Двигателни умения на бебе на 6 месеца

  • 7 978
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 591
На мен ми звучи напълно нормално дете. Невробекс са просто вит. Б, ама ми се струва излишно... Най-добре е все пак да се посъветваш с друг лекар. Те си имат някакви признаци, които следят..

# 16
  • Мнения: 84
Моят син започна да се обръща на 6 месеца и половина изправи се на 9 месеца и проходи на 11 мес.
За твое успокоение потърси друго мнение.

# 17
  • Мнения: 766
Че то тогава и ние сме изостанали в двигателното развитие, тъй като правим същите неща   newsm78
А пък нашата педиатърка все ми казва че детето си се развива много добре  Peace
Много си ти е добре детенцето да е живо и здраво  Hug
Не виждам смисъл да го тъпчеш с лекарства  Peace

# 18
  • Мнения: 641
Значи имаме 2 дни да се научи да се обръща от корем по гръб. newsm62
Май е добре да смениш педито юни месец. Това да ти го каже мама от парка както и да е.Ама доктор....... newsm78

# 19
  • Мнения: 252
Значи и ние изоставеме в развитието, но никой не ми го е казал, даже педиатърката ми каза че е доста напред като за 7 месечен това по повод че почти падна от кантара и после от кушетката. Не се трежожи добре си е детето, не може всички деца да ги мерим с един "аршин" нали затова са унукални всяко за себе си. Ако искаш потърси второ мнение, но само за твое успокоение. Може да погледнеш и тук има доста подробно обяснение какво трябва да умеят децата по месеци, но пак си е строго индивидуално http://www.d-rmario.com/razvitie.php.

# 20
  • Мнения: 157
А колко килограма е бебчето ти?Моите близнаци наддаваха по много в началото и на 6м. въобще не правеха нищо,само ритаха с крачета,въпреки усилията от моя страна с гимнастика и масажи.Започнаха да се обръщат от корем по гръб при навършени 8м.Сега тежат около 9кг.Желая ти красиви мигове с твоето съкровище и спокойствие! newsm10

# 21
  • Мнения: 620
Познавам едно детненце, което ни доеде на гости на3-месчна възраст -  обърна се от гръб по корем, съвсем само държа шишето си, седна, изгледа ме  умно и се усмихна, показвайки двата си зъба  Laughing, ако се сравняваме с него - моето трябва да е идиотче newsm78 а не ми се вярва.
Имам една таблица за развитие на деца до 1 годишна възраст, та там за всяко едно умение има даден интервал за започване на дадено умение около 5-6 месеца. Това показва, колко различни са децата. Например, устойчиво седене трябва да се появи от 5 до 10 месечна възраст. И само ако с няколко от уменията сте на крайната граница на започването или въобще ги няма - чак тогава родителите трябва да се притесняват.

# 22
  • Мнения: 163
имаш ли тази таблица да ни я покажеш?заинтригува ме и аз се вълнувам как се развиваме.

# 23
  • Мнения: 1 479
За мен детето си е нормално!Големият ми син бе така,защото си бе по-пьлничьк и по-тромавичьк.Малкият ми се разви по-бьрзо,защото е по-пьргав!А какьв е и този невробекс?Бих чула мнение и на друг педиатьр за успокоение.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 079
Смени лекаря. Всяко детенце се развива с различни темпове и това, че закъснява с изпълнението на общоприетите норми, в които поставят всички бебета не е гаранция, че нещо му има и трябва да го тъпчеш с лекарства. Sick

# 25
  • Мнения: 5
Здравейте мамчета моят син е както се вижда от лентичката на 6 месеца той е изключително спокойно дете , като бяхме на консултация при педиатърката му миналата седмица тя каза че бил с изостанали двигателни умения но на мен не ми се вярва и затова бих искала да се допитам до вашето мнение, освен това му изписа невробекс по 1 таблетка на ден давах му 3 дни но ми се стори изнервен и го спрях.
За яснота ще се опитам да обясня какво прави той : обръща се от корем на гръб сам, от гръб по корем с помощ, сега се опитва и сам но стига само до средата тоест застава легнал на една страна , опитва се да пълзи засега неуспешно но си повдуга дупето и се измества леко назад и настрани, когато го взема в мен и седна се изтласква на краката си сякаш се катери по мен.
Моля бихте ли споделили какви двигателни умения са имали вашите дечица на тази възраст.
Благодаря ви предварително  Hug
Това въобще да не те притеснява,Любо от скоро почна да се върти и то от гръб на коремче като не знам дали се брои за обръщане понеже дясната му ръчичка остава под него.Явно децата ни не си дават много зор а не ,че са изоставащи. newsm53

# 26
  • Мнения: 9 973
ние се обръщаме от гръб по корем сами от 2 седмици,седнал се набира да става,прав се опитва да ходи,подскача,върти си главата и гледа през рамото си

роди се 2.250кг.-върви дребен и жилав

# 27
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ей, аман от глупости значи Close...съвсем си е наред детето, не може всички да са по калъп.
Особено ако е и по-едричък. Че чак и невробекс - това пък защо Rolling Eyes?

Баткото ми изобщо не можеше да пълзи, а проходи на 9 мес. и досега не се спира за секунда Laughing.
Малкия ми се струва по-тромав, но той си е по-едър - засега се обръща от гръб по корем и обратно, борави добре с ръцете, прехвърля играчката от едната в другата ръка, седи в мен, самостоятелно не може, смуче си пръстите на краката и рита кон. А - и хапе Mr. Green.
ИзОбщо не съм питала за двигателното му развитие, нито педиатърката ми е казвала /а щеше, ако имаше нещо нередно/.

# 28
  • Мнения: 521
Здравейте момичета благодаря много за хубавите думи наистина се успокоих а относно въпросите ви не Дани не е пълен 71см 7.450кг роди се 51см 2.820кг и не е от особено яшните деца
Аз паралелно го водя и в една часна детска клиника но този месец още не съм ходила но май и там докторите не са особено по различни от педиатърката на малкия за съжаление
А немога да я сменя защото в града в който живея всички са еднакви и няма по добър с който бих могла да я заменя  ooooh!
Забравих да кажа че той също си държи шишето сам и го оставям да пие вода сам понякога като го наблюдавам естествено

# 29
  • София
  • Мнения: 5 712
Ние утре правим 6 месеца и правим същите неща като вас! Защо само пълнят на хората главата с глупости #2gunfire ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт