И вие ли така?

  • 6 271
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 099
Направо си капнах от умора!Незнам как е у вас,обаче у нас се чисти всеки божи ден и се минава с моп...Аз съм с алергия към дом.прах детето и то алергично....Настилките са ламинат и теракот и всеки ден се събира прахоляк.Вярно ламината е от най евтините,на квартира сме обаче все се чудя откъде извира този прах по дяволите?!Сега за новото жилище взех ламинат който е светъл и някак грапав та се надявам да не му личи прахоляка чак толкова Whistling то не че е голяма файда като почна да кихам от праха де.
Та питам колко често чистите вкъщи и чисто ли е?За прането хич няма да почвам,там е неспасяемо пере се всеки ден по пералня а сме все още само 3 човека,края на август като се роди и бебето направо не ми се мисли.
А така или иначе съм пуснала тема да ми кажете и някой дали има прахосмукачка с воден филтър,не рейнбоул ами от по евтините харесала съм една Зелмер дали вършат работа и дали ще ми спести всекидневното търкане с тоя моп.
Оплаках се!Заповядайте оплачете се и вие.Или клуб каталясала чистачка!

# 1
  • Мнения: 1 432
И аз съм в клуба ,всеки ден търкане ,аман ......... #Crazy..
За прахосмука4ките не знам. Има едни ,които  рекламират по ВС теле6опа,ама им нямам доверие,пък и са мн скъпи. Ако някой покаже нещо интересно и аз ще съм доволна  Hug

# 2
  • Мнения: 1 008
И аз съм в клуба ,всеки ден търкане ,аман ......... #Crazy..
За прахосмука4ките не знам. Има едни ,които  рекламират по ВС теле6опа,ама им нямам доверие,пък и са мн скъпи. Ако някой покаже нещо интересно и аз ще съм доволна  Hug
Една приятелка има такава и е много доволна. А иначе и у нас спокойно може да се назначи чистач на пълен работен ден. Не знам от къде идва този прахоляк.

# 3
  • София
  • Мнения: 392
 Чистим през 2-3 дни, за толкова ми се събира прах по мебелите и боклучета по килима. Нямам мания за чистота, не сме алергични, но и не мисля, че е мръсно. През деня сме кой на работа, кой на училище или ясла, събираме се главно вечер и не цапаме много.

# 4
  • Мнения: 393
  И аз,и аз Tired...лъскам като луда,ама се дразня от праха и ме  е страх за бебка-да не развие алергия,защото имам едни загубени  шалтета за дивана(иначе са хубави) и уж ги пера 1-2 седмично,ама за норматив събират ужасно мн прах и навсякъде хвърчи червн мъх Close
  НЕ СИ СЛАГАЙТЕ СВЕТЪЛ ЛАМИНАТ И СВЕТЛИ ПЛОчКИ-ГОЛЯМА ГРЕШКА-всички косми и всичкия мъх личааат  #2gunfire

# 5
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Живея на главна улица. Непрекъснато коли, камиони, шум ... Прахолякът просто извира.  За чистене по-често от през ден, просто нямам сили. Няма спасение, колкото и да се чисти.
Грапавият ламинат събира точно толкова прах, колкото и гладкият. Какъв е принципът на перящите прахосмукачки  newsm78 Мисля, че за ламинат и паркет няма да стане.
Решението е да се живее по-далече от шосето.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И у нас е така. Прахоляк има всеки ден. Аз редовно съм с мопа. newsm28

# 7
  • Мнения: 473
Прах има непрекъснато, като работи климатика праха се лепи непрекъснато по масите, бюрото. Основно почиствам всяка неделя, но през ден пускам прахосмукачка, прах бърша по няколко пъти на ден. За прането също не ми се пише, че ние сме трагедия - само днес пуснах три пъти пералнята. Мисля си, че ние нещо не сме в ред.

# 8
  • Мнения: 349
И аз така Rolling Eyes.Всеки ден-прахосмукачка и моп.Имам 2 котки  и 2 тийнейджърки /с едни куп приятелки/,кой се събул,кой не. Вечер няма и помен от почистването Naughty-косми,прах,стъпки.....абе купон.Щерките почистват и те чат-пат /когато ще имат гости Laughing/,но като щяло постоянно е кълбета с косми и прах.

# 9
  • Мнения: 682
Ох, и при нас е така! Имам чувството, че оправия няма. И всеки ден да чистим, пак изглежда мръсно. Особено ламината. Около нас са само строежи и това допълнително допринася за мръсотията.

# 10
  • Мнения: 1 900
И аз съм така. Всеки ден трябва да се пуска прахусмокачка и да се мие. Нямам нито един килим. С алергия съм пък и като гледам един ден като не измия какъв прах се събира, ако имаше килим половината прах се набива в него.
Аман вече, незнам. Тези прахусмокачки с водния филтър нещо не ги хвалят много мой познати който ги имат. Ставало една кална каша която ако не я почистиш веднага ставала на бетон. Тъй че аз се отказах от нея.
Гледам сега едни реклами на някаква подочистачка с пара и се чудя, ама няма да мине само с нея,  Rolling Eyes Tired

# 11
  • Мнения: 17 546
Послушах мъжа ми при избора на плочки  smile3511 smile3515  ама аз съм си за бой! Щото ми беше ясно още тогава кой ще чисти, ама... Купих, (аз, собственоръчно, той дори не беше с мен) 24 кв.м. плочки тип "мрамор", разбирайте почти бели! Сега като ги видя и си скубя косите всеки ден! От тук насетне всичко друго избирам АЗ! Не съм вманиачена на тема чистота, но на белите плочки, които са в коридори, трапезария и бокс повече от два дни "живот" без миене просто не им се отдава Tired Мъкаааа...

# 12
  • Мнения: 46 436
Преди така беше  Laughing
Сега е на градина и си отдъхнах, вечер няма време да нацапа толкова, колкото преди, когато си бяхме по цял ден вкъщи  newsm48

За ламината - той си е така, в предишен апартамент имахме, оправия няма, 30 мин. след като си го лъснала, пак е с равномерно количество прах ... такова нещо повече няма да стъпи у нас Stop

# 13
  • Мнения: 100
Откакто се помня у нас си е все така. smile3514

# 14
  • София
  • Мнения: 11 658
Хайде и аз в клуба!Поне ме успокоява факта,че не съм единствената вманиачена на тази тема.
Не е истина какви са прашоляци и боклуци.Пералня пускам всеки ден,2 възрастни+2 деца,гладене,готвене,абе край няма!
Ако пропусна някой ден прахосмукачката след 2 дни все едно не е чистено!Все повече време прекарвам в домакинстване и започва да ми писва да ставам роб на хигиената.
Затова си търся жена за основно почистване веднъж седмично!Не че ще ми реши проблема,но все пак основното почистване тя да го прави.

Общи условия

Активация на акаунт