Кога се прави кръщаването?

  • 2 384
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
[/quote]
 по-сериозен ми се струва изборът на кръстник, отколокото на конкретна дата.[/quote]И аз така мисля!За това кой кога ще си кръсти детето в църква,няма правило-може да е в съвсем обикновен ден!Важно е тайнството да се изпълни ,а не колко е голямо детето и дали на този ден е голям християнски празник!Моето лично мнение е,че е хубаво детето да е малко за да се потопи в купела и намокри цялото.Също да не се правят общи кръщенета,както става обикновено на големите празници,а по възможност индивидуално-на снимките и видеофилма ще са само вашите гости,а не много и непознати хора от другите кръщавания.В момента на кръщението човек получава от Бога ангел-пазител,който го съпътствува цял живот,внушава му добро,пази го от зло и чрез съвестта му го ръководи.Кръщението е необходимо за всички хора от самото начало на техният живот.Затова се кръщават и децата още от най-ранната им възраст.Но това е въпрос на свободен личен избор на родителите-дали,кога и къде да се извърши кръщението.Нашият син го кръстихме на 6м.Всичко мина без проблеми,поплака малко защото точно него ден неможа да си навакса със съня преди ритуала,но после спа като "къпан"докато траеше веселата част в едно ресторантче.

# 31
  • Мнения: 644
Цитат
За мен лично кръщаването е църковния ритуал... Свещеника, купела с водата, вричането в бога...
А кръщене наричам онова именуване, което се прави в гражданското... От същата онази "леличка", която ни бракосъчета преди известно време... Сещате ли се за нея...?  


Ок. Сменям въпроса с кога се прави кръщаването?

# 32
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Христос се е кръстил като е осъзнал какво прави...мисля и моите деца някой ден, ако решат, че това е тяхната религия сами да пожелаят, а не аз да им я натрапвам...

още повече, семейната ни религия е джедайството....

# 33
  • София
  • Мнения: 6 182
Вярно е, че едно малко бебе не може да осъзнаее акта на кръщаването. Но пък и доста неща в Христианството не е нужно да се осъзнават, те са ТАЙНСТВО каквото е и Светото кръщение. Нима ако си на 15 или 20 години виждаш Светия Дух да слиза с благодатта си върху теб? Може да Го почувстваш, но тогава от къде знаете, че и бебето няма да го усети?
Аз се смятам за христианка и искам да възпитавам детето си в христиански живот и добродетели. За мен това е важно за спасяването на духовния му живот. Ако като порасне не уважава тази религия, значи някъде съм сбъркала сериозно и ще се боря доколкото мога то да намери верния път на колкото и години да е.
Искам да я кръстя колкото може по-скоро и дори малко се упреквам, че още не сме намерили подходящо време. Ако зависеше само от мен досега да съм я завела в църквата и да съм я кръстила вече. Сега като не е кръстена не мога нито да я причестявам, нито да я миросвам, нито да я споменават в молитвите за здраве. Не дай Боже нещо да и се случи.
Та според мен ако наистина вярвате - колкото може по-скоро, но с наистина вярващ кръстник и със свещенник, който да извърши тайнството от сърце.

# 34
  • Мнения: 3 550
На 40-тия ден от раждането му. Съвпадна с голям християнски празник, с очистителната молитва за мен и въцърковяването му.
А има ли значение кога? Това решавате вие, родителите му. Мисля, че е по-добре докато е по-малко бебето, за да расте с благодатта на Светия дух и неговият Ангел-Хранител да бди над него.

# 35
  • Мнения: 532
Ами и аз скоро питах това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25215&highlight=

И ние решихме да е другата седмица.Ще бъдем малко по - малки от 8 месеца.Но е пролет времето да е хубаво( надяваме се ) и да си имаме ангел - хранител.Успех.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26909&highlight=
а после и това

# 36
  • Мнения: 1 181
ние ще го кръщаваме на 29 юни. Тогава е св. Петър и Павел, а бебо ще бъде на 5 месеца

# 37
  • Мнения: 644
w4era pro4etoh w spisanieto "Moeto bebe i az", 4e deteto trqbwalo da se krasti do nawarshwaneto mu na 1 godinka, no az mislq da e po natatak...

# 38
  • Мнения: 3 777
Направи го тогава когато искаш, мисля че сърцето никога не лъже.

# 39
  • Мнения: 195
Препоръчвам ти да прочетеш поне началните страници, в които се говори за религията в книгата на Юлиян Генов "Защо толкова малко успяваме?", а след това да потърсиш сама или попиташ свещеник за пасажите в Библията, които описват кръщаване/само в Библията/ и после ще си уверена какво трябва да направиш.

# 40
  • Мнения: 195
Ето няколко стиха от Библията, които говорят за кръщаване. Свързано е с покаяние на човека, който се кръщава. За мен кръщаването не е ритуал без смисъл. То е с огромен смисъл, но за самия човек и е свързано с решение на неговата воля. Според мен също кръщаването е наредба от Бог, а за тези наредби къде другаде да четем освен в Библията?

Матей 3:11

11 Аз ви кръщавам с вода за покаяние; а Оня, Който иде след мене, е по-силен от мене, Комуто не съм достоен да поднеса обущата; Той ще ви кръсти със Светия Дух и с огън
.............
Лука 3:16

16 Иоан отговори на всички, като каза: Аз ви кръщавам с вода, но иде Оня, Който е по-силен от мене, Комуто не съм достоен да развържа ремъка на обущата Му: Той ще ви кръсти със Светия Дух и с огън.
...........
Йоан 1:26

26 В отговор Иоан им рече: Аз кръщавам с вода. Посред вас стои Един, Когото вие не познавате,
............
Йоан 1:31

31 И аз Го не познавах; но дойдох и кръщавам с вода затова, за да бъде Той изявен на Израиля.

# 41
  • Мнения: 3 334
Ние кръстихме Хриси на 01,05,05,защото беше Великден /хубав празник за кръщавка/.Не мисля,че има опредлен период ,в който задължително ще трябва да си кръстиш детето.Знам,че е хубаво да е на празник.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 182
Цитат на: denitsa
ние ще го кръщаваме на 29 юни. Тогава е св. Петър и Павел, а бебо ще бъде на 5 месеца


И аз така съм го замислила. И ние ще бъдем малко над 5 месеца.

# 43
  • Мнения: 644
Да, но от стиховете от Библията, нищо не се разбита за възрастта. Каква трябва да е тя?

# 44
  • Мнения: 195
Хубаво е детето наистина да се представи в църквата и пред Бог. Това показва твоето решение да уповаеш на Бог за живота и здравето на твоето детенце и Той да се грижи за него и да го пази.Според мен колкото по-рано, толкова по-добре. В Библията има описани случаи на представяне на детето, а случаите на кръщаване с вода са в зряла възраст - когато човек сам може да реши иска ли да се покае за греховете си и иска ли да живее свят живот. Разликата в моето мнение и в мненията на болшинството майки се дължи на факта, че отказах да следвам сляпо традиции, идващи от миналото без да изследвам нещата. Също посещавам евангелска църква, а там се набляга преди всичко на изследване на самата Библия, която дава отговор на всичко.

Общи условия

Активация на акаунт