Ами децата, които обичат да си похапват?

  • 2 534
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 182
Не зная дали точно такава тема е обсъждана наскоро, но ще ви бъда много благодарна ако се включите с мнения или съвети.
И така, дъщеря ми направо обожава да си похапва и е един малък лакомчо.
Но не защото някой я е научил на това, а още от деня на раждането си.
Кърменето в прекия смисъл на думата се оказа не особено добра идея, защото като бебе беше в състояние да суче докато изцяло напълни тумбачето си, след което повръщаше и искаше още.  Rolling Eyes Поради тази причина прибегнах до услугите на помпата за кърма. С много усилия и труд постигахме максимално време за хранене 7 минути с възможно най-малката дупчица на биберона. А че ядеше повече мляко в сравнение с другите бебета, се примирихме. Все пак се роди доста едричка.
Цялата тази история продължава до ден днешен. На годинка и близо 5 месеца, тежи 12,5 кг.
И определено хапва доста (няма да изреждам примерни менюта  Mr. Green).
Всички опити от наша страна да смалим дори една идея количествата, водят до революция.
Разбира се, детето не е грозно дебело, а пухкавко, с доста гривнички. В същото време много енергично.
И аз съответно малко започвам да се притеснявам. Знам, че докато расте нащата могат 100 пъти да се променят. От друга страна навсякъде пише, че е добре да се създават отрано добри навици на хранене. И не ми се ще да бъде дебеланка един ден (за протокола аз съм била нещо подобно като малка, сега съм дребна и слаба; но пък съпругът ми е едричък, така че изобщо не може да се каже чии гени има детето).
Мога и трябва ли нещо да направя според вас?

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
  Grinning Аз не разбирам много от таблици - маблици, но ми се струва, че килограмите не са много. Моето дете също има огромен апетит, още от раждането си, а сега иска всичко и по много, засега не е дебела, 10 кила е, но и аз съм се чудела ако така яде по-нататък какво ли ще стане... Записвам се да следя, дано някой по-научно разясни какво се прави с лакомите деца Grinning.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Според мен, много си е в норма детето. На 1г. и 5м това тегло не е много. Моят син също беше толкова, но изглежда по-слабичък, няма гривнички, защото е много висок (все пак мбаща му е 2м.)

Големият ми син също беше много лакомо бебе - свършеше ли млякото в шишето изпадаше в ужас, пиеше доста повече мляко от нормата и съответно повръщаше. Захраних го рано, защото след шишето с АМ искаше и плодово пюре.... на 8 месеца мина на преходна храна, защото ня търпеше някой да се храни пред него, на 1г. вече беше на обща. На 1г. и 6м. се хранише абсолютно сам.
Никога не е бил дебело дете, а много по-висок и едър от другите (а се роди 2950гр).
Ако сега го видиш, почти 7години - "това не ям", "това не обичам", "месо не искам"...а преди никога не се е мусил на храна, явно е мода сред приятелчетата му.
Сега е пак 1 глава над другите, мускоулест и здрав, но доста слабичък... Хич не се притеснявай!
Пък и нали не даваш болкучава храна, сладки, шоколади, чипсове и подобни.
Между храненията давай плодове или морков или краставичка, създай този полезен навик.

# 3
  • Мнения: 1 049
Ако детето е активно и достатьчно подвижно не виждам за какво да се притесняваш. То и за големите важи, че не е важно да се правят диети и да не се яде, а просто да се спортува достатьчно и храната да се изразходва Wink Бих се притеснила, ако детето е от по-ленивите и мьрзеливите, които не се помрьдват много много ... но предполагам не е така .   Laughing При нас има специални групи за деца от 1,5 до 4 год., кьдето ги занимават сьс спорт. Провеждат се в различни спортни зали с батутчета да скачат, да се катерят и специални други уреди, пригодени за вьзрастта им. Незнам има ли в БГ такива курсове, но опитай се с нещо такова да я занимаваш... иначе само можеш да я ограничаваш сьс сладкото и много мазното, те за никой не са полезни. Прьчици или разни други "дреболии" между основните храненета сьщо не бих давала . И я оставяй сама да вьрви навьн като излизате и да изкачва сама стьлби кьдето се налага, по-малко я носи или вози с количката  Peace

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 15:50 от Ciao_bella

# 4
  • Мнения: 581
 Според мен единственото, което можеш да направиш за сега е много да внимаваш какво яде, да не се тъпче с тестени храни и сладкиши.От една страна детето ти е много малко за драстични ограничения, от друга обаче хранителните навици се възпитават от рано.

# 5
  • Мнения: 4 371
На моя син му викахме циганска торба като беше малък, защото каквото видеше за ядене, веднага го искаше, независимо дали е ял преди това или не. Когато го хранех, докато бръкна с лъжицата за следващия залък, той вече отваряше уста в очакване. Имаше коремче, гривнички и беше пухкав.
Сега е едно диване, което не седи на едно място, храни се само когато е гладен и последните две години стои все около 15 кг.
Детето само си определя от какво и колко има нужда Peace

# 6
  • Мнения: 46 488
Килограмите на детето ти са нормални newsm78 колко е висока?

София е от децата, които ядат Laughing бях спокойна, защото обича здравословна храна - супички, манджички, плодове и зеленчуци. Хапва доста, никога не съм я ограничавала, никога не е излизала извън нормите.
След като стана на 3 г. даже вече е под средното за ръста си.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Моята дъщеря също не страда от липса на апетит. Капризна е и обича определени неща, но си има апетит. Всичко, каквото хапне обаче й се лепи и е пухкава. През лятото беше даже дебеличка, но като тръгна на градина поотслабна.
Когато се налага я ограничавам. Ако сметна, че количеството, което е изяла е достатъчно, а ми иска още от лакомия, отклонявам искането...Сладки неща й давам, не я лишавам, но в малки количества. На няколко пъти през деня, но по съвсем малко.

# 8
  • Мнения: 1 897
Нареждам се и аз сред майките на лакомниците. И моят син е с огромен апетит още от самото си раждане.Няма нещо, което да не яде с охота и огромен апетит.
На година и 9 месеца е и е 13 килограма.Изобщо не е дебел,защото въпреки,че си похапва доволно, по цял ден е в движение и не се спира и за миг.Той не се движи нормално, а винаги галопира нанякъде.
Засега не го ограничавам, старая се между основните хранения винаги да му предлагам плодове.

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 21:36 от Ulia

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Лично аз бих взела мерки.Едно време майка ме е хранила с каквото и колко пискам и резултата след това е диети цял живот.

 Естествено не трябва да сложиш детето на диета!Не са много килограмите за възръстта й(но зависи колко е висока).Бих ограничила сладкото и тестеното.В замяна на това бих наблегнала на плодове, зеленчуци и леки храни.Ти си виждаш най-добре детето и трябва сама да прецениш.Освен това я гледа и педиатър.Ако има нещо обезпокоително с теглото на детето, би трябвало да ти каже.

# 10
  • Мнения: 46 488
... Едно време майка ме е хранила с каквото и колко пискам и резултата след това е диети цял живот ...

Ех, Биляна, с теб пак сме наобратно  Blush аз пък съм била ужасно злоядо дете, да сложа нещо в устата си е било цяло постижение, ама на и аз сега все съм на диети  Tired майка ми ме бъзика, че си наваксвам  Mr. Green Embarassed

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ех, Биляна, с теб пак сме наобратно  Blush

 Ами, ако не сме на различни мнения, няма да сме аз и ти Grinning!

 За злоядите деца е различно.Но да е такова като мен с огромен апетит и да не го ограничаваш не е редно.Синът ми е със структурата на баща си, който е 190см., яде като разпран и е слаб, но въпреки това го ограничавам.

 И на мен са ми се радвали, че съм пухкава, докато децата не започнаха да ми се подиграват, че съм дебела.Много труд ми костваше като голяма да сваля 40кг.За това е по-добре да се вземат мерки от по-рано!

 

# 12
  • София
  • Мнения: 7 182
Никол, 78-79 см е висока дъщеря ми (поне толкова я изкарах аз).
Преглеждала съм различни таблици, наистина не сме извън нормите, но детето си е пухкаво. Thinking
Иначе непрекъснато се катери по столовете и масата, т.е. изразходва енергия.
Хареса ми идеята с даване на краставица. Ще се запася, за да и давам щом ни види да ядем нещо.

# 13
  • Мнения: 4 371
Аз съм против ограничаването на детето, но всеки си решава за него.
Не говоря за случаите, когато е доказано затлъстяло.
Моя позната си ограничава 4 годишния син, защото тя е много дебела и си мисли сигурно че и то ще стане като нея. Но детето й е адски слабо, чак кльощаво.
Много бебета са пухкави, после израстват и стават такива, каквито е определено от гена им, че ще бъдат Peace

# 14
  • Мнения: 1 004
И моята малката много яде Embarassed
През нощта изпива по 1 бурканче мляко, през деня по 1 паничка манджа на всяко хранене. И ако й даваш още не отказва. Чак като преяде спира да иска. Засега не мисля да я ограничавам, тя много се движи и изразходва енергия, но ще видим как ще върви занапред newsm78

# 15
  • Мнения: 179
Ами и моето си хапва  Rolling Eyes На 9м е 11.500 кг и въобще не смятам да я ограничавам  Crossing Arms Екстра си е ,защо всички деца трябва да влизат в някакви норми Confused,те се раждат с различно тегло,ръст,ген, не могат да бъдат еднакви  Naughty

# 16
  • Мнения: 27 524
За деца с неконтролируем апетит, режимът и ограничването са задължителни  Peace
Познавам много деца с невъздържано поведение относно яденето - дете на годинка тъпче по една тава баница и после повръща, дете на 8 месеца тъпче в устата си цял банан с двете си ръце и се дави и му се гади, но тъпче и преглъща, или вижда нещо за ядене на друго дете и се впуска и го тъпче в устата си като някое умряло от глад животно... съжалявам, но картинката е гнусна и жалка. В подобни случаи трябва да има контрол и възпиране. Прекомерното ядене и тъпкане на храна никога не води до нищо добро и е последното нещо, което е показател за здраве. И колкото повече майки го разберат, толкова по-добре.
Синът ми е на 2г и половина и тежи 12кг, без да е слаб или недохранен, даже напротив.
 
Аз чакам снимки, че иначе никой няма да ми повярва и тогава ще пусна тема, на наш приятел, който на 11 месеца тежи 23 кг... гротеска...  Confused

# 17
  • Мнения: 9 814
Сама ще прецениш дали детето ти се чувства добре с тези килограми. Важното е да бъде здраво. Принципно теглото и ръста до 2 г. възраст не са определящи за това колко ще са високи и колко ще тежат децата като порастнат. На 1 г. и 6м. момичетата трябва да са високи 81,7 см +/- 3,6 и да тежат 11,4 кг +/- 1,3. Това са норми от таблицата /приета от МЗ/, по която педиатрите определят дали ръста и теглото на децата  е в норма.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 306
Дъщеря ми е от ящните, особено месо Laughing. Тежи към 12 килограма, но е висока 90 см. От както се роди не спряла да мърда, върти, сега вече ходи и тича. Метнала се е и на баща си, и на мен. И двамата сме високи, бащата е почти два метра. И двамата ядем по много, аз повече от тинейджър  Embarassed. Хич не ме притеснява, но я виждам, че е по-скоро слабичка, никога не е имала гривнички, не е била пухкава.

# 19
  • Мнения: 581


 
Аз чакам снимки, че иначе никой няма да ми повярва и тогава ще пусна тема, на наш приятел, който на 11 месеца тежи 23 кг... гротеска...  Confused
   #Crazy Това наистина не е за вярване. Shocked
Е не си представям как родител би допуснал да се стигне до там, освен ако това свръх тегло не е свързано с някакво заболяване.Горкото дете, дано по-нататък се нормализират нещата.
 Само за сравнение: дъщеря ми е на 6г. висока 1.20м, тежи 19.5кг. и не е злояда, хапва си стабилно.Обаче има доста храни, които консумира в ограничени количества.
 Много се извинявам за отклонението от темата, но направо се втрещих като прочетох последното изречение на Блонди.
 

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми не е лаком, но не е и злояд. Хапва си нормално. Но качва стабилно - сега е на година и почти 7 месеца и е около 15 кг - утре сме на консултация. Не е дебел, даже няма гънки. Така че всичко е до дете.
Естествено такива случаи като описаното от Блонди са ненормални. #Crazy

# 21
  • Мнения: 46 488
red, оставам с впечатление, че си я мериш вкъщи  newsm78 имай предвид, че мерките може да не са точни, аз съм го докарвала до 2 кила разлика, в сравнение с кантара на педиатъра, а сантиметрите въобще не можех да ги хвана до скоро, то не стои мирно диването  Mr. Green но това е само за инфо и при посочените, детето ти пак е в границите на нормалното  Peace

За деца с неконтролируем апетит, режимът и ограничването са задължителни  Peace ...

Според мен точно такива ограничавания водят до още по-голям глад и стремеж към ядене, децата започват да се крият, да ядат тайно и т.н. Това с банана съм го виждала точно при дете, което е ограничавано  Tired а беше ограничавано, не защото е дебело, а защото така си беше решила майката (режим демек ...).

За баницата - нали се сещаш, че не се е качила сама на масата Wink Изходът е от бебета да им се възпита вкус към здравословната храна, ако на масата се слага подходяща храна, колкото и да яде, няма да му стане нищо, но ако му слагаш банички, мекички, шоколадче и подобни, апетитът към тях се засилва, всеки човек го усеща и по себе си, едва ли съм единствената, при която е така ...

# 22
  • Мнения: 84
Малкия е 14кг. и не е дебел, няма гънки, няма корем по цял ден хвърча как да надебелее

red

 


За баницата - нали се сещаш, че не се е качила сама на масата Wink Изходът е от бебета да им се възпита вкус към здравословната храна, ако на масата се слага подходяща храна, колкото и да яде, няма да му стане нищо, но ако му слагаш банички, мекички, шоколадче и подобни, апетитът към тях се засилва, всеки човек го усеща и по себе си, едва ли съм единствената, при която е така ...


Точно така "не е луд този който яде баницата, а който му я дава"

# 23
  • София
  • Мнения: 17 591
Според мен, ако тежеше по-малко, би била недохранена. Щом се движи много, ясно, че ще яде много.

# 24
  • Мнения: 2 757
Ако не е дебело детето не виждам защо да се ограничава. Може пък да има просто по-бърз метаболизъм. Моят ужасно злояд син на същата възраст беше даже по-тежък. Хем не яде, хем не се спира, хем изглежда якичък, като че ли всеки залък му се лепи. И аз се бях запритеснила, че не се храни и хората ми се чудеха, понеже синът ми никак не е слаб. Мерки се вземат само ако детето е прекалено дебело или слабо, не се чувства добре, няма енергия, болно е и т.под.

# 25
  • Мнения: 1 910
Според мен, ако давате здравословни неща - не е проблем храненето.

Блонди, как успяваш да си толкова убедена за всичко. Поздравления.

# 26
  • София
  • Мнения: 35 893
Да си похапват, но и да се оставят да играят на вън повече.
Когато играят освен че изразходват повече но и по-рядко се сещат че са гладни.

# 27
  • Мнения: 676
Като цяло не мисля, че килограмите са много ние сме на вашата възраст и сме горе-долу на същите.Синът ми също обича да си хапва и бих казала,че яде доста повече от другите деца около нас, но си наддава нормално,защото не се спира за минута на едно място, но съм му създала и режим на ядене -закуска,обяд,следобедна закуска и вечеря и никакви такива солети,снаксове,закуски и бисквити между храненията, а и да уточня, че такива неща с изключение на бисквитите от време на време въобще не му давам.Не намирам за нормално да се тъпчат децата с боклуци и после да не ядат нормално ядене.Ако не яде боклуци не се притеснявай - при всички случаи е по-добре детето да яде отколкото да е злоядо.

# 28
  • Мнения: 5 940
Синът ми е на осем месеца, висок е колкото твоята дъщеря и тежи почти толкова. Единственото, което според мен му е в повече са бузките, но тях ги има при почти всички бебета. Съжалявам, че нямам налична снимка като е голичък-няма никакви гривни, просто му е по-широк гръдния кош, по -едър е. Роди се 4.100, просто расте по-едър. Непрекъснато дивее, не спира за секунда, пропълзява цялата стая за минути, иска да става по мебелите,  подскача, ако е в мен, се върти във всички посоки и т.н.
Смятам, че е много по-добре детето да има апетит, отколкото да вървиш след него и да се чудиш как да му набавиш необходимите хранителни вещества за неговата възраст.
От няколко седмици, вероятно заради "зъбоникнене", бебчо отказва месни и зеленчукови пюрета и осъзнавам какво е да имаш злоядо дете, определено е притеснително. Единственото, което е необходимо да се прави е да се дава здравословна храна и да се стимулира двигателната активност на детето. Килограмите са относително нещо, просто структурата на  децата е различна. Генната обусловеност също е важна.

# 29
  • Мнения: 1 897
За деца с неконтролируем апетит, режимът и ограничването са задължителни  Peace
Виждам, че това изречение стана повод за дискусии.
 Мисля,че Блонди имаше предвид децата при които лакомията се е превърнала в нещо като 'болестно състояние' и прехранването им води до повръщане и свръхнаднормено тегло, което си е притеснително наистина.
 Блонди, може да ме поправиш, ако греша.    bouquet
 Всички останали, които казваме, че не ограничаваме децата си относно храненето, говорим за деца с добър апетит, които се хранят с охота, енергични са и изразходват много енергия.
 За да поясня какво имам предвид, ще дам пример с моя син. Храни се с  апетит,  почти винаги изяжда цялото количество, което съм предвидила за закуска, обяд и вечеря. Между храненията, когато поиска да яде нещо - не му отказвам, а предлагам плодове.Много е жизнен и енергичен, непрекъснато е в движение, има и добър метаболизъм-може би за това не е дебел, нито пухкав. По-скоро е толкова як и здрав,че трудно го удържаме с баща му,когато реши да се инати и тръшка. Но и при най-малкия намек за неконтрулируема лакомия, преяждане (особено ако е системно) или натрупване на наднормени килограми, бих се притеснила и обезателно ще взема мерки.  Hug

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 08:33 от Ulia

# 30
  • Мнения: 244
аз да ти кажа че детето направо слабичко ми се вижда  Mr. Green ам напримр на съседката детето е на 8 месеца и е над 11 кг(и си е много добре даже) на друга позната е на 10 месеца и е към 12 кг синът ми е на годинка и той е към 12 кила така че свиркай си и да си хапва детето   bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 7 182
За меренето вкъщи: просто ни се поразредиха консултациите.
Но истината е, че между всеки два кантара винаги има отклонения.
Още по-трудно е с измерването на височината.
Общо взето се хваща порядъка, според мен.

Иначе по темата -  дъщеря ми яде предимно здравословна храна. Единственото изключение са 1-2 бисквитки на ден. Не ми се вижда да е прекалено.  newsm78
Не става въпрос за неконтролируем апетит. Тя много добре знае колко иска да яде. Като се е нахранила, дори и да има нещо останало в чинията, казва "Не".
Но просто явно има нужда от определено количество храна, иначе става много нервна.
И все пак и се лепи.
Обмислям като порастне малко след 1-2 години да я запиша на някакъв спорт, който ще и бъде интересен. Това ми се вижда най-разумното решение.

# 32
  • Мнения: 620
Дъщеря ми си беше с мноооого добър апетит, чак ръмжеше докато яде,  като бебе и имаше гънчици и се беше пухкава, а на 3 годишна възраст всичко рязко се промени, като тръгна на градина. Сега е Кльоща Злоядова. Но винаги се е движела много и сега спортува, активна е и т.н.
Просто я наблюдавай и внимавай, сигурна съм, че ще усетиш, ако почне да преминава границата на необходимото и разумното и тогава ще предприемеш мерки.

