Бихте ли купили кукла на сина си?

  • 12 681
  • 272
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Разбира се, не виждам проблем, синът ми има кукла, розова количка, шишета, биберони, памперси и много си играе с нея  Simple Smile

Ей тук се вижда  Grinning

# 16
  • Мнения: 1 092
Не съм купувала,но имат кукли.
И бих купила,да.
Не виждам какъв е проблема да си играят с кукли...
Хайде де,сигурна съм, че не мислите, че една кукла и хоп,преобръща се живота им.
Аз пък си мисля, че така се научават дори и на някакви грижи към "нещо'.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
На момчето се купуват пушки, автомати, коли, компютри и всякакви такива неща, но кукли .... да не е момиче че да развива такива навици за гледане на бебета ...
купете му и розова рокличка направо ...

И кой казва какво се купува на момчетата и какво на момичетата? Някакъв кодекс ли има?  newsm78 Да знам - да прибера на дъщеря ми колите /Оръжия не купувам/.
Не знаех, че бебетата се гледат само от момичета, но и това научих.

Изобщо трябва повече да те следя - такъв извор на знания.  Whistling ooooh! #Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 361
Сега разделяме играчките на момичешки и момчешки,а после се чудим и ядосваме като кажат мъжете-това не е мъжка работа/например да измие чиниите/. Не виждам нищо лошо момчетата да играят с кукли ,всъщност по-лошо е да не се дава да играят,защото тогава се стаява и тайното влечение към забранените неща.
Алекс се е заглеждал 1-2 пъти, но само до там; нашия тати също е против куклите Confused

# 19
  • София
  • Мнения: 2 708
Не съм купувала,но имат кукли.
И бих купила,да.
Не виждам какъв е проблема да си играят с кукли...
Хайде де,сигурна съм, че не мислите, че една кукла и хоп,преобръща се живота им.
Аз пък си мисля, че така се научават дори и на някакви грижи към "нещо'.

 Peace

И аз мисля, че по този начин усещат какво е да се грижиш, а в това няма нищо лошо.

# 20
  • Мнения: 9 052
моя има 4 бр. кукли от бебета до момиченце на което може да реше косата , има количка в която ги воzи имат дрехи и кухня в която им готви  Laughing а днес му купих легло zа кукли с въzглавничка и юрганче  Hug много е грижовен  Laughing в яслата първо проверява куклите дали са си на мястото и после играе с други неща. Има пердпочитане към червени, роzови и оранжави цветове ... За сексуалната му ориентация не се притеснявам иzобщо, zащото и мъжете гледат бебета  Laughing макар и да не ги раждат , и те се радват на децата си, а не само на големи цици или поне би трябвало да е ´нормално  ...
От друга страна още няма автомати и пушки, но има влакове, автомобили, рейсове, колела, камиони и какво ли не и страшно ги обича, обичА книжки zа коли и влакове и трактори ...
Не виждам zащо да се ограничават децата???

# 21
  • София
  • Мнения: 39 745
Не знам дали бих купила кукла. За сега се очертава да имаме момченце. Ако му харесват куклите ще ползва тези на каката Simple Smile
Малките деца играят с това, което им харесва.
Дияна още от малка проявява интерес към влакове, коли и т.н. (има и кукли де). За 1вия празник с Дядо Коледа в яслата (2ра гр.) отсече, че искала кола и влак. Подпитвам за кукла, подпитвам и накрая Дияна с тон от рода на "хайде от мен да мине" рече "е, добре де, може и кукла". Тази година си поръча самолет и въртолет с радио управление.

При такава кака кой знае какво ще е 2рото отроче Simple Smile

# 22
  • Мнения: 27 524
купете му и розова рокличка направо ...

Купила съм му  Mr. Green Да не би да стане педераст заради това или какво? Стига тесногърдие  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 520
Моят син има една такава кукла-бебе. От най-обикновените.
И се отнася с нея така както аз с него. Има дни, когато играе повече с нея - гледа я, храни я.
Аксесоари няма, няма и да купя. Толкова чак не се занимава с нея за да влагам и в това.
Не ме притеснява да играе с нея, смятам, че така се учи на внимание и грижа към другите.

Имаме и семейство Барби - жена, мъж и дете. Не ме притеснява, че играе и с тях - разиграва си ситуации от семейството. Имаше период, в които баща му изобщо не се занимаваше с него и той си умираше да играе с бащата и детето. Майката Барби изобщо я игнорираше и беше само мъжката компания. За мен това беше показателно. Та куклите и на такива неща учат.

Не съм привърженик на крайното разделение - куклите само за момичета, пистолетите и колите - само за момчета.
С различните играчки различни игри си играят. И на различни неща наблягат.

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 13:59 от SmaRt

# 24
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Щом детето иска кукла, купи му я. Няма от какво да се притесняваш. На наши приятели момченцето много си играе с една кукла бебе. Не мисля, че има момчешки и момичешки играчки. Всичките са за деца. Моята дъщеря пък много искаше кола и получи такава от Дядо Коледа  Laughing Играе си с нея и не мисля, че има нещо притеснително.

# 25
Labrador,
обръщам се към теб, защото си единственият мъж, дал мнение по въпроса. Можеш ли да ми обясниш по-подробно, какво точно те притеснява в една такава покупка? Какви са твоите доводи против?
Наистина искам да разбера мъжката гледна точка.

А вашите мъже как реагират, момичета? Как приемат факта, Че детето ви си играе с "женски играчки" ?
На мен хич не ми пука, с какво точно ще си играе сина ми, стига да му е интересно. Той има достатъчно "момчешки" играчки- коли, кубчета, детски компютър... Но наистина не очаквах, Че мъжът ми ще реагира така...

# 26
  • Мнения: 9 052
Моя мъж няма нищо напротив детето да играе с кукли, с кухнята с която му е интересна играчка . Радва се , когато малкия е съсредоточен, проявява интерес към нещо и проявява иzобретателност и творчЕство  Hug
сега ще го попитам той какво мисли и ще ти напиша.

# 27
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Игрите са начин за изграждане на мироглед, добиване на навици, развиване на умението да мисли. И поради това, смятам, че за момче трябва  да се набляга на "мъжките" играчки, техники, оръжие, коли, спорт, игри със състезателен характер и т.н.
И не, че ме притеснява толкова една покупка, но според мен няма смисъл от нея. За него ще е изгубено време да дундурка бебе ...

# 28
  • Мнения: 1 172
Синът ми си има кукла - купена за него, не останала от моите играчки.  Моят отговор е ясен.
Баща му няма нищо против.

И ако си деляхме играчките на мъжки и женски (момичешки и момчешки), аз нямаше да припарвам до семейния автопарк, а мъжът ми нямаше да знае как да хване ютията.

# 29
  • Мнения: 230
Ако прояви интерес ще му купя.  В доста книги за отглеждане и възпитание на деца е посочено, че не трябва да се ограничават момчетата от игра с "момичешки" играчки. Така те няма да станат "женчовци", а ще бъдат един ден грижовни бащи.
Игрите са начин за изграждане на мироглед, добиване на навици, развиване на умението да мисли. И поради това, смятам, че за момче трябва  да се набляга на "мъжките" играчки, техники, оръжие, коли, спорт, игри със състезателен характер и т.н.
И не, че ме притеснява толкова една покупка, но според мен няма смисъл от нея. За него ще е изгубено време да дундурка бебе ...
Леле, лабрадор, като е изгубено време да дондурка бебе, ти кво търсиш в тоя женски форум - все пак тук за деца си говорим. Нали те не са мъжка работа.

Общи условия

Активация на акаунт