с Констнантин Коцев в главната роля - "Сбогом на тишината". Точно по темата - горкият и на село, и в планината не можа да се наспи на спокойствие.

# 38
  • Мнения: 5 940
Виновникът за прекъснатия сън на моето бебе често съм аз самата. Забравям да си изключвам звука на телефона, а е един пронизителен... Не мога да се сърдя на другите, не всички знаят, че имаме бебе, пък и откъде да са осведомени кога точно спи. Съседите преди да дойдат вкъщи винаги питат дали Иво спи. Не смятам, че хората са нетактични, особено, когато се отнася за спокойствието на малко дете, просто не могат да гадаят... По-спокойно.

# 39
  • Мнения: 13 512
Де Ваня, изобщо не става въпрос за това някой да помни къде има бебе и къде не. Става въпрос за проява на малко тактичност и възпитание относно това да оставиш хората на спокойствие през времето, което е отредено за това.
И кога да засича водомерите? от 9 до 14 ли? Няма как да стане. Като наближи периода, изнасяйте данните на вратата си. Така правят и съседи, които отсъстват в момента.
Аз звънец нямам от 2 г. и без да имам бебе. Не ми е приятно да ми се звъни на вратата. Който иска да дойде у  нас, ми се обажда първо по телефона. Останалите- изобщо не ме интересуват.

# 40
  • София
  • Мнения: 265
Часовете за почивка не важат ли само за събота и неделя??? newsm78 Така де, и почивните дни?

# 41
  • Мнения: 13 512
Часовете за почивка не важат ли само за събота и неделя??? newsm78 Така де, и почивните дни?
Чл.14. (изм.,ДВ,бр.15 от 2003 г.) Забраняват се свиренето, пеенето, използването на озвучителни системи, шумният говор и увеселения, извършването на производствени дейности и ремонтни работи, които нарушават спокойствието на останалите обитатели във времето от 22 до 8 ч. сутринта и от 14 до 16 ч. следобед. Изключения се допускат само с разрешение на председателя на управителния съвет или на управителя.

# 42
  • Мнения: 4 841
Това е положението в блоковете  Peace
Едни се дразнят от бормашини, други - от музика, трети - от бебета и деца, четвърти - от прахосмукачки и перални, пети - от пиана и цигулки... 

Най-доброто решение го е дала Reza - къща в планинско село.
Аз съм избрала по-достъпно решение - всички у дома можем да спим на шум.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За мен е идиотщина да не се съобразяваш с останалите и особено във времето за почивка...какво прави инкасатора ако всички са на работа  newsm78  ... как проверява показателите ? Не е нормална тази система на отчитане ... аз от 14 до 16 не отварям...оглушавам някак  , завивам се през глава ...телефона ми е перманентно изключен ...

# 44
  • Мнения: 5 370
Часовете за почивка не важат ли само за събота и неделя??? newsm78 Така де, и почивните дни?
Чл.14. (изм.,ДВ,бр.15 от 2003 г.) Забраняват се свиренето, пеенето, използването на озвучителни системи, шумният говор и увеселения, извършването на производствени дейности и ремонтни работи, които нарушават спокойствието на останалите обитатели във времето от 22 до 8 ч. сутринта и от 14 до 16 ч. следобед. Изключения се допускат само с разрешение на председателя на управителния съвет или на управителя.
Монде, сигурна ли си, че 22 до 8 си е така? Не  е ли до 7?

Може ли да ми дадеш линк, откъде си извадила този текст? Моля!

# 45
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Не мога да разбера защо всички почват да ремонтират в 14.05.Сутрин в блока е тишина, вечер също , но точно малко след 14ч.почват ремонтите.Има си правилник на вътрешният ред в блока, там пише за почивката от 14 до 16 часа, но явно нашите съседи са неграмотни или просто невъзпитани/други думи напират да бъдат написани, но тогава и аз ще стана невъзпитана Simple Smile/.

# 46
  • Мнения: 13 512
Монде, сигурна ли си, че 22 до 8 си е така? Не  е ли до 7?

Може ли да ми дадеш линк, откъде си извадила този текст? Моля!
[/quote]
http://law.dir.bg/reference.php?f=ppvres78

# 47
  • Мнения: 46 488
Откачихме звънеца, когато се роди детето, така свикнах, че няма да го свързваме пак  Laughing

BirdsFlu, живяла съм в достатъчно блокове, за да знам, че не е такова положението - всичко е до съседи  Peace ако не могат сами да се усетят, някой трябва да им помогне  Wink Това е жилищна сграда и ако не се спазват правилата за вътрешния ред, ще стане страшно.

# 48
  • Мнения: 4 668
Не мога да разбера защо всички почват да ремонтират в 14.05.Сутрин в блока е тишина, вечер също , но точно малко след 14ч.почват ремонтите.Има си правилник на вътрешният ред в блока, там пише за почивката от 14 до 16 часа, но явно нашите съседи са неграмотни или просто невъзпитани/други думи напират да бъдат написани, но тогава и аз ще стана невъзпитана Simple Smile/.
Това и аз се питам вече 3 години откакто сме в новият блок  Confused
И аз ще се въздържа от по - подробно описание на чувствата ми към съседите ...

Откачихме звънеца, когато се роди детето, така свикнах, че няма да го свързваме пак  Laughing

 живяла съм в достатъчно блокове, за да знам, че не е такова положението - всичко е до съседи  Peace ако не могат сами да се усетят, някой трябва да им помогне  Wink Това е жилищна сграда и ако не се спазват правилата за вътрешния ред, ще стане страшно.
Същата работа е и при нас , откачен е звънеца .

Но до сега все в блокове съм живяла  Rolling Eyes - никъде и никога не е имало проблеми и такива простаци , които с нищо не е се съобразяват ...
Явно е и до късмет  Sick

# 49
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не искам по никакъв начин да давам наклон кой как да си гледа детето.
Аз също съм имала несъгласия с часовете за ремонт, с хората които звънят и т.н.

Но винаги, колкото и да ми е неприятна дадена ситуация си припомням, че само и единствено мой е изборът да живея на това място с децата си.
Да, ако реша мога да започна война за правата си и обречена битка със съседите и прочие.

Само че съм човек, който предпочита временно да се нагоди към сиуацията, пестейки нервите си, за да движи нещата в посока  някое планинско село.

Наистина ми е чудно, че очаквате от хора, които нямат никаквъв усет към средата, в която живеят, в която растат собствените им деца, да се съобразяват с някого. Трудно е, човек без чуство за принадлежност да се загрижи за подобни неща.
За жалост, обществото ни е напълно инвалидизирано в тази насока.
Всички ние сме инвалиди, в буквалният смисъл.
Невалидни човеци. Такива, които не могат да се грижат сами за местообиталищата си.

# 50
  • Мнения: 46 488
... Да, ако реша мога да започна война за правата си и обречена битка със съседите и прочие ...

Нашите се превъзпитаха точно след 2 пъти викане на Полиция, нито сме се карали, нито били, нито знаят кой се е обаждал Peace сега е рай (да не чуе Дяволът Mr. Green)

# 51
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Никол...шумът ми е последния проблем.
С полиция не мога да превъзпитам съседите си да не пушат в асансьора или пък да паркират като арабски шейх в пустиня.  Tired

# 52
  • Мнения: 46 488
При нас за тези неща се грижи Домоуправителя, късмет просто, иначе наистина няма оправия  Tired

# 53
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не знам както се прави в случаи като твоя, Никол.
Нека дежурните форумски магьосници да кажат.

"Заключ" с пръсти, плюене в пазвата или нещо друго за задържане на късмета и против уроки:)
  bouquet

# 54
  • Мнения: 2 070
За мен е идиотщина да не се съобразяваш с останалите и особено във времето за почивка...какво прави инкасатора ако всички са на работа  newsm78  ... как проверява показателите ? Не е нормална тази система на отчитане ... аз от 14 до 16 не отварям...оглушавам някак  , завивам се през глава ...телефона ми е перманентно изключен ...

И аз съм на това мнение. Все пак и заради това е направен законът. За щастие и в Плевен и в София никога не са идвали инкасатори във времето за почивка. Хората са наясно, че се работи и дори те така правят смените си - минават след 17-18часа. И за водата и за машинките по на радиаторите на парното. Оставят и бележки на входа кога ще минат, за да има някой вкъщи.
Но и аз съм слагала бележки и съм се карала с майстори. Входа ни е пренаселен и винаги изкарвам аргумента с малките деца. На първият етаж за две на възрастта на Яна, на втория две в ранна ученическа, на третия пак има колкото Яна... детето ми е свикнало да спи на някакъв шум, но по-монотонен, до годинка и полвина спеше в количката все пак, често на бумтенето на водата от фонтаните в Плевен. Но като звънне звънеца на вратата се стряска, изненадващо и е.
най-големият ми смутител е бил свекърът, който не се съобразява и съм се карала с него за това. А той ми излиза с някакъв аргумент, че детето ще поизчака /най-обичаше да звъни и да се обяснява вечер по телефона точно когато я къпя или приспивам/, че трябва да се съобразя с него, а не с детето, понеже живея в неговата къща и е по-възрастен и други такива глупости.

# 55
  • Мнения: 3 810
хм, май наистина бележката на вратата е най- доброто ти решение, но това няма да те спаси от шумовете при ремонт.
А що се отнася за времето за почивка- наистина е невъзможно да се спазва. Заради работното време на хората. На нас например ни се случи да слагаме ламинат от 19.00 до 23.00 или да си слобим библиотеката, просто защото мъжа ми в останалото време е на работа. Дупките в стените, когато се наложи- се пробиват пак тогава.
Освен това не можем да се съобразим с времето за почивка на всеки комшия. Веднъж например единия дойде в 20.00 да ни прави забележка, като слагахме ламината. Е, това време за почивка ли е? Нищо че той самия не се съобразява и си сменя прозорците примерно между 14.00 и 16.00, когато детето ми трябва да спи.
Факт е че не може всеки да се съобразява с всеки- това исках да кажа. Седиш си вкъщи и хабиш нерви за простотията на комшията или обратно- той заради теб Mr. Green Иначе няма да сме българи Laughing

# 56
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Слагайте си ламината и библиотеката в събота и неделя  ....

# 57
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Нашите се превъзпитаха точно след 2 пъти викане на Полиция, нито сме се карали, нито били, нито знаят кой се е обаждал Peace сега е рай (да не чуе Дяволът Mr. Green)

Точно това е решението и аз така се оправям.


А що се отнася за времето за почивка- наистина е невъзможно да се спазва. Заради работното време на хората. На нас например ни се случи да слагаме ламинат от 19.00 до 23.00 или да си слобим библиотеката, просто защото мъжа ми в останалото време е на работа. Дупките в стените, когато се наложи- се пробиват пак тогава.


Извинявай, но не мисля че е нормално да се пробиват дупки в 23,00 часа.

# 58
  • Мнения: 369
мимитУ, съседите ви не са длъжни да страдат от това, че вие нямате време. Това си е ваш проблем и вие трябва да го решите. Обикновено човек си взима ден отпуска в такива случаи. Или вика майстор.  Rolling Eyes Правилата са си правила, ама май много хора си мислят, че за тях не важат. Ще се въздържа от епитети, макар и да ми се иска да охарактеризирам цветущо тези индивиди...
И съседът, който ви е правил забележка в 20:00, е бил прав. След 18:00 не е редно да се чука и трака, още повече пък продължително.  Crossing Arms

# 59
  • Мнения: 2 070
Еми точно защото не може всички да се съобразяват с всички и на всеки времето за почивка е различно е определено едно условно и приемливо за повечето и то е записано в наретбата.
А и в повечето случаи ламинати и ремноти се правят от майстори в човешко работно време, вие с това 19-23 сте били по-скоро изключение.

# 60
  • Мнения: 269
Научи детето да спи на шум.
Така ще направиш живота по-лесен за него, за себе си и за околните.

Или се изнесете в някое планинско село.

С две ръце подкрепям! Peace
Моите деца вчера най-невъзмутимо си спяха докато през един етаж къртеха с бормашина! Joy
Ама се научиха от няма и къде да спят на шум - просто никой не пази тишина в нашият блок. То са чалги, то са купони, то ремонти по никое време...
До едно време ходих и се карах и аз, накрая вдигнах ръце! И те взеха, че свикнаха да не се впечатляват, милите! Heart Eyes
"Отмъщаваме" както можем - с писъци, крясъци и топуркане рано сутрин Mr. Green!

# 61
  • София
  • Мнения: 7 182
Друг казус:
Моето дете уж спеше на шум.
От една седмица обаче се буди адски изплашена от дивашкия шум, който вдигат камионите за събиране на боклук между 21.00 и 23.00 часа. При това винаги минават два камиона - един за обикновения боклук, и друг за този за рециклиране.
Тук обаче няма какво да се направи. Това е единственото разумно време за подобен род общински дейности.  Thinking
Защото в района на работата ми редовно събират боклука по обед и тотално задръстват малките улички.

# 62
  • Мнения: 822
Човек да се чуди,дали да ви съжалява или да ви завижда за това,че си живеете в капитализъм с недействащи социални,но затова пък все още действащи социалистически закони...

# 63
  • Мнения: 3 810
Абе хора, майсторите като дойдат спазват ли часовете? И колко часа трябва да работят, че да ги спазват тези часове? И за една дупка в стената отпуска ли да си взимаме? Ако при това съседите хич не го правят? Ако с мен не се съобразяват и аз не го правя. Търпяла съм целонощните купони на тийнеджърите от входа, при които леглото ни се поизместваше с по 5 см на нощ  Mr. Green, така че ако има правила трябва да важат за всички, а не само за съвестните! Peace
А и събота и неделя са дни за почивка, няма ли да пречим на хората да си почиват? Mr. GreenМай маааалко се втеляват някои....

И на мен би ми се искало да има такива часове, но щом ги няма- няма ги.
А и не съм чула да има някой наказан по подобна причина. Това да ни е порблема бих казала  Tired

# 64
  • София
  • Мнения: 13 204
Абе мойто дете спеше сладко сладко, когато баща й пробиваше дупка за тръби в коридора  Twisted Evil Twisted Evil
Никога не е имала проблем със съня и шума. Но побеснявам когато някой ми звъни да му отворя вратата долу, защото отива при комшията на n-ти етаж  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Е това е невъзпитание! Не стига, че ме кара да излизам на площадката, ами ми казва "Може ли да ми отворите!"  Shocked Ма кой си ти, какъв си, при кого отиваш.. аз да не съм портиера на входа... Че нали затова са домофонните системи. Този терор го издържах точно един месец и резнах звънеца от домофонната система. Тоя на врата си ми седи и съседите ми никога не са ме безпокоили без причина.
За ремонтите всички се понасяме. Мен лично не ме дразнят такива неща и разни купончета по малките часове. Съобразяват се хората по принцип и ремонтират в събота в часовете за почивка само ако им се налага. И на нас се е налагало и никога не сме имали проблеми.

# 65
  • София
  • Мнения: 39 744
Дияна като бебе спеше на шум. Но съм правила и номера със звънеца.

Имахме съседи, които правят ремонт. Аз в съвсем начална бременност, т.е. когато не можеш да си държиш очите отворени. Беше събота или неделя, уж ще спя след 2 часа. И се почна едно думкане, едно трещене. И Дияна и аз едни стреснати и навъсени. И бебето на комшиите се събуди и наду гайдата. Чукнах по радиатора, тц, чукнах по-силно - същото.
И пуснах Меноар. А суббуфера ми е на пода. Спряха с ремонта Simple Smile

# 66
  • Мнения: 953
НАРЕДБА 1 на СОС

Осигуряване и опазване на обществения ред
 Чл. 2.  (1) Забранява се викането, пеенето и шумния говор и използването на озвучителни системи на обществени места.
 (2) Забраната по предходната алинея не се прилага при обществени прояви, разрешени по реда на глава пета.
 (3) (Нова - Решение № 4 по Протокол № 39 от 22.12.1993 г.) Забранява се хвърлянето и възпламеняването на бомбички и други запалителни и избухливи предмети и смеси на всички места за обществено ползване.
 (4) (Предишна ал. 3 - Решение № 4 по Протокол № 39 от 22.12.1993 г.) Не се допуска продължителното загряване и форсирането на място на автомобилните двигатели в жилищните квартали.
 Чл. 3.  (1) Освен забраните по предходния член, в жилищните сгради се забраняват шумни увеселения, извършването на производствени дейности и ремонтни работи, които нарушават спокойствието на останалите обитатели.
 (2) За задоволяване на битови потребности, дейностите по предходната алинея могат да се извършват само от 8 до 14 часа и от 16 до 20 часа в дните, обявени за работни, а със съгласието на засегнатите обитатели и в почивни дни.


Моите съседи са новодомци, вчера до 23:30 си монтираха мебелите , а от 14:00-16:00 си слагаха дограмите. Много е шумно, но се успокоявам с това че все някога ремонта им ще приключи и пак ще бъде сравнително тихо.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 223
И аз съм "портиерка"  Twisted Evil Вратата ни е желязна, звънци има, но не и домофони... На инкасаторката извадих ключ, на тоя за водата също - но не спират да ми звънят поне веднъж дневно. Обмислям варианта да поставя ценоразпис на звънеца - 1 лв. за отваряне и 2 лв. в часовете определени за почивка /плащането предварително, през балкона - без отстъпки за абонамент/  Money

Бебка отдавна се научи да спи на шум, но сега е с грип и температура, от най-малкия шум се стряска  Sad Не мога без звънец, често ме посещават куриери...

# 68
  • Мнения: 114
Или се изнесете в някое планинско село.
Това е най-доброто решение. Малка, спретната къщурка в планинско селце ще ви реши всички проблеми с шума и съседите. Гарантирано и завинаги. Аз не мога да разбера хора които само се оплакват от шума и съседите си а не взмемат мерки да се изнесат на село.
да, в село Швейцария от 14 до 16ч е забранено дори водата в тоалетната да се пуска,за да не притеснява съседите. не зная дали е писан закон или не, но всички го спазват.

# 69
  • Мнения: 46 488
Абе хора, майсторите като дойдат спазват ли часовете? ...

Да, спазват, когато им се постави като условие го спазват.

Нашия ремонт го приключихме за 1 месец - хол, спалня и кухня, основнен - от разкъртване на всичко старо до полагане на всичко ново, + доста размествания като местене на кухнята в другия край на апаратамента и т.н. За паркета даже, въпреки, че беше в час, който не е от тези за почивка, питахме съседите под нас кога не са си вкъщи, за да не им чукаме по главите ... както виждаш срокът е доста малък, това, че е било тихо от 14 до 16 ч. не го е удължило.

Беше ни много спешно, защото бях в 9-ти месец и можех да родя всеки момент, но за мен е въпрос на възпитание спазването на тези правила, не бих накарала никой да се съобразява с личните ми намерения.

Очаквам същото и от съседите.

# 70
  • Мнения: 3 810
За паркета даже, въпреки, че беше в час, който не е от тези за почивка, питахме съседите под нас кога не са си вкъщи, за да не им чукаме по главите ...

А другите съседи? Мисля, че трябва да се съобразите с времето за почивка на към 20 апартамента, а също така и с още 40 от съседните входове. Забележката за която писах по- назад, беше направена от апартамент през един етаж, а съседите отдолу нямаха претенции....
Наистина, така е възпитано. Но ако не съм била разбрана правилно- често това е невъзможно.
Лятото например съседите от 1 ет. си правиха парно- идва бригадата да прави дупки и никой не пита кой кога иска да си почива. Наобед правят почивка за 1/2 час и продължават. Има моменти, когато трябва да изтърпим някои и друг шум в полза на добросъседските отношения, а децата ни ще порастнат.
Има случаи, когато втелясали съседи правят забележки за това, че детето подскача или дори че когато се ходи по пода- в течение съм на такива случаи- една бабка постоянно притеснява младо семейство с полиция. Едва ли не нямат право да имат гости, защото се чувало шум и не можела да спи.
Далеч съм от мисълта, че имате в предвид точно такива крайни случаи, но не изпадайте в крайности и вие. Peace

# 71
  • Мнения: 599
Като имаш дете,не означава,че всички трябва да се съобразяват с теб.
Така аз се съобразявах с едно дете над нас на 1,3г.,което си изразходваше енергията до 1ч.след полунощ,понякога и до по-късно,като му пригласяха и родителите му,т.е. и те скачаха и лопаха колкото си щат.Имах чувството,че някоя вечер ще се стоварят отгоре ни,но нито веднъж не им направихме забележка-детенце,кво да правиш,но........
Пролетта започваме ремонт на банята и бутаме старите плочки.Точно в 14,02ч. на вратата се звъни-бащата на въпросното детенце-моли да спрем,защото детето му спяло.Аз ги търпя тези,откакто жената е родила.Тя като ставаше нощем да го храни това дете,то се тряскат врвти,то се набива с крака,то е говорене,то е чудо.Събуждаше ни всички.И това е тормоз година и нещо/те се нанесоха малко преди да роди/без да им кажем и копче,а те при първия шум от нас,веднага нададоха вой.
Добре,че се изнесоха,че незнам как щях да ги търпя тези.

# 72
  • Мнения: 46 488
А другите съседи? Мисля, че трябва да се съобразите с времето за почивка на към 20 апартамента, а също така и с още 40 от съседните входове ...

Писах, че беше в позволените за такива дейности часове.
Коването точно на паркета се чува най-силно в долния апартамент, затова предпочетохме да го правим, когато ги няма, въпреки, че не е в час за почивка.