# 33
  • Мнения: 545
Ама защо си мислиш че е с наднормено тегло? Моята щерка на 10 м беше, 10 кг и висока 77 см, в петък ще ходим пак на консултация и ще видим колко е наддала. Взех сега да си мисля дали не е дебела - гънки има по крачетата, коремчето не е плоско, ама си мислех че бебета са с шкембенца. Общо взето мисля, че давам добра храна, не знам какво да й огранича.  Thinking Никога не съм имала проблеми с апетита, хапва си добре. Захраних я без никакъв проблем, все едно цял живот е яла от лъжица. Ама в рода няма дебели хора, е свекървата е малко тантуреста ама от годините. Идеята за спорта е прекрасна, ама нека проходим като начало Mr. Green

# 34
  • Мнения: 545
Ама момичета какво разбирате под пухкав, че те всички бебета са малко или много пухкави?

# 35
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ама момичета какво разбирате под пухкав, че те всички бебета са малко или много пухкави?

 От пухкавост до дебелина има голяма разлика.И все се чудя защо хората толкова се радват на дебели бебета newsm78

 red , от последния ти постинг разбирам, че детето ти е съвсем добре, още повече си контролира апетита.Тъй, че се успокой Simple Smile

# 36
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Не се притеснявай толкова,радвай,се,че си хапва детенце,,стига храната,която му предлагаш да е здравословно,понякога в по-късна възраст,когато започнат да стават по-самостоятелни отказват да се хранят и настава един малък ад! Има деца които са по-набити и тежат много без да изглеждат дебели и обратното,не можеш да вкараш детето си в някакви норми,мисля,че една майка може да прецени,кога нещо е прекалено и кога нормално за детето и Peace
За протокола дъщеря ми на 1г. и 7м. е висока 90 см. и тежи около 15 кг.,но не изглежда дебела,даже и пухкава не е,но в семейството на мъжа ми всички са много тежки и набити,между другото и тя си хапваше доста повече преди два три месеца ела виж сега,намалихме количеството наполовина,явно вече не израства с такива темпове като преди годинка и се нуждае от по-малко храна!

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 15:36 от Пиги®

# 37
  • София
  • Мнения: 1 252
Синът ми е сред ящните деца. Само за статистиката на годинката беше 14, 750кг. Постарах се да го кърмя максимално дълго (все още продължавам) и като го гледам какъв е щурак не се опасявам, че ще стане дебеланко. Беше пухкав дълго време, сега просто е здрав, жилав и набит, а не дебел.
 
И все се чудя защо хората толкова се радват на дебели бебета newsm78
Биляна, защото пухените бебета се гледат по-лесно. Можеш да ги гушкаш и пощипваш, а с кльощавите трябва да се внимава повече. Peace Аз лично дебело бебе не съм виждала - синът ми беше пухкав. Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 587
Ако не е дебело детето не мисля че трябва да се ограничава.Моята дъщеря също е от лакомите и не е дебела,но много й се надува коремчето и й пречи да се сгъва да си обува чорапите и обувките,постоянно пуфти понеже й е тежко-затова съм ограничила тестени и тежки храни.Наблягам на млечни,супи,плодове и зеленчуци.

# 39
  • Мнения: 2 309
С интерес следя темата. Моята дъщеря е в другата крайност на година и 10 месеца няма 11 кила. Няма вид на недохранена, даже напротив - има си бузки, коремче. Много съм се притеснявала и си направих някои изводи, които може да ви прозвучат смешни  Rolling Eyes забелязвам, че има деца, които без да са пухкави, тежат страшно много като ги вдигнеш. Мойто диване пък е като перце  ThinkingЯвно е до костна структура и ген.

Сутрешната и следобедната й закуска се състоят от плодове, откакто е захранена. Менюто й е адски здравословно - само домашно приготвени супи и манджи, без запръжки, през ден яде спанак, коприва. Много набива сух хляб обаче, имало е случаи като се заинати вечерята й да е само хляб.

# 40
  • Мнения: 27 524
Горкото дете, дано по-нататък се нормализират нещата.

Горкото дете сега е мъж на 46, висок е 2 метра и е слаб като щека  Joy
Но за тогава е бил просто нещо...  Sick

Ulia, правилно си ме разбрала,   Hug както и Никол - може големия апетит да не се спира и ограничава, за да се чувства зле детето, а да се дават полезни и балансирани неща - повече плодове и зеленчуци, без сладко и тестено например, има начини, въпрос на желание  Simple Smile

windy [YES], не съм искала да звуча категорично, честно казано,  Embarassed, това е мнението ми, но може би го изказвам остро, знам ли, съжалявам  Confused  Hug

# 41
  • Мнения: 774
 Всичко зависи от телосложението на човека, независимо дали е възрастен или малко дете. Има хора с по-едър кокал, които тежат повече, въпреки, че нямат много сланинки по себе си.

 Аз при сина ми съм забелязала следната закономерност: първо напълнява с няколко килограма и след това рязко дръпва на височина.

 Щом детето се храни правилно без прекалено калорични храни не виждам да имаш някакво място за притеснение. newsm10

# 42
  • Мнения: 4 371
забелязвам, че има деца, които без да са пухкави, тежат страшно много като ги вдигнеш. Мойто диване пък е като перце  ThinkingЯвно е до костна структура и ген.
Педито ми обясни, че костите и мускулите тежат повече от сланинките Simple Smile

# 43
  • Мнения: 3 929
И моето дете е сред обичащите да похапват. На 2 год. и 3 мес. е, а вече от няколко месеца си стои на 15 кг. но знам, че това е нормално, тъй като вече ходи на ясла. А откакто ходи там, като се прибере вечер, буквално "омита" яденето и най-интересно е, че не му става тежко. Иначе, яде основно качествена храна - супи обожава, манджички, таратор, плодове и зеленчуци, салати изобщо. Аз затова и не се притеснявам особено, защото изглежда пухкав, ама не е дебел. А и е високичък. по принцип се роди много едро бебе, кърмех го на поискване и още го кърмя. Много е енергичен, ако не беше подвижен, тогава щях да се притеснявам.

# 44
  • Мнения: 693
Тези 12,5кг. не ми се виждат чак толкова много. Нека си яде детето, колкото до хранителните навици, ако можеш да и предлагаш предимно здравословна храна, дори да е в по-големи количества мисля че не е проблем.

# 45
Здравейте майчета, извинявайте, че се намесвам във вашата темичка с друг въпрос

Чета и се чудя къде греша. Мойто дете е на 2 год. и 8 месеца. Не иска супа, манджа, сандвич, месо, плодове, зеленчуци, макарони -варива- нищо не иска. Яде сух хляб и сок от портокали./преди ядеше и кренвирши - вече не ги иска/. На 2,8 год. е 12 кг. висока 93 см. Не знам вече какво да направя. Педиатърката каза спри и портокаловия сок - много странно мнение според мен.Не и го спрях. Иначе е много жизнена, не боледува от началото на зимата не е кихнала. Много ме притеснява дали получава всичко необходимо за правилното развитие на организма. Приемам всякакви съвети.Може би някъде греша.

# 46
  • Мнения: 2 757
Педито ми обясни, че костите и мускулите тежат повече от сланинките Simple Smile


Браво на педито ти - знае си урока от 5 ти клас или там някъде  Wink

# 47
  • Мнения: 87
И аз се записвам! Преди малко пуснах подобна тема без да знам за тази.
И както блонди е писала притеснява ме точно настървеното отношение,нетърпението. Буквално си натъпква храната сякаш някой ще и го открадне. Simple Smile) На вън им е смешно на хората ама.....  Embarassed  Сега всички ще кажат радвай се, че ти яде. Радвам се ама искам да е мацка, а не един ден да ми каже "Защо не си ме спирала" . Докато мога ще я контролирам, а после не знам. Бих искала да я възпитам да се храни здравословно.

