Към коя организация да се обърна за отсичане на изсъхнало дърво?

  • 2 884
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 836
Това е въпросът ми.
Има едно доста високо, изсъхнало дърво в двора на нашата кооперация. Представям си какви бели може да направи, ако се скърши при някоя буря.
Освен това наскоро се е отчупил и един много голям клон от живо дърво, който виси твърде застаршително.

# 1
  • Мнения: 1 492
До колкото знам се пуска молба до общината.

# 2
  • Мнения: 397
Аз имах такъв проблем миналата година. Обадих се  на фирма Паркстрой (тази която отговаря за дърветата и градинките в града). От там ми казаха, че имат човек, който идва на адреса и оглежда (в случая изсъхналото дърво). Прави някакъв констативен протокол и от там на сетне изпращат бригада, която отсича дървото. Междувременно ми казаха да подам и молба до общината. Общо взето цялата процедура протече около 3 месеца.

# 3
  • Мнения: 606
  Към Циганската организация. Ще го смотаят за норматив.

# 4
  • Мнения: 836
Благодаря за информацията! Чувала съм, че процедурата е дълга и свързана с много висене тук и там, но поне да свършат работа.

Утре ще се обадя на "Паркстрой".


  Към Циганската организация. Ще го смотаят за норматив.
Ако исках да си имам взимане-даване с Циганската организция, нямаше да питам във форума.

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 17:51 от Silvy A

# 5
  • Мнения: 606
  Аз колкото се шегувах, толкова и сериозен бях. Има едни из Драгалевци, които свалят голямо дърво за стотина лева. Катерят се и режат малко по малко, за да не стане беля. Иначе много е важно чие е дървото. За да няма някоя изненадваща глоба от общината.

# 6
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Към кмета или към отдел "Екология" на съответната община. Те спускат поръчка към "Паркстрой".

# 7
  • Мнения: 836
... Има едни из Драгалевци...
Е, ако живеех в собствена къща в Драгалевци и дървото си беше лично мое, щеше да е възможен и този вариант.
Но, тук става въпрос за такова, на държавна (общинска) земя и е противозаконно да се отсича без разрешение. Освен това, трябва да съгласувам цялата процедура със съседите.

# 8
  • Мнения: 606
  Ще кажеш ли как става с "държавно" дърво, като се справите с проблема?

# 9
  • Мнения: 198
От 1 година съм подала молба в общината,да орежат клоните на дърветата около нас,защото са огромни 50 годишни дървета.Иии.още чакам.Май няма и да стане като гледам

# 10
  • Мнения: 836
  Ще кажеш ли как става с "държавно" дърво, като се справите с проблема?
Ще кажа. А ти ще си запишеш ли?
Защото аз не си записах преди няколко месеца, като ми обясняваха точно към кого да се обърна, за да свършат бързо работата. А сега може да стане по обичайната процедура:
 
От 1 година съм подала молба в общината...Иии.още чакам...



ПП. Не се бъзикай с "държавните" дървета. Не можеш току-така да си режеш. Такава глоба ще ти треснат, че...

# 11
  • Мнения: 606
Ще кажа. А ти ще си запишеш ли?

  Да. Тук има огромен кавак, който ако падне, съвсем буквално ще срути една постройка и ще загинат хора. (бая си злобна)

# 12
  • София
  • Мнения: 11 102
Обади се в общината, ето дежурен тел. 987 5555.
Миналата седмица им се обаждах за паднала ограда на строеж, до обяд бяха тук и оправиха нещата.
Успех  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
При нас идваха от "Гражданска защита" да режат опасни дървета.

# 14
  • Мнения: 836
Ще кажа. А ти ще си запишеш ли?

  Да. Тук има огромен кавак, който ако падне, съвсем буквално ще срути една постройка и ще загинат хора. (бая си злобна)
Знам, че нет-а е коварен и е лесно да се изтълкуват погрешно думите, ама пък чак "злоба" къде видя, не разбирам.

Както и да е, благодаря на всички за съветите!

Общи условия

Активация на акаунт