# 73
  • UK
  • Мнения: 1 351
 И аз съм си редовна портиерка. Дори лятото когато бях в доста напреднала бременност се позвъни на вратата. Излизам аз, няма никой. Показвам се на прозореца защото на домофони не вярвам ( трябва да видя кой звъни ) и се оказва, че е една жена от съседен блок и ми вика "може ли да слезеш"  Shocked ( това става в 15ч) и аз я питам защо съм и (понеже съм на 4-ти етаж и точно тогава нямахме асансьор) и тя пак "ама няма ли да слезеш" аз пак я питам за какво съм и "да ТА питам дали някой дава апартамент под наем  Shocked" а аз дори не я познавам лично а само по- физиономия... И съответно и затворих прозореца  #2gunfire...
 Детето ми на шум няма да го уча да спи... има достатъчно шум за да му възпроизвеждам още стресови ситуации.
 Преди да родя над нас имаха 2 родвайлера които просто са ужасни когато започнат да се бият  ooooh!. Тогава не се пазеше особено тишина но съм им благодарна, че от както родих комшиите определено вече не държат кучетата в стаята където под тях спи детето ми (без да съм ги молила нещо) вече не надува ТВ-ти и не се карат толкова често  Blush
 Смятам, че щом е отредено време за почивка то трябва да се спазва. Такива идеи като да отида да живея на село не ги приемам за сериозни. Ако нямаше такава наредба щях да си трая за всичко. Но не може хем да я има и хем да не ни пука  Peace

# 74
  • Мнения: 554
Тъкмо си мислех, че всичката простотия се е събрала под нас, а то я имало навсякъде. Купихме си апартамента преди 4 години и никой не усети кога сме правили ремонти и кога сме се нанесли. Започна се едно чукане, блъскане, викане, но си мислех, че то един ремонт колко ще продължи все ще го свършат, ще търпим. Е тези ремонти продължават вече 4 години  smile3511 Преди търпяхме, бяхме толкова скапани от работа, че лягахме и заспивахме като трупове. Ноооо сега когато детето ми не може да спи просто няма как да ги търпя.
Оказа се, че под нас живеят семейство с 8 деца, бяха преди 4 години, сега не мога да им хвана бройката, знам че има едно на около година и нещо, отделно майката и бащата, че и бабата. Тези "хора" не спят, дънданията е до към 3:00ч. и в към 6:00ч се започва пак. През деня детето спи в хола, защото целият шум е главно под детската и спалнята. Жилището им е дадено от общината, ние си съдрахме гъ.... (с извинение) за да си купим това жилище и накрая моето дете няма да спи, защото техните нямат никакъв режим и на никой не му пука спят ли или не.
Блъскаме всяка вечер, за да се усетят малко - ефект 2 минути, като им звъниш на вратата не отварят на никой и накрая им лепнах на вратата - "Правилник за вътрешния ред в етажна собственост" и подчертано и удебелено точно този член, който се отнася за часовете, в които трябва да се съобразяват със съседите. Еми пак ефект нулев, то с простака трябва да си простак, но тези от нищо не разбират. А за часовете от 14ч. до 16ч. изобщо не ме интересува кой и до колко е на работа, аз съм си в нас и никой не може да ме безпокои във време определено за почивка. И за тези изказвания от сорта на "ходи да живееш в планината", не виждам защо аз трябва да живея там за да спи детето ми спокойно, който е за гората да си я хваща, все пак не аз безпокоя околните.

# 75
  • Мнения: 54
А да ви кажа моя случай:детето беше на около година и съседите си слагат климатик лятото и започнаха точно в 14:02ч. едно ручене едно чудо направих забележка при което ми се отговори -"Ми мен не ме интересува детето ти ще спи по късно" Shocked при което побеснях направо побеснях последва скандал но файда никаква на следващия ден пак си се разручаха правеха ремонт.

# 76
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 722
Интересно ми е ако на теб ти слагат климатик и от фирмата ти кажат, че имат свободен час между 14 и 15 какво ще направиш. Защото в 80% от случайте са с график. И ако правиш ремонт и трябва майсторите да спрат между 14 и 16, кой сте им плати за престоя. Относно инкасаторите, те засичат един ден в месеца и трябва да се справят с хора с различни претенции.
Имала съм случай с едно бабе от входа, през 3 етажа чувала как ми скърца леглото и сешоара ми бил много шумен. Естественно пуснах я по допирателната. Ясно ми е че като живееш в жилищна сграда трябва да се съобразяваш с другите, но ниакои наистина прекаляват с претенциите. А и като сме си купували апартаменти сме били наясно с плюсовете и минусите им.

# 77
  • Мнения: 54
Можеха да прадупредят или най малкото да се извинят а не да ми отговарят,че детето ми ще спи по късно.Когато на нас ни слагаха дограма  се бяхме договорили  за определен час

# 78
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 722
Това имах предвид , определения час. Ако не вземеш свободния час, графика им е пълен за няколко месеца. Мисля, че трябва да има повече толерантност между хората. Разбирам и майките с малки деца, но все пак климатик или ремонт не се правят всеки ден.
Ако погледнем от другата страна, децата често дигат голям шум и ако съседите Ви използват вашите доводи за часовете за почивка какво ще им отговорите. Даже вероятността детето да плаче всеки ден в тези часове е много по-голяма от колкото да се прави ремонт.

# 79
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Само къща е решението....

# 80
  • Мнения: 4 668
Не можем всички да се изнесем в къщи или в планински села  Confused За последното - ако някой го влече , по селата изборът е голям - да отива . Но не виждам защо трябва ежедневно да се търпи хорската простотия ... или да ми се казва - имам майстори . Както вече казах , съседът на етажа 3 - та година прави ремонт  Sick Колко толерантен може да бъде човек все пак ?

# 81
  • Мнения: 130
За паркета даже, въпреки, че беше в час, който не е от тези за почивка, питахме съседите под нас кога не са си вкъщи, за да не им чукаме по главите ...

А другите съседи? Мисля, че трябва да се съобразите с времето за почивка на към 20 апартамента, а също така и с още 40 от съседните входове.
ХО ХО ХО много смешно даже може да се допитвате до продавачката в кварталния магазин може тя пък да е решила точно в този момент да си пие кафенцето с цигарката пред магазина и да я смущава шума.Не мога да повярвам че човек без жълта книжка му минава през ума да се допитва до 60 апартамента за да си сложи паркет или климатик....или да си пробие гвоздея за картината на стената.  hahaha  hahaha  hahaha  hahaha

# 82
  • Мнения: 4 668
Не мога да повярвам че човек без жълта книжка му минава през ума да се допитва до 60 апартамента за да си сложи паркет или климатик....или да си пробие гвоздея за картината на стената.  hahaha  hahaha  hahaha  hahaha

Точно затова цялото общество е на този хал  Confused Защото някоя като теб / а за жалост сте многоброен вид /  не може да схване , защо трябва да се съобразяваме и със съседите . Оттам този порочен кръг и масовото и трайно настъпване на простотията  Sick Жалко , наистина ...

# 83
  • UK
  • Мнения: 1 351
Не мога да повярвам че човек без жълта книжка му минава през ума да се допитва до 60 апартамента за да си сложи паркет или климатик....или да си пробие гвоздея за картината на стената.  hahaha  hahaha  hahaha  hahaha

Точно затова цялото общество е на този хал  Confused Защото някоя като теб / а за жалост сте многоброен вид /  не може да схване , защо трябва да се съобразяваме и със съседите . Оттам този порочен кръг и масовото и трайно настъпване на простотията  Sick Жалко , наистина ...

  Confused Confused Confused
 ама явно госпожата не чете добре и не вижда, че става въпрос за времето отредено за почивка  Confused

# 84
  • Мнения: 3 810
Разбирам за желанието ви за изграждане на идеалното общество- спазващо часове за почивка, непушещо на обществени места(откога чакам, ама нъц Mr. Green)
Предлагам в часовете за почивка да спира движението по улиците, защото то смущава хората, които живеят в жилища непосредствено до булеварди и оживени улици. Както и влаковете, също и самолетните полети. В противен случай обявявам дискриминиране на част от населението- как тъй на някой ще му е тихо, пък на друг не.
Сега сериозно. Не че съм виждала с очите си как е в чужбинско, но по филмчета показват как който може да си позволи- живее в къщичка в покрайнините. Имотите са с цени в зависимост от статуса на квартала. По-високи претенции - по-скъп имот .
И тук май се наблюдава вече такава тенденция. Който може да си позволи- ще живее на тихо и спокойно в къща недалеч от града, в квартал от възпитани хора, спазващи часовете за почивка. Който не може- ще търпи невъзпитаните си комшии и шума от улиците, влаковете и самолетите. Така че има избор Peace Ако света не може да се съобрази с вас- направете си свой свят.

# 85
  • Мнения: 4 668
Мимиту , объркала си се ... за много неща . И ще ти дам примери - майка ми и баща ми живеят в Драгалевци / тихо е , да , но си има и неудобства / , факт е обаче , че съседите им са свестни . Обаче ... и свекърва ми живеят в къща , в Бояна . Е... просто няма такова чудо като при тях - един цепи дърва , друг си форсира мерцедесите , от близкият сервиз думкат нон стоп , а съседите по къща са истерици .
Аз съм живяла и преди в блокове - явно късмет ,но бяха все свестни и възпитани хора . Сега се чудя как се събраха толкова идиоти в един вход  Confused А , освен това сме в доста скъп квартал , в затворен комплекс уж и т.н. казвам го не за друго , а защото явно за теб скъпо е равно на спокойно . Но не е така ... поне не в БГ .
Колкото до така нареченото чужбинско , била съм на много места , и за това си в грешка . В Швеция примерно не можеш да направиш ремонт на жилището си без да е съгласуван с Домсъвета и да ти е позволено от същият .
Иронията ти за булевардите е смешна , защото , когато купуваш жилище на такова място го правиш с ясното съзнанеие какво те очакква , докато срещу съседът дебил никой не е застрахован .
Така че , не вярвай много на филмите .

# 86
  • Мнения: 3 810
и... не мога да разбера сега...какво се постига с тази тема?
Който е дебил, няма да бъде превъзпитан от тази тема, поради простия факт че изобщо няма да влезе тук и да прочете каквото и да било. Единствения резултат е изливане на нервите, породени от някой, който е звъннал на вратата ви или е правил ремонт без ваше разрешение. И какво от това? Ще се промени ли съседа от това, че сте го направили тук?
Имате ли някакво предложение? Някакво разрешение?
Или да се пусне петиция срещу съседа дебил?
По- назад писах- мисля че има доста по- сериозни проблеми в несъвършеното ни общество, от това кога съседа си пробива дупка в стената. Но понякога е по- лесно да се ограничим между 4 стени.

# 87
  • Мнения: 82
ООО,мислех,че само аз съм с този проблем и че само аз казвам тихо,тихо и т.н. и се ядосвам когато се разчука някой.Звънеца го махнахме още като си дойдохме от родилния дом,но сега се чука на вратата,а спалнята е точно до входната врата!Съседите пък сега почнаха ремонти и къртене,та и това ми е на главата!Ужас просто,нямам думи!

# 88
  • Мнения: 165
Или се изнесете в някое планинско село.
Това е най-доброто решение. Малка, спретната къщурка в планинско селце ще ви реши всички проблеми с шума и съседите. Гарантирано и завинаги. Аз не мога да разбера хора които само се оплакват от шума и съседите си а не взмемат мерки да се изнесат на село.
[/quote
В този ред на мисли ще ви споделя,че тази идилия не може да се получи ако имаш съседи за простаци сред хубавото и спокойно място в планината. Бях на вилата с малкият лятото със намерението да поседя със него около седмица.Всичко до тук  е ок PeaceТака се случи,че детето го тръшна много яко някакъв вирус с висока темп. и растройство и това продължи около седмица при най голямите жеги които бяха #CrazyНаправо луднах,денонощтно ревеше и мрънкаше защото не му беше добре.Принудихме се да влезнем в болницата в гр.Своге за едно денонощие защото се беше обезводнил и му сложиха системи.В същото време" милите ни" съседи си прекарваха отпуската един месец на вилата си. По принцип са си доста шумни като чели всички са длъжни да им слушат простотиите постоянно защото викат.Та много добре им стана ясно и виждаха нашите тревоги .В деня в който ни изписаха и се прибрахме на вилата пак ,сложихме детето вечерта да спи съвсем изтощено ,аз не знаех къде се намирам от умора и притеснения,те си спретнаха поредната пиянска вечер на двора.Няма нищо лошо нали? Само че  не приемам за нормално да си легна и да им чувам дословно всички простотии,а това е всеки път и ви говоря за зрели хора на по 50г. които би трябвало да имат някакво усещане ConfusedПрез деня е същото не се съобразяват м/у 14-16ч.Мъжът ми си легна,детето заспа,а аз не мога заради шума #Cussing outПадна ми пердето и като скочих право при тях.Влезнах в двора им и доста резервирано ги попитах какво им пречи да бъдат просто по тихи и че чувам всичко дословно в спалнята ми ,даже им предложих да дойдат и да чуят ако не вярват #2gunfire Стана им доста неприятно ,но седяха като посрани SickЩом се прибрах и легнах,започнаха коментарите които разбира се чувах без усилие.Най вече жената подклаждаше разговора,а тя е една гадна полякиня.Според нея не съм била права защото тука било село а не София за да се спазват такива правила  #Crazy Дали не ме е хващало критическата,че съм била недоволна от живота и какви ли не от този род...........а той тъпакът и се води по акъла господинът е данъчен ,но това не му пречи да си е простак.Това чудо продължи до сутринта към 4.30,придружени с псувни по наш адрес силно пусната музика напук на нас,обилно почерпени с алкохол.НЕ вярвах на ушите си на очите си,как може да съществуват такива дебили и незнам дали има подходящи думи за това.Ще попитате какво направих?Ами нищо,не събудих мъжът ми умишлено защото бях сигурна,че може да се получи сакатлък Shocked ей така за нищо #2gunfireВ този момент натделя разума ми над емоциите,защото наистина щеше да има много сериозни последици.Сутринта рано разказах на мъжът ми всичко и той беше потресен,побесня.Естествено ме се навика защо не съм го събудила.Още същата сутрин си качих детето в колата и се прибрах в София,а мъжът ми отиде на работа.Като се прибра ми каза ,че ще пътува до вилата за да говори с тях.Ми това е,говорил е с доста остър тон и уж му се извинили,но от тогава не се поглеждаме и поздравяваме  Crossing Arms

# 89
  • UK
  • Мнения: 1 351
ООО,мислех,че само аз съм с този проблем и че само аз казвам тихо,тихо и т.н. и се ядосвам когато се разчука някой.Звънеца го махнахме още като си дойдохме от родилния дом,но сега се чука на вратата,а спалнята е точно до входната врата!Съседите пък сега почнаха ремонти и къртене,та и това ми е на главата!Ужас просто,нямам думи!

 Гадост  Tired

 мимиту с кирилизация ами аз не съм искала да постигам нещо освен да си излея яда и да споделя  Tired ако това е малко тогава за какво е този форум като изключим караниците и дрязгите тук  newsm78

# 90
  • Мнения: 130
Не мога да повярвам че човек без жълта книжка му минава през ума да се допитва до 60 апартамента за да си сложи паркет или климатик....или да си пробие гвоздея за картината на стената.  hahaha  hahaha  hahaha  hahaha

Точно затова цялото общество е на този хал  Confused Защото някоя като теб / а за жалост сте многоброен вид /  не може да схване , защо трябва да се съобразяваме и със съседите . Оттам този порочен кръг и масовото и трайно настъпване на простотията  Sick Жалко , наистина ...
Да ти кажа живея в кооперация  с 8 апартамента(2мезонета и 6нормални) и се съобразявам с тях,не е трудно.С 60-70апартамента ми се вижда ненормално да се съобразявам,проблема си е лично твой като живееш в панелка с 10 входа  и не можеш да си позволиш по висок стандарт....(за да няма кой да те дразни)някой по горе беше написал много ясно и вярно че в Англия,Франция и т.н цената на жилищата се определя от района и  "вида"  на хората които живеят в него.Не може да очакваш един изнервен и изморен от собствените си проблеми човек да се съобрязява със спящото ти дете през 1 вход.Ако искаш може да не си простираме прането по терасите на официални празници?Оу  ooooh! извинявай то това важеше само за жилища в центъра и по централните булеварди най вероятно не си запозната.Пожелавам ти тиха и спокойна нощ на теб и хората от твоя вид.Тъпо е "госпожо" да обиждаш някой защото не е на твоето мнение и дереже Peace  Peace  Peace  От коментара ти се разбра колко си толерантна и съобразяваща се  с  мнението и действията на околните Чао!

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 20:12 от simon_el

# 91
  • Мнения: 179
Да ви имам проблемите.Оставете безпокойството идващо от случайни хора,кажете как да накарам свекърите да не звънят когато и за каквото им скимне?Отговор(учудено):"Че нашите деца все на шум са спали!".Молбата ми беше поне да не е безпричинно,но къде ти- причина винаги се намира.Като ги молиш да не идват,когато са болни и да "плюят" в лицето на новороденото ти дете,се отговаря:"Ти така или иначе не можеш да му осигуриш стерилна среда".Е, сега ми кажете как да постъпя?
Иначе съм на мнение,че щом живееш в някакво общество трябва да се съобразяваш с неговите правила(било те писани или не).Ако не ти изнася-хващай гората...Опитите да превъзпиташ хората около себе си са предварително увенчани с неуспех,само си хабиш нервите на вятъра...

# 92
  • Мнения: 4 668
simon_el , каня те на гости  Hug Искам да ти покажа десетвходовата панелка в която живея  Wink , а и да се докосна до твоето прекрасно възпитание  .

# 93
  • Мнения: 130
Идвам и междувремено ще взема подписка от всичките ти комшии за бъдещ ремонт ако си запланувала такъв.Снощи нашите младежи от долния етаж(набори са ни)си вдигаха кУпонче шум имаше до към 3ч.Според теб трябваше ли да извикам полиция или да сляза и да им направя скандал?Според мен не.Това искам да кажа с коментара си по горе.Иначе.....в гората е тихо non stop.И аз там искам имаше една такава тема "къде искате да живеете" за мен отговора е:в едно китно английско селце ама като гледам това ще можем да си го позволим след 5-6 годинки до тогава каквото Господ дал.На лични адреса ще чакам./////За гостито...

# 94
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Да ви имам проблемите.Оставете безпокойството идващо от случайни хора,кажете как да накарам свекърите да не звънят когато и за каквото им скимне?

1. Изключваш БТК телефона; мобилния слагаш само на вибрации;
2. Изключваш звънеца на входната врата, или по-добре направо го демонтираш;
3. Тапицираш входната врата - не само от вътре, но и отвън - така няма да могат да чукат и блъскат по нея, а и няма да се чуват шумовете във входа, а има и топлоизолиращ ефект;
4. За да не ти надраскат или нарежат външната тапицерия вандалите от блока, слагаш на 1 метър отстояние от вратата и защитна метална решетка и я заключваш, помага и срещу евентуални крадци, както и срещу досадни дистрибутори на какво ли не;
5. Така ако някой иска да те посети, ще бъде принуден да си уговори среща с теб по мобилния (когато и ако му вдигнеш) и ще се научи на уважение към личното пространство на другия.

# 95
  • Мнения: 3 810
казвам го не за друго , а защото явно за теб скъпо е равно на спокойно . Но не е така ... поне не в БГ .

Така е! И в наше село скъпите нови кооперации са по центъра, на мръсно, шумно и куцо и сакато се впуска да си купува там. За това са се събрали "толкова идиоти в един вход". Но има и имоти в тихи спокойни селца, които си купуват чужденци, желаещи да избягат от напрегнатия и изнервен живот в големите градове. Е, много от тях се чувстват добре и не се оплакват. Водят си децата на у-ще всеки ден до града, а живеят на село- тихо, спокойно, с разбрани съседи.

В Швеция примерно не можеш да направиш ремонт на жилището си без да е съгласуван с Домсъвета и да ти е позволено от същият.
Ако е къща има ли домсъвет?
И предполагам си съгласна, че от чужбинско до чужбинско има разлика. 100% съм сигурна, че има държави, в които не е така. И те едва ли са малко. А що се отнася до домсъветите у нас: Имаше предложение да се глобяват съседи по разни нарушения, които домсъвета е решил. Как ще глобиш съседа- дебил?
Случката, която разказах по- назад- как ни направиха забележка в 20.00часа: цял вход можа да ни изтърпи(бях в 9-ти месец и понеже се познаваме и имаме във входа- всички знаеха какво и защо го правим и ни влязоха в положението без да е необходимо изрично да го искаме, а и всеки ремонтира  по малко поне веднъж в годината, да не говорим че тогава само ние бяхме с малки деца), но точно съседа, заради който съм драйфала(не се шегувам- истина е!) в асансьора, защото влиза с цигарата там(и съм му правила поне 40 пъти забележка, молила съм го най- учтиво и съм лепила бележки и какво ли още не и нищо не се промени) не можа да се съобрази с нас за 2 часа. Кой е дебила в тази ситуация?
Пак се имаме, пак се поздравяваме с него. Той продължава да си пуши в асансьора(а това е единствения начин да изляза с децата ooooh!), а аз ще продължа да не се съобразявам с Неговото време за почивка. Това че ние сме чукали 2 часа и това че децата ми честичко вдишват от неговия цигарен дим, мисля че хич не са равнопоставени.
Съветите на Unknown_lady мисля че изцяло изчерпват решенията в нашите условия за шума.
Ако можете, дайте ми съвети и на мен- как да се справя с пушещия съсед Mr. Green
Май и аз чисто и просто си излях нервите....ша прощавате....

# 96
  • Мнения: 4 668
Нямам какво повече да кажа по темата  Simple Smile
Всички говорим за едно и също , но по различен начин . Става въпрос , че поне определените от закона часове за почивка трябва да се спазват .
simon_el ме разбра грешно , че трябва да се допитва до всички съседи за всичко . Трябва да се спазват часовете , това е .
Ама никой не го прави . Еднократен купон - ОК . Всеки ден обаче - ще ме прощават .
Също така не е гаранция , че в новите и уж елитни блокове не е пълно с дебили , напротив  Naughty Също не е критерий за спокойствие блока или квартала . Гаден късмет просто ...
По повод къщите - и там не навсякъде е спокойно , а аз примерно не искам да живея в къща  Crossing Arms Но явно ще трябва ... като гледам какво става с хората ...

Общи условия

Активация на акаунт