Само половин зъб и незатворена фонтанела на 1г и 2 месеца.

  • 4 053
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Здравейте момичета!
Преди 1 месец проби първото зъбче и от тогава нищо! Тя от 1 година постоянно се чеше и има безсънни нощи от време на време, така, че няма някакви различни индикации за зъб, но нищо подуто дори!
Вече взех да се притеснявам!
Още повече, че повечето дечица на нашата възраст са със затворени фонтанелки, а нашата си е баш голяма.
Още е сукалче, дали това има нещо общо? newsm78
Иначе проходи на 9 месеца и има 20 думи в речника, но....
Чета рахит, такива неща...
На консултация сме чак след 2 месеца и дотогава ми се ще да чуя ваше мнение. Hug

# 1
  • Мнения: 1 900
За зъба незная, но относно фонтанелата какво казва педиатъра ти?

# 2
  • Мнения: 320
Ами не е я е погледнала, нищо не е казала. Преди я преглеждаше всеки път- първите месеци, но сега не.
Преди миналото лято каза да спирав витамин Д-то и аз го спрях, и без това достатъчно слънце поемаше, но после не почнах зимата да давам пак. Пък и тя нищо не каза. newsm78

# 3
  • Мнения: 1 900
Дано всичко е наред, според мен при положение, че сте проходили нормално и всичко друго е наред това не нещо страшно. Все пак всяко дете е различно.
Успех.  Peace
Другите майчета който имат повече опит ще те посъветват и ще споделят,   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 946
Не се тревожи и не мисли за болести. Детенцето ти е здраво и всичко му е наред. Просто малките човечета са индивидуални.  Hug

Ето ти една статия за фонтанелата, да се увериш, че всичко е ОК.

# 5
  • Мнения: 982
То детето си има вече зъб.Какво е това половин,скоро ще се покаже целият.
Аз не разбрах кой казва,че фонтанелата е незатворена.
Това,че е "сукалче" е много хубаво и по никакъв начин не пречи....
Мисля,че всичко при вас е наред!

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Фонтанелата се затваря до 1г6м.За даването на Вигантол аз също лятото бях спряла, но зимата отново започнах да давам.Така ме посъветва педито.Сега като свърша тази опаковка (втората от ноември) го спирам.
 А за зъбките - моята племенница извади първото зъбче на почти 1г.3м. и след това като я почнаха - напълни цялата уста.Както ти е казала и Валериа.К всяко дете е различно!Успех с ваденето на останалите зъбчета.За сега не смятам че имаш големи основания да се тревожиш, но все пак това е една от характеристиките на майките  Rolling Eyes
Успех   bouquet

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Фонтанелата се затваря до 2 годишна възраст Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
А за твое успокоение какво ти пречи да я заведеш при педито на консултация още сега, не да чакаш да минат два месеца  newsm78 Аз звъня като ме обезпокои нещо и ако се наложи тя ме вика да го види (също ходя и ако не ми хареса отговора по телефона  Rolling Eyes )Но щом се притесняваш заведи детето да го види  Peace

# 9
  • Мнения: 320
mariya86 ами ще взема да я заведа.
Тя все си мисли, че параноясвам, например по повод, че взех Пентаксим вместо живата ваксина и когато настоявах да я заведа на ортопед и то чак на 6 месеца, защото тогава разбрах, че така се прави.... #Crazy
Може би ще я заведа, но на доктори много много на вярвам....повече вярвам на хора с опит! Peace

# 10
  • Мнения: 674
 И моето има половин зъб (расте й от 10-месечна) и незатворена фонтанела.
 Педи каза, че фонтанелата се затваря до 1.5 години и че зъбите щели да й пораснат! Mr. Green
 Чисто сама не ходи, няколко крачки само и се хваща за нещо, но за ръчичка ходи чудесно, даже тича. По мебелите също.
 Засега не се притеснявам, само ми е чудно за зъбките малко.

# 11
  • Мнения: 523
Ние имаме 2 зъба и половина. Показал се е още един, но расте много бавно. Фонтанелата още не е напълно затворена. Преди се притеснявах за тези зъби, но вече спрях да мисля за това. Педиатърката казва, че не било проблем. Витамин Д не съм давала изобщо.

# 12
  • София
  • Мнения: 565
 Любчо на 1г. и 1м. имаше точно два зъба. На 1г. и 6 м.- 16 зъба, а на 2г. и 2м.- 20 зъба. Grinning
 Смятам, че се притеснявате излишно. Сега, като си спомня и аз бях така. Всичките му приятелчета имаха вече поне по 4-5 зъба, само ние не. Изведнъж ги настигна и ги задмина!

# 13
  • Мнения: 2 131
Аз знам, че фонтанелата се затваря до година-година и половина. Друг е въпросът, че май често има случаи на деца, при които се затваря по-рано.
Според мен, ако си много притеснена, не чакай два месеца и отидете по-рано на лекар.

# 14
  • Мнения: 554
За мен детенцето си е съвсем наред Peace Стига си гледала хорските деца, твоето си е уникат и не може да го сравняваш с другите. Има време и за фонтанелата да се затвори има време и за зъбките, ей сега като почнат да никнат един след друг и започне да хапе  Grinning Не се притеснявай   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт