Започна да краде

  • 2 039
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 809
Джулка,може би най-голям ефект ще има да върне сам играчката и да се извини,той е малък все още,но мисля,че на тази възраст детето  има вече собствено достойнство Peace
Проблемът е, че в детската градина посрещат децата на вратата т.е. родителите не влизат. Аз давам играчката на госпожата и тя я дава на конкретното дете. Стефчо знае, че връща играчката, но реално не я връща сам.
Когато беше взел някаква играчка с магнит от детската каза, че госпожата му го е дала, като награда. Баща му каза да го върне и че ще му донесе същия (съвпадение беше, че наистина му е купил такава играчка - тя е за развиване на мисленето).
Върнахме я и вечерта баща му му дава магнита. Но забелязваме някаква чужда количка. Пак разговори, пак разпити, без повишаване на тон.
В крайна сметка прибрахме магнита и му казахме, че утре връща количката. И когато престане да взима чужди вещи, ще го получи.
Да видим днес дали ще се прибере с нещо. Thinking

# 16
  • София
  • Мнения: 39 759
И аз съм водила такива разговори. При нея бяха ластичета и фиби. Карам я да ги връща. Ми... не знам... в повечето случаи си ги разменяли, но аз съм Тома Неверник. А и самата Дияна си раздавала играчките.
Преди години баба ми само това ми повтаряше "даже чужда игла да видиш, не взимай" или нещо от този род. Запомнила съм го. И на Дияна го казах.

Трябват разговори, но с "благ тон" както казваше баба ми. Скандали и викове няма да оправят положението. Чувстото за вина помага много.

# 17
  • Мнения: 232
Дъщеря ми на няколко пъти се върна с чужда играчка.Казва,че е нейна, че й са я дали,или е намерена.Накрая ми казваше чия е.Отидохме няколко пъти лично да върнем вещите.Питах я дали ще добре нейните играчки да изчезват и да не й ги връщат. Сега забелязвам,че не го прави.Според мен е период и ще отмине.Най-добре е след това да ходите да ги връщате.Никой няма да ви упреква,те са деца.

# 18
  • Мнения: 809
Трябват разговори, но с "благ тон" както казваше баба ми. Скандали и викове няма да оправят положението. Чувстото за вина помага много.
И аз така - "со кротце, со благо", ама да видим.

Общи условия

Активация на акаунт