# 48
  • София
  • Мнения: 7 182
Ами от отговорите на момичетата аз малко се успокоих.
Ако след 2-3 години живот и здраве е същото положение, следва спорт. Laughing

# 49
  • Мнения: 2 478
Моето дете е също от тези с големия апетит.Но ние имам точен режим на хранене още от 20-я му ден,когато само от кърма беше наддал с 1,5кг.
В момента е почти на 1 годинка и е 12 кг и 80 см.Изглежда добре.Стои на тези кг от 3 месеца вече,расте само на дължина.Преди време много ме притесняваше агресивното качване на килограми,но сега нещата се нормализираха.Никога не съм давала на детето да се тъпче с храна,не яде между храненията нищо друго освен парченца плод.Аз държа на това децата да не ядат безразборно и нездравословно.Аз лично не ям тестени и слади изделия(не че не ги обичам) и не давам и на сина си.Поне докато аз решавам какво ще се яде,така ще бъде.Дори и да съм ви се сторила много крайна,аз мисля така-защото знам цената на това да изглеждаш добре,но с постоянни ограничения.

# 50
  • Мнения: 756
абсолютно подкрепям мнението на мирито 82 - навремето аз съм била хранена по този начин , без каквито и да е ограничения , изяждяля съм по тре ебели филии хляб , което е предизвиквало възхищение , но след това години наред бяха драстични диети , припадъци от ниско ниво на захарта в организма и какви ли не ужаси , докато ни си изградих нормален начен на хранене и спортуване -освен полезните съвети за предлагане на здравословна храна , защо не пробваш да я запишеш на някакъв спорт-например ако имаш време ходете на басейн или разходки в планината

# 51
  • Мнения: 78
Ние нямаме годинка още и сме 11.5 кг.  Вярно,че е момче, хапва си доста, но и нищо не задържа /ходи по голяма нужда минимум 2 пъти на ден/. По едно време и аз се бях шашнала да не стане дебеланко /аз съм била адски пълна като дете/, но с времето видях, че доста дърпа и на височина и се поуспокоих. Иначе и аз се старая да яде повече здравословна храна, а той от своя страна не спира да ходи по мебелите, да се катери и т.н. Мисля също, че спорта след време е задължителен - ще изпробваме всякакви, докато някой/и не го грабне. На мен спорта ми върна самочувствието, не диети и хапчета.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз се нареждам сред вас.Синът ми се роди едричък.Колики не го мъчеха, но виж глад постоянно го мъчи от бебе.Доста добре си хапва.В момента е на 4 години и е 27 килограма / 120 см (беше толкова висок преди 6 месеца някъде) Не е пълен в момента но килограмите ми се виждат много и почти съм му спряла сладкото.Забранила съм на свеки да му дава да яде каквото и да било без да съм удобрила.Това беше крайна мярка след като разбрах, че аз  докато спя малкия буха филии със свинска мас Sick #Cussing out Откакто живеем със свеки за 2 месеца качи 3-4 килограма и беше отпрал едно шкембе, уморяваше се доста бързо и всяка вечер го боляха коленцата.Водих го по лекари , правихме сумати изследвания и му нямаше нищо.Откакто свали малко от шкембето  и дупето (сам казваше, че му тежало дупето) не са го боляли коленете. Почти съм му спряла и тестените храни, особено хляба Peace

# 53
  • Мнения: 8 999
Моите деца не са от ящните, но синът на моя приятелка беше направо един лаком дебеланко. Докато навърши 4 г. После го обзе апатия към храната. Сега е почти на 8 г. - високо, стройно момченце, по нищо не му личи, че е  бил кръгъл преди 4 г.

# 54
  • Мнения: 600


 Лично аз бих взела мерки.Едно време майка ме е хранила с каквото и колко пискам и резултата след това е диети цял живот.

 Естествено не трябва да сложиш детето на диета!Не са много килограмите за възръстта й(но зависи колко е висока).Бих ограничила сладкото и тестеното.В замяна на това бих наблегнала на плодове, зеленчуци и леки храни.Ти си виждаш най-добре детето и трябва сама да прецениш.Освен това я гледа и педиатър.Ако има нещо обезпокоително с теглото на детето, би трябвало да ти каже.

 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт