Ваксина Хепатит А

  • 6 093
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 275
Какво ви е мнението?
Каква ваксина се предлага (знам че е платена)?
Става въпрос за синът ми. Педиатърката ми каза , че се бие над 2 г.

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Ваксините са 2, защото има реимунизация след няколко месеца. Не знам кое налага да я поставяш, но нашият педиатър например, счита че е излишно да се прави на здраво дете, което няма контакт с такива болни (дори и да има контакт, заразата се предава от мръсни ръце). Аз направих първата на детето ми, заради епидемия в детската градина, но при нея имаше много отрицателен ефект върху поведението, съня и храненето, което ме отказа да правя реимунизация. (ваксините бяха дарение , градината е специализирана, за деца с проблеми, затова не зная цена).

# 2
  • Мнения: 592
Аз съм купила ваксината (Хаврикс 720),но още не съм и я поставила т.к.сега е болна от грип.Иначе моята педиатърка ми каза ,че е хубаво да и я сложим предвид това,че ходи на детска и общува с много деца.За малката ми дъщеря каза,че няма нужда.
Ваксините са 2, защото има реимунизация след няколко месеца. Не знам кое налага да я поставяш, но нашият педиатър например, счита че е излишно да се прави на здраво дете, което няма контакт с такива болни (дори и да има контакт, заразата се предава от мръсни ръце). Аз направих първата на детето ми, заради епидемия в детската градина, но при нея имаше много отрицателен ефект върху поведението, съня и храненето, което ме отказа да правя реимунизация.
Моля те кажи каква си и поставила и по точно за отр.ефект,че се притесних

# 3
  • София
  • Мнения: 8 275
Благодаря за отговорите
... и аз за отрицателните ефекти се притеснявам.

# 4
  • Мнения: 4 414
аз лично не смятам, че е необходимо да се поставя ваксина срещу Хепатит А. хепатит А се "лекува" с режим на хранене  - черният дроб се възстановява сам. в общия случай това не е някаква супер опасна и страшна болест. а отицателните ефекти са като на всички останали ваксини - вкарваш в организма чужди белтъци, всевъзможни химии, разрушаваш му естествения баланс, с цел да му създадеш имунитет.за мен рискът от ваксината в този случай не е оправдан.
естествено, всичко е въпрос на личен избор. пожелавам ти да намериш най-доброто решение за вас.

# 5
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Тъй като ваксината е въпрос на личен избор, не смея да си кажа мнението си за ваксините по принцип Wink Но за мен лично това е напълно излишна ваксина, при положение, че хепатит А е нещо, с което рядко можеш да се заразиш и лесно можеш да се излекуваш. Това не е животозастрашаващо заболяване. Същото ми е мнението и за ваксините за грип. За отрицателните реакции - моето дете е по-специално, реагира остро дори на някои хранителни добавки, затова не искам да ви разказвам как точно се повлия, това не е задължително да се случи при друг.

# 6
Момичета,заболяването е много тежко и коварно!Отбелязвам го,защото големият ми син е боледувал от Хепатит А и след 3 месеца,когато се възстанови напълно,лекарката ми сподели,че детето е било много зле по време на болестта и почти си е "отишло"!Няма да ви казвам,какво съм преживяла и какви сълзи съм проляла и колко трудно и тежко е лечението!Само този,който не е минал през това,не знае,за какво става въпрос!Той беше едва на 2 годинки и половина (зарази се в яслата ) и да му вливат системи непрекъснатo,докато не започне да се намалява уголемения черен дроб,да яде само картофи и ориз 6 месеца и да пие само и единствено вода!Това е то Хепатит А!Сега има в училището, в което учи,но той вече има изграден имунитет,въпросът е,че имам малък син вкъщи,който няма и 2 годинки и изпитвам ужас при мисълта,че може да го сполети и него!Затова,сега потърсих в Интернет информация за ваксина за този вид Хепатит и намерих.Тази ваксина е напълно безобидна,но много ефикасна,лично аз още утре ще я купя за малкият ми син,защото съм притеснена и уплашена,всъщност като търсих ваксината,попаднах и при вас,от Гугъла ми излезе и темата на Форума.Нямах за цел да ви уплаша,напротив видях,че не сте наясно с последствията и реших да ви дам малко информация,която съм получила благодарение на опита и сблъсъка си с болестта.За допълнение само да ви споделя,че аз също се разболях 3 седмци след него,защото има инкубационен период от 2 до 4 и половина седмици!Заради всичко това ХЕИ гони личните лекари и училищните медицински сестри,когато разберът,че има заболяло дете в някое училище!Ваксината,доколкото разбрах от прочетеното,предпазва поне 20 години от заболяването!Пожелавам ви успех и НИКОГА да не се разболявате,Вие и вашите деца! newsm10

# 7
  • Мнения: 719
Сложих Хаврикс на дъщеря ми когато беше на 3 години. Нямаше никакъв страничен ефект, даже нямаше зачервяване и подуване. С мъжа ми сме ваксинирани с комбинираната за А и В, при нас също нямаше странични ефекти.
Да, хепатитът е тежка болест, лежи се в болница, много месеци се пази специална диета, налага се и да се ограничат физическите усилия за доста време. Вярно е, че напоследък не се чува за епидемии, но не е съвсем да го няма. Аз лично малко дете не мога да опазя качествено от заразяване посредством мръсни ръце.
Хавриксът за деца беше с ефект за 10 години, според документацията.

# 8
  • Мнения: 27 524
Ваксиниран е синът ми, два пъти, както каза ljuboznatelna. С Havrix junior. При първата ваксинация беше на година и 3 месеца, не знам да трябва да е над 2  Thinking
Няма странични ефекти.

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.. С мъжа ми сме ваксинирани с комбинираната за А и В, ...

А комбинираната става ли за деца?

# 10
  • Мнения: 719
Комбинираната се казва Twinrix, струва ми се(беше доста отдавна). Можеш да потърсиш в интернет информация дали има вариант за деца. Доколкото знам, всички деца, родени след 1992, са ваксинирани срещу хепатит В, така че Havrix ви устройва, освен ако детето по някаква причина не е пропуснало задължителната ваксина.

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Мерси! Това не съобразих, че за хепатит В ги ваксинират дребните  Embarassed

# 12
  • Мнения: 18
Ваксинираните за Хепатит В,не е необходимо да се ваксинират отново с тази ваксина,също така и с комбинираната,просто е излишно!Единствено тази,която е за Хепатит А,е необходимата в случая,защото ако човек е ваксиниран с/у Хепатит В,не е застрахован и предпазен по никакъв начин от заразяване с Хепатит А!Но ако вече сте направили комбинирата ваксина,не е необходимо да слагате тази за Хепатит А!Пак повтарям,че всеки човек би трябвало да е имунизиран с Хепатит В и в случая - Комбинирата ваксина е излишна! StopТака поне смятам аз,но тъй като не съм медицинско лице,не мога да съм категорична,просто се обосновавам на фактите! newsm78Приятен неделен ден на всички,въпреки студеното време,можем да се отдадем на семейството си в уютна домашна обстановка! newsm64

# 13
  • София
  • Мнения: 3 880
и аз, и съпругът ми, и детето сме ваксинирани - вече 2 години оттогава. нямахме никакви странични ефекти, понася се много добре.

Общи условия

Активация на акаунт