Сменяте ли си често работата?

  • 7 052
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 355
За 7 год. - 5 работи. От всяка си тръгвах аз (не са ме уволнявали или понижавали до сега), причини разни - в този период смених местоживеенето си два пъти, изкарах една близнашка бременност, после децата ми бяха малки и исках почасов ангажимент и без пътувания..... В един момент вече имах възможност да си потърся работата, която наистина искам, а не която за момента ме устройва и се вписва добре в обстоятелствата от живота ми.  Бях много избирателна и мисля, че случих -  намерих си интересна, предизвикателна работа, с обучения, добър колектив и изключителен началник. Една година вече съм там и за сега не искам да я сменям. само умората ми идва в повече, та да видим.....

# 46
  • Мнения: 526
Имам нужда от помощ  Cry Confused Има ли ми нещо или съм кърък! На настоящата ми работа има една персона, която така се държи с мен пренибрежително, че и клиентите го забелязват и тази същата персона ще дава препоръка на шефа за мен-в изпитателен срок съм. Какво да правя, шефа е силно податлив на манипулоции и харесва въпросната персона. Онази не ме допуска да работя с клиенти, мазни се на шефа..... какво да ви говоря! Не ми се напуска пак, но ако не се променят нещата....

# 47
  • Мнения: 3 929
Аз нямам дълъг трудов стаж и съответно не съв сисменяла работата често. Само веднъж я смених, защото започнах нещо, което е свързано с образованието и специалността ми, във фирма, в която празниците са празници и се почива, и общо взето - всичко е законово. Затова я смених.
Иначе - не съм авантюрист, не обичам рисковете и ако ми харесва на една служба, съм склонна да остана там до пенсионирането си, ако зависи само от мене.
Не упреквам хората, които често си сменят работното място, нито онези, които дълго си стоят на една работа. Всеки е възрастен и може да прецени предимствата и недостатъците на работата си.
Мисля, че работодателите гледат с по-добро око на онези, които не си сменят често работата - това говори за постоянство у човека, за това, че харесван като работник, щом се е задържал и не са го уволнили.

# 48
  • Мнения: 589
Имам нужда от помощ  Cry Confused Има ли ми нещо или съм кърък! На настоящата ми работа има една персона, която така се държи с мен пренибрежително, че и клиентите го забелязват и тази същата персона ще дава препоръка на шефа за мен-в изпитателен срок съм. Какво да правя, шефа е силно податлив на манипулоции и харесва въпросната персона. Онази не ме допуска да работя с клиенти, мазни се на шефа..... какво да ви говоря! Не ми се напуска пак, но ако не се променят нещата....

Нищо не можеш да направиш. Ако шефът взима решения под влияние, единственият начин да се оправяш с него е да започнеш ти да му влияеш. Но според мен не си заслужава усилията - първо е унизително, второ - рано или късно ще се намери по-умел манипулатор.
По-добре нова работа без нерви, завистници и шефове в цикъл.

# 49
  • Мнения: 93
Като се замисля 2 работи за 4 години ( като втората тепърва обмислям сериозно да я сменям ), така че ще се получи на средно 2 години смяна. Не мисля, че това е твърде често, а умерено нормално на нашия пазар.

# 50
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Като студентка много си сменях работата. Сега вече не мога да си го позволя- не съм на 20, деца имам и стана по-сложно. Пък и като си помисля за изпитателни срокове, стартова заплата и невъзможност за излизане в годишен отпуск... не, мерси. Сега се ползвам с някои привилегии и заплатата ми расте на определени срокове, така че ще си кютам. Имам и установени отношения с колегите. Пък и децата си записах на ДГ и у-ще до настоящата ми работа. В тази фирма съм от година и 5 месеца.

# 51
  • Мнения: 188
пет години не съм си сменяла работата

# 52
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
4г - 1г - 7г - 2,5г
на новата съм от 5 месеца ще видим колко ще остана.

# 53
  • Мнения: 2 309
На предишната ми работа имам 3 години трудов стаж, от които година и половина майчинство. В сегашната фирма съм от 3 месеца. Лошото е, че вече почва да ми тъка отвътре. Аз сменям работата си по каприз, не ме е срам да го кажа. Проявих каприз като напуснах старата  - идеално работно време на смени, нелоша заплата, висок пост, самостоятелен кабинет, личен шофьор, имах уважението на шефовете си и на повечето колеги. Напуснах, защото ми писна да съм по-добра от хора които са там от 20 години, нямаше какво повече да науча, а и адски се дразнех от пушенето в стаята. Даже стресът и адреналинът, които носеше тази длъжност, ми станаха скучни. На сегашното място, пък ми влияят отрицателно влошената комуникация и климата в отношенията. Иначе фирмата е голяма и известна, работата е интересна, длъжността ми е това, което съм мечтала винаги, но има едно но...понякога се плаша от себе си  Tired

# 54
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
За първите 11г трудов стаж съм я сменяла 3 пъти.От първата сама напуснах,от втората съкратиха поста,от третата избрах сама да напусна преди да ме съкратят  Mr. Green
От 7г съм извън БГ,сменяла съм я около 10 пъти като най дългия период на едно място беше 3,5г и напуснах сама защото буквално затъпях  ooooh! естествено не вси4ко ми е в СВто.От 1,5г съм на една и съща позиция но в 3 разли4ни фирми   Mr. Green а през последните 3 месеца я съвместявам и с друга.От 1 единствено място не ми подновиха договора,мотивите бяха,4е съм прекалено интелигентна за професията  newsm78.
И май съм доста авантЮристи4но настроена...аз и в една къща пове4е от 2г не мога да изкарам без да по4не да ми писва  Whistling но винаги е за по добро  Peace
Ако съм работодател би ме интересувало какво може 4овека,а не на колко места го е продавал  Wink

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако съм работодател би ме интересувало какво може 4овека,а не на колко места го е продавал  Wink
Но не винаги работодателят може да разбере какво може човекът преди да го наеме. А по това колко пъти си е сменял работата може да си направи косвени изводи какъв човек стои пред него- честата смяна говори за непостоянство и вероятно за не много висок професионализъм (ценните кадри работодателите правят всичко възможно да ги задържат... а при една добра финансова обезпеченост хората не напускат току-така).

# 56
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Рени за това са изпитателните срокове.
Просто споделям мнение...ли4но.

# 57
  • Мнения: 5 577
 Rolling Eyes моята работа (първа и единствена за сега, от 1 година и месец) не е нито по специалността ми, нито има някакво развитие, нито парите са нещо, което не мога да вземам иначе ... но стоя.
чакам да видя ще раждам ли второ дете, няма ли!?

# 58
  • Мнения: 1 731
Сменям ,да.Засега не са много ,щото аз от 2г активно работя ,та за това време две работи смених само ,сега съм на втората .Но появи ли се нещо по-добро ,не мисля много ,много. Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 1 531
не Peace но бих при изкушаващи обстоятелства Crazy

Общи условия

Активация на акаунт