Контролно за начинаещи и неначинаещи фотошопки

  • 6 093
  • 175
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 270
Време е за ново контролно
Темите днес ще бъдат 4


1.  Картичка за 8 март.
Направете картичка за 8 март.Размер 10/15 см ,резолюция- 300 dpi
Може да използвате ,каквито си искате елементи,фонове

Творбите си публикувайте в този албум само с пореден номер
http://mamite08.multiply.com/photos/album/32

2.Анимиран подпис за победителите във фотошопски конкурси
Размери на проекта  150/656 рх  /за да се вижда по добре и да може да се намали в завършен вид до 80/350 px /
примерен урок
http://photoshop-bg.com/index.php?nav=read_tut&id=1992

Творбите си публикувайте в този албум само с пореден номер
http://mamite08.multiply.com/photos/album/33

3.Творба по урока на Дяволинка за лъчи светлина

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=256334.msg6169613#msg6169613

снимка по желание
Творбите си публикувайте в този албум само с пореден номерhttp://mamite08.multiply.com/photos/album/34

4.От снимка в картина
Направете от една от тази снимки картина.Може да използвате каквито си искате приоми
Примерен урок
http://annaanastasova.multiply.com/photos/album/79

http://storage.sxc.hu/b/bj/bjearwicke/911657_49536329.jpg


http://storage.sxc.hu/s/se/seppics/936544_74924959.jpg

Творбите си публикувайте в този албум само с пореден номер
http://mamite08.multiply.com/photos/album/35


контролното е анонимно

име и парола на сайта за публикуване



Краен срок за предаване на творбите- 20ч  - 19.02.2008г 
Гласуване- 20.02
обявяване на резултати 21.02

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 18:24 от ani69

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
А, добрЮ УтрУ! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 2
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
То не че много имам време, ама все пак да се запиша да не опущя нещо Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 035
Ей ме на и мене тука  Hands Clap В последните уроци не се справям, ама пък знае ли човек tooth

# 4
  • Мнения: 3 970
Тук съм Mr. Green Party

# 5
  • София
  • Мнения: 1 456
И аз на клона Mr. Green

# 6
  • Мнения: 458
Може и аз да се пробвам ,от кога съм ученичка пък не съм участвала в контролно  Mr. Green

# 7
  • Варна
  • Мнения: 893
примък примък.... Whistling

# 8
# 9
  • Мнения: 3 970
Вейдър готин аватар Peace

# 10
  • Мнения: 376
Aйде ще се пробвам и аз.  Mr. Green

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 14:34 от Пижулинка

# 11
  • Мнения: 167
В рамките ме няма много , ама записче и от мен за контролното  newsm53

# 12
  • Мнения: 2 270
имам предложение.Дали няма да е по добре да се пускат тук в темата недовършените неща за да може да се дават препоръки и да се коментират,а когато автора прецени,че е готов тогава да публикува.Така се губи анонимноста,но пък се получават по добри неща и   има повече коментари .В крайна сметка нали това е целта.Помислете

# 13
  • Мнения: 11 607
имам предложение.Дали няма да е по добре да се пускат тук в темата недовършените неща за да може да се дават препоръки и да се коментират,а когато автора прецени,че е готов тогава да публикува.Така се губи анонимноста,но пък се получават по добри неща и   има повече коментари .В крайна сметка нали това е целта.Помислете

Аз съм съгласна......

Но, Госпожо Анна.....с тез контролни и с този фотошоп ме докарахте до старческо безсъние....Питате ли ме как ставам сутрин за работа?

Аз ако знаех,че е такава краста фотошоп-а.........Не че имам време...Но когато имам макар и малко такова......Вместо близнаци - фотошоп........

С най-топли чувства към теб, Ани....... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 14
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Записвам се и аз! Надявам се, че ще имам малко време, за да спретна нещо... Напоследък не съм отваряла фотошоп-а, а участието в конкурс е чудесен повод!

# 15
  • Мнения: 2 818
Намърдвам се, пък да видя за кое ще успея  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 804
Ани, мислих си дали да не изтриеш паролата от първия си пост.Всички,които традиционно участваме в конкурсите,а който не я знае, ще му я дадем на лични.

Предложението ми е продиктувано от факта,че в един друг подфорум (не в "Хоби") и в тема за един друг конкурс мамите имат такъв албум,на който паролата е била обявявана на "всеучитание".
И се намерило човек,който да изтрие целия сайт (става дума пак за мултиплай-я)с всички проведени конкурси до момента.Всички бяха много разочаровани, но... няма... правиха си друг сайт.

Иначе това е само предложение, вие помислете и кажете.
**************
А иначе, мерси за контролното.  bouquet Ще видя за какво ще ми стигне времето и в кои категории ще участвам. Иска ми се във всички да направя, но...зависи от много неща извън мен.

# 17
  • Мнения: 1 884
Съгласна съм с Ани, съгласна съм и с Меденката  Grinning ъъъъъ... Медовинката   bouquet  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 804
Съгласна съм и с Меденката  Grinning ъъъъъ... Медовинката   bouquet  Heart Eyes
Не се притеснявай.  Hug Hug Hug Отговарям на всичко, свързано с меда.  Laughing Laughing Laughing

# 19
  • Варна
  • Мнения: 893
ами айде някой да ми даде паролата тогаз, моля,че не си я записах  Sad  Praynig

# 20
  • Мнения: 3 970
Щи я дам

# 21
  • Варна
  • Мнения: 893
мерсаж и тук   bouquet

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Дано поне този път да успея да сътворя нещо навреме Blush

# 23
  • Мнения: 875
записвам се, за да сте ми под ръка. отивам да оправя къщата и после сядам да се мъча Simple Smile

пратете една парола на лични, ако може  Hug

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 618
някой ще ми прати ли и на мен паролата? Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 156
И аз съм от забраваните, моля и на мен парола. Благодаря!

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Задъхана се намъквам в контролното, кой знае дали ще успея да спретна нещо......, нооооо ще се постарая.... ако имам време.....
Просто и аз съм с дините под мишниците, незнам колко съм награбила - загубих им бройката вече......
Ани темите са много интересни.....Благодаря   bouquet

Тоя урок на Дяволинка сега виждам, че го е е имало  Embarassed направо се засрамих.....

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 01:46 от Никки

# 27
  • Мнения: 376
Хайде и на мен паролата да пратите................моля  Heart Eyes И да попитам в една тема по колко картинки може да качим......1, 2, 3?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 893
уф  Sad задължително ли е да правим картина точно по тея двете снимки?  Confused
много ми е трудно с лицето , въртя суча - или не личи че е обработвано или го замазвам  Close
до сега с него се занимавах  Embarassed как ще ставам сутринта...не знам! Crazy

# 29
  • Мнения: 3 970
Пратих на всички паролата Peace

# 30
  • на село
  • Мнения: 1 028
Може ли някой да ми прати паролата?
Малката е болна и се налага няколко дни да съм си в къщи. Дано да успея да направя нещо.

# 31
# 32
Момичета, приемате ли нови начинаещи Grinning ?
Чета Ви от доста време, някой уроци съм правила, а някой пропуснала Rolling Eyes и си мисля, че е назрял момента да се включа Hug
Пиша в тази тема, защото ми се иска да направя поне нещо по контролното Rolling Eyes , а не мога просто ей така да кача снимка...да питам първо Wink

Лек и ползотворен ден на всички Hug

П.С бих искала да остана анонимна, въпреки че пиша от доста отдавна във форума Wink

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Здравейте момичета, досега преглеждах качените неща и забелязвам, че в последната категория не е спазена номерацията и има две снимки, които са наполовина отворени. Хайде, на когото са да влезе да си ги оправи, че така не е много красиво Hug

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 10:30 от Румка

# 34
  • Мнения: 354
Може ли някой да прати и на мен паролата Praynig

# 35
# 36
  • Мнения: 11 607
Хайде да се престраша първа да публикувам нещо.......
Моля ви, ако обичате....критиките с по-мека клавиатура....Незавършен вариант...



# 37
  • Мнения: 804
Анонимна, добре си дошла.  Hug Никого не сме върнали, щом веднъж е почукал.Не знам какъв е проблема и защо предпочиташ да влизаш като гост, но тук никога не е имало конфликти или спречквания.  Peace по какъвто и да е повод. Учим, показваме, поправяме,някои са по - напреднали от други,но ... си помагаме кой с каквото и колкото може.
***********

Цоци, нали разбра,че контролното е за картичка,а не за рамка? Това ми прилича повече на рамка.  Peace И друго. Написала си "Честит март,мила мамо" Пропуснала си 8-ми. Мисля,че е случаен пропуск.  Laughing Peace Peace Peace Иначе ми харесва ... до момента.  Hug

# 38
  • Мнения: 858
Искам и аз парола че ако ми дойде музата да съм подготвена Praynig

# 39
  • Мнения: 804
Чучулига,готова си.
************
Ами аз исках да попитам по темата за картичката. Гледам,че всички публикувани картички са посветени на майката. А аз си мислех,че той не е само на майката,а най - вече на жената. Та...затова... да питам.

# 40
  • Мнения: 11 607

Не съм Mr. Green....Осмицата трябва да е оформена от двете рамки.....Ни ви ли приличат на осмица както съм ги направила така Crossing Arms...То това бе и идеята......От децата с рамката да направя 8...

Аз по принцип този ден ми е само на майката.....Така го чувствам.....Въпреки,че да...но аз по принцип съм с резерви към този ден...казвала съм го хиляди пъти - не съм празнична личност... но това е друга тема!

# 41
  • Мнения: 804
Ох. Наистина.  Crazy Прощавай.   bouquet толкова се взирах за подробностите,че цялата картина ми убягна.  ooooh!

# 42
  • Варна
  • Мнения: 893
ами на запад хората го празнуват като ден на майката , ама в БГ, от как се помня, знам, че е ден на жената Thinking

Цоци и аз се зачудих в първия момент защо е Честит Март  Laughing може би да раздвижиш малко надписа,примерно да сложиш "Честит" от другата страна, че така много не личи че рамката е 8,  newsm78

# 43
  • Мнения: 2 035
Мацки, незнам дали видяхте, но мултито нещо се сбози, излизат други тъмбове.

# 44
  • Мнения: 804
Забелязах, Валстеф.
Като цъкна на една снимка от папката на една тема от контролното, излиза друга. Доста гадно,но дано се оправи. Май имат пак някакъв проблем.

# 45
  • Мнения: 203
Запис за контролното!Хубави теми и спорна работа на всички!Чудесна идея за картичката мамо Цоци! Може би ако разположиш от двете страни Честит и март и малко поувеличиш буквите ще стане по-добре, а  иначе идеята е чудесна!

# 46
  • Мнения: 11 607
Момичета, не се стягайте!!!!! Аз днес цяла сутрин се вдивясвах над фона - с голяма гордост съобщавам,че розовия фон  с герберите(едно време любимите ми цветя, но от толкова много гербери - вече не са!) е мое дело.. - не е готов фон! Другото ще го доизкусурявам!

# 47
  • Мнения: 858
Мама Цоцоланка браво за фона PeaceНо надписа наистина трябва да го пооправиш че идеята не е много ясна Mr. Green

# 48
  • Мнения: 854
Дори ме е срам да отворя темите, сега дочетох всичко, което бях пропуснала. Каквото и да пипна не става и не става ...
Ако все пак, някак, случайно, току-виж, ненадейно... ме осени вдъхновение ще изрека тайния код "може ли и на мен паролата", защото това ще значи, че имам какво да публикувам... За сега само ще чета и ще се депресирам  Weary

# 49
# 50
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Когато в мултито се трият или местят рамки, нещо в кеша му се бърка и то си помни старите настройки.... за това просто качвайте, не местете и не трийте.... Сега за съжаление трябва да се изтрият всички картички и да се качат отново.....

# 51
  • Мнения: 2 035
Никки не съм сигурна, че е и това,защото на мен и в личния ми сайт тъмбовете са се е сбозили здраво, а нищо не съм местила или трила  Tired

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
val_stef може и друга причина да има..... аз това установих  newsm78

# 53
# 54
  • Мнения: 11 607

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 23:43 от Мама Цоцоланка

# 55
  • Мнения: 199
Здравейте момичета, досега само ви четях, страхотни красоти правите и досега не се решавах пиша или да пусна нещо, но този път набрах смелост и реших да участвам в контролното Simple Smile ... удобно ли е да ви помоля, ако може някой да ми изпрати паролата за сайта  Simple Smile
А скоро много ми се иска и аз да ви покажа някоя рамка... само че за сега ми се получават едни...   Embarassed

# 56
  • Мнения: 376
Мамо Цоци втората картичка е страхотна, много свежа и изпълнена с настроение   bouquet

Чериш ще ти я пратя паролата.   bouquet Добре дошла.

Аз да питам до кога ни беше срока за контролното?  newsm78

# 57
  • Мнения: 2 035
Мамо Цоци, прекрасна е картичката!   bouquet

Пижулинка ето инфото Hug
Цитат
Краен срок за предаване на творбите- 20ч  - 19.02.2008г
Гласуване- 20.02
обявяване на резултати 21.02

# 58
  • Мнения: 199
Пижулинка, много благодаря   bouquet Simple Smile

# 59
  • Мнения: 2 035
Cherish, добре си дошла и от мен!  bouquet

# 60
  • Мнения: 2 270
Цоци-картичката е страхотна.Публикувай Hug  bouquet

# 61
  • Мнения: 1 400
А дали ще може една паролка и на мен? Blush

# 62
# 63
  • Мнения: 2 159
и аз ще се пробвам момичета, може ли паролата и на мен Hug

# 64
  • Мнения: 3 970
 Peace готово

# 65
  • Мнения: 451
И аз ви хвърлям по един поглед от време на време и сега може да се включа и аз Simple Smile
Ако може и за мен юзър и парола ще съм много благодарна Simple Smile

# 66
  • Мнения: 354
Ще ти пратя

# 67
  • Мнения: 167
Защо моите картички от този тип не ми се получават  newsm78. Някак си много изкуствено ми стои  Rolling Eyes. Исках да направя рамка дето в началото на уроците SheDevil беше показала, ама нещо съм забравила как става, а и нали урока го няма вече.

# 68
  • Мнения: 2 270
Мони бони-много ти е стилна картичката.Сянката обаче трябва да я разсееш,защото така стои много изкуствено.

Има един доста добър начин за реалистична сянка:дублирате обекта,правите го черно бял и след това с помощтта на левъл го докарвате до плътен черен цвят/местите левия плъзгач надясно -може да повторите операцията няколко пъти докато стане съвсем черно.След това задавате  гаушън блюр 5-6 пх-може и повече ,зависи от картинката.Намаляте прозрачността , местите новия слой на обекта под стария и го позиционирате както си пожелаете.Може да дадете и преливаща се сянка с помощта на маска и градиент/това обяснение май беше за другата тема/

# 69
  • Мнения: 15 459
здарвейте. приемате ли нови в групата  Blush

# 70
  • Мнения: 804
здарвейте. приемате ли нови в групата  Blush
Разбира се, Вемби.
Добре си дошла.   bouquet

# 71
  • Мнения: 3 970
Има още 50 мин който не е качил да качва Mr. Green
Ани кой ще пуска анкетите newsm78

# 72
  • Мнения: 2 270
момичета,кой ще пуска анкетите.Има ли желаещи,че времето наближава

# 73
  • Мнения: 2 818
Краен срок за предаване на творбите- 20ч  - 19.02.2008г   Thinking ?

# 74
  • Мнения: 15 459
здарвейте. приемате ли нови в групата  Blush
Разбира се, Вемби.
Добре си дошла.   bouquet

еййй Меденке много се радвам, че те засичам тук   bouquet  bouquet  bouquet

сега може ли да ми обясните какво точно се прави в тази темичка Praynig - пише, че е за новаци във ФШ - аз определено съм такава, но имам огромното желание да се науча да го използвам  Blush

# 75
  • Мнения: 2 270
Краен срок за предаване на творбите- 20ч  - 19.02.2008г   Thinking ?
Какво се чудиш Laughing.
Докато се намерят желаещи и докато те самите се разберат помежду си ,кой коя анкета да вземе и ето,че времето дошло Grinning

Имам молба към авторите на задачката с лъчите-сложете и оригиналната картинка до творбата си,за да се види разликата

# 76
  • Мнения: 3 970
Краен срок за предаване на творбите- 20ч  - 19.02.2008г   Thinking ?

Ау Ани извинявай че те подведох Crazy
Цял ден днес си мисля че сме 19-ти Crazy

# 77
  • Мнения: 1 400
Едно ей такова питане имам аз - какъв размер да са качените в сайта анимирани подписи? Защото по условието се искат като начало 150/656 рх (за проекта) ,който после да се смали на 80/350 рх. И така и не ми стана ясно кой размер да се качва....

# 78
  • Мнения: 167
Момичета то се е видяло, че аз нищо няма да направя за контролното. Ако някои ми обясни какво се прави за анкетите да помогна Embarassed


мисля и че със сянката пак не е добре. Дали не са ми много нереалистични цветовете  newsm78

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 22:46 от moni-boni

# 79
  • Мнения: 2 035
момичета,кой ще пуска анкетите.Има ли желаещи,че времето наближава

Пу за мен една анкетка  Laughing ... ако нямате нищо против поемам картичките за 8 Март  Heart Eyes

Момичета то се е видяло, че аз нищо няма да направя за контролното. Ако някои ми обясни какво се прави за анкетите да помогна Embarassed
Първо се разбираме кой каква анкета ще пуска и след това всеки си пуска анкетата в деня и часа на гласуването, която да изглежда по тоя начин, само че по тема от новото контолно  Peace http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=259341.msg6226208#msg6226208
Ако нещо не ти е ясно питай  Hug

# 80
  • Мнения: 167
Ми само едно въпросче- има опция 1 , 2 3 и т.н. Там не ми е ясно кво се пише. А и за снимките качваме си ги както когато си пускаме рамка или  newsm78

# 81
  • Мнения: 2 035
 Ето така примерно се попълва:

Заглавие:     Тук се пише заглавието на темата
Икона на съобщението:    Simple Smile
Въпрос: пише се примерно Гласуване за категория еди си коя
Опция 1:
Опция 2:
Опция 3:
Опция 4:
Опция 5: (Добави Опции)

Опциите са толкова на брой цифри, колкото са творбите в нея категория
Опции на Анкетата:    Задава  се бройката с колко гласа може да гласува един потребител - Примерно 3 или 5 в зависимост от общата бройка на учатниците в категорията Максимален брой гласове на всеки потребител.
   

Активира се анкетата за времето което е посочила Ани в началото на тая тема.
Вота е таен, не се виждат резултатите дори и след гласуване.

И снимки се качват точно както си пействаш рамката от мултито  Peace

Ами май е това  Grinning

# 82
  • Мнения: 167
Добре.Нямам нищо против да направя анкета. Ако разбира се и вие нямате нищо против   Peace

# 83
  • Мнения: 3 970
Пу за мен анкетата за анимирани подписи

Резултатите видими след края на анкетата или Thinking

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ако няма достатъчно желаещи аз мога да пусна анкета за гласуването, изобщо не ми е проблем.
Айде взимам категорията от снимка в картина
Само да уточним опциите на анкетата : резултати видими след края на гласуването
До колко часа ще е активна анкетата? - 20 часа на 20.02?
Ще имат ли гласуващите право на редакция на своя глас?

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 00:06 от Никки

# 85
  • Мнения: 167
Значи за мен лъчите  Wink
Само да не объркам нещо! Е и да объркам май не може да ме намерите, най много да ми триете рамките  Joy

# 86
  • Мнения: 3 970
1,резултати видими след края на гласуването
2,20 часа на 20.02?
3,Ще имат ли гласуващите право на редакция на своя глас?

Моето мнение е
1,Да
2,ДА
3,НЕ

# 87
  • Мнения: 2 271
Пускайте анкетите!Харесах си творби от всички категории.

# 88
  • Мнения: 804
Темите на 19 - ти, след 20ч.
Нека се съберат всички творби,може да има някой,който още да прави неговите.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Темите на 19 - ти, след 20ч.
Нека се съберат всички творби,може да има някой,който още да прави неговите.
Хубаво е всички да ги пуснем долу горе тогава

# 90
  • Варна
  • Мнения: 893
1,резултати видими след края на гласуването
2,20 часа на 20.02?
3,Ще имат ли гласуващите право на редакция на своя глас?

Моето мнение е
1,Да
2,ДА
3,НЕ

 Peace

# 91
  • Мнения: 2 035
1,резултати видими след края на гласуването
2,20 часа на 20.02?
3,Ще имат ли гласуващите право на редакция на своя глас?

Моето мнение е
1,Да
2,ДА
3,НЕ

 Peace

Аз пък съм "ЗА" и в правото на промяната, щото ако някой цъкне случайно нещо по погрешка, да може да си коригира вота  Peace

# 92
  • Мнения: 2 035
Някой е бутал номерата във Рисуване на лъчи светлина, ще вляза да ги коригирам, за да не се объркват нещата!
Ще сложа първо оригинал, после лъчи с еднакви номера  Peace

# 93
  • Мнения: 3 970
 ooooh!няма оправия снощи аз ги подреждах някой след мен минал и пак номерирал.
Нали ще има анкета неможе да се добавят оригиналите като отделен номер Rolling Eyes

# 94
  • Мнения: 2 035
ooooh!няма оправия снощи аз ги подреждах някой след мен минал и пак номерирал.
Нали ще има анкета неможе да се добавят оригиналите като отделен номер Rolling Eyes

Готово и аз ги оправих  Peace
Има творби, които все още нямат качени оригинали, тях съм ги оставила само с пореден номер и буква "а"


DVV предложението ти е супер  Peace Наистина тоя който ще пуска анкетата, да слага под един номер и двете снимки и оригинала и на резултата  Peace

И си мисля тоя път да вземем да сложим във всички анкети тоя размер снимки, за да се вижда по добре, защото някой гласуват директно не отварят мултито  Peace

# 95
  • Мнения: 3 970
Напълно съгласна за размера Peace При някой снимки почти няма разлика с оригинала Rolling Eyes

# 96
  • Мнения: 2 270
това за размера и аз го забелязах.Като е малка снимката, дефектите не се виждат

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Момичета сори, снощи аз променях номерата в Лъчи светлина... Embarassed не съм разбрала, че с "А" са оригиналите, помислих, че някой е правил по два различни способа лъчите и че е редно те да са с отделен номер. Още веднъж се извинявам.... Благодаря на онези, които са имали търпението да ги коригират отначало.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 10:24 от Никки

# 98
  • Мнения: 2 035
Никки, няма проблем  Hug
Само че сега с цял номер е оригинала, а с 'а' са рисуваните лъчи, аз всъщност писах и на самите снимки, като се отвори се вижда  Peace

# 99
  • Мнения: 2 035
Тъкмо се подготвих с анкетата и забелязах, че автора на картичка номер 5 е пропуснал да си качи размера който се изисква, моля да го направи докато е време  Hug

# 100
  • Мнения: 167
Аз ще пускам с лъчите. Да коригирам снимките ама в какви размери? Аз си мислех, че е хубаво да се пише номер на снимката и за оригинала,който да е същия като снимката , но да пише оригинал.

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
moni-boni снимките няма да ги коригираш. В анкетата прилагаш малкото копие от мултито, както то си ги прави стандартно...Ето с това:



Като обаче това копие го правиш да е линк и като се кликне върху него да отваря оригиналния размер.

А номерата на снимките, както стана ясно, че Вал Стеф ги е направила е: с номер  6 е оригинала, а с 6а е творбата на участника, просто като ги публикуваш в анкетата пишеш Номер 6 - и слагаш двете снимки една до друга. Достатъчно е в едната колона да пише оригинали, а в другата творбите, но може това да го пише и пред всяка снимка, за да е по прегледно за тези, които не следят темата, но искат да гласуват.

# 102
  • Мнения: 11 607
Искам да питам..имам една снимка с лъчи....но не съм сигурна дали пазя оригинала....Може ли да участвам?

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Цоци аз не виждам проблем

# 104
  • Мнения: 167
А как се прави така , че да е като линк? Ох сигурно съм ви омръзнала с моите въпроси Embarassed За снимките питах защото гледах че някои са с различни размери а нали го и коментирахте та затова питах.

# 105
  • Мнения: 156
Момичета, моля , помагайте! Обяснете ми как да си намаля размера на банерчето за контролното, сега то е 150/656, ама моля, обяснението като на бавноразвиващ. Аз се опитвах, но губя анимацията. Благодаря!

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
moni-boni ето как трябва да изглежда един ред /долу горе/


Код:
[b][size=14pt]21.[/size][/b][url=http://mamite08.multiply.com/photos/hi-res/35/31?xurl=http%3A%2F%2Fmamite08.multiply.com%2Fphotos%2Falbum%2F35%2331][/url]
значи първото сигурно знаеш е таг за удебелн текст, после за размер на шрифта, номера на картината /в случая 21/, затваряме тага за размер и удебелен текст и ето тук идва частта, за която ти питаш. Адресът публикуван след знака = е адреса от мултито, но вече при отворена голяма картинка, просто копираш това, което пише горе в адрес бара на интернет експлорера. В дадения пример е ето това:

Код:
[url=http://mamite08.multiply.com/photos/hi-res/35/31?xurl=http%3A%2F%2Fmamite08.multiply.com%2Fphotos%2Falbum%2F35%2331]

После следва:
Код:
това е тагът за картинка. Тук копираш адреса от мултито, от малката картинка, но този, който ти излиза като стъпиш върху нея и дадеш с десен бутон на мишката Properties.

И накрая затваряш тага за връзка

# 107
  • Мнения: 875
кога се пускат анкетите за гласуване? на мен не ми остана време (пък сигурно и умения) да участвам в нито една категория, но виждам много интересни неща и очаквам гласуването  Peace .

# 108
  • Мнения: 3 970
Анкетите се пускат довечера около 20ч Peace

По колко гласа да имат право Thinking

moni-boni ако искаш да си сменим категориите ти да качиш анимирания подпис аз лъчите,че е полесно newsm78

# 109
  • Мнения: 167
Добре а по колко гласа за анимираните подписи и дава ли се за колко дни да е активна анкетата? Rolling EyesПоследно с промяна на глас или без промяна?

Да кажа, че аз се справих с задачата. Чакам само да си попълня нещата като ми дадете отговор и довечера я пускам нали?

Искам да кажа,че само подписи с №1,4 и 9 могат да се видят в голям размер.

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 15:04 от moni-boni

# 110
  • Мнения: 3 970
Ми те са 12 банера ,значи 3-4гласа са достатъчни Peace


Колко дни ще даваме активност-на първа стр е обявено резултати 21-ви -значи 2 нали Crazy
Видими след края на гласуването, с или без промяна на глас newsm78

# 111
  • София
  • Мнения: 7 242
Да си кажа, че и аз реших да участвам. Ако има нужда от помощ...  Но май вече всичко сте направили  Grinning

# 112
  • Мнения: 3 970
Аууу срам  Embarassed
Докато си подготвих анкетата без да искам я публикувах и сега немога да я махна ooooh!
Ще сложа анкетната част довечера bowuu

# 113
  • Мнения: 2 035
Мама Цоци, и аз не мисля че е проблем да се включиш  Hug

DVV, карай не се притеснявай  Hug

Ох, аз срещам проблем  Rolling Eyes и не мога да си обясня цял ден защо е така...Подготвих анкетата, но странно защо едната картичка не ми я показва, тествах хиляда пъти и все не ми я вади да се вижда в поста на картинка и т'ва е ooooh! много странно  Tired Такова нещо не ми се беше случвало до сега  ooooh! Някой да се е сблъсквал с подобно нещо  newsm78

И още нещо да питам  Blush последно размера на банера, който трябва да качим в сайта - 80/350 px ли трябва да е? Или може и по големия 150/65newsm78

# 114
  • Мнения: 3 970
Може и поголеми според мен не променяйте в последния момент

# 115
  • Варна
  • Мнения: 893
ще пуснете линкове към анкетите тука нали? щото да не преравяме цялото Хоби  Rolling Eyes

# 116
  • Мнения: 3 970
Вержи тя мойта готова бе  Crazy http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268597.0

# 117
  • Мнения: 2 035
Евам се удържам да не пусна и моята  Laughing

# 118
  • Мнения: 167
Момичета аз я пускам щото ще оправям малката

# 119
  • Мнения: 167
Възникна следната грешка при публикуването на новото мнение:
Имате право на максимум 2 избора!

Вижте какво ми изписва

# 120
  • Мнения: 3 970
Я на лични мислих че за мойта анкета питаш.
Два избора на какво -посочи ли колко гласа да имат право newsm78

# 121
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
по колко гласа давате? В моята категория има 28 творби - 5 или 7 гласа ?

# 122
# 123
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
оки пускам и аз моята

# 124
  • Мнения: 2 035
и аз съм готова  Peace Край с качването, че ей сега в последния момент някой качи при мен  Rolling Eyes

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268636.msg6578301#msg6578301

# 125
  • Мнения: 167
Добре де попълнила съм въпроса. После съм направила 12 квадратчета. И дава максимум 3бр гласа. Не иска да я публикема Shocked

# 126
  • Мнения: 167
 newsm44 Свалих две кила от притеснение

А видях сега че не се отварят две

на прегледа всичко беше точно

Ох какво става

# 127
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
 Peace

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 21:31 от Никки

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
побутвам темата  Peace че ще чакаме коментарите тук....

# 129
  • Мнения: 2 035
Нали сега в 20 часа спираме анкетите, да не взема да объркам нещо  Mr. Green

# 130
  • Мнения: 3 970
Не е ли утре.Ама ако кажете след малко Peace

# 131
  • Мнения: 2 035
Не е ли утре.Ама ако кажете след малко Peace
Абе и аз така съм написала в анкетата, ама пусто като нямам търпение и утре заминавам в командировка до събота вечерта ме няма ....та ще се пръсна от любопитство ако трябва да чакам още  Crazy 
Но няма проблеми, когато кажете тогава спираме  Hug

# 132
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ми по принцип трябваше да е днес. Кво правим? Гледам, че още хора са вътре  newsm78

# 133
  • Мнения: 167
Гледам, че само в картичките за осми март се намират няколко посетителя! Ще спираме ли анкетите , че и мен ме изяде любопитството  Mr. Green

# 134
  • Мнения: 804
Айде,спирайте ги вече.  Crazy
Изгорях от любопитство.

А и по условието на Ани трябваше да са до днес. Peace

# 135
  • Мнения: 2 035
Ами да спираме тогава  Party

# 136
  • Мнения: 167
Сега кажете като спрях анкетата защо не се появиха резултатите   smile3511

# 137
  • Мнения: 2 035
Аз спрях, но резултати йок, нали анкетата е валидна до утре вечер и все още нищо не се вижда  newsm78 Кво да правя, да пускам ли пак, гледам вие не сте ги спряли още  newsm78

# 138
  • Мнения: 2 035
Сега кажете като спрях анкетата защо не се появиха резултатите   smile3511

Ааа значи не само при мен не се виждат резултатите....явно утре в 20 часа ще се появат  newsm78

# 139
  • Мнения: 167
val_stef  и аз и дадох да е активна до утре! Да ли да не ги редактираме

Да я пускам ли пак? Какво да правя?

# 140
  • Мнения: 2 035
val_stef  и аз и дадох да е активна до утре! Да ли да не ги редактираме

Да я пускам ли пак? Какво да правя?

Ами мони-бони, аз пак чета на Ани условията и пише:
Цитат
Краен срок за предаване на творбите- 20ч  - 19.02.2008г
Гласуване- 20.02
обявяване на резултати 21.02

Значи трябва да ги оставим май така, а утре ще се изненадваме  Mr. Green....Но, все пак ще видим какво ще кажат другите момичета.

Ако ги оставяме за утре, аз ще помоля някоя от вас да поеме обявяването на резултатите в моята анкета - картичка за 8-ми март, тъй като ще отсъствам до събота вечерта и няма да имам нет и ще останат необявени Rolling Eyes

# 141
  • Мнения: 167
Не разбирам как друг ще ти спре анкетата  newsm78. Аз я пуснах пак въпреки, че не виждам някой да я посещава.Всички сме писали на анкетите гласуване до днес. Ако се прекрати утре верно, че ще се вижда ама Ани дали ще има време за коментари  Rolling EyesЩе правя квото кажете

# 142
  • Мнения: 2 035
Не, не тя нали е активирана до 21-ви до 20 часа, така че според мен сама в него час ще изкара резултатите, а аз имам предвид просто някой да напише пост в самата тема, кой номер картичка е на първо, второ и трето място.

# 143
  • Мнения: 167
Аха разбрах те! Ми значи тогава утре ще се видят резултатите. Жалко  Mr. GreenМисля , че за обявяване на резултатите ще се намери кой да коментира. Доста хора сме пък това не е кой знае колко сложно  Laughing А аз съм се объркала , че днес е 21-ви и си държа на моето, че всички така сме обявили ама пусто заблудено....... Blush

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
val_stef не се тревожи, ще обявим резултатите  Grinning
Значи оставяме анкетите утре да спрат сами..., моята обаче е чак до 20:25, ама аз нали в началото я бях пуснала с друга дата и я спирах да я корегирам и като я спирах ми показваше резултати  newsm78 Сега не съм пробвала..... А гледам, че преди малко е гласувано...., та нищо не ни пречи да изчакаме до утре, макар, че нарушаваме регламента...., пък и все пак е обявено горе в анкетата датата на приключване, тъпо е да я спрем по-рано, може някой да се накани да гласува в последния момент. Thinking

Аз се наемам да обява резултатите във всички категории, не е проблем....

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 00:03 от Никки

# 145
  • Мнения: 2 035
Никки, благодаря ти!   bouquet

# 146
  • Мнения: 2 270
момичета трябва всяка да спре анкетата,защото иначе резултатите не се виждат.Ето например в една от анкетите времето изтече но резултати них

# 147
  • Мнения: 2 270
Момичета
Надявам се повече хора да се включат в коментарите.Сега ,когато нямаме резултати е още по добре ,за да няма притеснения от имена.Всеки може да си даде мнение,кое му харесва и кое не и защо.Това е полезно за всички.
Моля ви коментирайте.Иначе няма смисъл от контролните

# 148
  • Мнения: 2 035
момичета трябва всяка да спре анкетата,защото иначе резултатите не се виждат.Ето например в една от анкетите времето изтече но резултати них

Ани,
аз спрях моята анкета, защото чакам всеки момент да дойдат да ме вземат  Rolling Eyes Но резултати нямам още надявам се довечера в 20 часа да излязат  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 09:41 от val_stef

# 149
  • Мнения: 2 035
Ох тръгването ми се проточи, супер се изнервих вече да чакам...щяхме 11 най късно да тръгнем да пътуваме, а още съм в нас  Close
Тъй като има желаещи да гласуват поднових анкетата, а ще помоля милото да я спре довечера  Peace

# 150
  • Мнения: 3 970
Писах по един ред коментар във всяка категория.Малко ,но от сърце!
Да не кажете че не пиша коментари ,а чакам на готово Crazy Mr. Green

# 151
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Категория "Рисуване на лъчи светлина"

Победители са творба № 10 с автор Maktub  и творба № 2 с автор Virginity- двете творби имат по равен брой гласове - 36
Второ място печели творба № 15 с автор val_stef и 29 гласа
Трето място печели творба № 19 с автор moni-boni и 26 гласа

1.        
2.
3.



Категория "Анимиран подпис"

Победител е творба № 12 с автор Zelenika и 37 гласа
Второ място печели творба № 4 с автор val_stef и 36 гласа
Трето място печели творба № 11 с автор Лекси и 29 гласа

1.
2.
3.

Категория "Картичка за 8-ми март"

Победител е творба № 6 с автор val_stef и 50 гласа
Второ място печели творба № 21 с автор DVV и 41 гласа
Трето място печели творба № 13 с автор Мама Цоцоланка и 37 гласа

1.
2.
3.

Категория "От снимка картина"

Победител е творба № 20 с автор barabana и 40 гласа
Второ място печелят творби № 9 и № 10 с аватор Вейдър - 39 гласа
Трето място печели творба № 21 с автор Никки и  28 гласа


1.
2.   
3.





Честито на победителите
  bouquet

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 10:36 от Никки

# 152
  • Мнения: 3 970
Напиши за коя категория е

# 153
  • Мнения: 11 607
Радвам се,че намерих време(макар и малко)за да участвам в това контролно!

Пожелавам си за себе си - за другото да бъда по-организирана и по-можеща! На това контролно - едно трето място! На следващото - всички трети места да са мои!

На всички останали - бъдете още по-хубави и по-креативни от сега! Поздравления за всички!

# 154
  • Мнения: 156
Момичета,имаше страхотни идеи и изпълнения, за някои благородно завидях, че не съм се сетила аз, на други пък за майсторството.Важното, е че всяко едно предизвикателство ни кара да се трудим, стараем и най- вече  да използваме въображението си. Искам да изкажа и специални благодарности на учителките ни и на всички коментиращи творбите ни  bouquet

# 155
  • Мнения: 376
Да оспорвана борба беше, аз за първи път участвам в такова нещо и ми бе забавно. Все пак ще помоля пак Ани да ни направи онези снимки в рисунки, защото много ме изтормозиха.
И да покажа една картичка, за която не намерих време да кача, та да ми кажете мнение.


# 156
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Maktub, Вейдър, Лекси, Цоци,  DVV, val_stef, Zelenika, Virginity, moni-boni Честити победи   bouquet

Честито и на останалите, които все още са в тайна.

А на всички участници мога да кажа благодаря!

Благодаря и на теб мила Ани!

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 00:45 от Никки

# 157
  • Мнения: 2 159
момичетааа много се радвам за наградата за категорията "от снимка в картина" Hug Hug Hug, аз съм тази дето е в тайна Mr. Green(мои са 18,19 и 20)
не бях влизала тези дни, а и изобщо не очаквах Grinning
съвсем ме запалихте по фотошопа, край няма отърване Wink
благодаря на всички Hug

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 02:18 от barabana

# 158
  • Мнения: 2 270
момичета направих специален приз,за нещата които според мен заслужават много повече гласове
ето го

който иска може да си го добави

Bushkata-за №16 от лъчите светлина/за оригиналност/
Лекси-за №21 от лъчите светлина
DVV-за №5 от лъчите светлина

Мама Цоци-за №13 от картичките

Емето-за №29 от картините
Румка -за №3и4 от картините
??????-За №26 от картините

победителите  и класираните до 3-то място може да си изберат  един от анимираните подписи и да си го добавят.
Моля авторите на подписите да ги приведат във вид удобен за публикуване

# 159
  • София
  • Мнения: 7 242
Ани, не се вижда  Sad

# 160
  • Мнения: 2 270
кое не се вижда
 newsm78

# 161
  • Мнения: 2 270
ето издърпайте си го от тук.
http://annaanastasova.blogspot.com/
чуквате на него да се активира

или пък от тук

# 162
  • Мнения: 3 970
Мерси Hug
Аз се украсих вече

# 163
  • Мнения: 156






Моля авторите на подписите да ги приведат във вид удобен за публикуване


А, сегааа, какво означава това, аз нищо не разбирам, моля да обясните, ама като на нищо неразбиращ, аз и предишният подпис не можах да си сложа Embarassed

# 164
  • Мнения: 1 400
Поздравления, момичета, за усърдието и за красивите творби !!   bouquet

Аз ... чувствам се неудобно, защото определено не мисля, че заслужавам такова класиране  Blush Чудя се, дали не е възможно да предостъпя второто място на някой друг? То така автоматично и третото се променя, но мисля, че ще е по-честно... Просто си мисля, че има и по-добри работи от моите две Embarassed

Ще замоля и да ме извините, че този път не се включих с коментари , но престоят ми пред компютъра тези дни е доста ограничен и не ми достигна времето. Обещавам когато се поосвободя да коментирам   bouquet

# 165
  • Мнения: 2 270
Вейдър-глупости.Ти си си заслужила наградата

# 166
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ето моя банер, ако някой си го хареса за ползване....







Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 11:18 от Никки

# 167
  • Мнения: 2 270
Никки много са хубави банерите Hug

# 168
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Мерси Ани,  оправих си граматическата грешка  Wink

# 169
  • Мнения: 2 818
Нещо ми придойде вдъхновението и направих нов банер  Blush



Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 12:18 от Maktub

# 170
  • Мнения: 1 400
Вейдър-глупости.Ти си си заслужила наградата
Дано е така Embarassed Hug


А къде си качвате банерите за да не се вижда надписа Мултипли? newsm78

# 171
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
моите са в http://imageshack.us/

# 172
  • Мнения: 875
Честито на всички победителки!!!   bouquet

# 173
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Ани, благодаря и аз се накичих  bouquet

# 174
  • Мнения: 156
Eто и моите подписчета, който иска,  нека заповяда: Hug









Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 06:29 от Zelenika

# 175
  • Мнения: 203
Здравейте момичета!!!Поздравления за победителите в последното контролно!
Мaktub, Вейдър, Лекси, Цоци,  DVV, val_stef, Zelenika, Virginity, moni-boni Честити победи!  bouquet
Никки -специални комплименти за твоите работи!!!Аз не се представих особено този път, нека не звучи като оправдание ама...май не ми достигна времето!!! Като си гледам картичката за  8 ми март, изглежда ми много тривиална и обикновена-номер 22 беше моята. Участвах и в от снимка в картина-24, 25 и 26 бяха моите.Благодаря на Ани, за специалния приз!На всичкото отгоре нямах и интернет 2 дни, та чак сега успях да се включа!Още веднъж на победителите - ЧЕСТИТО! И очакваме нови задачи!!!   

Общи условия

Активация на акаунт